Snimanje muzike izravno s klavijatura

poruka: 42
|
čitano: 31.814
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Snimanje muzike izravno s klavijatura

Potraži nešto od specijalista za PC kontrolere u glazbenoj produkciji.

Npr. M-audio axiom seriju. (nekadašnji midiman, sada u vlasništvu Avida)
http://www.njuskalo.hr/klavijature-ostale/klavijature-m-audio-axiom-49-oglas-5033494
Ja imam za usputni komp mali axiom25 kontroler

i vrlo je kvalitetne izrade - ima tipke u rangu kvalitete mojeg Korga Wavestationa, bolje od

Rolanda JD880.

Inače spaja se USB-om, jednako kao i midijem, pa ti ne treba nikakva

posebna kartica, a dolazi i sa mapinzima kontrolera za pojedine programe.

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Snimanje muzike izravno s klavijatura
Ok hvala, potražit ću nešto u tom stilu onda...veliš da m-audio ima kvalitetnu izradu..a daj mi reci kaj misliš o ovome:
http://m.njuskalo.hr/klavijature-ostale/evolution-mk-249c2-oglas-4973039

Kakve su evolution klavijature?
Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
16 godina
offline
Re: Snimanje muzike izravno s klavijatura

To je bio engleski brand ali ga je mislim isto progutao Avid i ta linija proizvoda se onda više ne pravi, mislim da je malo

manje opremljen od axiom serije, ali koliko čitam, sasvim uredan kontroler. Osobno ga nisam probao :/

13 godina
neaktivan
offline
Snimanje muzike izravno s klavijatura

skini si Abatlon live spoji usbe smini si maper za tu klavijaturu i peglaj kakva sad grafa ili kaj moj kompic radi cuda sa klavijaturama po reasonu samo moras dodat uredaj da program vidi ko midi i cao đaci.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Snimanje muzike izravno s klavijatura
HBomb kaže...

..- i pošto trenutno nemam zvučnu karticu sa midi portom, možete li mi preporučiti jednu?

 

hvala :)

 -nepotrebno (skupo), jer sad se koristi USB (USB-to-MIDI kabel)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Snimanje muzike izravno s klavijatura
ihush kaže...
HBomb kaže...

..- i pošto trenutno nemam zvučnu karticu sa midi portom, možete li mi preporučiti jednu?

 

hvala :)

 -nepotrebno (skupo), jer sad se koristi USB (USB-to-MIDI kabel)

daj molim te reci mi nes ne kuzim kaj ce mu usb 2 midi ak moze emulirat preko svakog malo poznatijeg programa emulirat samo metne usbe i instalira drajver svi imaju to cak ako ima i starije windowse moze skinut sa suporta

15 godina
offline
Re: Snimanje muzike izravno s klavijatura
psihozgb kaže...
ihush kaže...
HBomb kaže...

..- i pošto trenutno nemam zvučnu karticu sa midi portom, možete li mi preporučiti jednu?

 

hvala :)

 -nepotrebno (skupo), jer sad se koristi USB (USB-to-MIDI kabel)

daj molim te reci mi nes ne kuzim kaj ce mu usb 2 midi ak moze emulirat preko svakog malo poznatijeg programa emulirat samo metne usbe i instalira drajver svi imaju to cak ako ima i starije windowse moze skinut sa suporta

 -što da ti kažem? -njemu kažem da ne traži zvučnu s midijem (nepotrbno), nego da traži klavijaturu s USBom. (a USB-to-MIDI je jedna od mogućnosti ako ima MIDI na klavijaturi-ako nema USB..). Naravno s manje riječi, zato i tipkam poruku da bi bilo 'jasnije'... {#}

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Snimanje muzike izravno s klavijatura

zamrla malo tema?>.ako imaš npr sustain pedalu,reverb pedalu blackbox pedalu, bez MIDI imaš šum. Ako radiš s USB treba ti malo podloge al u praksi sve je jednostavno, još jedna kutijica i to je to..ipak najjednostavnije..

mAudio Sono88 mAudio Sono88
krepala krava
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Snimanje muzike izravno s klavijatura

Da ne otvaram novu temu postavit ću pitanje ovdije.

Mislim kupiti neku klavijaturu, ali problem je u tome što ne znam s koliko tipki je potrebno ako se mislim baviti produkcijom elektronske glazbe? Imaju klavijature od 25 do 88 tipki. Mislim je spojiti da mi radi s Fl studio 10, prije sam znao odsvirati neke melodije na klavijaturi, sada mi treba klavijatura da mogu raditi melodije teško mi je kliktati s mišem a i dok sam se prije igrao na klavijaturi kada bi krenuo raditi neku melodiju samo su mi na pamet padale note.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Snimanje muzike
Hahaha :-D
7 godina
neaktivan
offline
Re: Snimanje muzike izravno s klavijatura
Pozdrav, kupio sam usb midi konvertor sa aliekspresa (vrlo jeftino, oko 4e) da bih povezao klavijaturu (yamaha psr620, stariji model) sa kompjuterom i rezultat je katastrofalan. Koristio sam fruity loops i zvuk uzasno kasni, da ne pricam o nekim akordima koje jedva i da registruje. E sad, naravno, kabl je uzasno jeftin, koliko para toliko mizike, ali opet, isti kabl sam nalazio u prodavnicama za tridesetak evra. Da li problem moze biti zbog kvaliteta kabla, i ako je tako da li zaista moram iskesirati vise od 50e za obican kabl ako mi je muzika samo hobi. Mozda je i problem do laptopa koji, iako nije toliko star ima bas lose specifikacije, i youtube snimke ne mogu da gledam na vise od 480p, i ako je tako, ima li neka dobra android aplikacija (telefon mi je teoretski tri puta jaci od lapa) pogodna za snimanje stvari sa klavijature?
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Snimanje muzike izravno s klavijatura

Vjerojatno je riječ o lošem kabelu. Je li riječ o ovakvom kabelu? Moguće je da ćeš trebati raditi neke modifikacije. Ili kupiti neki skuplji, provjeren adapter.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice