Xiaomi Redmi Note 4

poruka: 1.882
|
čitano: 462.346
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Evo Cromaki pohvala za xiaomi i bas se dogodilo ono o cemu sam te pitao nekidan.

 

Azurirali su kernel source za ovaj mobitel i dodali drivere za novi ekran koliko ja vidim. Stvarno lijepo, nadam se da ce dodat kernel source i za mi max2 / mi a1, ili ce sa oreom dobit kernel source. 

16 godina
moderator
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Došao mijauaj 9 za MTK. Još mi se ažurira, ali kako pišu, ni dalje niš od Androida 7.

 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Ne vjerujem ni da bude za MTK bilo koji, koji je došao s android 6. Jer koliko sam se uspio informirati i koliko je to točno, MTK ne želi besplatno pustiti izvorni kod MIUI-u. Tako da ništa od toga vjerojatno moguće. Osim ako developeri ne uspiju na XDA ili negdje to zaobići i riješiti na neki drugi način.

...................................... funny facts
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

MIUI eu radi ok

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
mbaksa kaže...

Došao mijauaj 9 za MTK. Još mi se ažurira, ali kako pišu, ni dalje niš od Androida 7.

 ja sam ga isto ažurirao MTK nisam ni malo zadovoljan baterija mi se brzo troši  .

6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Može link na neki provjereni custom Oreo rom?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Imam RN4X vec jedno 4-5 mjeseci i zanima me da li je najbolje imati "stock" MIUI ili neki drugi rom, ako sto je EU rom ili nesta drugo?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Prodajem ili mijenjam redmi note 4 (3/64) MTK procesorom ima garanciju godinu dana.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Deutsch kaže...

Pokusati cu objasniti najbitnije pa si namjestaj kako ti pakse! Btw tu na linku je gcam koju trenutno koristim i postavke.

Samsung senzor imam

 

model : nexus 6p -zato sto to svi koriste i kazu da im je najbolje

config hdr+ : na ovoj koristeno pixel 2xl, ali moze se i nexus 6p 

hdr+ parameters : koristio super high, ali zbog brzine okidanja i spremanja prebacio na medium

omnivision module : ako imas ov, a mislim da bas ti imas

final jpg quality hdr+ : imao sam na 100%, ali sam skuzio da jedna slika zauzima 10mb i da bi mogao smanjit na oko 95% ili manje

advanced - hdr+ control imam ukljuceno da mogu namjestit kada mi treba hdr

 

 

Ovo tu je bas za omnivision senzor i stvarno nemam pojma koliko ovaj ov module u mojoj gcam pomaze ov-u niti koliko je ova verzija kamere bolja od moje tako da vidi sam.

 

"The colours are much better than stock mi cam and op cam
And the noise are nowhere be found
Just enable the pink tint option to use HDR+"
U biti moras sam vidjet koja ti je bolja, ali mislim da je to manje vise jednako :)

Ovo vrijedi za Redmi Note 4 SD verziju sa Samsung senzorom?

Kako stoje stvari s MTK verzijom Samsung senzora?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Ovo vrijedi ja mislim samo za SD mobitele.

Za mediatek znam da ima freedcam, ali ne znam kako radi..

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Deutsch kaže...

Ovo vrijedi ja mislim samo za SD mobitele.

Za mediatek znam da ima freedcam, ali ne znam kako radi..

 

Hvala!

 

Hmm, dakle mobitel je otključan (unlocked) ali nije rootan, a izgleda da bi trebao biti da bi se uključio camera2 api.

http://en.miui.com/thread-719556-1-1.html

Pa dalje za rootanje pratim ovaj link:

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/how-to/twrp-easy-root-redmi-note-4-1-click-t3606463

A čovjek se na početku ograđuje da je to samo za Indijske verzije, te da se u pokušaju rootanja drugih verzija može brickati uređaj.

I tu sam stao.

 

Dakle, radi se o Xiaomi Redmi Note 4 SD Samsung senzor, MIUI Global 9.0.5.0(NCFMIEI), Nougat 7.0 NRD90M.

 

Ima li tko link na neku "kuharicu", kako korak po korak napraviti rootanje i sve drugo potrebno kako bi se upogonila Google kamera?

 

Help.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Ako je otkljucan stavi twrp i editaj build prop preko twrpa sa adbom.

https://www.theandroidsoul.com/edit-build-prop-without-root-using-adb-in-twrp-recovery/

11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Deutsch kaže...

Ako je otkljucan stavi twrp i editaj build prop preko twrpa sa adbom.

https://www.theandroidsoul.com/edit-build-prop-without-root-using-adb-in-twrp-recovery/

Link me doveo ovdje:

https://www.theandroidsoul.com/how-to-install-twrp-recovery-via-fastboot/

Na toj stranici im ne radi link za TRWP devices pa sam preko google-a došao ovdje:

https://twrp.me/xiaomi/xiaomiredminote4.html

Skunuo sam TWRP 3.2.1.0 .img i sad mi spominje neki Android SDK, te SDK Manager gdje trebam skinuti platform-tools za adb i fastboot binaries!!!

I sad opet lutam.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Poštovani, nedavno sam postao član ovog foruma, i pokušavam da dođem do rešenja na telefonu ali izgleda ga nema. Uglavnom, imam telefon Xiaomi redmi note 4, a problem koji mi se dešava je taj što mi je na telefonu stalno uključena opcija kao da imam priključene slušalice, a nemam. Kad priključim slušalice, čuje se sve ok, ali kad ih otkačim, na telefonu(gore pored wifi mreže) još uvek mi stoje slušalice. To mi onemogućava da čujem nekog sa druge strane veze kad me neko zove, uglavnom, kao da je još uvek na slušalicama. Pa Vas molim ako možda znate o čemu se radi, ako bi ste bili ljubazni da mi pomognete, normalno ako želite. 

S poštovanjem Miroslav

16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Pozdrav, odlucio sam napokon uzeti prvi xiaomi u zivotu jer mi je dosta placanja samih imena.

 

Odluka je pala na redmi note 4.

 

E sad jel mi netko moze objasniti razliku izmedu note 4, 4x i note 4 pro???

 

Uzeo bi varijantu sa 4gb/64 sa aliexpressa i vele sa besplatnom dostavom 1030kn, jel to ok cijena?

 

Takoder da li po Vama vrijedi dodati jos 300kn i jednostavno uzeti redmi 5 plus takoder 4/64?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
amd freak kaže...

Pozdrav, odlucio sam napokon uzeti prvi xiaomi u zivotu jer mi je dosta placanja samih imena.

 

Odluka je pala na redmi note 4.

 

E sad jel mi netko moze objasniti razliku izmedu note 4, 4x i note 4 pro???

 

Uzeo bi varijantu sa 4gb/64 sa aliexpressa i vele sa besplatnom dostavom 1030kn, jel to ok cijena?

 

Takoder da li po Vama vrijedi dodati jos 300kn i jednostavno uzeti redmi 5 plus takoder 4/64?

Uzmi nekog sa snapdragonom. Nemam note, ali imam redmi pro i pozalio sam sto umjesto njega nisam uzeo note s snapdragonom(ovaj je ko note 4 s MTK, ali nijansu bolji, amoled i dual kamera) zbog updatea. MIUI eu mi dolaze redovito update-i, ali nazalost sve je to na androidu 6

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 11:13 (CroNk3r).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Samo kao sto kaze ovaj gore uzmi neki sa snapdragonom i uzivaj.

Rn4 ti je super samo sto mozda redmi 5 plus ima bolju kameru, pogledaj neke recenzije.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
amd freak kaže...

Pozdrav, odlucio sam napokon uzeti prvi xiaomi u zivotu jer mi je dosta placanja samih imena.

 

Odluka je pala na redmi note 4.

 

E sad jel mi netko moze objasniti razliku izmedu note 4, 4x i note 4 pro???

 

Uzeo bi varijantu sa 4gb/64 sa aliexpressa i vele sa besplatnom dostavom 1030kn, jel to ok cijena?

 

Takoder da li po Vama vrijedi dodati jos 300kn i jednostavno uzeti redmi 5 plus takoder 4/64?

ako ti novci nisu problem onda svakako redmi 5+, kamera je kvalitetnija od ovih u noteu 4 (i to je najveća prednost u odnosu na note4), dobiješ 2:1 ekran (ako ti je to plus). sve ostalo je manje više isto. ali opet kad se cijena hvata tih 1300-1400kn onda u izbor ulazi i A1 model. bilo je ovih dana rasprodaja na gearbestu i aliju i išao je za manje od 1400kn, to je odlična cijena za takav mob.

 

razlike između note 4 i note 4 pro je u pokrivenosti frekvencija, 4x ima mrvicu oštrije rubove, drugačiji raspored ir porta i 3.5 jacka, pa trebaš pripazit ako budeš kupovao maskice i 4x ima na samom vrhu i dnu plastične dijelove stražnjeg poklopca, dok ostali modeli imaju to metalno.

osim toga, postoji i lutrija koji senzor stražnje kamere dobiješ i verzije ekrana...

 

 

What could possibly go wrong?
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 12:42 (Hornet_93).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Zbunit cemo lika svakako, ali ajde da prokomentiram :D

 

Ako ti treba iznadprosjecna baterija uzmi redmi 5+ ili note 4x.

Ako ti treba stock android uzmi mi a1.

 

 Edit - da to sa lutrijom na rn4x se i ja slazem, ali nije ekran na redmi 5+ nesto najbajniji

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 12:57 (Deutsch).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
sucaj kaže...

Poštovani, nedavno sam postao član ovog foruma, i pokušavam da dođem do rešenja na telefonu ali izgleda ga nema. Uglavnom, imam telefon Xiaomi redmi note 4, a problem koji mi se dešava je taj što mi je na telefonu stalno uključena opcija kao da imam priključene slušalice, a nemam. Kad priključim slušalice, čuje se sve ok, ali kad ih otkačim, na telefonu(gore pored wifi mreže) još uvek mi stoje slušalice. To mi onemogućava da čujem nekog sa druge strane veze kad me neko zove, uglavnom, kao da je još uvek na slušalicama. Pa Vas molim ako možda znate o čemu se radi, ako bi ste bili ljubazni da mi pomognete, normalno ako želite. 

S poštovanjem Miroslav

 Bok!

Vjerojatno fizička greška u samom konektoru.

Ili zamjena cijelog konektora, ili samo ispravljanje greške u konektoru (ne znam kako radi otkriivanje spojenih slušalica, ali prepostavljam da se svine neki lim i stvori kontakt)

 

Uglavnom, otvaranje uređaja. Ili ti ili servis.

 

Osim ako je ovo neka softverska greška, ali za to još nisam čuo, vjerojatno nije.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Ok znazi za mene je najbolje 5+ i to je to.

 

E sad jos jedno pitanje vidim da preko aliexpressa bas i nemaju slanje iz europe, negdje sam ranije citao da imaju neki koji salju iz europe pa da se izbjegne carina?

 

Ili bi ipak uzeo direktno iz Kine? Jel kome naplatila carina vama koji ste uzimali?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
amd freak kaže...

Ok znazi za mene je najbolje 5+ i to je to.

 

E sad jos jedno pitanje vidim da preko aliexpressa bas i nemaju slanje iz europe, negdje sam ranije citao da imaju neki koji salju iz europe pa da se izbjegne carina?

 

Ili bi ipak uzeo direktno iz Kine? Jel kome naplatila carina vama koji ste uzimali?

Ja sam sredinom prošle godine od prodavača "Goldway" na Aliexpress-u uzeo Redmi Note 4 i nisam platio carinu niti PDV, jer oni prvo šalju (ili su barem tako prije radili) u UK, a onda paket ovdje dođe kao od pošiljatelja iz UK. A kako je UK još uvijek u EU (kao i mi) onda nema carinjenja.

16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Andy22 kaže...
amd freak kaže...

Ok znazi za mene je najbolje 5+ i to je to.

 

E sad jos jedno pitanje vidim da preko aliexpressa bas i nemaju slanje iz europe, negdje sam ranije citao da imaju neki koji salju iz europe pa da se izbjegne carina?

 

Ili bi ipak uzeo direktno iz Kine? Jel kome naplatila carina vama koji ste uzimali?

Ja sam sredinom prošle godine od prodavača "Goldway" na Aliexpress-u uzeo Redmi Note 4 i nisam platio carinu niti PDV, jer oni prvo šalju (ili su barem tako prije radili) u UK, a onda paket ovdje dođe kao od pošiljatelja iz UK. A kako je UK još uvijek u EU (kao i mi) onda nema carinjenja.

 Da ali to samo ako ide kao dhl pa se placa dodatnih 24 dolara.

 

Zato mene zanima ako ide direktno sta onda?

 

Jer bi se dalo za cirka 1200kn uzet najjacu verziju xD

11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
amd freak kaže...
Andy22 kaže...
amd freak kaže...

Ok znazi za mene je najbolje 5+ i to je to.

 

E sad jos jedno pitanje vidim da preko aliexpressa bas i nemaju slanje iz europe, negdje sam ranije citao da imaju neki koji salju iz europe pa da se izbjegne carina?

 

Ili bi ipak uzeo direktno iz Kine? Jel kome naplatila carina vama koji ste uzimali?

Ja sam sredinom prošle godine od prodavača "Goldway" na Aliexpress-u uzeo Redmi Note 4 i nisam platio carinu niti PDV, jer oni prvo šalju (ili su barem tako prije radili) u UK, a onda paket ovdje dođe kao od pošiljatelja iz UK. A kako je UK još uvijek u EU (kao i mi) onda nema carinjenja.

 Da ali to samo ako ide kao dhl pa se placa dodatnih 24 dolara.

 

Zato mene zanima ako ide direktno sta onda?

 

Jer bi se dalo za cirka 1200kn uzet najjacu verziju xD

Nisam uzimao s "klasičnom" poštarinom pa ne znam, ali poučen iskustvom kupovine na internetu gdje je pošiljatelj iz Kine (eBay ili neki web dućani), carinjenje, odnosno oporezivanje je bilo gotovo uvijek prisutno za pošiljke vrijednosti veće od 25USD. No, na kraju sve ovisi o cariniku, a to je stvarno lutrija. Jedino sam čuo da za elektroniku (mobiteli, kamere i sl.) ne gine oporezivanje. Ali možda se javi netko s drugačijim iskustvom.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Andy22 kaže...

Nisam uzimao s "klasičnom" poštarinom pa ne znam, ali poučen iskustvom kupovine na internetu gdje je pošiljatelj iz Kine (eBay ili neki web dućani), carinjenje, odnosno oporezivanje je bilo gotovo uvijek prisutno za pošiljke vrijednosti veće od 25USD. No, na kraju sve ovisi o cariniku, a to je stvarno lutrija. Jedino sam čuo da za elektroniku (mobiteli, kamere i sl.) ne gine oporezivanje. Ali možda se javi netko s drugačijim iskustvom.

za pakete izvan Unije i koji su skuplji od 150 eura plaća se i carina i pdv 25%. manje od 150 eura ide samo porez. ali carina pod zadnje u pravilu ne otvara pakete sa sitnom potrošaćkom elektronikom tipa mobiteli, računalne komponente, elektronske komponente (diode, raspberry p, digitalne mjerače itd.) - ali ne znači da 100% neće, pa treba biti spreman i na taj trošak.

 

kad se naručuje iz unije ide samo pdv države kamo se šalje i taj se obračunava odmah kada stavite predmet u košaricu i odaberete zemlju kamo šaljete, znači na onu konačnu brojku u check outu treba eventualno dodati samo poštarinu.

 

ma da neke trgovine sa alija imaju foru da paket najprije pošalju u svoje skladište u Veliku Britaniju, pa onda od tamo šalju dalje po europi kako bi i oni sami izbjegli pristojbe, a ni kupci onda ne plaćaju carinu ni dodatni pdv. to treba provjeriti sa prodavačem.

What could possibly go wrong?
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Preporuka kaljenoga stakla koje pokriva rubove i neke kvalitetnije i izgledom ugodne maske kao Nillkin ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Hornet_93 kaže...
ali carina pod zadnje u pravilu ne otvara pakete sa sitnom potrošaćkom elektronikom tipa mobiteli,

Odakle ti to?! Meni su carinili 3/3 mobitela naručena iz Kine. I drugima isto tako carine - rijetko kad mobitel prođe nekome bez carinjenja (a da nije u pitanju slanje kroz EU).

 

Nemoj se tako olako razbacivati s nečim što nije istina - nemoj za*ebat kolege forumaše. 

16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Znaci najbolje odabrat da salju dhlom do britanije pa do nas i izbjegnem pdv i carinu. Ajde bolje 24 dolara nego nase lihvarenje na carini.

 

Inace bi najbolje prosli kada bi se uzimalo odmah vise komada jednom isporukom koliko sam shvatio. Ali sta cu sa 2-3 telefona.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Nebi nista bolje prosao jer tih 24$ je po mobu
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice