Adobe After Effects tutoriali

poruka: 386
|
čitano: 143.196
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Adobe After Effects tutoriali

Yup, došo novi tut za one zainteresirane u rad u Mayi...

After Effects,Sony Vegas Pro i Nuke tutoriali na hrvatskom: http://www.youtube.com/user/AdobeTemplate
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Adobe After Effects tutoriali

Izrada jednostavne stolice za početnike

After Effects,Sony Vegas Pro i Nuke tutoriali na hrvatskom: http://www.youtube.com/user/AdobeTemplate
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Adobe After Effects tutoriali

Izrada bacve:

After Effects,Sony Vegas Pro i Nuke tutoriali na hrvatskom: http://www.youtube.com/user/AdobeTemplate
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Adobe After Effects tutoriali

Pozdrav, ekipa. Jel ima netko vremena da mi napravi intro za youtube kanal? Čisto da imam svoj intro nekakav, ništa pretjerano, samo ne želim učit još after effects uz vegas i photoshop. Mogu dat materijale i ne zahtjevne smjernice, a i platit ako treba. Ako neko ima vremena, javite se na pm. LP!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Adobe After Effects tutoriali

Pozdrav, zanima me dali netko mozda zna kako napraviti da se dva razlicita layera u istom smjeru micu.. npr ja imam odvojen layer za cijelo tijelo i dovojen layer za usi samo i napravio sam da tjelo ima animaciju da se pomakne a usi da se rotiraju al neznam kako usi namjestit da se micu zajedno s tjelom? Helpp

PSN: Chov1ch
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe After Effects tutoriali
Encyanix kaže...

Pozdrav, zanima me dali netko mozda zna kako napraviti da se dva razlicita layera u istom smjeru micu.. npr ja imam odvojen layer za cijelo tijelo i dovojen layer za usi samo i napravio sam da tjelo ima animaciju da se pomakne a usi da se rotiraju al neznam kako usi namjestit da se micu zajedno s tjelom? Helpp

 Stavi tijelo kao parent ušima. Od one male spirale kraj layera povuci na layer s tijelom.

14 godina
offline
Re: Adobe After Effects tutoriali
blowfish_cro kaže...
Encyanix kaže...

Pozdrav, zanima me dali netko mozda zna kako napraviti da se dva razlicita layera u istom smjeru micu.. npr ja imam odvojen layer za cijelo tijelo i dovojen layer za usi samo i napravio sam da tjelo ima animaciju da se pomakne a usi da se rotiraju al neznam kako usi namjestit da se micu zajedno s tjelom? Helpp

 Stavi tijelo kao parent ušima. Od one male spirale kraj layera povuci na layer s tijelom.

 Napravio sam vec al malo drukcije.. al sam sad probao na ovaj tvoj nacin ali nece i dalje su usi na svom mjestu nemicu se.

PSN: Chov1ch
10 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe After Effects tutoriali

Moraju se micati. Osim u slučaju da je prvi layer video, tad on kao layer ustvari stoji na mjestu. Ako je to problem, tad bi morao napraviti motion tracking ili uši manualno animirati. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe After Effects tutoriali

Označiš layer s tijelom > Layer > Precompose > Leave all attributes in. Napravio si novu kompoziciju unutar koje ti je layer s tijelom. U tu kompoziciju stavi i layer s ušima, a onaj efekt koji si primijenio ostao je na cijeloj kompoziciji..

 

14 godina
offline
Re: Adobe After Effects tutoriali
blowfish_cro kaže...

Moraju se micati. Osim u slučaju da je prvi layer video, tad on kao layer ustvari stoji na mjestu. Ako je to problem, tad bi morao napraviti motion tracking ili uši manualno animirati. 

 Nije video nego slika.

bed kaže...

Označiš layer s tijelom > Layer > Precompose > Leave all attributes in. Napravio si novu kompoziciju unutar koje ti je layer s tijelom. U tu kompoziciju stavi i layer s ušima, a onaj efekt koji si primijenio ostao je na cijeloj kompoziciji..

 

 Kako mislis stavit ove layere s usima u tu kompoziciju? ja sam probo samo znaci layer tjela napravit taj precompse i onda s onim povezat usi sa tjelom.. i nista onda sam probo layere tjela i usi-u precompose zajedno i opet nista.

PSN: Chov1ch
15 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe After Effects tutoriali

Imaš kompoziciju u kompoziciji, skoro k'o 'inception' lol.. Vrlo jednostavno, imaš neku kompoziciju koju si napravio koja je određene rezolucije i dužine trajanja. U njoj imaš više layera. Napraviš novu kompoziciju, a neke od tih layera staviš u tu kompoziciju. U prvoj kompoziciji imaš tu kompoziciju na koju primjenjuješ neki filter ili već nešto.

 

Recimo primjer da ti bude jasnije; želiš animirati auto da se miče preko ekrana, ali da mu se usput okreću kotači. Tada napraviš kompoziciju gdje je auto statičan, samo mu se vrte kotači, a zatim u drugoj kompoziciji pomičeš tu kompoziciju u kojoj je auto kojemu se okreću kotači. I rezultat je da se auto kreće i kotači mu se okreću. Ista stvar je s tvojim primjerom, u jednoj kompoziciji neka je layer s likom i ušima, a u drugoj kompoziciji radiš s tom kompozicijom što želiš. Što tu nije jasno?

 

14 godina
offline
Re: Adobe After Effects tutoriali

Počeo sam neki dan raditi u ovom programu s ciljem da napravim neki video sa efektima u kojem će biti i jedan slideshow od nekih 20 slika. Skinuo neki template projekt i napravio zanimvljiv video od 30 sekundi težak 22MB. Zatim sam u kompoziciju uz video dodao i slike te napravio slideshow uz dvije mp3 datoteke u pozadini. Kad sam to renderirao dobio sam kompoziciju od neke 3 minute u rezoluciji 1920:1080. Kada sam tu kompoziciju renderirao dobio sam .avi video težak 14GB ???

 

Ako može netko pomoći zašto je to tako i kako da napravim normalan video. Hvala.

Samsung Galaxy Note II :)
10 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe After Effects tutoriali
goranbm kaže...

Počeo sam neki dan raditi u ovom programu s ciljem da napravim neki video sa efektima u kojem će biti i jedan slideshow od nekih 20 slika. Skinuo neki template projekt i napravio zanimvljiv video od 30 sekundi težak 22MB. Zatim sam u kompoziciju uz video dodao i slike te napravio slideshow uz dvije mp3 datoteke u pozadini. Kad sam to renderirao dobio sam kompoziciju od neke 3 minute u rezoluciji 1920:1080. Kada sam tu kompoziciju renderirao dobio sam .avi video težak 14GB ???

 

Ako može netko pomoći zašto je to tako i kako da napravim normalan video. Hvala.

 AVI format ne podržava gotovo nikakvu vrstu kompresije. Izrendaj ga kao .h264 (mp4). Ako nemaš taj format u Afteru, skini Adobe Media Encoder i rendaj preko njega, tamo imaš hrpu opcija sličnih onima u Premiereu. 

14 godina
offline
Re: Adobe After Effects tutoriali
blowfish_cro kaže...
goranbm kaže...

Počeo sam neki dan raditi u ovom programu s ciljem da napravim neki video sa efektima u kojem će biti i jedan slideshow od nekih 20 slika. Skinuo neki template projekt i napravio zanimvljiv video od 30 sekundi težak 22MB. Zatim sam u kompoziciju uz video dodao i slike te napravio slideshow uz dvije mp3 datoteke u pozadini. Kad sam to renderirao dobio sam kompoziciju od neke 3 minute u rezoluciji 1920:1080. Kada sam tu kompoziciju renderirao dobio sam .avi video težak 14GB ???

 

Ako može netko pomoći zašto je to tako i kako da napravim normalan video. Hvala.

 AVI format ne podržava gotovo nikakvu vrstu kompresije. Izrendaj ga kao .h264 (mp4). Ako nemaš taj format u Afteru, skini Adobe Media Encoder i rendaj preko njega, tamo imaš hrpu opcija sličnih onima u Premiereu. 

 Ok, hvala. E sad imam jos jedan problem. Probao sam redndirati u h.264 i u mp4 i još jedan format, ali mi onda izbaci neki warning da umjesto 1920:1080 ce biti rendirano u nekoj manjoj rezi nešto 7xx:3xx, ali ne znam di staviti da se to ne dogodi ?? Hvala.

Samsung Galaxy Note II :)
10 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe After Effects tutoriali
goranbm kaže...
blowfish_cro kaže...
goranbm kaže...

Počeo sam neki dan raditi u ovom programu s ciljem da napravim neki video sa efektima u kojem će biti i jedan slideshow od nekih 20 slika. Skinuo neki template projekt i napravio zanimvljiv video od 30 sekundi težak 22MB. Zatim sam u kompoziciju uz video dodao i slike te napravio slideshow uz dvije mp3 datoteke u pozadini. Kad sam to renderirao dobio sam kompoziciju od neke 3 minute u rezoluciji 1920:1080. Kada sam tu kompoziciju renderirao dobio sam .avi video težak 14GB ???

 

Ako može netko pomoći zašto je to tako i kako da napravim normalan video. Hvala.

 AVI format ne podržava gotovo nikakvu vrstu kompresije. Izrendaj ga kao .h264 (mp4). Ako nemaš taj format u Afteru, skini Adobe Media Encoder i rendaj preko njega, tamo imaš hrpu opcija sličnih onima u Premiereu. 

 Ok, hvala. E sad imam jos jedan problem. Probao sam redndirati u h.264 i u mp4 i još jedan format, ali mi onda izbaci neki warning da umjesto 1920:1080 ce biti rendirano u nekoj manjoj rezi nešto 7xx:3xx, ali ne znam di staviti da se to ne dogodi ?? Hvala.

 Pa .h264 i MP4 je ista stvar. 

Ne znam sad točno kakve su ti postavke. Tamo u tom Media Encoderu imaš predefinirane postavke pa probaj odabrati neki preset sa 1080p rezolucijom. Meni to ne izbacuje, ne bi smjelo ni tebi ako negdje nisi stavio tu 720p rezoluciju. 

14 godina
offline
Adobe After Effects tutoriali

Pozdrav svima, pokušavam u zadnje vrijeme čim bolje skužiti raditi u after effectu.

Tako da ću vam dosta pitanja vjerojatno postavljat, ukoliko neću moći naći odgovor na youtube.

Imam instalirani AAE 2015

Ovdje sam postavio jedno pitanje : http://www.bug.hr/forum/topic/razni-softverski-problemi/adobe-after-effect-mjenjanje-boje/242998.aspx

Ali nisam mogao naći pod efektima Color Overlay. Gdje bi trebao tražiti taj efekt ili što to već je. Nisam najbolje skužio što mi je kolega želio reći

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Adobe After Effects tutoriali

Može mi netko objasniti sljedeće.. Znači stavim na zid narađnastu naljepnicu, da ju tracker prati. Nije mi jasno kako ju može samo tako lako promašiti nakon nekog vremena. U čemu je caka, kako ne razlikuje narađastu boju od plave?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Adobe After Effects tutoriali

Nije pod efektima, moraš kliknut desni klik na layer i pod Layer styles naći color overlay. Onda ti se stvori novi drop-down izbornik na tome layeru (Zove se, naravno, color overlay) i klikneš na onu strelicu da se otvore opcije i tamo imaš boju koju možeš staviti kao keyframe. 

Za tracking ne bih znao, nisam se previše bavio time. 


 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Adobe After Effects tutoriali
blowfish_cro kaže...

Nije pod efektima, moraš kliknut desni klik na layer i pod Layer styles naći color overlay. Onda ti se stvori novi drop-down izbornik na tome layeru (Zove se, naravno, color overlay) i klikneš na onu strelicu da se otvore opcije i tamo imaš boju koju možeš staviti kao keyframe. 

Za tracking ne bih znao, nisam se previše bavio time. 


 Hvala, ovo za tracking nije mi više bitno jer je najbolje manualno trackati.
Ovaj 2015 mi je najbolji AAE jer odma ima i zvuk, nema više čekanja da on sam učta sve posebno.

Skužio sam program oko 40% negdje, uglavnom ono najbitnije. Nije toliko komplicirano nego samo treba dulje raditi s njim da znaš gdje je što da se brzo naući.

 

14 godina
offline
Adobe After Effects tutoriali

Kako da omogučim da mi grafička radi preview?
Imam openGL karticu koju je prepoznalo, ali piše (GPU not available - incompatible device or display driver)
Cjeli internet sam pretražio ništa ne mogu naći kao odgovor, svi samo govore kako treba Nvidia

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Adobe After Effects tutoriali

Trebao bih pomoć. Znaći skinuo sam jedan trailer template za after effects. napravio sam promjene koje sam želio i isčejak sam stavio na renderiranje, ako se tako kaže :) Nakon 20-ak minuta kad je završilo skužim da je taj isječak od 30-ak sekundi težak preko 5 GB, kako mogu to smanjiti a da mi rezolucija ostane donekle dobra ??

[url=http://mowned.com/gp][img]http://mowned.com/sig/gp.smart.jpg[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Adobe After Effects tutoriali
goranbm kaže...

Trebao bih pomoć. Znaći skinuo sam jedan trailer template za after effects. napravio sam promjene koje sam želio i isčejak sam stavio na renderiranje, ako se tako kaže :) Nakon 20-ak minuta kad je završilo skužim da je taj isječak od 30-ak sekundi težak preko 5 GB, kako mogu to smanjiti a da mi rezolucija ostane donekle dobra ??

 
Kompresiraj ga u neki format tipa MP4 sa bitrateom koji ti pashe tj. do koje kvalitete/kompresije si spreman ici da jos izgleda dobro.

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
7 godina
neaktivan
offline
Adobe After Effects Pitanje

Znam da nije tema ovog foruma, ali imam pitanje.

Kada stisnem Track Camera kaže mi da je analiza neuspješna. Znate li kako to popraviti?

danielB
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Adobe After Effects tutoriali

Nema tu "popravka", jednostanvo video nije pogodan za tracking, izgubi se previse tocaka/izadju iz kadra i algoritma ih nemoze pohvatati.
Ili trazi drugi software za tracking koji mozda ima bolji algoritma ili drugi video.

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe After Effects tutoriali

Znas li neki drugi program za to? Npr....

Neki jednostavni jer nikad nisam montirao u drugom osim ae...

danielB
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.8.2017 13:56 (danći123321).
11 godina
online
Adobe After Effects tutoriali

No1 je navodno jos uvijek SynthExes (https://www.ssontech.com/)

a mozes probati i sa novim Fusionom 9 od Black Magica oni imaju i free verziju.

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice