Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.262.036
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

Mislim da nije, iskreno ne znam o cem pričaš. Mislis da radi lošeg kontakta između namota ne daje dovoljno goriva? 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
J(CRO) kaže...

Mislim da nije, iskreno ne znam o cem pričaš. Mislis da radi lošeg kontakta između namota ne daje dovoljno goriva? 

 Može cupkati i radi trokiranja, iliti loše iskre. Missfire. Neznam kako drugačije ti objasniti da razumiš?

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
J(CRO) kaže...

Mislim da nije, iskreno ne znam o cem pričaš. Mislis da radi lošeg kontakta između namota ne daje dovoljno goriva? 

 Rekao si da te zeza na benzinu i plinu, nisi napisao jeste provjeravali kompresiju na cilindrima, s obzirom da ste dosta toga promjenili i pregledali ovo je nekako nalogičnije pogotovo jer imaš plin u autu koji izgara na višim temperaturama i na tim ecotec motorima zna skuriti ventile na usisnoj pa auto gubi kompersiju i zna cukati ako nisu previše izgorili. 

Također ovisi o kojem je motoru riječ jer ih ima više verzija (Z14XEP, A14XFL, A14XEL, A14XER, A14XFR) pa bi valjalo vidjeti jel ima hidropodizače za ventile ili ne, ako nema, tada se zazor na njima mora ručno štelati.

 

 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Branimir2412 kaže...
J(CRO) kaže...

Mislim da nije, iskreno ne znam o cem pričaš. Mislis da radi lošeg kontakta između namota ne daje dovoljno goriva? 

 Rekao si da te zeza na benzinu i plinu, nisi napisao jeste provjeravali kompresiju na cilindrima, s obzirom da ste dosta toga promjenili i pregledali ovo je nekako nalogičnije pogotovo jer imaš plin u autu koji izgara na višim temperaturama i na tim ecotec motorima zna skuriti ventile nausisnoj pa auto gubi kompersiju i zna cukati ako nisu previše izgorili. 

Također ovisi o kojem je motoru riječ jer ih ima više verzija (Z14XEP, A14XFL, A14XEL, A14XER, A14XFR) pa bi valjalo vidjeti jel ima hidropodizače za ventile ili ne, ako nema, tada se zazor na njima mora ručno štelati.

 

 

 Ispušnoj*

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
10 godina
online
Auti - ultimativna tema

U redu momci, hvala na odgovorima. Nismo provjerili cilindre, prvo ćemo to sad napraviti pa javim. 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

 Ispušnoj*

 Ne bi vjerovao, ali ventili na usisnoj. Imao sam astru 1.6 na plin pa su dva ventila na usisnoj izgorila, golim okom jedva da bi skužio, ali testiranjem kompresije se je ustvrdilo. Zašto na usisu, a ne na ispuhu ne bi ti znao tehnički odgovoriti.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Stavljeni novi Sachs amortizeri, nosaci i zaštitne gume na E90 320D. Radi se o prednjim amortizerima. Na vozacevoj strani na oko amortizer okej, nosac imao dosta lufta, dok kod suvozaca amortizer kompletno propao, kaže mi kolega da je davao 0 otpora. 

Mislim da bi sad trebalo biti bolje i manji osjećaj plivanja na cesti :D

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mrbean kaže...

Stavljeni novi Sachs amortizeri, nosaci i zaštitne gume na E90 320D. Radi se o prednjim amortizerima. Na vozacevoj strani na oko amortizer okej, nosac imao dosta lufta, dok kod suvozaca amortizer kompletno propao, kaže mi kolega da je davao 0 otpora. 

Mislim da bi sad trebalo biti bolje i manji osjećaj plivanja na cesti :D

 Ne zaboarvi odraditi geometriju kotača nakon izmjene amortizera.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

jel moguce da u zagrebu nema bmw 3 benzinca za kupit ili ne znam upisati pretragu kako treba???

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Timo kaže...

jel moguce da u zagrebu nema bmw 3 benzinca za kupit ili ne znam upisati pretragu kako treba???

 Nema ih opcenito niti u cijeloj HR, a ne sam ZGu... G20 donekle ima, ovih F modela rijetko

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Timo kaže...

jel moguce da u zagrebu nema bmw 3 benzinca za kupit ili ne znam upisati pretragu kako treba???

 

hahhaajaads kaže...
Timo kaže...

jel moguce da u zagrebu nema bmw 3 benzinca za kupit ili ne znam upisati pretragu kako treba???

 Nema ih opcenito niti u cijeloj HR, a ne sam ZGu... G20 donekle ima, ovih F modela rijetko

 Tako nekako, u F30 su još bili N20 benzinci ako misliš na 2.0 koji nisu nešto posebno. Od G serije je B48 koji je bolji. Mislim nije ni N20 nešto preloš, ali ono. Samo da, kod nas pronaći seriju 3 benzinca je jako teško, nije ni F10 puno bolji.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel ima netko iskustvo sa Renault Kangoo 2017 i trošenjem kočnica. 

Znači prije 3 godine sam promjenio prednje diskove i pločice, sada tri godine kasnije i napravljenih 25.000km otišle su pločice i diskovi (!). Znači da je disk mekan ko pločica ? 

Auto servisiram u Baotiću u Dubravi. 

 

 

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
GRDI-146 kaže...

Jel ima netko iskustvo sa Renault Kangoo 2017 i trošenjem kočnica. 

Znači prije 3 godine sam promjenio prednje diskove i pločice, sada tri godine kasnije i napravljenih 25.000km otišle su pločice i diskovi (!). Znači da je disk mekan ko pločica ? 

Auto servisiram u Baotiću u Dubravi. 

 

 

 Uzmi kvalitetnije i diskovi ce ti trajati duze....Prevrde plocice su ti sada...

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ok, nista onda sto se BMW-a tice :)

 

Lexus IS je neki ekvivalent BMW trici zar ne, koliko se ja kuzim u aute, a to nije nesto specijalno :D ?

 

Ako ne nadem danas nista u Zagrebu i okolici skocit cu do Slovenije

 

 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Uđi u bmw grupe na FB i pogledaj si tamo, tj napiši oglas da kupuješ F30 benzinca. Ili jednostavno idi na unos auta i to je to
Edit - evo ima 4 GC benzin https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-serija-4-gran-coupe-420i-sport-automatik-oglas-42287393

https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-serija-4-gran-coupe-430i-automatik-oglas-42449250

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2024 12:10 (sstrmi).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Uđi u bmw grupe na FB i pogledaj si tamo, tj napiši oglas da kupuješ F30 benzinca. Ili jednostavno idi na unos auta i to je to
Edit - evo ima 4 GC benzin https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-serija-4-gran-coupe-420i-sport-automatik-oglas-42287393

https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-serija-4-gran-coupe-430i-automatik-oglas-42449250

nemam i neda mi se otvarati sad samo zbog toga

 

hvala za podsjetnik za postoji i bmw 4 serija, nisam se uopce sjetio

 

zeni je cak i taj bolji od trojke 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni je cijela ta situacija sa Facebook Marketplace-om suluda.
Auti/kuće ili bilokoje stvari vrijedne preko 3000€ nemaju što raditi na Marketplace-u.
Ako ne možeš platiti oglas tih <20€ za 90 dana, onda ne zaslužuješ ni prodati ništa.

Nemam ništa protiv Marketplace-a za prodaju nekakvih sitnica (meni više dođe tu i tamo otvoriti i pogledati, ako ima nekakve gluposti za kupiti).
Kad tražiš auto za prodaju, trebaš pravu tražilicu/filtere koje Marketplace trenutno nema, samo Njuškalo i Index-oglasi.
Ako već treba uštediti koji euro, onda postoji Index ili neki drugi oglasnik.

Da se nadovežem za BMW benzince, nažalost takvih više nema u Hrvatskoj (sam posjedujem jednog i imam par kolega koji ih imaju) na Njuškalu.
To je postalo kao prodaja po prepuruci i većinom ih kupuju ljudi koji su fanovi, tako da ćeš vjerojatno najbolje primjerke naći u FB grupi BMW fan/kupi-prodaj.
Nažalost, ljudi se pale na BMW dizelaše i to ide na Njuškalo (jer se isplati platiti oglas da ga vidi što više ljudi), dok za "fanove" nije toliko isplativo, kad će isti svakako oglas vidjeti i na FB grupama/čuti od kolega da se prodaje.

Čovjek od kojeg sam ja kupio svoj Z4 mi je priznao, na kraju, prilikom prodaje da ga stvarno već jako dugo prodaje, ali je mali broj ljudi u Hr koji bi tako nešto kupili.
Na svu sreću, to je meni išlo u korist sa cijenom koja je na kraju bila nešto niža od tržišne (samo tržište ni ne postoji ).

Watercooled CPU. Pošalji PP, ako te nešto zanima.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Veći je dohvat ljudi na FB, nego na njuškalu i zato se masivno tamo oglašava. Ne znam koliko sam zadnjih auta i prodao tako, i svega u biti. Jednostavno doseg je nevjerovatan, pogotovo kada ukombiniraš ostale grupe za prodaju. Jedini razlog zašto još imam FB je trgovanje

8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kako održavate gumene dijelove na vratima i gepeku?

 

Također kako se održava panorama krov?

S kojom masti namastiti šine i mehanizam, a s čime gumene dijelove oko stakla koje se otvara.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Daten007 kaže...

S kojom masti namastiti šine i mehanizam

 

https://shorturl.at/bjqFU

-
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2024 16:01 (The Unforgiven).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kakvi su lucas kompresori klime?

Majstori preporucuju nrs, sanden i valeo no nisu dostupni trenutno.

Sta znaci manufacturer restriction? 

10 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Veći je dohvat ljudi na FB, nego na njuškalu i zato se masivno tamo oglašava. Ne znam koliko sam zadnjih auta i prodao tako, i svega u biti. Jednostavno doseg je nevjerovatan, pogotovo kada ukombiniraš ostale grupe za prodaju. Jedini razlog zašto još imam FB je trgovanje

 Džabe veliki doseg ljudi kad su ili botovi ili debili. Slažem se sa kolegom iznad, onaj koji prodaje auto nije mu problem dat 20 eura i oglasit ga na pravom oglasniku, a isto tako i onaj koji kupuje zna šta traži i to će ukucat u njuskalovu tražilicu.  Mislim da je to win win situacija za obje strane. 

Ruku na srce i ja koristim fb isključivo radi marketplace i isto sam oglašavao i aute i motore na njemu, međutim nikad nisam ništa prodao osim kućnih sitnica i gluposti. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dombak1608 kaže...

Meni je cijela ta situacija sa Facebook Marketplace-om suluda.
Auti/kuće ili bilokoje stvari vrijedne preko 3000€ nemaju što raditi na Marketplace-u.
Ako ne možeš platiti oglas tih <20€ za 90 dana, onda ne zaslužuješ ni prodati ništa.

 Uvaljuju mi reklame pod nos, dijele moje podatke s 800 partnera, i jos hoce euro po danu za oglas.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
GRDI-146 kaže...

Jel ima netko iskustvo sa Renault Kangoo 2017 i trošenjem kočnica. 

Znači prije 3 godine sam promjenio prednje diskove i pločice, sada tri godine kasnije i napravljenih 25.000km otišle su pločice i diskovi (!). Znači da je disk mekan ko pločica ? 

Auto servisiram u Baotiću u Dubravi. 

 

Jel teretni ili putnicki Kangoo?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
J(CRO) kaže...
sstrmi kaže...

Veći je dohvat ljudi na FB, nego na njuškalu i zato se masivno tamo oglašava. Ne znam koliko sam zadnjih auta i prodao tako, i svega u biti. Jednostavno doseg je nevjerovatan, pogotovo kada ukombiniraš ostale grupe za prodaju. Jedini razlog zašto još imam FB je trgovanje

 Džabe veliki doseg ljudi kad su ili botovi ili debili. Slažem se sa kolegom iznad, onaj koji prodaje auto nije mu problem dat 20 eura i oglasit ga na pravom oglasniku, a isto tako i onaj koji kupuje zna šta traži i to će ukucat u njuskalovu tražilicu.  Mislim da je to win win situacija za obje strane. 

Ruku na srce i ja koristim fb isključivo radi marketplace i isto sam oglašavao i aute i motore na njemu, međutim nikad nisam ništa prodao osim kućnih sitnica i gluposti. 

 Meni je fb marketplace zapravo ok mjesto za kupnju automobila, draži mi je nego njuškalo ili index. Razlog, lako se vidi profil osobe koja prodaje automobil, da li je prekupac ili je privatna osoba koja prodaje vlastiti automobil, isto tako iz profila vidiš jel netko teški krkan, kockoglavi ili zapravo normalan tip osobe  Sve se da zaključiti iz slika i objava koje sheraju na svom facebook profilu.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa, mišljenje za Astra K (2019) 70.100 km, 1.6 CDTI (81KW), Enjoy oprema, ugrađen španer lanca 2020. za vrijeme malog servisa pri 16.000km koji anulira manu da lanac olabavi zbog oticanja ulja pri mirovanju. Koliko gledam na forum.hr taj motor osim ove mane koja bi trebala biti rješena, nema nekih mana?

 

Auto će bit 80% na autoputu relacija Ri-Zg-Vž i natrag. Bio sam na test vožnji, nema zvučnih lamatanja u radu motora karakterističnih za labav lanac, radi dosta mirno i ujednačeno, unutra sve uredno, serijski brojevi na prozorima svugdje isti, provjerio u osiguranju, tehničkom i MUP-u broj šasije za eventualne sudare, servisna je uredna, sve odrađivano u Romih ovlaštenom u Zg.

 

Ima netko K model pa da podjeli iskustva?

Halo Bing! Kako bratec?
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imamo 2 službene astre te generacije iz 2018. Taj dihtung i španer nisu ugrađivani jer je vozilo u leasingu, pa očito šparaju, jedan je na cca 180.000 km, drugi na 200.000 km i koliko sam čuo nemaju to specifično rondanje lanca pri paljenju, čak ni sad kako su bila hladnija jutra.

Auto je čisto fajn, ni najbolji ni najgori u klasi, oprema standardna, tempomat, dvozonska klima, 6 zvučnika, infotaiment sa spajanjem na android auto, stražnja kamera, asistencija kretanja na nagibu, automatsko kočenje, unutra nema jeftine plastike ni cvrčanja, što je za pohvalu pri ovakoj kilometraži. na ovoj od 180.000 km je kvačilo lagano zapinje iz 2. u 3., ali ta je samo za dračenje po zagrebu, dok ova od 200.000km koja nam je za autoput  tih problema nema, a i nju ne vozi kolegica (koja fakat ne zna vozit općenito), pa možda je do toga ...

 

taj 81 kw motor je solidan, nije za trkanje niti ima bijesna međuubrzavanja, ali zato na autoputu 150 khm troši faking 5,5 litara (nek putno računalo laže za cijelu litru, to je opet super potrošnja). nismo imali problema sa adblue-om niti DPF-om koji zna biti boljka sa tim PSA motorima. idu na servis redovno svakih 15.000km, na to baš pazimo i problema oko mehanike nema nikakvih. toči i vozi.

 

osobno bi je možda i kupio u toj klasi kompakta jer je dosta prostrana i udobna za duže vožnje, ali obavezno sa jačim motorom, jbg navikao sam na 150ks+. ako je taj španer rješen na lancu 100%, mislim da ne možeš fulat. solidan kompakt koji čak i sa ovim ludim cijenama polovnjaka donekle ima realnu cijenu. smrači mi se kad vidim golfa tog godišta ili starije koji idu za 17-18 tisuća 

Alane, bježmo, njih je dvojica, a mi smo sami.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Uđi u bmw grupe na FB i pogledaj si tamo, tj napiši oglas da kupuješ F30 benzinca. Ili jednostavno idi na unos auta i to je to
Edit - evo ima 4 GC benzin https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-serija-4-gran-coupe-420i-sport-automatik-oglas-42287393

https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-serija-4-gran-coupe-430i-automatik-oglas-42449250

Ovo je bas ultra skupo za godinu, km i opremu i jos sto je N20... Vani dodas jos 4-5k € i sa uvozom uberes G20 320i sa full opremom ispod 100tkm

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Jel teretni ili putnicki Kangoo?

 

 

Teretni ali onaj najkraći. 95% vremena vozim unutra 10kg tereta. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2024 15:42 (GRDI-146).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Radije gledaj ovo: https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-serija-3-330e-automatik-oglas-42411361

Već je B48 motor i imaš za po gradu 25km struje. Ako te brine baterija Odvezi kod Tomića da provjere.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice