Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.127
|
čitano: 13.290.680
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ne znam ako me je teško razumjeti, ne smije se pretjecati lijevom trakom ako na desna traka ide 10% više od dopuštene, ne? Dakle, ako je ograničenje 130 km/h na autocesti i auto ispred tebe u desnoj traci ide 143 km/h (cca) ti ga ne smiješ pretjecati lijevom trakom jer bi kršio zakon?
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zakon krsis cim prijedes ogranicenje i vozis u toleranciji. 

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Po meni lijevom trakom ima pravo voziti onaj koji je brzi od onoga u desnoj traci i sa nje se skloniti treba  cim iza njega dodje netko jos brzi

#fsb
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
love2ml86 kaže...
Ne znam ako me je teško razumjeti, ne smije se pretjecati lijevom trakom ako na desna traka ide 10% više od dopuštene, ne? Dakle, ako je ograničenje 130 km/h na autocesti i auto ispred tebe u desnoj traci ide 143 km/h (cca) ti ga ne smiješ pretjecati lijevom trakom jer bi kršio zakon?

Odabir trake nema nikakve veze s brzinom. Ti voziš 143 u desnoj a ja te pređem sa 155 u lijevoj sve pet, nikom ne ide nikakva kazna.

Ti se voziš 143 u lijevoj, ja te prijeđem sa 155 u desnoj, obojica smo u prekršaju.

Brzina nema veze s trakama, to su zasebni prekršaji (osim iznimki kad su jako niske brzine u pitanju ili neke grupe vozila).

ivanzu kaže...

Zakon krsis cim prijedes ogranicenje i vozis u toleranciji. 

Nope, tolerancija tome služi.

sveupitni kaže...

Po meni lijevom trakom ima pravo voziti onaj koji je brzi od onoga u desnoj traci i sa nje se skloniti treba  cim iza njega dodje netko jos brzi

Ne, lijevom trakom se ne smije voziti, samo pretjecati. Nakon pretjecanja nazad u desnu traku.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To na nizim brzinama, kad se povezem 200+ znaci da bi prakticki  vozio cik-cak. Ali da, lijeva traka je za pretjecanje

#fsb
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Je li imao netko iskustva s autokućama "Trokut auto" i "SRUK MOTORS (Polaris-Frigos d.o.o.)" ? Obe iz Zagreba.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
ivanzu kaže...

Zakon krsis cim prijedes ogranicenje i vozis u toleranciji. 

Nope, tolerancija tome služi.

 

Negdje sa vidio rasprau na tu temu i koliko sam shvatio, krsis zakon, ali za to krsenje nije predvidena kazna.

Medutim ako se desi sranje i vjestak ustanovi da si vozio unutar tolerancije, ali iznad ogranicenja, osiguranje te navodno moze zahebavat.

Mislim ovo je sve rekla-kazala, ali meni ima smisla.

6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ne ide ti kazna ako te snime (kamera, presretač) kad me zaobilaziš s 155 km/h s lijeve strane?
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

 

Negdje sa vidio rasprau na tu temu i koliko sam shvatio, krsis zakon, ali za to krsenje nije predvidena kazna.

Medutim ako se desi sranje i vjestak ustanovi da si vozio unutar tolerancije, ali iznad ogranicenja, osiguranje te navodno moze zahebavat.

Mislim ovo je sve rekla-kazala, ali meni ima smisla.

Tolerancija služi kod mjerenja brzine, ne kod uviđaja. Na stranu što se tad ni ne gleda ograničenje već "brzina prilagođena uvjetima u prometu".

Osiguranje te nema što zezati (ni kasko ni obavezno) ako nije nešto specifično navedeno u ugovoru (kao npr. za alkohol). Tome osiguranja i služe.

love2ml86 kaže...
Ne ide ti kazna ako te snime (kamera, presretač) kad me zaobilaziš s 155 km/h s lijeve strane?

Ne, nema kazne za to (naravno, ako je ograničenje 130 km/h).

6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...

love2ml86 kaže...
Ne ide ti kazna ako te snime (kamera, presretač) kad me zaobilaziš s 155 km/h s lijeve strane?

Ne, nema kazne za to (naravno, ako je ograničenje 130 km/h).

O čemu ti, ako ispred kamere ideš na autocesti 155 a ograničenje je 130 nema kazne? Može link na neki članak koji govori o tome?

Jer ideš pretičeš lijevom trakom ili? Ne znam ako me trolaš

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.8.2019 15:46 (love2ml86).
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
love2ml86 kaže...
Old Iggy kaže...

love2ml86 kaže...
Ne ide ti kazna ako te snime (kamera, presretač) kad me zaobilaziš s 155 km/h s lijeve strane?

Ne, nema kazne za to (naravno, ako je ograničenje 130 km/h).

O čemu ti, ako ispred kamere ideš na autocesti 155 a ograničenje je 130 nema kazne? Može link na neki članak koji govori o tome?

Jer to nema nikakvog smisla.

Nema što smisla?

155 - 10% = 140 km/h, do 10 km/h van naseljenog mjesta nema kazne.

Tako je već desetljećima.

6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
love2ml86 kaže...

O čemu ti, ako ispred kamere ideš na autocesti 155 a ograničenje je 130 nema kazne? Može link na neki članak koji govori o tome?

Jer to nema nikakvog smisla.

Nema što smisla?

155 - 10% = 140 km/h, do 10 km/h van naseljenog mjesta nema kazne.

Tako je već desetljećima.

Ok, možda sam mrvicu krivi iznos napisao, ako ideš 165 km/h preticati ima kazne?

Btw do 10 km/h na sat je tolerancija ako je dopuštena brzina do 100 km/h a 10% je ako je dopuštena brzina iznad 100 km/h dakle autoceste,

no to se ne zbraja, kao ni popusti..

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.8.2019 15:50 (love2ml86).
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
love2ml86 kaže...
Old Iggy kaže...
love2ml86 kaže...

O čemu ti, ako ispred kamere ideš na autocesti 155 a ograničenje je 130 nema kazne? Može link na neki članak koji govori o tome?

Jer to nema nikakvog smisla.

Nema što smisla?

155 - 10% = 140 km/h, do 10 km/h van naseljenog mjesta nema kazne.

Tako je već desetljećima.

Ok, možda sam mrvicu krivi iznos napisao, ako ideš 165 km/h preticati ima kazne?

Btw do 10 km/h na sat je tolerancija ako je dopuštena brzina do 100 km/h a 10% je ako je dopuštena brzina iznad 100 km/h dakle autoceste,

no to se ne zbraja, kao ni popusti..

A gdje sam ja to naveo 10 km/h umjesto 10%?

Ako idem preticati sa 165 ima kazne, no to je moj problem, ti se ni u kojem slučaju ne smiješ voziti lijevom trakom.

Iliti, ako ti voziš u lijevoj 155 km/h moraš se svejedno maknuti nakon pretjecanja.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kazna za brzinu 0-10 u naselju je 300kn.

Kazna za brzinu 0-10 izvan naselja ne postoji.

 

Tolerancija na izmjerenu brzinu je 10km/h do 100km/h, i 10% iznad 100km/h.

 

U naselju se tolerira 10km/h izmjerene brzine, dok se izvan naselja tolerira izmjerena brzina + nepostojanje kazne do 10km/h.

 

Rule of thumb: u naselju možete ići 10km/h iznad, a izvan naselja 20km/h.

Tko visoko leti, štedi gorivo.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
next'24 kaže...
RuskeGTT kaže...
next'24 kaže...
Sve preporuke za kameru, koristim dvije vec pola godine i super sam zadovoljan, wifi spajanje, aplikacija odlicno radi, nocni mod dobar... i jos ima zvucnik i mikrofon na sebi, a mikrofon hvata ljudski glas sa 15-20m daljine(kad je vani tiho bez vjetra) dok zvucnik nije nesto jak
https://banggood.app.link/VIh5xPtLKY

 zvuk mi apsolutno ne treba

najvise me zanima posto se ne moze rotirati tijelo kamere preko app (ako sam dobro skuzio), da li se moze zumirati slika i kretati lijevo/desno/gore/dolje preko app na slici?

iliti da uperim na parking, zasarafim tako kako je i onda po potrebi sa aplikacije priblizujem kameru i pomicem kadar na auto, tamo gdje je parkiran u tom trenutku?

snima na karticu i onda kad dode do kraja, pocne brisati stare fajlove ispocetka, ako sam skuzio? da li bi stalo recimo tjedan dana video materijala na karticu 32/64? napajanje ide preko adaptera, kojeg ne dobijes kao sta vidim...si kupio preko njih s linka u opisu ili neki random kod nas 12V 2A?

ako ti nije problem, dal moze screenshot aplikacije i slike videa? vidim da je samo 20 fps, pa dal ti to smeta?

 
nema rotiranje , fiksira se polozaj kamere i preko aplikacije se moze zumirati softverski slika tj live video i to je to (mada vidim od istog proizvodjaca postoje i neke sa mogucnosti rotiranja glave kamere preko aplikacije pa pogledaj)


da, snima na karticu fajlove po 10-20 min i kad se memorija napuni stare fajlove brise i tako u krug. Meni na 32gb stane 6dana i 12 sati video materijala. Napajanje ne dobijes, jedan adapter  sam kupio sa tog linka, a jedan sam imao kod sebe od 3A pa sam njega iskoristio. Postoji i mogucnost pohrane na cloud ali se placa mjesecno, samo je prvi mjesec free. Takodjer radi i bez kartice i clouda ali samo onda imas live prenos, bez mogucnosti vracanja unazad

20fps nije strasno, nisu to neki brzi pokreti da se vidi manjak tih 5-6 fps


kad sam narucivao i ova mi je upala u oko, oko 50$ je bila https://www.mydigoo.com/1080p-full-color-night-vision-wifi-smart-ip-camera-p-147.html

a ova sto je u mene je w01f night vision version, a postoji i malo stariji model koji je na izgled skoro isti bez "night vision version" u nazivu

za 35$ je odlicna, naravno neces sa 20m u 2 ujutru prepoznati neciju facu
, a naravno ima i boljih kao sto su gore kolege preporucile za vise $$






 jako me pocela zanimati ova W30, gledao sam reviewove i snimke s nje i super izgleda...

jedno genericno pitanje: podatke koje neka kamera SAMA automatski snimi na sd karticu tokom vise dana...da li moram vaditi karticu i ubaciti u laptop da bi imao pristup tim snimkama ili mogu preko app na wifi pristupiti bez skidanja sd kartice?

i jos jedno pitanje, ako sam dobro pohvatao kamera se spoji na kucni wifi...a opet s druge strane mislim da sam na jednom reviewu vidio da se s mobom spojis na wifi koji odasilje ta kamera...pritom onda po nekoj logici ne mozes s mobom biti spojen na kucni wifi? ili sam ja zakomplicirao, pa se i mob i kamera spajaju na kucni wifi istovremeno (kao smart tv npr) i medusobno mogu komunicirati preko iste kucne mreze?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
next'24 kaže...

nema rotiranje , fiksira se polozaj kamere i preko aplikacije se moze zumirati softverski slika tj live video i to je to (mada vidim od istog proizvodjaca postoje i neke sa mogucnosti rotiranja glave kamere preko aplikacije pa pogledaj)


da, snima na karticu fajlove po 10-20 min i kad se memorija napuni stare fajlove brise i tako u krug. Meni na 32gb stane 6dana i 12 sati video materijala. Napajanje ne dobijes, jedan adapter  sam kupio sa tog linka, a jedan sam imao kod sebe od 3A pa sam njega iskoristio. Postoji i mogucnost pohrane na cloud ali se placa mjesecno, samo je prvi mjesec free. Takodjer radi i bez kartice i clouda ali samo onda imas live prenos, bez mogucnosti vracanja unazad

20fps nije strasno, nisu to neki brzi pokreti da se vidi manjak tih 5-6 fps


kad sam narucivao i ova mi je upala u oko, oko 50$ je bila https://www.mydigoo.com/1080p-full-color-night-vision-wifi-smart-ip-camera-p-147.html

a ova sto je u mene je w01f night vision version, a postoji i malo stariji model koji je na izgled skoro isti bez "night vision version" u nazivu

za 35$ je odlicna, naravno neces sa 20m u 2 ujutru prepoznati neciju facu
, a naravno ima i boljih kao sto su gore kolege preporucile za vise $$



 jako me pocela zanimati ova W30, gledao sam reviewove i snimke s nje i super izgleda...

jedno genericno pitanje: podatke koje neka kamera SAMA automatski snimi na sd karticu tokom vise dana...da li moram vaditi karticu i ubaciti u laptop da bi imao pristup tim snimkama ili mogu preko app na wifi pristupiti bez skidanja sd kartice?

i jos jedno pitanje, ako sam dobro pohvatao kamera se spoji na kucni wifi...a opet s druge strane mislim da sam na jednom reviewu vidio da se s mobom spojis na wifi koji odasilje ta kamera...pritom onda po nekoj logici ne mozes s mobom biti spojen na kucni wifi? ili sam ja zakomplicirao, pa se i mob i kamera spajaju na kucni wifi istovremeno (kao smart tv npr) i medusobno mogu komunicirati preko iste kucne mreze?

 1. konkretno kamera ova sto ja imam, preko app vracam video i pregedavam sta me zanima,  te imam dugme Record da snimim sadrzaj koji pregledavam  na mobilni uredjaj ( mislm da ako koristis usluge clouda mozes i odabrati period od do i on ti automatski pohrani video na telefon, ali to ne koristim pa ne znam)


2. kamera se spaja na kucni wifii mozes njome upravljati iz bilo koje lokacije, ne mora biti i mobilni uredjaj na istoj mrezi, a moguce da ta w30 ima mogucnost da odasilje svoj wifi ako u kuci nemas vlastiti , pa kada hoces da pregledas snimak spojis se na nju, a isto i kad se konfigurise prvi put mozda se moras spojiti na njezin wifi i onda u postavkama kamere spojit kameru na svoj wifi, sve zavisi od kamere (ne znam tacno za w30, moja se konfigurise prvi put preko qr koda i spaja se na wifi kucni, nema mogucnost da odasilje svoj wifi).

U sustini na kucni wifi je spajas i preko aplikacije upravljas, gledas uzivo ili vracas snimke i sve potrebno, takodjer moguc je i pristup preko PC-a putem browsera




14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ok, bitno mi da preko kucnog wifija i aplikacije pristupam snimkama koje kamera zabiljezi u proteklih par dana, bez da skidam karticu...

ilitiga u praksi: jedan dan vidim ogrebotinu na autu/izbusene gume/osteceno nesto i slicno i onda pristupim preko aplikacije na snimke sa kamere, da nadem tko i sta i kad u proteklih dan dva...

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kaj je neka utrka ovih dana u tjeku?
LINK

Ovo je kao iz filmova, izljetanje u provaliju i završiš nekome u dvorištu, bit će interesantno za izvadit auto, koliko vidim, nema ceste u blizini...

BTW: kaj ti je honda, izletiš sa ceste, lupiš u kuću i dalje ni kap ulja nije iscurilo, alfa bi već u zraku izgubila svo ulje, do kuće nebi ništa ostalo...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To je neka specijalna edicija kosilice, ja svoju malo nageo naprijed i pola litre ulja iscurilo

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.8.2019 20:15 (ivanzu).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Neki idiot mi je cjeli auto pošaral s necime. E kad te nađem jedino kaj ces voziti je kolica u odjelu traumatološke.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

Neki idiot mi je cjeli auto pošaral s necime. E kad te nađem jedino kaj ces voziti je kolica u odjelu traumatološke.

 Uff 

 

Mogu si mislit sta je bilo kad si to vidio na autu prvi put 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Imam kasko... Al opet...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Sreća u nesreći je da je pošarano tj da nije ključem zagrebano. Ima 100% neki način da se to ukloni DIY, da li obično pranje toplom vodom ili sa nekim sredstvom kućnim. Uostalom platiti da ti neko sredi, ne bi toliko skupo trebalo biti.

Je li još neko auto pošarano ili je samo tvoje? 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To alkohol skida.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

Neki idiot mi je cjeli auto pošaral s necime. E kad te nađem jedino kaj ces voziti je kolica u odjelu traumatološke.

 Ovog se bojim od kad imam novi auto :D

 

Pošarano ili izgrebano? Vidim da si napisao pošarano, al mi ovo izgleda ko ogrebana boja.

 

Znaš razlog? Bio si negdje parkiran gdi je nekom smetalo, ili nekakva osveta?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma k. Zaorano do pleha i plastike...

 

U vž na tekmi prošli vikend...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

Ma k. Zaorano do pleha i plastike...

U vž na tekmi prošli vikend...

 Prekrasno, moji predivni sugrađani  Ili netko od gosti.. ali svejedno 

 

Znaš kako se ovo rješava s kaskom?

Ode se do osiguranja, veli dogodilo se to i to, ja idem na lakiranje, vi platite? I to je to?

Kod ovih slučajeva se slijedeće godine onda poveća iznos osiguranja, il to nema veze?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 Prekrasno, moji predivni sugrađani  Ili netko od gosti.. ali svejedno 

 

Znaš kako se ovo rješava s kaskom?

Ode se do osiguranja, veli dogodilo se to i to, ja idem na lakiranje, vi platite? I to je to?

Kod ovih slučajeva se slijedeće godine onda poveća iznos osiguranja, il to nema veze?

 Bio sam odmah u srijedu na procjeni. Cekam papire još. Uglavnom bit ce sigurno 10tkn štete tj popravka. 

Odkad sam imao 2017 s C-maksom sudar. Odlucio sam imati kasko na svemu. Životno, auto, motor cak imam i na dronu full kasko . Btw imam žaštitu bonusa na svim policama tako da nema brige  naocio sam se na svojoj koži 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

 Prekrasno, moji predivni sugrađani  Ili netko od gosti.. ali svejedno 

 

Znaš kako se ovo rješava s kaskom?

Ode se do osiguranja, veli dogodilo se to i to, ja idem na lakiranje, vi platite? I to je to?

Kod ovih slučajeva se slijedeće godine onda poveća iznos osiguranja, il to nema veze?

 Bio sam odmah u srijedu na procjeni. Cekam papire još. Uglavnom bit ce sigurno 10tkn štete tj popravka. 

Odkad sam imao 2017 s C-maksom sudar. Odlucio sam imati kasko na svemu. Životno, auto, motor cak imam i na dronu full kasko . Btw imam žaštitu bonusa na svim policama tako da nema brige  naocio sam se na svojoj koži 

Nabavi si ti i kamere naprijed i nazad sa senzorom, jer ovo je stvarno zalosno...

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

Ma k. Zaorano do pleha i plastike...

 

U vž na tekmi prošli vikend...

 Nisi jedini, meni je neko s nečim crnim Fiestu iza vozačkih vrata namrljal. Nije marker, nekaj gumenasto, a nejde dole s ničim... Doduše vidi se samo izbliza pod kutem, ali ipak.

 

Da ne velim kak mi je u nedelju na porcijunkolovom smeće s govnetom sivim, oderalo suvozačka vrata do pleha.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice