Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 782.784
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Slika ambalaže
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Slika ambalaže

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.5.2018 13:37 (Markić7).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

zanemarite, zaštekalo mi je upload i sad imam 3 iste poruke

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.5.2018 13:30 (Markić7).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
protest431 kaže...

 

 Ima onu matricu s točkicama ? Meni došlo neko i na suncu se vidi.

 

 Nema, jesi li ga kupio u istoj trgovini di i ja ??? Ima tih proizvođača više mora da si ugrabio neko nekvalitetno.

 

 

 

sapina007 kaže...

 

...

b3 je 1800mhz a b20 je 800mhz, b3 koriste večinom u gušće naseljenim gradovima  a b20 van gradova tj manji gradići, sela itd. Ako često putuješ onda ti je b20 poželjan. A govori se da tele2 koristi b3 i van gradova pa ako si u tele2 onda ti  nedostatak b20 nebude smetalo ali ja bi svejedno uzeo za slučaj ako mjenjaš mreže itd.  I ako nemas 4g još uvjek imas 3g koji je nesto sporiji ali radi. Ti sam odluči koliko ti je važan 4G.

 

 

12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Tel stigao prije par dana i prezadovoljan za sada. Kamera puno bolja nego što je imao RN3 uspoređujući ga sa telefonima u njegovo vrijeme.

Ali imaju dvije stvari koje me iritiraju.

Bedževi obavijesti u viberu i whatsap ako isključim zvuk razgovora za grupe,  onda ne samo da nema zvuka kada dođe poruka nego ne dobijem ni obavijesti u ikonama ni u obavijesnoj traci  da su neke poruke došle. 

I druga stvar, pošto sam stavio dvije sim kartice napravio sam i dual apps za viber i whatsup te dva gmail acc i povezao ih sa karticama. Whatsup radi ok i prepoznaje kontakte oba gmail acc dok viber prepoznaje samo prvi acc koji sam aktivirao dok na drugom nemam kontkata niti ih mogu naknadno dodati iako je i "drugi" viber povezan na acc.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
pajaro19 kaže...

Zahvaljujem ekipa, takog sam nekakvog misljenja i ja

 

A najvise bi prelazi radi baterije. Izdrzi meni i na mi5 sad jedan dan uz neko lakse koristenje, ali eto ovdje koliko vidim stvarno baterija odusevila. Kako koristim gear s3 i bluetooth dosta mi posrka baterije.

 

Mislim da cu stvarno tako sacekati sad mi8 pa vidit kako dise. Kad sam ja uzimao mi5 64 verzija me izasla nesto preko 2000 kuna, dok sad vise to nise slucaj kod mi serija. Pomalo i mi serije skacu sa cijenama.

 u istoj sam situaciji, mislim da je trenutno za nas mi note 3 najbolje rjesenje

12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Jučer platio danas mi poslali sa goldwaya crni redmi note 5 global, 4+64 sa slušalicama. Nisam imao nikakve popuste, mozda bi i nasao nesto ali mi se nije dalo trazit.

Znaci mob+bundle sa DHL me izaslo 251usd.

 

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.5.2018 17:51 (Et_Tu_Brute?).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Zasto za svaki mob racunaju svaki puta postarinu?

 

Cemu placanje duplo postarine ako npr uzmem odma 2-3 komada istog telefona?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
amd freak kaže...

Zasto za svaki mob racunaju svaki puta postarinu?

 

Cemu placanje duplo postarine ako npr uzmem odma 2-3 komada istog telefona?

 Javi im se nakon narudžbe i reci nek ti odjedanput pošalju i da hoćeš refund za poštarinu. Skuplja je poštarina ak je teži paket ,ali nešto bi ti trebali vratiti. Na ebayu su mi uvijek u takvim slučajevima dali djelomični refund.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
domac5 kaže...
pajaro19 kaže...

Zahvaljujem ekipa, takog sam nekakvog misljenja i ja

 

A najvise bi prelazi radi baterije. Izdrzi meni i na mi5 sad jedan dan uz neko lakse koristenje, ali eto ovdje koliko vidim stvarno baterija odusevila. Kako koristim gear s3 i bluetooth dosta mi posrka baterije.

 

Mislim da cu stvarno tako sacekati sad mi8 pa vidit kako dise. Kad sam ja uzimao mi5 64 verzija me izasla nesto preko 2000 kuna, dok sad vise to nise slucaj kod mi serija. Pomalo i mi serije skacu sa cijenama.

 u istoj sam situaciji, mislim da je trenutno za nas mi note 3 najbolje rjesenje

 Evo predstavljen mi 8 kojeg sam odma isključio iz mogućnosti jer mi je prevelik ekran. S druge strane me zanima mi8 se koji mi izgleda dosta dobro. Jedino me cijena brine. 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Cijena kao i Mi note 3 bi trebala biti, u rangu od oko 2k kn ako se ne varam

Hearthstone: Maks0806#2960
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

A vidjet cemo, note 3 je sada oko 2k kuna, kada je izasao je bio ipak vise. Ova cijena koja se navodi je u Indiji, mislim da ce se ipak nesto razlikovati

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2018 14:31 (pajaro19).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Neka je do 2500kn i dalje je debeli best buy. Ako je sve osim procesora nepromijenjeno ofc. Naspram Mi note 3 dobijemo štedljiviji i jači proc bolji ekran, kamere itd

Impresivno, da je s tim procesorom trajanje baterije kao u Mi note 3, stvarno je dosta. Za 289 dolara (da bar lol) je ovo mobitel van ovog svijeta. Kako ne biti fan Xiaomija kad rade ovakva čudesa za cijenu J serije samsunga 

 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

usporedba u cijeni modela 3/32 odnos honorbuy i goldway...stime da sa honorbuy dode kroz tjedan dana max a goldway oko 2 tjedna

 

 

https://www.honorbuy.com/1384-xiaomi-redmi-note-5-3gb-ram-32gb-rom-official-global-version-smartphone-gold.html

 

235 dolara EU skladište

 

 

https://www.aliexpress.com/store/product/Global-Version-Original-Xiaomi-Redmi-Note-5-3GB-RAM-32GB-ROM-Mobile-Phone-Snapdragon-636-Octa/311331_32857764298.html?spm=2114.12010608.0.0.51a87b99z4xZrh

 

215 dolara ukupnno....

 

na goldway je do neki dan bio 203 dolara sad je nesto poskupio 

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2018 16:54 (GSP).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
pajaro19 kaže...
 

 Evo predstavljen mi 8 kojeg sam odma isključio iz mogućnosti jer mi je prevelik ekran. S druge strane me zanima mi8 se koji mi izgleda dosta dobro. Jedino me cijena brine. 

http://www.racunalo.com/xiaomi-mi-8-sluzbeno-621-super-amoled-ekran-snapdragon-845-2x-12-mp-straznja-kamera/

 

Koji si imao do sada ????  Koliko je imao inča ?

 

Gle ja sam imao asus zenfone 2 (5,5inč)  i kada stavim svoj novi Redmi note 5 kraj njega skoro da nije ništa veći osim manje od 1cm u visini. Novi omjer je omogučio da se iskoristi meso gore i dolje i malo izduži mob ali iskreno nije tako strasno. Ovaj mi8 koji si spomenuo ima 6.21" i pogledaj slike gore kraj ruba tj tanak je i nebude velika razlika između našeg notea 5 i njega. Meni je žalosno da je dolje jos mesa a bezveze je imati još zub gore jer onda imati ekran je kao da imate 5.5" jer dio ode  na to mjesto di je zub tj neglediv je.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2018 18:22 (Markić7).
14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Evo, uskoro stiže i MIUI 10!

 
1 0 hvala 3
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Markić7 kaže...
pajaro19 kaže...
 

 Evo predstavljen mi 8 kojeg sam odma isključio iz mogućnosti jer mi je prevelik ekran. S druge strane me zanima mi8 se koji mi izgleda dosta dobro. Jedino me cijena brine. 

http://www.racunalo.com/xiaomi-mi-8-sluzbeno-621-super-amoled-ekran-snapdragon-845-2x-12-mp-straznja-kamera/

 

Koji si imao do sada ????  Koliko je imao inča ?

 

Gle ja sam imao asus zenfone 2 (5,5inč)  i kada stavim svoj novi Redmi note 5 kraj njega skoro da nije ništa veći osim manje od 1cm u visini. Novi omjer je omogučio da se iskoristi meso gore i dolje i malo izduži mob ali iskreno nije tako strasno. Ovaj mi8 koji si spomenuo ima 6.21" i pogledaj slike gore kraj ruba tj tanak je i nebude velika razlika između našeg notea 5 i njega. Meni je žalosno da je dolje jos mesa a bezveze je imati još zub gore jer onda imati ekran je kao da imate 5.5" jer dio ode  na to mjesto di je zub tj neglediv je.

 

 

 Imao sam ti, tj jos uvijek imam mi5 i osobno sam odusevljen miuiem i trudim se da sljedeci mob opet bude xiaomi. MI 5 me sluzi skoro evo dvije godine bez ikakvih problema. 

 

Donekle imas pravo, vidim da nije toliko prevelika razlika u dimenzijama izmedu mi5 i 8:

 

154.9 x 74.8 x 7.6 mm (6.10 x 2.94 x 0.30 in) mi5

 

144.6 x 69.2 x 7.3 mm (5.69 x 2.72 x 0.29 in)

 

Mislim da cu sacekat MI8, tocnije SE jer mi se cini dosta dobar, a i za mene koji sam vise manje prosjecan korisnik i vise nego dovoljna opcija.

16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Placas za svaki jer svaki primjerak koji uvezu moraju platiti odredenu svotu, nista novog.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
amd freak kaže...

Zasto za svaki mob racunaju svaki puta postarinu?

 

Cemu placanje duplo postarine ako npr uzmem odma 2-3 komada istog telefona?

To nešto nije gadno u redu!

 

Ja sam sam uzeo dva komada i platio sam dostavu za samo jedan paket, a račun je bio 500€ summa summarum!

 

Ako je to praksa trgovine s koje i u kojoj uzimaš, eto ti odmah dokaza zašto je "jeftinija" od drugih !

16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Otkud si uzeo i sa kojeg skladišta, nije to nikakva nova praksa.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
MRSKI kaže...

Tel stigao prije par dana i prezadovoljan za sada. Kamera puno bolja nego što je imao RN3 uspoređujući ga sa telefonima u njegovo vrijeme.

Ali imaju dvije stvari koje me iritiraju.

Bedževi obavijesti u viberu i whatsap ako isključim zvuk razgovora za grupe,  onda ne samo da nema zvuka kada dođe poruka nego ne dobijem ni obavijesti u ikonama ni u obavijesnoj traci  da su neke poruke došle. 

I druga stvar, pošto sam stavio dvije sim kartice napravio sam i dual apps za viber i whatsup te dva gmail acc i povezao ih sa karticama. Whatsup radi ok i prepoznaje kontakte oba gmail acc dok viber prepoznaje samo prvi acc koji sam aktivirao dok na drugom nemam kontkata niti ih mogu naknadno dodati iako je i "drugi" viber povezan na acc.

 

 

 

 

Može li bar netko napisati da li je i kod njega tako da je do MIUIja ili da tražim dalje na netu rješenje problema

6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Jehonan kaže...

Evo, uskoro stiže i MIUI 10!

 Kako je njima praksa inace? Da li misle ispolirati devetku koja ocito ima bugova ili ce prebaciti development na desetku?

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
MRSKI kaže...
MRSKI kaže...

Tel stigao prije par dana i prezadovoljan za sada. Kamera puno bolja nego što je imao RN3 uspoređujući ga sa telefonima u njegovo vrijeme.

Ali imaju dvije stvari koje me iritiraju.

Bedževi obavijesti u viberu i whatsap ako isključim zvuk razgovora za grupe,  onda ne samo da nema zvuka kada dođe poruka nego ne dobijem ni obavijesti u ikonama ni u obavijesnoj traci  da su neke poruke došle. 

I druga stvar, pošto sam stavio dvije sim kartice napravio sam i dual apps za viber i whatsup te dva gmail acc i povezao ih sa karticama. Whatsup radi ok i prepoznaje kontakte oba gmail acc dok viber prepoznaje samo prvi acc koji sam aktivirao dok na drugom nemam kontkata niti ih mogu naknadno dodati iako je i "drugi" viber povezan na acc.

 

 

 

 

Može li bar netko napisati da li je i kod njega tako da je do MIUIja ili da tražim dalje na netu rješenje problema

 Meni su na ios-u bedževi uvijek pokazivali koliko ima poruka i u viberu i u whatsappu bez obzira na to da li je zvuk poruka isključen ili ne tako da pretpostavljam da je to do MIUI-a.

Za dual apps nemam pojma pošto ne koristim tu funkciju ali jesi li probao koju drugu aplikaciju osim miui defaultne?

 

Imašparalell space na playstoreu koji radi isto pa probaj s time.

Battlelog: [G] pijana_carapa
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Nakon 4 dana korištenja sve pohvale za telefon!

 

Ipak...dvije stvari koje mi za sada najviše smetaju.. led diodica za notifikacije je tako cićušna i ima samo jednu boju :/ i ne mogu da vjerujem da nigdje nema opcije koja prikazuje zauzeće RAM memorije.

 

Baterija je top!

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.6.2018 0:06 (mack83).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
mack83 kaže...

Nakon 4 dana korištenja sve pohvale za telefon!

 

Ipak...dvije stvari koje mi za sada najviše smetaju.. led diodica za notifikacije je tako cićušna i ima samo jednu boju :/ i ne mogu da vjerujem da nigdje nema opcije koja prikazuje zauzeće RAM memorije.

 

Baterija je top!

 I mene je to smetalo, ja je samo koristim kada želim puniti mob jer tako vidim dali se puni.

 

A sa druge strane, notifikacije sam počeo primati na svojem mi bandu, zavibrira ako dodje poruka, poziv itd. Nije isto ali približno je :)

 

 

6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Markić7 kaže...
mack83 kaže...

Nakon 4 dana korištenja sve pohvale za telefon!

 

Ipak...dvije stvari koje mi za sada najviše smetaju.. led diodica za notifikacije je tako cićušna i ima samo jednu boju :/ i ne mogu da vjerujem da nigdje nema opcije koja prikazuje zauzeće RAM memorije.

 

Baterija je top!

 I mene je to smetalo, ja je samo koristim kada želim puniti mob jer tako vidim dali se puni.

 

A sa druge strane, notifikacije sam počeo primati na svojem mi bandu, zavibrira ako dodje poruka, poziv itd. Nije isto ali približno je :)

 

 

 Koju verziju telefona imate, sa koliko RAM-a? Kupljen u hr ili?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Nema ti još u hr osim ako netko preprodaje prek njuškala itd.

Večina nas je naručilo honorbuya ili u trgovini Goldway ( unutar Aliexpress).
Večinom imamo 4gb 64internememorije, ima i onih koji su kupili 3,32 ili 6gb 64interne. Ne isplati ti se u hrv kupovati kada je puno niža cijena izvan ili neka eu trgovina.
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
mack83 kaže...

Nakon 4 dana korištenja sve pohvale za telefon!

 

Ipak...dvije stvari koje mi za sada najviše smetaju.. led diodica za notifikacije je tako cićušna i ima samo jednu boju :/ i ne mogu da vjerujem da nigdje nema opcije koja prikazuje zauzeće RAM memorije.

 

Baterija je top!

Tko je to rekao?!

 

Što je onda ovo?!

 

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
protest431 kaže...
Jehonan kaže...

Evo, uskoro stiže i MIUI 10!

 Kako je njima praksa inace? Da li misle ispolirati devetku koja ocito ima bugova ili ce prebaciti development na desetku?

 Koliko sam ja shvatio po dosadašnjem iskustvu, čim im izađe nova značajnija iteracija MIUI-a, nekako po sili stvario, odmah polako jenjava razvoj starijih, tako da, mislim da će relativno brzo to biti "spušteno". Istina i Bog, prvo t bude njihov domicilni China ROM, a onda tek za mjesec do dva to bude Global ROM. Al' to je jednostavno tako.

10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Znate što je meni čudno, zašto na kutiji nepiše XIAOMI ??? Nigdje se ne spominje Xiaomi samo MI na vrhu, Na tri strane piše Redmi note 5, a ispod na etiketi piše isto to ali nigdje Xiaomi.

Zašto je to tako ??? Čudno je to ako žele biti poznati čim više onda bi se trebali potpisivati na ambalaži  jer ako netko tko prvi put susreče Xiaomi tj kutiju onda nezna koja je to Marka već samo vidi ime modela.

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice