Software za video obradu - pitanja&odgovori izdvojena tema

poruka: 1.976
|
čitano: 617.070
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

imaš win media.. (od w7) i stariji davinči (starije ver su možda teže dostupne online..) i .. osnovno može svaki 'konverter' (osnovno uređivanje) kao mediacoder, faststone vid.conv. i sl...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Gamer21 kaže...

Pozdrav, dosad sam koristio gopro studo za uredivanje videa sa goproa.No medutim sad sam i drona nabavio pa bih i to htio urediti (imam dual core , 4 gb rama i hd 4890 ak se na varam) da vinci otpada, koje su altrenative ? molim vas program tipa gopro studio a da je besplatan, stvarno mi ne treba ekstavagancija nego da uredim u 720 p , gopro studio sam na celeronu uredivao hvala

 VideoPad je legalno free a meni najdraži i najjednostavniji program je Filmora ali nju nije problem regat 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.8.2017 23:25 (andi.cro).
16 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

A nenezanima jednastvar

 

Izradio sam dosta filmova  uwindows movie makeru

I od kako sam prešao sa win7 na win10 movie maker mi je nedostupan  a tako mi je bio drag taj program.

 

Ako netko zna  kako da windows movie maker dobijem na windows10 operativnom sustavu naravno besplatno

A ako se ne moze koja mi je alternativa?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Skini si ga za sad iz "Store-a" a na sljedećem jesenjskom updateu će ponovno biti dio winsa kao unaprijeđeni movie maker 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Čekaj.Misliš iz trgovine na windowsima 10

Alo misliš na trgovinu to sam probao i mora se platiti .tj nije besplstan.

A sta ce biti sad uskoro update win10x64

Kako si siguran da ce biti dio windowsa 10

Zašto bi ga izbacili iz windowsa ako ce ga koju godinu poslije vratiti u sastavni dio windowsa

14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Evo ti "Windows Live Movie Maker"

 

Odaberi "Choose what to install" da ti ne instalira Messenger,mail..."

 

I imaj strpljenja jel se jaaaako sporo instalira, ne znam zašto?

Instalirao sam al ne mogu ga nigdje pronači kao da se ni nije instaliralo?!?!?

 

Ne znam...ne mogu ti pomoći 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2017 1:37 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Moga negdje biti ako nije dostupan u insraliranim programima probaj ga preko tražilice nać.

 

A neznam zašto se microsoft toliko preserava sa tim izbacivanjem i ukidanjem postoječih aplikacija i programa.

Zašto jednostavno ne puste korisnicima da odluće sami šta će koristiti a šta ne.

16 godina
moderator
online
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Microsoft zna bolje od tebe što tebi treba, a što ne. Isto tako su znali da ti ne treba gumb Start pa su ga ukinuli. Pa poslije vratili.

(programe i funkcionalnosti ukidaju zato da bi korisnika usmjerili na svoje druge programe i funkcionalnosti)
15 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Može prijedlog nekog free "portable" video editora da zna baratati sa TS datotekom.

Trebam iz filma izbaciti/izrezati neke dijelove i da ostatak bude opet kao jedna cjelina.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Možda AviDemux?
14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Avidemux Portable, the program version is 2.5.3 and the latest update was on 7/6/2011. It's available for users with the operating system Windows 98 and previous versions...

Ne znam kak bu se to ponašalo na novoj 10-tci ako je ona u pitanju!

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.10.2017 10:21 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
andi.cro kaže...

Avidemux Portable, the program version is 2.5.3 and the latest update was on 7/6/2011. It's available for users with the operating system Windows 98 and previous versions...

Ne znam kak bu se to ponašalo na novoj 10-tci ako je ona u pitanju!

Gdje pa si to našao? Imaš2.7.0, a i da nemaš, brijem da se može uzeti zadnja "normalna" verzija, instalirati na račualo i potom jednostavno prekoporati na USB stick.

7 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Win movie maker u photos apk :

https://m.youtube.com/watch?v=tlLFvmqoPjs
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Nabavio sam novi polovni komp sa i7 3770k i 16 gb rama te stavio privremeno  4890 graficku i na win 10 se instaliraju genericki driveri te ih davinci resolve ne zeli pokrenuti. Onda sam downgradeao na 7 i tu hoce pokrenut sve ali stane na wawefor monitor i win kaze da je program prestao sa radom, sto to znaci ? hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Driver za grafičku karticu nisi instalirao?
14 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Pozdrav svima,imam na dvdu snimljenu svadbu,ali kada otvorim dvd cd na njemu se nalazi mapa VIDEO TS i u njoj ima više nekakvih datoteka.Mene zanima postoji li mogućnost da to nekako convertiram u jedan video(jednu datoteku) i  da mogu npr. to prebacit na USB i gledat na tv.

Softwer
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Freemake Video Converter je jedan od jednostavnijih programa za takvu konverziju.

12 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Naravno da jesam nece i dalje

16 godina
moderator
online
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Gamer21 kaže...

Naravno da jesam nece i dalje

Resolve je imao neke probleme sa zvukom. Postavi si zvuk na 16 bit, 48000 Hz (DVD Quality) ako ti nije postavljeno (u Playback Devices > properties od zvučnika > kartica Advanced > Default Format).

 

Možda te zeza driver za zvučnu? Ne znam, probaj nabaviti drugu zvučnu pa...

12 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
16 godina
moderator
online
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

To isto je i kod tebe slučaj? A dobro, bar ti je lik opisao na koji način to možeš izbjegavati...

15 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

- zanimljivo? radeonka 4xxx i r9xx nisu ista stvar, datumi itd. Radeon ili nVidia, što su preporuke ili misliš da je to nevažno? Driveri generički.. + naravno, sve se kvari, vga +5godina dobro da još uopće radi.

- sređivanje PCja (klase workstation) za rad s konkretnim softwareom nije za početnike. Konkretne app imaju sasvim konkretne requirementse i preporuke, pa do tog da predlažu kompletno PC npr model MBO a ti bi to onako, malo downgrejdao :)) .. bez ikakvih infoa npr jel koristiš win7 ili 7.sp1 + update, jesi li instalirao driver, koji (ne znam na pamet, verzija CCC .. smjena generacija/support, bubnut ću 13-14.) itd. KAo i sama verzija resolvea, 9-10-11.. tj, ne koristiš posljednju samo zato jer je najnovija, nego koja odgovara tvojim mogućnostima (hardwareu). Želje same nisu dovoljne.

Za amaterske potrebe imaš 'normalnih' appsa, npr freemaker. Za 'ozbiljne' potrebe idu i takvi preduvjeti. Tad radi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.10.2017 10:36 (ihush).
12 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Isključivo sam uzeo stari i7 za namjenu editinga bas u resolve. Prvotno sam instalirao win 10 no skinuo je genericke drivere i nije htio da vinci raditi. Sad sam 7 stavio ultimate sp1 i dalje nece stane na tom waweform monitor. Nebrojeno sam yta pogledao gdje je jos ova zadnja 14.2 ak se ne varam davinci resolve jos bila u beta fazi pa su svi rekli da brze radi.Zato sam i skinuo najnoviju. i7 3770k i 16 gb rama to bi trebalo biti dovoljno.Komp sam uzeo pod financijskim mogucnostima. Na ryzen bi iskljucivo isao na 1700 a moj budzet bi pokrio 1400 i bilo je za birat izmedu starog i7 ili novog 1400. Po meni graficka je prahistorijska ali radim na tome da i nju rijesim 1060 mozda sa 6gb.

16 godina
moderator
online
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Možda je situacija slična kao nekad s Premiereom, koji je iskorištavao CUDA-u, ali zaostajao s podrškom za OpenCL.

 

Meni Resolve na i7 4960X i GTX 770 radi bez ikakvih problema. Zvučna su mi jeftini digitalni monitorski zvučnici Akai RPM3.

 

S betom je bilo problema (možda je to ostalo i kod ove?) - sad sam zaboravio točno kojeg - da li samo nije imalo zvuka ili se i rušio. Uglavnom, netko je utvrdio da dolazi do problema ako radiš s audiomaterijalom na 48 kHz (a praktički sve imalo novije kamere snimaju zvuk u 48 kHz), a zvučna ti je podešena na 44,1 kHz (što je defaultna vrijednost). Prebacio sam na 48 kHz i od onda nisam više imao takvih problema ni s betom.

12 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Kada dodem doma budem isprobao pa javim. Kada ukucam na google waweform monitor davinci resolve has stopped onda ispadne isto da kao 2 graficke koristim ili tako nesto. Zadnjih 5 dana istrazujem dok imam vremena i nije tako ni rijedak problem. Samo mi se cini da je graficka ili prestara ili nepodrzana.

15 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Gamer21 kaže...

..Samo mi se cini da je graficka ili prestara ili nepodrzana.

 naravno.. radeonke nisu nvidia (cuda) + konkretni modeli, generacije.. ali i lakši 'fix', koristi neku stariju verziju aplikacije ako zadovoljava potrebe (a ne vidim baš nešto da nije tako npr ver.11.. dok su priče o ubrzanju, stvar novog HWa, važno je da koristiGPU).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
online
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Evo još jedan info - instalirao sam Resolve na laptop s i5 4200M procesorom, 6 GB RAM-a i kilavom grafičkom karticom GT 740M i stvar - radi. Ali eto, opet kombinacija Intel + Nvidia. Laptop je kupljen s Windowsima 8.1 pred, mislim, dvije i pol godine, a kad je isticala besplatna nadogradnja na 10-ku, nadogradio sam ga na Win 10. Operacijski sustav nikad nije bio reinstaliran.

16 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Dobra večer :)

 

Interesira me na koji način prebaciti HDR u SDR. Video mogu reproducirati, no kako nemam HDR ekran, boje su blago rečeno smiješne :) VLC stable nema pojma što se dešava, mpv eksplodira sa bojama i svjetlinom, VLC 3 beta zna to hendlati... no ja bih volio konvertirati taj video u nešto razumljivo... :) s čime? Zna li netko dobar softver za to?

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Nisam se nikad igrao s HDR snimkama.... Možda da video ubaciš u Resolve pa probaš neki od LUT-ova? S Resolveom dolaze neki 3D LUT-ovi za konverziju HDR-a u gamu 2.2 ili 2.4. A ako je prezasićeno - smanjiš zasićenost. Presvijetlo-pretamno? Korigiraš.

16 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
mbaksa kaže...

Nisam se nikad igrao s HDR snimkama.... Možda da video ubaciš u Resolve pa probaš neki od LUT-ova? S Resolveom dolaze neki 3D LUT-ovi za konverziju HDR-a u gamu 2.2 ili 2.4. A ako je prezasićeno - smanjiš zasićenost. Presvijetlo-pretamno? Korigiraš.

...pa kaže ovdje:

Next, AFAIK, there is not yet any consumerware (free or not) that supports proper hdr -> sdr conversion.
That includes avisynth, ffmpeg, etc.

 

Spominju DaVinci i tutorial pa ću pogledati. Prilično je čupavo, no na poslu imam jači stroj pa ću se poigrati. Nadam se da free verzija ima te mogućnosti.

 

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice