Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.127
|
čitano: 13.288.970
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koje trepteće zeleno? Takve semafore ko i semafore s timerom drvosječa broji na prste jedne ruke.

 

16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Sta ljudima treptece zeleno i zuto ne znaci "uspori" nego bas seljacko-balkanski "nagazi do daske, ja jos moram stici i proci":

https://dnevnik.hr/vijesti/crna-kronika/policija-objavila-detalje-teske-nesrece-u-novom-zagrebu---569462.html

 

Dokle vise? Svaki tjedan crna kronika na HR cestama. Jel treba prometnice ograditi zidovima, da bi se sprijecili takvi debili?

Valjda preko deset godina semafori u ZG nemaju trepčuće zeleno, taj sigurno nema.

Problem je što tu ljudi znaju često "proletiti" bez gledanja, na tom raskrižju vidio sam to bar desetak puta. I to ne "uletio u crveno", na debelo crveno. Neki dođu, uspore, prođu.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Sta ljudima treptece zeleno i zuto ne znaci "uspori" nego bas seljacko-balkanski "nagazi do daske, ja jos moram stici i proci":

https://dnevnik.hr/vijesti/crna-kronika/policija-objavila-detalje-teske-nesrece-u-novom-zagrebu---569462.html

 

Dokle vise? Svaki tjedan crna kronika na HR cestama. Jel treba prometnice ograditi zidovima, da bi se sprijecili takvi debili?

 

Kad zeleno trepće to ti je još slobodan prolazak, a govori ti da će uskoro doći žuto. Na žuto se staje osim onih koji se sigurno ne mogu zaustaviti.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Treptece zeleno vazi samo za prvo vozilo u koloni, i ukazuje na skoro zuto i crveno (austrijanci kazu gelb-rot za zuto),

jer zuto je isto kao i crveno - treba biti pripravan za zaustavljanje, odnosno pripravan za kretanje.

 

Kuzim ako nema trepteceg zelenog, sto je samo po sebi debilno, jer nakon 5 tikova treptanja je zuto,

dakle ako sam prvi u koloni, prolazim, ostali vec moraju lagano poceti usporavati.

 

A sto ima debila sto prolaze na crveno mi stvarno nije jasno. Cak i ako su slijepi na boje,

zna se, gore je uvijek stop, sredina priprema i dolje je vozi.

16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
 

Kuzim ako nema trepteceg zelenog, sto je samo po sebi debilno, jer nakon 5 tikova treptanja je zuto,

dakle ako sam prvi u koloni, prolazim, ostali vec moraju lagano poceti usporavati.

Nema posebnih pravila za trepčuće zeleno (kao ovo npr. prvi u kolini), kao što se i pokazalo da je trepčuće zeleno opasnost jer većina vozača onda dodaje gas.

Zato i je izbačeno iz upotrebe.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Cudno da gdje god sam u europi putovao, nije izbaceno, i nije opasnost.

Opasnost su navike i narav vozaca. "Ja moram stici jer ja sam prvi".

Isto vrijedi i za zuto - treba i zuto onda izbaciti, jer eto neki nagaze i na zuto.

16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Cudno da gdje god sam u europi putovao, nije izbaceno, i nije opasnost.

Opasnost su navike i narav vozaca. "Ja moram stici jer ja sam prvi".

Isto vrijedi i za zuto - treba i zuto onda izbaciti, jer eto neki nagaze i na zuto.

Negdje ga po Europi ima, negdje ga nema. U Zagrebu je davno izbačeno.

Neki su vozači na to zeleno kočili, neki davali gas.

Veliki broj zemalja nema to zeleno, i žuto je dovoljno. U praksi, nesreće ne nastaju zbog žutog svjetla, nego zbog dovoljno dugog crvenog ili prevelike brzine.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ne, zbog crvenog ne nastaju prometne, samo zbog netolerancije i brzine.

 

Nek stave kamere kao u AT na semofore - tko prodje na zuto-crveno ga blicne i stigne mu doma cestitka.

 

Tako 5x po 50€ i brzo ce se uvesti red.

16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Ne, zbog crvenog ne nastaju prometne, samo zbog netolerancije i brzine.

 

Nek stave kamere kao u AT na semofore - tko prodje na zuto-crveno ga blicne i stigne mu doma cestitka.

 

Tako 5x po 50€ i brzo ce se uvesti red.

???

Evo ti primjer jučer kako "ne uzrokuje".

Bile kamere nekad davno, bio je problem dokazati tko je vozio i slično.

50€? Pa svi bi vozili kroz crveno.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Kako je problem prepoznati tko je vozio? Auto se blicne otraga po tablicama,

drzavu nije bitno, dobijes pismo, plati ti ili daj osobi koja je vozila.

 

Ako zelis fotografiju, onda placas dodatnih 85€ samo da ti dostave fotografiju.

(ne vrijedi za njemce, njihov zakon ih stiti od toga i oni placaju samo kazne koje su blicnute s prednje strane)

 

U gradu imas XX semofora, recimo prosjecno 15 semafora, 50€ x 15 = 750€.

I puta dva, jer se moras i vratiti s istom rutom s posla = 1500€.

 

Da, svi bi vozili kroz crveno.

16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Kako je problem prepoznati tko je vozio? Auto se blicne otraga po tablicama,

drzavu nije bitno, dobijes pismo, plati ti ili daj osobi koja je vozila.

 

Ako zelis fotografiju, onda placas dodatnih 85€ samo da ti dostave fotografiju.

(ne vrijedi za njemce, njihov zakon ih stiti od toga i oni placaju samo kazne koje su blicnute s prednje strane)

 

U gradu imas XX semofora, recimo prosjecno 15 semafora, 50€ x 15 = 750€.

I puta dva, jer se moras i vratiti s istom rutom s posla = 1500€.

 

Da, svi bi vozili kroz crveno.

Zakonski nisi dužan voditi evidenciju kao privatna osoba.

Što misliš koliko su kamere bile "uspješne" i koliko ih je danas u upotrebi?

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Polažem vožnju i nigdje nije rečeno da je za prvo vozilo. Ako vidiš da ćeš stići (to treptuće traje 4s) ideš.
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nema tu bas nekakvih "pravila". Ak si dovoljno blizu semaforu onda samo gas, ak je pocelo treptat i ak nisi bas blizu semafora onda lagano kocit ( i gledat iza sebe da ne naleti neko vece vozilo). Cak kolko vidim i u Bosni se nalazi vise tih kamerica na semaforima, a kod dijela Zagreba-Velika Gorica samo jedna i to tamo di i nije potrebno, a kod dugog polja/mlake svako malo auti na krovovima...

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Valjda neću kod mehaničara morat nakon čišćenja 😂
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Nema tu bas nekakvih "pravila". Ak si dovoljno blizu semaforu onda samo gas, ak je pocelo treptat i ak nisi bas blizu semafora onda lagano kocit ( i gledat iza sebe da ne naleti neko vece vozilo). Cak kolko vidim i u Bosni se nalazi vise tih kamerica na semaforima, a kod dijela Zagreba-Velika Gorica samo jedna i to tamo di i nije potrebno, a kod dugog polja/mlake svako malo auti na krovovima...

Kamere za crveno su rijetke, ima ih par starih po Zagrebu i to je to. Ove kamere na samim semaforima su u pravilu za kontrolu prometa.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel zna netko, dal policija šalje kazne za prebrzu vožnju kada snimaju sa mobilnim kamerama ako te nisu zaustavili?

Vozio sam se danas Radničkom, izašao malo kasnije sa posla, malo se žurio, trebao sam nešto obavit poslje posla, vozio preko 100 na Domovinskom i nakon Domovinskog slijedi podvožnjak, tu sam ih očekivao na samom kraju podvožnjaka, pa sam usporio, ali ih nije bilo tu, nego 150m niže na prvom križanju od podvožnjaka (ne vidiš ih dok ne izađeš iz podvožnjaka), sad nisam siguran koliko je ograničenje, ali nakon policije šta snima je tabla 60 i to vrijedi u dužini nakon njih, a ja sam iz podvožnjaka vozio malo ispod 80, 78/79km/h bi rekao, nisu me zaustavili, već su imali jednog zaustavljenog vozača, mada mi je čudno, dok sam se vozio prema njima, policajac je gledao u kameru i taman prije nego sam ih prošao se okrenuo i pošao prema policijskom vozilu (drugi policajac je razgovarao sa zaustavljenim vozačem), pa sam tu u dilemi da mi nije tablice zapisao, ali ako se ne varam, sa moblinim kamerama ne mogu slikati, tj pohranit dokaz o prebrzoj vožnji, već bi me trebali zaustaviti i uvjeriti, tj dokazati prebrzu vožnju?

Ja si tu nekako gledam da sam bio u prekršaju za 5km/h, recimo da sam vozio 80, meni brzinomjer laže za ajmo reć 5km/h, stvarna brzina bi bila 75km/h, ograničenje 60, sa tolerancijom 70 =5km/h razlike, velim, nisu me zaustavili, jel šalju čestitke na kućnu adresu ili se ne moram brinut?

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2019 17:43 (1BIT).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

na zuto znaci da si vec naspanao auto na rucnu i da cim trepne zuto das pungas.com i upalis naravno prije svega toga dragy za mjerit 60ft

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2019 18:00 (RuskeGTT).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Jel zna netko, dal policija šalje kazne za prebrzu vožnju kada snimaju sa mobilnim kamerama ako te nisu zaustavili?

Vozio sam se danas Radničkom, izašao malo kasnije sa posla, malo se žurio, trebao sam nešto obavit poslje posla, vozio preko 100 na Domovinskom i nakon Domovinskog slijedi podvožnjak, tu sam ih očekivao na samom kraju podvožnjaka, pa sam usporio, ali ih nije bilo tu, nego 150m niže na prvom križanju od podvožnjaka (ne vidiš ih dok ne izađeš iz podvožnjaka), sad nisam siguran koliko je ograničenje, ali nakon policije šta snima je tabla 60 i to vrijedi u dužini nakon njih, a ja sam iz podvožnjaka vozio malo ispod 80, 78/79km/h bi rekao, nisu me zaustavili, već su imali jednog zaustavljenog vozača, mada mi je čudno, dok sam se vozio prema njima, policajac je gledao u kameru i taman prije nego sam ih prošao se okrenuo i pošao prema policijskom vozilu (drugi policajac je razgovarao sa zaustavljenim vozačem), pa sam tu u dilemi da mi nije tablice zapisao, ali ako se ne varam, sa moblinim kamerama ne mogu slikati, tj pohranit dokaz o prebrzoj vožnji, već bi me trebali zaustaviti i uvjeriti, tj dokazati prebrzu vožnju?

Ja si tu nekako gledam da sam bio u prekršaju za 5km/h, recimo da sam vozio 80, meni brzinomjer laže za ajmo reć 5km/h, stvarna brzina bi bila 75km/h, ograničenje 60, sa tolerancijom 70 =5km/h razlike, velim, nisu me zaustavili, jel šalju čestitke na kućnu adresu ili se ne moram brinut?

 Ne znam ali meni nije nista doslo, prosao sam sa 80 gdje je ogranicenje 50 zbog nekog glupog razloga, valjda jer je neki jadni blagi zavoj. Znak za 50 nisam ni vidio nego je prijatelj javio koji je vozio iza, a nisam ni vidio policiju to je isto on vidio.To je bilo prosle godine oko 8mj. cestitka je trebala vec davno stici da je je bilo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2019 18:16 (ivanzu).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Jel zna netko, dal policija šalje kazne za prebrzu vožnju kada snimaju sa mobilnim kamerama ako te nisu zaustavili?

Vozio sam se danas Radničkom, izašao malo kasnije sa posla, malo se žurio, trebao sam nešto obavit poslje posla, vozio preko 100 na Domovinskom i nakon Domovinskog slijedi podvožnjak, tu sam ih očekivao na samom kraju podvožnjaka, pa sam usporio, ali ih nije bilo tu, nego 150m niže na prvom križanju od podvožnjaka (ne vidiš ih dok ne izađeš iz podvožnjaka), sad nisam siguran koliko je ograničenje, ali nakon policije šta snima je tabla 60 i to vrijedi u dužini nakon njih, a ja sam iz podvožnjaka vozio malo ispod 80, 78/79km/h bi rekao, nisu me zaustavili, već su imali jednog zaustavljenog vozača, mada mi je čudno, dok sam se vozio prema njima, policajac je gledao u kameru i taman prije nego sam ih prošao se okrenuo i pošao prema policijskom vozilu (drugi policajac je razgovarao sa zaustavljenim vozačem), pa sam tu u dilemi da mi nije tablice zapisao, ali ako se ne varam, sa moblinim kamerama ne mogu slikati, tj pohranit dokaz o prebrzoj vožnji, već bi me trebali zaustaviti i uvjeriti, tj dokazati prebrzu vožnju?

Ja si tu nekako gledam da sam bio u prekršaju za 5km/h, recimo da sam vozio 80, meni brzinomjer laže za ajmo reć 5km/h, stvarna brzina bi bila 75km/h, ograničenje 60, sa tolerancijom 70 =5km/h razlike, velim, nisu me zaustavili, jel šalju čestitke na kućnu adresu ili se ne moram brinut?

 S mobilnom te zaustavlja, ne šalje se ništa kući. Ako me netko ispravi ako griješim.

 

80 na satu, 75 stvarno, -10 tolerancija i na 65 si, a ograničenje 60. Za tih 5 te neće nikada ni zaustaviti, uglavnom zaustavljaju kada očitaju da si 20+ preko ograničenja. 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...

Kamere za crveno su rijetke, ima ih par starih po Zagrebu i to je to. Ove kamere na samim semaforima su u pravilu za kontrolu prometa.

 

Gdje ih ima po ZG ako se smije znat? Tih za prolaz na crveno.

 

Inace da, vecina kamera je zanadzor prometa, razni senzori za aktivaciju semafora itd. Ako se ne varam, po ZG ih ima par stotina.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
1BIT kaže...

Jel zna netko, dal policija šalje kazne za prebrzu vožnju kada snimaju sa mobilnim kamerama ako te nisu zaustavili?

Vozio sam se danas Radničkom, izašao malo kasnije sa posla, malo se žurio, trebao sam nešto obavit poslje posla, vozio preko 100 na Domovinskom i nakon Domovinskog slijedi podvožnjak, tu sam ih očekivao na samom kraju podvožnjaka, pa sam usporio, ali ih nije bilo tu, nego 150m niže na prvom križanju od podvožnjaka (ne vidiš ih dok ne izađeš iz podvožnjaka), sad nisam siguran koliko je ograničenje, ali nakon policije šta snima je tabla 60 i to vrijedi u dužini nakon njih, a ja sam iz podvožnjaka vozio malo ispod 80, 78/79km/h bi rekao, nisu me zaustavili, već su imali jednog zaustavljenog vozača, mada mi je čudno, dok sam se vozio prema njima, policajac je gledao u kameru i taman prije nego sam ih prošao se okrenuo i pošao prema policijskom vozilu (drugi policajac je razgovarao sa zaustavljenim vozačem), pa sam tu u dilemi da mi nije tablice zapisao, ali ako se ne varam, sa moblinim kamerama ne mogu slikati, tj pohranit dokaz o prebrzoj vožnji, već bi me trebali zaustaviti i uvjeriti, tj dokazati prebrzu vožnju?

Ja si tu nekako gledam da sam bio u prekršaju za 5km/h, recimo da sam vozio 80, meni brzinomjer laže za ajmo reć 5km/h, stvarna brzina bi bila 75km/h, ograničenje 60, sa tolerancijom 70 =5km/h razlike, velim, nisu me zaustavili, jel šalju čestitke na kućnu adresu ili se ne moram brinut?

 S mobilnom te zaustavlja, ne šalje se ništa kući. Ako me netko ispravi ako griješim.

 

80 na satu, 75 stvarno, -10 tolerancija i na 65 si, a ograničenje 60. Za tih 5 te neće nikada ni zaustaviti, uglavnom zaustavljaju kada očitaju da si 20+ preko ograničenja. 

 Mozda, starog je uvatila prije 6 god kod Zadra, 2 godine poslije je dobio kuvertu i poziv u najblizu postaju di se vidi da su slikali iz auta. Jedino je moguce da na prometnijim mjestima šalju kuverte a ovak odma hvataju. Isto nje i pitanje dal se sta promijenilo od prije 6 god ( a moguce i da je ).

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Jel zna netko, dal policija šalje kazne za prebrzu vožnju kada snimaju sa mobilnim kamerama ako te nisu zaustavili?


 Dosla nakon 6mj doma, 45km/h iznad dopustene. Sliku dobit je nemoguce, zena na salteru pocela imat nekakve izlike, 200kn, sud ovo ono. Uglavnom, prije 2 god je tako bilo, pretpostavljam tako je i danas.

 

Di2 & EPS FTW!
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da je rok slanja kazne unutar jedne godine od slikanja.A mene zanima ove nove kamere dali one svaki auto slikaju i provjeravaju pojas i mobitel ili samo one koji su u prekoračenju brzine? I šta je sa onim autima koji imaju samo donji dio pojasa kao stari američki auti?

16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
Old Iggy kaže...

Kamere za crveno su rijetke, ima ih par starih po Zagrebu i to je to. Ove kamere na samim semaforima su u pravilu za kontrolu prometa.

 

Gdje ih ima po ZG ako se smije znat? Tih za prolaz na crveno.

 

Inace da, vecina kamera je zanadzor prometa, razni senzori za aktivaciju semafora itd. Ako se ne varam, po ZG ih ima par stotina.

Evo kod NSB-a i HRT-a, a bile su još i u Hebrangovoj i par mjesta.

No godinama nisu u pogonu i valjda su ih većinu maknuli, ova na slici je još uvijek montirana, ako se ne varam.

ZooZ kaže...

I šta je sa onim autima koji imaju samo donji dio pojasa kao stari američki auti?

Oba takva valjda imaju već PV tablice.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...

ZooZ kaže...

I šta je sa onim autima koji imaju samo donji dio pojasa kao stari američki auti?

Oba takva valjda imaju već PV tablice.

 moj stari kombi ima takav pojas za osobu u sredini (3 sjedala naprijed)

 

novi kombi prodajem, odlucio kupiti nesto manje, zabavnije. gledam sada Ford Sierru iz 90ih po mogucnosti sa 2.0 motorom.

12 godina
online
Auti - ultimativna tema

Bok

Zna li mozda netko ima li gdje kod nas za kupit adapter P45t R2 (H5 HB12) na klasicnu H4 zarulju? Gledam po vani se nade, ali ne mogu nista kod nas naci

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2019 12:14 (Tony1999).
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ShadoW kaže...

  odlucio kupiti nesto manje, zabavnije. gledam sada Ford Sierru iz 90ih po mogucnosti sa 2.0 motorom.

 

Imao sam MkI iz 87. sa 2.3l Diesel - meni i dalje jedno od omiljenih vozila sto sam imao. Napravio 370k km,

presla cijelu Jugu uzduz i popreko.

 

Ali moras znati da je to sad 30+ godina star auto, a naci neku koja nije ishrdjala je zgoditak na lotu.

A i tada moras ulozit hrpu love. Plus trosi jako puno - tad je nafta bila trostruko povoljnija nego danas.

 

Za vikend auto - da, za dnevno vozilo - nikako.

 

MkI je izgledala savrseno, a II i III su mi sprijeda ruzne kao poplava.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

 

Imao sam MkI iz 87. sa 2.3l Diesel - meni i dalje jedno od omiljenih vozila sto sam imao. Napravio 370k km,

presla cijelu Jugu uzduz i popreko.

 

Ali moras znati da je to sad 30+ godina star auto, a naci neku koja nije ishrdjala je zgoditak na lotu.

A i tada moras ulozit hrpu love. Plus trosi jako puno - tad je nafta bila trostruko povoljnija nego danas.

 

Za vikend auto - da, za dnevno vozilo - nikako.

 

MkI je izgledala savrseno, a II i III su mi sprijeda ruzne kao poplava.

a da, svijetan sam

 

nisam zapravo nikad vozio auto sa pogonom samo na zadnje (imam sad nesto vise od 6 godina vozacku, imam 24) pa mi je to zelja.

 

Planiram uzet nazad od starog svoj stari kombi (transporter t4) koji je trosio malo (do 8 litara, ), bio u ok stanju (limarija i motor su dobri, trebalo bi neke stvari napraviti tipa vrata zadnja i sl.)

On zimi po snijegu ide odlicno.

 

Za lijepo vrijeme i zezanciju bi mi bila sierra (ako dode do toga), najvise me u biti muci sto nemam dvoriste i gdje raditi i uciti na autu.

 

Sto se tice novijih auta sa pogonom na zadnje, ne znam, ne svida mi se ideja da ima previse elektronike koja mi se petlja u voznju, bar ne dok ne dobijem osjecaja i ne naucim se.

Ipak sam vecinu kilometara presao u autima koji nemaju ni ABS, a kamoli nesto vise, pa mi taj osjecaj za kontrolom nekako fali.

Razmisljao sam ovo otici pogledati: https://www.index.hr/oglasi/ford-sierra-2-0-clx/oid/1681423

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Elektroniku ti je lagano isključiti

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Jel 10l za gradsku vožnju puno za 1.8 atmo benzinca?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice