Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.263.821
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Mi može netko objasnit iz čega su izvukli 115Ks iz motora predpostavljam punto1 1.1ccm sa 55Ks.

 

Bregasta + okretaji. Bitni su i ventili, usis i ECU, ali ne koliko bregasta. Trkaća bregasta može jako podići snagu pri velikim okretajima, no zato na niskim okretajima nema momenta (ni snage). Takvi motori rade dosta nepravilno u leru radi manjka snage. Ne pomaže im ni lagani zamašnjak koji radi nedostatka mase ne može smiriti motor. Vožnja takvog auta u gradu je patnja za vozaća i za motor. (ali zato leti u visokim okretajima)

 

Ekstremni primjer je formula 1 koja je sa 2.4l motora izvukla 700-800 konja pri 18000 okretaja, no zbog toga je moment pri niskim okretajima toliko slab da im ler mora biti na nekih 7000 okretaja.

 

Neki od "stock" automobila koji imaju takve motore su Honda S-2000 (2.0 motor, 240 konja) i M3 E46 (3.2 motor, 346 konja).

Tko visoko leti, štedi gorivo.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2016 4:50 (Shamrock).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jos jedna stvar je da za istu snagu nanizim okretajima blok motora mora biti jaci jego sto je slucaj kad imas visoke okretaje, al naravno tu opet dolazi u pricu moment.

Christian von Koenigsegg je u jednoj od epizoda na /drive objasnio kako su iz istog motora ko i agerra izvukli dosta vecu snagu za One:1, a osim nekih vitalnih djelova to su postigli dizanjem broja okretaja. To su napravili upravo zato da ne moraju dodavat dodatnu tezinu na motor kako bi mogao izdrzati opterecenja na nizim okretajima.

:D
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ova astra mi brutalno izgleda..Naletio slucajno dok sam gledo po njuskalu.

 

 

 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel zna netko di ima za kupit nosace tablica ko na toj astri(ne mislim na kromirane nego zaobljene). Po mogucnosti mat crni, al nije tolko bitno, za pocetak najbitnije da nisu rubovi udaljeni od branika

:D
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da nije fer uspoređivati Golf-ovu GTI izvedbu s WRX,radije s R izvedbom gdje Golf dobije 4WD i još nekih 70-tak konja.

 

EUNE: 321Zdravko
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Kad ste već spominjali novi WRX..

 

Debili na kvadrat 

 nije zvaka za seljaka... bas debilcine... 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
wifi kaže...

 nije zvaka za seljaka... bas debilcine... 

A šta je on to posebno napravio da se motor razvalio?  Kako bi jadna suby izdržala par krugova po ringu ako ovo nije..

Otpalo mu je crijevo na usisu s intercoolera na leptir gasa.. bi li tko znao nabrojati par razloga zašto se to dogodilo? 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...
wifi kaže...

 nije zvaka za seljaka... bas debilcine... 

A šta je on to posebno napravio da se motor razvalio?  Kako bi jadna suby izdržala par krugova po ringu ako ovo nije..

Otpalo mu je crijevo na usisu s intercoolera na leptir gasa.. bi li tko znao nabrojati par razloga zašto se to dogodilo? 

 Pa piše da je auto "brand new" a on ga stišće ko idiot i doslovno razvaljuje po toj maloj cestici. 

Ne znam previše toga o autima, ali znam da treba proći X kilometara dok se motor ne razradi i ne dodje u neko optimalno stanje.

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tomek.Klc kaže...

 Pa piše da je auto "brand new" a on ga stišće ko idiot i doslovno razvaljuje po toj maloj cestici. 

Ne znam previše toga o autima, ali znam da treba proći X kilometara dok se motor ne razradi i ne dodje u neko optimalno stanje.

Nije nov, pogledaj druge snimke na kanalu mu, ima ih od tog subarua od godinu dana prije ovog videa..

A sve i da je brand new, gaženje nije razlog da ovako stane. Čak su mišljenja stručnjaka podijeljena oko tog "break-in" perioda, nek kažu gazi neki mazi. Istina je, kako to inače bude, vjerojatno negdje između..

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2016 13:24 (Penryn).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Mi može netko objasnit iz čega su izvukli 115Ks iz motora predpostavljam punto1 1.1ccm sa 55Ks, nema turbine, a ni ecu ne vidim na motoru (jedino ak nije ona crna kutija ecu), kolko kužim olakšani su rotacijski dijelovi, sređen je usis, svaki cilindar ima zasebno usis, ali iz čega su izvukli duplu snagu?

Predpostavljam da ovak nekaj nije street legal i da nebi prošlo na tehničkom...

 

Dobro se čuje, al kak se brzo zavrti do 8000rpm-a, bogme su ga olakšali

 Presižn fitment isto igra ulogu

Manja rupa i tolerancija između klipa i cilindra = efektivnija eksplozija. Odnosno manje energije prođe između. Hammond iz tg je jednom prilikom u svojoj emisiji objašnjavao to, i rekao je da je u f1 toliki mali fitment da se blok mora prethodno zagrijati inače bi se poderalo sve.

 

A i ofarbani cam cover daje +25bhp 

 

A ovo kad svaki cilindar ima svoj usis mi je takav seks da je to neopisivo 

It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. // When sex was safe and motor racing dangerous. // WRC is for boys, Group B was for men.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2016 14:34 (ja111).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...
wifi kaže...

 nije zvaka za seljaka... bas debilcine... 

A šta je on to posebno napravio da se motor razvalio?  Kako bi jadna suby izdržala par krugova po ringu ako ovo nije..

Otpalo mu je crijevo na usisu s intercoolera na leptir gasa.. bi li tko znao nabrojati par razloga zašto se to dogodilo? 

 zaboli me za motor... moja baba bi tog subarua vozila bolje i brze od tog bisera... naslo se par retarda i reklo: "idemo snimit filmic"... nebi im ni peglu da u ruke... podsjecaju me na one budale koji dodju s nekim supercar-om i onda pred publikom zaglume malo bokom, pa kad se precjene zavrse u ogradu ne sveopce odusevljenje publike... 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

lol 

Ništa ne ostavljam nezavrš
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Dečkovi, nudim vam još jedan oglas. Ovoga puta felge su na bubnju 

 

http://www.njuskalo.hr/alu-felge/oz-ultraleggera-17-4x114.3-gume-215-40-17-oglas-18093215

 

nine  Pasalo bi ti na ludaču ko budali šamar  

 

 

8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ekipa,pratim vas već duže,ali sam tek sad sam se sad registrirao.

Da ne mislite da ulijećem ko padobranac(kao neki s golfom ilitiga po vaški gnojem nebitno koje oznake ili godišta) napisat ću samo neke od članova koji su najaktivniji i koje pratim:

 

nine:poznati hondaš(vozi prelude),po zg-u šalta i vozi ko manijak i troši "samo" 10-11l,mrzi dizele "fuj to", a većina ekipe zna da je vozio golf 3,bijeli s gewidama zakucan u pod

dream:audi a3 ,poznat po svojem "zen zaštopavanju" i dimnim zavjesicama,zagovornik dizela,ali mislim da bi bez pardona nekog benzinca zel

lord marko:c-max odnosno tenk,od dizela ni makac,prevozi v c-maxu svakakve ludorije i po filmićima dosta često ispuhuje auto pa nema problema s čadom i takvim stvarima

ruske:riječki ricer,na grobniku već magistrirao,mijenja aute često i vozi sve kaj dođe pod ruku

 

Ima tu još članova npr.mystik( golf 6 i njegova slavna "po gume v sloveniju"),pa penryn( spec.dok.mag.ing. vw motora) i tak.

 

Mislim da bu dok ovo pokažem nine mlade dobil,iako je već bilo v temi :http://www.njuskalo.hr/auti/honda-prelude-2.0-oglas-16067681

 

Dečki,NHF, i ak je kaj od gore navedenog točno slobodno thumb up.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

e da su 5x108.... 

 

 

Pitanje, kad idete preticavat, dal raspalite gas do daske ili dozirate gas?

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ne brem reći da kupnja guma v sloveniji nije bila isplativa. 

Al brijem da me veći dio foruma zna po tome što sam zagovornik dizela i VAGa. 

TDI Power. 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

e da su 5x108.... 

 

 

Pitanje, kad idete preticavat, dal raspalite gas do daske ili dozirate gas?

 Hmm...Ovisno o situaciji, al rijetko baš stisnem do daske, jedino ako je brzina auta ispred bar 90kmh i ako nije duži pravac. Uglavnom doziram, dizlo moment radi svoje :)

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže... 

 

Pitanje, kad idete preticavat pretjecat, dal raspalite gas do daske ili dozirate gas?

 u 99% slucajeva nema potribe... onih 1% je vec toliki zajeb da je osobna pogreska sto sam uopce i krenia u pretjecanje... 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ovaj 308 GTI izgleda full odlično.

Obični 308 mi je zaista lijep, a za ovoga mogu pričat do sutra.

 

Mislim da je Peugeot zaista otišao korak naprijed s ovim modelom.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

hmm. ok je doziranje gasa. ali nekako mi je ostalo u glavi još od AŠ da pretjecanje treba izvest u što kračem roku pa mi od tud da ga valjda garim nonstop u punom gasu kad sam u suprotnoj traci...  

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
theJurke kaže...

mrzi dizele "fuj to", a većina ekipe zna da je vozio golf 3,bijeli s gewidama zakucan u pod

Covjek je naucio na vlastitim greskama 

Lord_Marko kaže...

e da su 5x108.... 

 

 

Pitanje, kad idete preticavat, dal raspalite gas do daske ili dozirate gas?

Ja idem brzinu nize+max gas jer ako prije prodem, manje sanse da se nesto dogodi, a i nije da bas auto nesto vuce ispod 3.5k okretaja.

:D
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
quickr kaže...

nine  Pasalo bi ti na ludaču ko budali šamar   

 

fine ultrice, ali ipak ostajem na svojima  friško sređene, kao nove 

 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Kad ce vec prica o felgama, koliko mogu dobit za ovakav 17" set s pristojnim ljetnim gumama?
Razumije li se tko u to?

Puno hvala

(ne planiram ih jos prodavat, bas mi pasu, al eto, da znam)


http://luka-ivankovic.from.hr/
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
quickr kaže...

Dečkovi, nudim vam još jedan oglas. Ovoga puta felge su na bubnju 

 

http://www.njuskalo.hr/alu-felge/oz-ultraleggera-17-4x114.3-gume-215-40-17-oglas-18093215

 

nine  Pasalo bi ti na ludaču ko budali šamar  

 

 

 Ja baš tražim ljetni setup, e da su 15 4x100

Lord_Marko kaže...

 

  

Pitanje, kad idete preticavat, dal raspalite gas do daske ili dozirate gas?

 Di bi ja bio da doziram, ak doziram, to mi dođe ko vjetar u leđa, kad pretićem, obavezno niža i pun gas sa svojim 1.2 60Ks na 860Kg, u međuvremenu izdahnem i zadržim dah, nebili bio koji gram lakši, a kako imam vremena, padne i koji oče naš...

 

Već sam premišljao da izbacim 3l staklopera iz gepeka...weight reduction

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2016 23:24 (1BIT).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

hmm. ok je doziranje gasa. ali nekako mi je ostalo u glavi još od AŠ da pretjecanje treba izvest u što kračem roku pa mi od tud da ga valjda garim nonstop u punom gasu kad sam u suprotnoj traci...  

 meni je i to ostalo ali volim kad nabim gas pa fino povuce i lijepi za sic, u svakom autu koji mi dode pod ruku radim tako da vidim kolko su jake tude kante, moram priznat da me tdi pd 130 remapiran do sad najvise odusevio, jest da benzinjara ima lijepsi zvuk ali kad se vozis sa malo spustenim prozorima pa nabis gas i cujes izvana zvuk turbine kako se sve brze vrti i auto te lijepi za sic alaa 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
quickr kaže...

nine  Pasalo bi ti na ludaču ko budali šamar   

 

fine ultrice, ali ipak ostajem na svojima  friško sređene, kao nove 

 

 jr11?

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ova astra mi brutalno izgleda..Naletio slucajno dok sam gledo po njuskalu.

 

 

 

 

CroNk3r kaže...

Jel zna netko di ima za kupit nosace tablica ko na toj astri(ne mislim na kromirane nego zaobljene). Po mogucnosti mat crni, al nije tolko bitno, za pocetak najbitnije da nisu rubovi udaljeni od branika

 Nemoj stavljati okvire. Oblikuj tablicu po braniku i zaljepi ju dvoslojnom trakom. Ne bi vjerovao kako modernije i cisce izgleda.

Tomek.Klc kaže...
Penryn kaže...
wifi kaže...

 nije zvaka za seljaka... bas debilcine... 

A šta je on to posebno napravio da se motor razvalio?  Kako bi jadna suby izdržala par krugova po ringu ako ovo nije..

Otpalo mu je crijevo na usisu s intercoolera na leptir gasa.. bi li tko znao nabrojati par razloga zašto se to dogodilo? 

 Pa piše da je auto "brand new" a on ga stišće ko idiot i doslovno razvaljuje po toj maloj cestici. 

Ne znam previše toga o autima, ali znam da treba proći X kilometara dok se motor ne razradi i ne dodje u neko optimalno stanje.

 Imas 18 godina, tek si polozio, ne znas nista o autima ali pikiras Integru Type R. Kazes da 7-8k € za takav auto nisu velika lova. Ako mislis starce nagovoriti da ti to kupe, nadam se da nisu toliko retardirani. Kad krene ulaganje u taj auto, nema kraja. Imam 23 godine, dakle nisam puno stariji od tebe, ali za takve jurilice, ako nemas drugi auto i mjesecni prihod od minimalno 14k kn, nemoj to ni gledati. Zakopat ces se u troskove, bit ces uvijek bez kinte. Kad sam imao 19, nabavio sam si E36 325i. Do kad nisam kupio auto, bio sam pun para za svoje godine. Taj auto me je doslovno pokopao i bio sam dovoljno pametan da ga rijesim nakon 6 mj. Otac mi je govorio da si uzmem Megane 1.5 dci ali meni je to bio auto koji uopce nisam uzimao u obzir. Nakon E36 nabavio sam A6icu, 2003 godina, 2.5 TDI 180ks Quattro. Imao sam srecu naletiti na stvarno ocuvan primjerak za relativno male pare. Na njemu je sve bilo izmjenjeno. Ja sam bio drugi vlasnik. Prvi je bio talijan, vlasnik jednog hotela. Svi servisi radjeni u Audiu itd. Kad sam se priblizio na 200k km, prodao sam auto. Taj motor je poznat da jede bregaste. Jos ovaj od 180ks ne toliko ali onaj od 150 je doslovno goblje. Doselio se u hrv i nabavio si 156 JTS. Imao sam hrpu projekta u glavi. Ugl, dobila je Bilstein B12, OZ Superturismo i kompresor. Auto me je sveukupno kostao skoro 10k € a nakon 3 mj od ugradnje kompresora, tocio sam litru ulja svakih 1000km. Prodao auto za bagatelu jer mi se nije ulagalo vise. Sada imam 2.4 20v mapirani, sa opet pun k skupih dijelova. Toliko je ulozeno u auto da mi ga je zao vozikati svakodnevno, pa koristim auto koji sam curi uzeo, lanciu Y 2.

Dolazimo do zakljucka da sam moramo poslusati oca, nabaviti Megane i sada bih vozio E92 330d.

Ja sam zadovoljan Alfom i svidja mi se, ali imam takav posao gdje dobro zaradjujem ali nemam mogucnosti nikakve rate placati. Sve moram odmah i u gotovini.

Na koncu price, ako imas 20k € u dzepu, onda si uzmi Integru. Ako si nategnut sa parama, ili jos gore, ako ce ti starci kupovati auto, zaobidji to.

Enjoy The Silence
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2016 11:40 (MatijaZG).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

@fear619

tenzo-r mach 10 su felge

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Lord_Marko kaže...

 

  

Pitanje, kad idete preticavat, dal raspalite gas do daske ili dozirate gas?

 Di bi ja bio da doziram, ak doziram, to mi dođe ko vjetar u leđa, kad pretićem, obavezno niža i pun gas sa svojim 1.2 60Ks na 860Kg, u međuvremenu izdahnem i zadržim dah, nebili bio koji gram lakši, a kako imam vremena, padne i koji oče naš...

 

Već sam premišljao da izbacim 3l staklopera iz gepeka...weight reduction

 Točno pa znam kako ti je, 1.1 60ks. Ista masa približno. Na 70 se ne usudim kamion/bus preticati.

 

Stakloper doma u garaži stoji

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2016 12:39 (Karlek_19).
12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Da ne quoteam preko cijele strane MatijuZG, ne vidim čemu takav bahat pristup ovom odgovoru.

Starci mi neće kupovat auto, eventualno će platit vozački ako mi zafali nešto sitno novaca, ostalo sve sam financiram i nikad ne bih kupio nešto što ne mogu iz svog džepa platit. Teško je reć sad kako ću bit sa novcima do kraja ljeta kad bi uzimao auto, ali vjerojatno ću bit nategnut, da. I znam da Integra Type-R nije dobar auto za mladog i početničkog vozača, ali samo sam rekao šta mi je upalo u oko i tražio savjet, nisam valjda nikog ubio s tim što sam napisao nešto na forum. Zahvaljujem na savjetu i objašnjenju, kad dodje vrijeme za kupnju auta onda ću se javit i vidit šta je najbolje za moje novce. Ali ovdje sam samo iznio svoje mišljenje kako mi se svidja auto i kako sam baš zagrizao za njega, nisam rekao da ga sutra idem kupit.

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice