Ne mogu upariti nove slušalice- Sony wdc500 na s23

poruka: 22
|
čitano: 3.831
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Ne mogu upariti nove slušalice- Sony wdc500 na s23

Ovako, danas sam uzeo sony wdc500 slusalice, odmah sam ih spojio na svoj mob s23, ima slikovna uputa, izvade se slusalice skine se app upali se BT na mobu, stisne se 5sec obje tipke i upare se. Odmah govor kaze power on,BT conected, BT pairing i to je to.

Ponovno dolazim do problema kod supruge takoder na s23, sve napravim uparim, apsolutno sve isto kao na svome, i opet samo jedna slusalica radi dok druga ne. ZVUK se cuje samo na D, kada drzim 5sec opet kaze bT pairinig ,power on, 70% baterije i bilo koji zvuk ne radi.

Ja ne znam sto da radim, ne mogu vjerovati da mi se ovo dogada...

Takoder sam radio i reset cca 20sec se drze tipke l, deinstalirao, aplikaciju, resetirao mob, vise puta sve ponovio i opet nece i nece..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne mogu upariti nove slušalice- Sony wdc500 na

Nove WF C500 (isto je i za C700/C900) vađenjem iz kutije se postave same u pairing mod, na mobitelu upališ bt i pričekaš poruku za download Sony aplikacije, skineš i u trenu kada dovršiš postavljanje Sony računa, i sve što pita aplikacija, one su uparene same.
Nakon toga provjeriš nadogradnju firmware i napraviš to ako ponudi nešto novije, traje po 90ak sekundi za svaku slušalicu. 
S obzirom da si ih već uparivao nekako, dok su u punjaču tj. u kutijici za spremanje probaj opet reset (možda si ispraznio jednu ili što već).
Ako je sve to u redu, što javlja Sony app za drugu slušalicu, % baterije ?

○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.1.2024 19:42 (kunof00).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ne mogu upariti nove slušalice- Sony wdc500 na

napunjene su na 100% tako prikazuje i app. nema nigdje opcije za firmware nadograditi.

probao sam jos dodatno sa 3 različita mobitela, android i iOS i na svima radi osim na tom s23.

Ženin s23 uredno radi s ostalim gadetima preko BT ali ove slušalice obje rade, čuje se zvuk kada se pale na L i D, čuje se i muzika kada ih uparujem pa prebacuje zvuk sa jedne na drugu, ali zajedno ne rade.

 

mozda imas ideju što mi je činiti, nisam ih uzeo preko webshopa da ih mogu vratiti, već osobnu u harveynormanu.. također da ih tamo probaju na svojim mobitelima, raditi će 100% kao i na mom s23...

 

13 godina
offline
Re: Ne mogu upariti nove slušalice- Sony wdc500 na
kunof00 kaže...

Nove WF C500 (isto je i za C700/C900) vađenjem iz kutije se postave same u pairing mod, na mobitelu upališ bt i pričekaš poruku za download Sony aplikacije, skineš i u trenu kada dovršiš postavljanje Sony računa, i sve što pita aplikacija, one su uparene same.
Nakon toga provjeriš nadogradnju firmware i napraviš to ako ponudi nešto novije, traje po 90ak sekundi za svaku slušalicu. 
S obzirom da si ih već uparivao nekako, dok su u punjaču tj. u kutijici za spremanje probaj opet reset (možda si ispraznio jednu ili što već).
Ako je sve to u redu, što javlja Sony app za drugu slušalicu, % baterije ?

Kupio bih si te WF-C500 ili WF-C700, ali čine mi se ogromnima. Kako stoje u ušima? Ispadaju li? Vire li puno van? Jesu li udobne, bole li uši nakon dužeg nošenja?

9 godina
offline
Re: Ne mogu upariti nove slušalice- Sony wdc500 na

imam ih koji sat, vidiš da se zahebavam sa uaprivanjem, nisam za drugo ništa!

13 godina
offline
Re: Ne mogu upariti nove slušalice- Sony wdc500 na

Ma pitao sam forumaša koji ti je dao savjet, ne tebe. Pretpostavljam da ih on ima duže vrijeme. 

15 godina
offline
Re: Ne mogu upariti nove slušalice- Sony wdc500 na
Ne kužim baš, ne čitam možda dobro..da li se spojen onda na taj ženin s23 ili ne? To se vidi pod sony app ili u popisu bt uređaja..
Ako jesu spojene tj.uparene , onda je nešto do tog s23, postavke audio bt codeca nisu modificirane ili sl.?
Ako se ni ne spoji na taj ženin s23, da li se u desnoj čuje (upaljen bt na mobu i kada izvadiš iz kutijice i staviš u uho desnu slušalicu) connected, paired ili slično; pa provjeriš na što su se zapravo spojile, možda drugi mob, laptop?
Nažalost iz ovoga što si do sada iznio ne čini se da su slušalice problem
○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
5 godina
offline
Re: Ne mogu upariti nove slušalice- Sony wdc500 na

Nebitno, nisam vidio drugi post...

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.1.2024 21:20 (SamoPitam3).
9 godina
offline
Re: Ne mogu upariti nove slušalice- Sony wdc500 na

definitivno nije problem u slušalicama jer na mom mobu i iphonu rade, postavio sam za 30sekundi.

 

ženin s23 također je novi, 2mj star. ostali uređaju rade normalno, sat i druge bežićne...

 

ovako, sony.. znači kada su u kutijici i čim ih izvadiš blinka plavo i kada upališ na mob BT odmah ti javlja da se spoje. klikneš i OBJE slušalice javljau da su spojene, da je bateija 100%.

Znači zvuk se javlja od sustava na jednoj i na drugoj. U aplikaciji vidim da su spojene obje L iD, imaju 100% bat. i kada pustim youtube muzika svira samo na D.

 

Ukoliko ih isključim i držim na L 5 sec gumbić ona se uplai i onda youtube svira samo na L, dok D ne radi i obrnuto, ako uplaim na gumbić samo D radi muzika na D.

U tom trenutku sa L gumbićem mogu pojačavati i smanjiti volume..

 

Probao sam više puta restart moba, restart factory slušalica, brisanje cache BT u postavkama i resetiranje mreže, čak sam išao i u opcije za programere i tamo gasi palio postavke BT gledajuči youbube tutoriale...

Nikako ne mogu proraditi obje da muzika svira, ili jedna ili druga...

Svi drugi BT u kući su isključeni i samo je taj ženin s23 upaljen..

 

kako riješiti te posavke bt codeca i ostalo?

5 godina
offline
Re: Ne mogu upariti nove slušalice- Sony wdc500 na
Kruno03 kaže...

definitivno nije problem u slušalicama jer na mom mobu i iphonu rade, postavio sam za 30sekundi.

 

ženin s23 također je novi, 2mj star. ostali uređaju rade normalno, sat i druge bežićne...

 

ovako, sony.. znači kada su u kutijici i čim ih izvadiš blinka plavo i kada upališ na mob BT odmah ti javlja da se spoje. klikneš i OBJE slušalice javljau da su spojene, da je bateija 100%.

Znači zvuk se javlja od sustava na jednoj i na drugoj. U aplikaciji vidim da su spojene obje L iD, imaju 100% bat. i kada pustim youtube muzika svira samo na D.

 

Ukoliko ih isključim i držim na L 5 sec gumbić ona se uplai i onda youtube svira samo na L, dok D ne radi i obrnuto, ako uplaim na gumbić samo D radi muzika na D.

U tom trenutku sa L gumbićem mogu pojačavati i smanjiti volume..

 

Probao sam više puta restart moba, restart factory slušalica, brisanje cache BT u postavkama i resetiranje mreže, čak sam išao i u opcije za programere i tamo gasi palio postavke BT gledajuči youbube tutoriale...

Nikako ne mogu proraditi obje da muzika svira, ili jedna ili druga...

Svi drugi BT u kući su isključeni i samo je taj ženin s23 upaljen..

 

kako riješiti te posavke bt codeca i ostalo?

 

Nikako vjerojatno. Mozda googlanjem eventualno. Cinjenica je da BT zna biti problematican i sto je najgore od svega toga, mozes odvaliti i 400 € za slusalice i opet imati problem s njima. Ja kada idem kupovati, jednostavno ne citam losa iskustva sa BT slusalicama na amazonu, jer u protivnome ih nikada ni ne bi kupio. A doslovno sa svakim ljudi imaju problema. Ovako kupim, ako rade super, ako ne rade vratim ih nazad.

 

15 godina
offline
Re: Ne mogu upariti nove slušalice- Sony wdc500 na
Znači slušalice su uparene a s obzirom da rade na drugim mobitelim onda su i ispravne..
Ne vjerujem ipak da je do bt codeca osim ako nisi poremetio nekako default, provjeriš aktiviranjem developer opcija (najčešće otvoriš postavke,zatim about phone,software information,build number i tipkaš po tome dok ne omogući developer mod) i tražiš bluetooth codec liniju - slušalice podržavaju aac i sbc.

No prije tih stvari provjeri obične..kao postavke zvuka, da nije aktiviran mono nekom postavkom za invalide tj. accessability kao hearing aid itd.

Nažalost ne koristim s23 pa ti tu mora netko drugi pomoći
○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
9 godina
offline
Re: Ne mogu upariti nove slušalice- Sony wdc500 na

nisam ništa u postavkama dirao, sve je identično podešeno kao na mom s23 tako i na ženinom. SBC je kodec, 

 

ne znam što dalje, kome da se obratim, direkt samsung ili sony, mozda?

4 godine
offline
Re: Ne mogu upariti nove slušalice- Sony wdc500 na
SamoPitam3 kaže...

 

Nikako vjerojatno. Mozda googlanjem eventualno. Cinjenica je da BT zna biti problematican i sto je najgore od svega toga, mozes odvaliti i 400 € za slusalice i opet imati problem s njima. Ja kada idem kupovati, jednostavno ne citam losa iskustva sa BT slusalicama na amazonu, jer u protivnome ih nikada ni ne bi kupio. A doslovno sa svakim ljudi imaju problema. Ovako kupim, ako rade super, ako ne rade vratim ih nazad.

 

 Ovo je jedan od razloga zašto izbjegavam BT sluške

 

Osobno imam origigi Apple Earpodove (one žične sa Lightningom) 2.5 god., nikakvih problema sa njima za sada iako je već bilo motanja, gužvanja i sl., nikad mi se nije desilo da jedna izgubi kontakt kao u ovom slučaju; jedino me samo muči šta bum s njima kada si zemim novi mob (planirao sam iP15+ ili Pro, sada ne znam, strah me prijeći zbog fr**king USB-C porta)...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.1.2024 23:32 (Vavoom).
5 godina
offline
Re: Ne mogu upariti nove slušalice- Sony wdc500 na
Vavoom kaže...
SamoPitam3 kaže...

 

Nikako vjerojatno. Mozda googlanjem eventualno. Cinjenica je da BT zna biti problematican i sto je najgore od svega toga, mozes odvaliti i 400 € za slusalice i opet imati problem s njima. Ja kada idem kupovati, jednostavno ne citam losa iskustva sa BT slusalicama na amazonu, jer u protivnome ih nikada ni ne bi kupio. A doslovno sa svakim ljudi imaju problema. Ovako kupim, ako rade super, ako ne rade vratim ih nazad.

 

 Ovo je jedan od razloga zašto izbjegavam BT sluške

 

Osobno imam origigi Apple Earpodove (one žične sa Lightningom) 2.5 god., nikakvih problema sa njima za sada iako je već bilo motanja, gužvanja i sl., nikad mi se nije desilo da jedna izgubi kontakt kao u ovom slučaju; jedino me samo muči šta bum s njima kada si zemim novi mob (planirao sam iP15+ ili Pro, sada ne znam, strah me prijeći zbog fr**king USB-C porta)...

 Nemoj uzimati. USB C te prisluskuje, unistava uredjaje na njima spojene a zna i zena ostati trudna....Ipak je to nova tehnologija izasla sa IP 15 ;)

Boze.... A i te apple orrigi jedine rade,. sve ove ostale znaju praviti probleme na 3,5mm portu. GUbe konekciju i sl....;) 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2024 8:12 (Posmatrač).
14 godina
online
Re: Ne mogu upariti nove slušalice- Sony wdc500 na
Kruno03 kaže...

nisam ništa u postavkama dirao, sve je identično podešeno kao na mom s23 tako i na ženinom. SBC je kodec, 

 

ne znam što dalje, kome da se obratim, direkt samsung ili sony, mozda?

 Mozda glupo pitanje ali.. da nije nesto prckano u postavke/pristupacnost/poboljsanje sluha?

 Cini mi se kao da ti je negdje u postavkama pomaknuto na jedan kanal.

 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
4 godine
offline
Re: Ne mogu upariti nove slušalice- Sony wdc500 na
Marko :D kaže...

Kupio bih si te WF-C500 ili WF-C700, ali čine mi se ogromnima. Kako stoje u ušima? Ispadaju li? Vire li puno van? Jesu li udobne, bole li uši nakon dužeg nošenja?

 To doslovno ovisi o tvojim ušima.

 

S više raznih bežičnih in-ear slušalica imao sam problema jer bi mi ispadale iz jednog uha (nisu skroz jednaka) tijekom hodanja. Meni i inače te in-ear slušalice nisu preudobne, a i higijenski su problematične ako ih diraš prljavim prstima i onda gurneš u uho.

 

Imam model 500 već gotovo 2 godine i zadovoljan sam njima u svemu (jer nisam prezahtjevan = ne tražim dlaku u jajetu slušalicama).

5 godina
offline
Re: Ne mogu upariti nove slušalice- Sony wdc500 na
ivan dragi kaže...
Kruno03 kaže...

nisam ništa u postavkama dirao, sve je identično podešeno kao na mom s23 tako i na ženinom. SBC je kodec, 

 

ne znam što dalje, kome da se obratim, direkt samsung ili sony, mozda?

 Mozda glupo pitanje ali.. da nije nesto prckano u postavke/pristupacnost/poboljsanje sluha?

 Cini mi se kao da ti je negdje u postavkama pomaknuto na jedan kanal.

 

 opcija mono zvuk ne znaci zvuk na jednoj slusalici nego stereo zvuk tj oba kanala stereo zvuka mixa u jedan kanal koji onda pusta na obje slusalice....Ako bi pustao samo na jednu slusalicu sta se desi ako si bas na to uho gluv?

16 godina
offline
Ne mogu upariti nove slušalice- Sony wdc500 na s23

Ako sam dobro shvatio, telefon vidi svaku slušalicu posebno? Je l' tako i na uređajima na kojima rade normalno? AFAIK, ako se slušalice vide odvojeno, to znači da nisu uparene. U tom slučaju se mogu naterati da puštaju isti zvuk (kao da su u uparenom režimu), ali defaultno su dva različita izlaza. Rešenje bi bilo ili da ih nateraš da se upare i da se zatim telefonima predstavljaju kao jedan uređaj, ili da na problematičnom S23 nađeš kako da ih koristiš istovremeno u trenutnom modu.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Ne mogu upariti nove slušalice- Sony wdc500 na
Posmatrač kaže...

 

Boze.... A i te apple orrigi jedine rade,. sve ove ostale znaju praviti probleme na 3,5mm portu. GUbe konekciju i sl....;) 

 Vjerovatno su to namjerno napravili, da bi korisnike prisilili da kupe origigi Accessories, meni osobno ne smeta (volim da mi je sve istog branda kao i mob zbog lakšeg korištenja) ali ima i onih koje to nervira...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
14 godina
online
Re: Ne mogu upariti nove slušalice- Sony wdc500 na
Posmatrač kaže...
ivan dragi kaže...
Kruno03 kaže...

nisam ništa u postavkama dirao, sve je identično podešeno kao na mom s23 tako i na ženinom. SBC je kodec, 

 

ne znam što dalje, kome da se obratim, direkt samsung ili sony, mozda?

 Mozda glupo pitanje ali.. da nije nesto prckano u postavke/pristupacnost/poboljsanje sluha?

 Cini mi se kao da ti je negdje u postavkama pomaknuto na jedan kanal.

 

 opcija mono zvuk ne znaci zvuk na jednoj slusalici nego stereo zvuk tj oba kanala stereo zvuka mixa u jedan kanal koji onda pusta na obje slusalice....Ako bi pustao samo na jednu slusalicu sta se desi ako si bas na to uho gluv?

 ne mono nego L/R balance. Vidi na slici onaj slider.

 

Ako su djeca uzela mob u ruke, klik klik.. tko zna šta su u postavkama sve slučajno stisnuli. Ili to ili kupit nove slušalice.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
5 godina
offline
Re: Ne mogu upariti nove slušalice- Sony wdc500 na
ivan dragi kaže...
Posmatrač kaže...
ivan dragi kaže...
Kruno03 kaže...

nisam ništa u postavkama dirao, sve je identično podešeno kao na mom s23 tako i na ženinom. SBC je kodec, 

 

ne znam što dalje, kome da se obratim, direkt samsung ili sony, mozda?

 Mozda glupo pitanje ali.. da nije nesto prckano u postavke/pristupacnost/poboljsanje sluha?

 Cini mi se kao da ti je negdje u postavkama pomaknuto na jedan kanal.

 

 opcija mono zvuk ne znaci zvuk na jednoj slusalici nego stereo zvuk tj oba kanala stereo zvuka mixa u jedan kanal koji onda pusta na obje slusalice....Ako bi pustao samo na jednu slusalicu sta se desi ako si bas na to uho gluv?

 ne mono nego L/R balance. Vidi na slici onaj slider.

 

Ako su djeca uzela mob u ruke, klik klik.. tko zna šta su u postavkama sve slučajno stisnuli. Ili to ili kupit nove slušalice.

 A ok. To da,,,,,

4 godine
offline
Ne mogu upariti nove slušalice- Sony wdc500 na s23

Ili backupirati sve s mobitela i napraviti reset mobitela na tvorničke postavke. Naknadno to zahtijeva zezanje s aplikacijama, podešavanjem... Ako ni tada ne bude moguće povezati slušalice, onda pogledati koji je zadnji softver za sam mobitel, pa eventualno obaviti nadogradnju. Ako ni to ne pomogne, onda testirati mobitel s drugim bežičnim slušalicama da se isključi mobitel kao problematična strana. Ako se ni tada slušalice ne uspiju spojiti na mobitel, onda je možda problem u slušalicama bilo hardverski bilo softverski (nekompatibilnost, a toga ima i s drugim uređajima). Ima 100 varijanti...

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2024 19:40 (zelenapaprika).
 
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice