Golf 7 ili T-Roc

poruka: 161
|
čitano: 69.333
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Golf 7 ili T-Roc

Jebes da mi oprostis na izrazu premium sa 110ks. Da se razumijemo imam taj 1.6 tdi u svojoj sedmici i motor je bez greske. Sad ce mu 5 godina i 180tkm i jedna jedina stvar kona je na autu krepala je multimedija (touch) pod garancijom. Motor je peri deri ali je lijen i preslab za golfa. Fali mu jednostavo snage.  Zato ti je moj savjet odi na 1.5 tsi od 150ks i uzivaj. Ja ga takoder gledam i taj motor mi je jako zanimljiv

PSN:Tomislav025
16 godina
offline
Golf 7 ili T-Roc

Sto se tice Audia, govorim cisto o kvaliteti izrade i materijala iznutra... Filing je vise premium iznutra nego u golfa... Kao sto je u Golfu u odnosu na Meganea ili Leona... Gledao sam i njih te su oni prvi ispali iz igre...

 

Sto se motora tice, 1.5 TSI mogu ugurati u Golfa, u Audiju mi je jednostavno izvan budjeta... To mi je minimalno 200 000 kn

 

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
11 godina
offline
Golf 7 ili T-Roc

Znam sve je jasno. Audi je bolje sklepan unutra i meni osobno bolje izgleda iznutra. Na tebi je odluka sto te vise zanima jaci motor ili premium feel u audiu sa slabijim motorom i opremom. Ja bi osobno odabrao jaci motor i opremu u golfu. Uglavnom imas slatke brige i biras izmedu jednih od najboljih autiju u klasi.  

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Golf 7 ili T-Roc
Između A3 sa 110ks i Golfa sa 150ks, biram Golfa. A tu je još više opreme. Je, Audi je lijepši, vjerojatno ima bolje materijale, ali prije bi ja malo jači motor.

Samo ne znam jesi gledao druge aute u istoj klasi. Korejci, Japanci?
Ništa ne ostavljam nezavrš
12 godina
neaktivan
offline
Golf 7 ili T-Roc

Audi a3 .6 tdi je teža prevara, preslab motor za takav skupi auto, a bogme unutra uopće nije bolji od golf 7 r line! još 1.5 tsi motor je sigurno bolji izbor nego 1.6 tdi tako da moj savjet uzmi golfa prije a3. al svatko sa svojom lovom zna najbolje. ja isto baš gledam golf 7 1.5 tsi evo act r line. u indium grau boji i auto izgleda fenomenalno.

12 godina
offline
Re: Golf 7 ili T-Roc
Vozio sam Golfa 1.6 tdi i 2.0 tdi,ako si ljubitelj auta i same voznje moj bih ti savjeti bio jači motor pod obavezno,ni jedan premium osjecaj ti nece nadomjestit kad imas dobar i zivahan motor.Ako se ne varam i 2.0 Golf ide bez problema preko 200K kn,a o R /gtd modelima da ne govorim.
Golf iznutra ima vrlo kvalitetnu izrađenu unutrasnjost,i nakon dugogodisnjeg koristenja ne gubi na kvaliteti!Ubiti kad kupujes Audi A3 kupio si ubiti Golfa samo si ga skuplje platio.Ali naravno znsm po sebi ako zapnem za nesto malo me koji argument moze razuvjerit u suprotno.
AUDIOFIL
7 godina
protjeran
offline
Re: Golf 7 ili T-Roc

https://www.carwow.co.uk/blog/vw-golf-mk7-vs-audi-a3-494

 

Po ovim usporedbama, iznutra mi je VW mnogo ugodniji oku nego Audi.

Osobito mi je mrsko i ruzno "prazni dio" kod Audia, gdje bi mogla biti ploca od navigacije,

a njemu tu stoje samo ventilatori. A i ta pokretna navigacija koja se sakrije mi je ruzna.

Izgleda mi kao da je ubacena u zadnji tren, nikako mi ne pase po dizajnu.

 

Al to je moje misljenje, nekome se bas to mozda svidi.

 

Takodjer mi VW ima lijepsi volan, dok Audi ima lijepse rijesena straznja i prednja sjedala,

osobito je straznja klupa simpaticnija.

13 godina
offline
Golf 7 ili T-Roc

Ako je isti takav A3 izvan budžeta, nema se kaj razmišljat, uzmi golf. Ipak nije razlika u nekoliko tisuća kn, nego je razlika nekoliko desetaka tisuća kn. Zamisli koliko servisa možeš napravit, koliko km možeš preć, koliko rega napravit za tu razliku u cijeni. Možeš npr parkirno mjesto kupit za tu razliku. Jest da je Audi premium, al šta je je, previše je ipak prema i ovako već lijepom Golf 7 R-line i još benzinac tišina, nečujan motor, bolja izolacija u boljem paketu opreme itd. Ja bi osobno tako gledao ak se već uzima novi auto. Lijepo je vidjet da netko ima za novi auto, al ak je budžet granica onda se nema kaj razmišljat. Kolko sam se vozio u A4 B9 2.0tdi 150ks manual S-line te Passat 2017. 190ks, dsg, R-line. Oba auta su na svoj način dobra, Passat je imao više opreme, a i skuplji ja mislim. Osjećaj u vožnji je sličan, Audi je tiši se čini, oba auta na 140km/h na autocesti su milina, dok se u passatu osjeti da na toj brzini tek želi ić dalje i dalje, ko da je 140 malo. Iznenadio me A4 po aveniji na 100km/h je užasno tih. Ne mogu si zamisliti što je onda sa većim klasama, boljom opremom i bolji, jači benzinski motor. Milina sigurno. Ak imaš loše susjede i Audija mrzit će te naravno, pogotovo isfrustrirane bez muža babe koje nemaju pojma o tehnici nit imaju vozačku i misle čim voziš bilo kakvog pa čak i 20 god starog gospodara prstenova i vide ta 4 kruga, uspoređuju te sa ovima na Markovom trgu. Al tako je kako je, ti odluči kaje najbolje za tebe, nemoj poslije da ti bude žao zbog izbora. G7 je odličan auto, peri deri.

9 godina
offline
Golf 7 ili T-Roc

+1 Golf

Bit ce ti zao kasnije, sretno u svakom slucaju

Barcelona - Mes que un club
14 godina
offline
Re: Golf 7 ili T-Roc
Kant kaže...

Sada idem jos do Zubaka skociti...

 

Da vidim mogu li mi dati bolju ponudu za Golfa R-Line  od Porshea, a zatrazit cu ponudu i za Audia A3...

 

Mogu i njega uzeti, ulazi u budjet, ali tada se moram odreci dosta opreme koju dobijem s Golfom... a volim opremu 

 

 

Sto se tice ostalih auta, prvo sam gledao megana i bio u Seatu, nazalost, dosta to nekvalitetnije djeluje u odnosu na VW kada se sjedne unutra...

Megane je divan automobil, pogotovo najviši paket opreme... Ali ja se svog rješavam čim prije i uzimam Audi A3 ili Mazdu 3.

Ima milijardu problema, sad možda je to moj primjerak samo, ali od zaleđivanja kvake, mrtvih grijača, zaleđene ručne i učestalih problema s klimom ne mogu prijeći.

Eto mi kad sam uzeo francuza! (2011. godište je, nov kupljen)

14 godina
offline
Golf 7 ili T-Roc

Da probaš vani kupit novi auto ? Siguran sam da bi prošao jeftinije.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Golf 7 ili T-Roc
mac92 kaže...

Da probaš vani kupit novi auto ? Siguran sam da bi prošao jeftinije.

Gledam audi.de i audi.at i čini mi se da baš i nije, isto je ili nešto skuplje.  U HR sam vidio da ima jedan odmah dostupan A3 1.5 TFSI za 207000 kn, kod ovih najjeftiniji takav 31000 €. Još moraš jedno 10000 kn dati državi kad ga uvoziš.

12 godina
offline
Re: Golf 7 ili T-Roc
Vkm996 kaže...

Megane je divan automobil, pogotovo najviši paket opreme... Ali ja se svog rješavam čim prije i uzimam Audi A3 ili Mazdu 3.

Ima milijardu problema, sad možda je to moj primjerak samo, ali od zaleđivanja kvake, mrtvih grijača, zaleđene ručne i učestalih problema s klimom ne mogu prijeći.

Eto mi kad sam uzeo francuza! (2011. godište je, nov kupljen)

 Mogu ti odmah reci da se sa Mazdom 3 neces usreciti nesto posebno. Limarija jako tanka isto kao i boja, izolacija vjerojatno najlosija u klasi. Novi megane je puno bolji auto od staroga i po meni kompletniji od mazde3.

15 godina
online
Golf 7 ili T-Roc

ako je vec a3 u izboru zasto ne bmw 1 s 5 vrata? po meni je ova nova serija puno ljepsa i od golfa i od a3(moje misljenje). a cijenom je 118i i 116d tu negdje s audijem. 118i ti ima i 136 konja a 116d ima 116 konja(oba jaci od audija). jedino je stvar opreme koja ide u njega, to bi trebalo pogledati.

13 godina
offline
Golf 7 ili T-Roc

što se motora tiče novi civic sport je best buy u tom cjenovnom rangu.. 1.5 vtec 182ks, 182tkn 

što se opreme tiče isto ne zaostaje, samo kaje od iza za oči si iskopati gadan 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Golf 7 ili T-Roc

Pogledaj Mazde kao vlasnik CX5(2016.) i Mazde 2(2017.) imam samo dobra iskustva, sa lakom ili limom nemam nikakvih problema kao sto je tu spomenuto kao niti ikakvih drugih problema. Vozio sam sve novije modele jedino mi CX 3 nema nista vise mjesta nego Mazda 2 jedino je pozicija nesto visa. Isto tako vozio Golfa 7 gti od kolege super je auto ali kosta vise nego Mazda cx 5 i meni osobno premalo mjesta ali za nekog tko voli jurnjavu je naravno bolji. Na kraju svatko mora za sebe odluciti sto zeli i treba kad se kupuje novo mislim da nema losih izbora osobno troc mi je ruzan i nefunkcionalan.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Golf 7 ili T-Roc

Evo, bio danas s zenom na probnoj voznju u audiju, 110 kn dizlo... Ima nesto opreme, preko 200 000 kn...

 

I ni ja, a bogme ni zena nismo bili nesto imresionirani... Lepo ide, fakat je tih, ali ne vredi te love.... 

 

U subotu idemo voziti Golfa, pa ako bas ne razocara, uzet cemo njega drugi tjedan... ceka se oko 2-3 mjeseca...

 

 

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
12 godina
neaktivan
offline
Golf 7 ili T-Roc

gdje se može probat golf 1.5 tsi. u porscheinterautu ga nije bilo za probat nikako? za 228000 kn se dobije r line svjetski koji je puno atraktivniji od a3 sa socijalnom sport+ opremom.

12 godina
offline
Golf 7 ili T-Roc
Za 220k se nade boljih auta, za 1.5 TSI highline ne bih dao vise od 190k kn.
16 godina
offline
Re: Golf 7 ili T-Roc
bambi kaže...

gdje se može probat golf 1.5 tsi. u porscheinterautu ga nije bilo za probat nikako? za 228000 kn se dobije r line svjetski koji je puno atraktivniji od a3 sa socijalnom sport+ opremom.

Nemaju u Porsheu, samo dizlo za probati.

U Zubaku imaju neku skodu s tsi motorom

 

R line bi me dosao malo preko 180000, mozda bi se dalo zaokruziti na 180k

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
12 godina
neaktivan
offline
Golf 7 ili T-Roc

Ajde molim te da vidim tvoju ponudu pa cu ti ja svoju poslat tu sto ssm danas slagao. I tu se da jos neki popust uhvatit sitni. 

12 godina
offline
Golf 7 ili T-Roc

Frend mi prije par dana kupio Golf 7,mislim da ga je platio 165 Kkn,1.6 tdi Comfortline,oprema ista ko Highline osim navigacije,neki popust dobio,rok isporuke 60 dana!To je OK lova ali 1.6 tdi ne mogu nikako progutat,2.0 sa 150 ks i 350Nm okretnog momenta je cudo!!

AUDIOFIL
12 godina
offline
Golf 7 ili T-Roc
Puno je para dao za mrtav motor, za manje para je mogao kupiti 1.4TSI i voziti se kako spada, pogotovo ako radi ispod 15k km gdje nema potrebe za dizelom.
12 godina
offline
Re: Golf 7 ili T-Roc
ivanzu kaže...
Puno je para dao za mrtav motor, za manje para je mogao kupiti 1.4TSI i voziti se kako spada, pogotovo ako radi ispod 15k km gdje nema potrebe za dizelom.

 1.4,pa sad da ga je proizveo ne znam ko ne bih nikad kupio,ne pale me ti moderni malokubni  turbo benzinci niti malo!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2018 23:12 (volegradele).
16 godina
offline
Re: Golf 7 ili T-Roc
bambi kaže...

Ajde molim te da vidim tvoju ponudu pa cu ti ja svoju poslat tu sto ssm danas slagao. I tu se da jos neki popust uhvatit sitni. 

 S popustom ispadne oko 184 000 kn, al mislim da bi to mogo jos nesto dole, ili bar dobiti zimske gume ili neke servise i slicno...

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
12 godina
offline
Re: Golf 7 ili T-Roc
volegradele kaže....

 1.4,pa sad da ga je proizveo ne znam ko ne bih nikad kupio,ne pale me ti moderni malokubni  turbo benzinci niti malo!

 Ali te pale malokubni dizli koji ne idu sa mjesta i uz to traktoriraju. 

12 godina
offline
Re: Golf 7 ili T-Roc
Kant kaže...
bambi kaže...

Ajde molim te da vidim tvoju ponudu pa cu ti ja svoju poslat tu sto ssm danas slagao. I tu se da jos neki popust uhvatit sitni. 

 S popustom ispadne oko 184 000 kn, al mislim da bi to mogo jos nesto dole, ili bar dobiti zimske gume ili neke servise i slicno...

 Evo moj izbor,s tim da bih uvatio jos bar soma eura popusta di bi ugura bolji hifi sistem!

 

https://cc.porscheinformatik.com/cc-hr/hr_HR_VW/V/auv/057?BNR=11159

 

shit ne daj link na konfigururan model

 

edit;High line oprema.184 K kn

Serijska oprema
Vanjska oprema
  • Branici u boji vozila
  • Brisač zadnjeg stakla s intervalnim
    uključivanjem
  • Crna prednja maska s kromiranim rubom
    donje lamele
  • Dodatno zatamnjena bočna stakla straga i
    stražnje staklo
  • Halogena glavna svjetla i pokazivači
    smjera pod zajedničkim staklom
  • Kučišta vanjskih osvrtnih zrcala i kvake
    u boji vozila
  • Lakometalni naplaci "Dijon" 7Jx17 s
    gumama 225/45R17
  • LED dnevna svjetla
  • Sportski ovjes
    • tvrđe opruge i amortizeri
    • udaljenost od tla snižena za otprilike 15 mm
  • Stražnja svjetla u LED tehnici,
    zatamnjena
    • LED osvjetljenje stražnje tablice
    • dinamični pokazivači smjera
Unutarnja oprema
  • 12V utičnica u prtljažniku
  • 2 držača za čaše sprijeda
  • 2 LED svjetla za čitanje sprijeda, 2
    straga, s kromiranim rubom
  • 3 naslona za glavu straga, spustivi
  • Ambijentalno osvjetljenje
  • Dekorativni umeci "Linearus"
  • Easy Entry sjedala (samo za dvoja vrata)
  • Kozmetička zrcala u zaslonima za sunce,
    osvijetljena
  • Kromirani rub prekidača svjetala,
    prekidača za podešavanje vanjskih osvrtnih zrcala i prekidača za otvaranje prozora
  • Naslon stražnje klupe asimetrično
    djeljiv i preklopiv, s otvorom za prijevoz dugih predmeta i naslonom za ruke
  • Podešavanje vozačkog i suvozačkog
    sjedala po visini
  • Potpora za kralježnicu u prednjim
    sjedalima
  • Pretinac za rukavice (osvjetljen i
    hlađen)
  • Sportska prednja sjedala
  • Središnji naslon za ruke naprijed, s
    otvorima za ventilaciju straga
  • Tekstilne podne prostirke
  • Upravljač namjestiv po visini i dubini
  • Vanjska osvrtna zrcala el. podesiva i
    grijana
  • Višenamjenski upravljač s 3 kraka
    presvučen kožom
    • ručica mjenjača presvučena kožom
Sigurnosna oprema
  • 2 sigurnosna pojasa učvršćena u 3 točke,
    podesiva po visini, sa zatezačima, naprijed
  • 2 sigurnosno optimirana naslona za glavu
    sprijeda
  • 3 sigurnosna pojasa učvršćena u 3 točke,
    otraga
  • Automatsko održavanje razmaka ACC
    • do brzine 210 km/h
    • Front Assist
    • Tempomat
    • funkcija prepoznavanja pješaka
    • City funkcija kočenja u nuždi
    • s funkcijom potpunog zaustavljanja kod DSG mjenjača
  • Detekcija umora vozača - upozorenje na
    zaslonu putnog računala
  • Električna parkirna kočnica s "Auto
    Hold" funkcijom
  • Elektromehanički servo upravljač, ovisan
    o brzini kretanja (servotronic)
  • Elektronska blokada diferencijala XDS
  • Elektronska blokada protiv otuđenja
  • ESP - elektronski program stabilnosti
    (uključuje ABS, EDS, ASR, MSR)
  • Isofix priprema za dvije dječje
    sjedalice
  • Multikolizijska kočnica nakon sudara
  • Paket "Svjetlo i vidljivost"
    • automatsko uključivanje kratkog svjetla
    • coming/leaving home funkcija svjetala
    • automatsko zatamnjivanje unutarnjeg osvrtnog zrcala
    • brisači s intervalnim uključivanjem i senzorom za kišu
  • Sigurnosni trokut
  • Sirena za zvučno upozorenje s dva tona
  • Sustav za prepoznavanje pješaka
  • Svjetla za maglu
    • sa statičkim svjetlom za skretanje
  • Upozorenje za ispuhanu gumu
  • Zračni jastuci za glavu sprijeda i
    straga, uključujući bočne zračne jastuke u prednjim sjedalima
  • Zračni jastuk za vozača i suvozača,
    suvozački s mogućnošću deaktiviranja, uključujući zračni jastuk za koljena na vozačkoj strani
Funkcionalna oprema
  • Automatski klima uređaj Climatronic
  • Automatsko namještanje suvozačkog
    osvrtnog zrcala za vožnju unatrag
  • Centralno zaključavanje s daljinskim
    upravljanjem
  • Connectivity Paket
    • povezivanje mobilnog telefona BT vezom
    • USB utičnica (kompatibilna i sa iPhone/iPod)
  • El. podizači prozora
  • Putno računalo Plus
  • Radio "Composition Colour"
    • višebojni 6,5" Touch-Screen ekran
    • ulaz za SD karticu
    • 4 zvučnika
  • Start Stop sustav, s pohranom energije
    kočenja (BMT - BlueMotion Tehnology)
  • Tire Mobility set s 12V kompresorom i
    sredstvom za krpanje gume
  • Ultrazvučna pomoć pri parkiranju -
    parkpilot, (naprijed i otraga)
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2018 23:24 (volegradele).
12 godina
offline
Re: Golf 7 ili T-Roc
ivanzu kaže...
volegradele kaže....

 1.4,pa sad da ga je proizveo ne znam ko ne bih nikad kupio,ne pale me ti moderni malokubni  turbo benzinci niti malo!

 Ali te pale malokubni dizli koji ne idu sa mjesta i uz to traktoriraju. 

 2.0 tdi koji leti,nezz jesi vozio,imam i imao sam prilike dosta toga vozit/vozim u tom srednjem segmentu,tako da...Prekjucer sam vozio Golf 7,2.0 tdi R-line 135KW,sta da vam kazem piso mi se digao!!

AUDIOFIL
12 godina
offline
Golf 7 ili T-Roc

Od osobe kojoj pise audiofil u potpisu ocekujem da voli dobar zvuk, a takav zvuk 2.0TDI nema. Ja mislim da ti nisi sjeo u postenog turbo benzinca sto me i ne cudi posto smo ipak na balkanu. Meni se sigurno ne moze dici na nesto sto je na 4000okr.  mrtvo kao erektilna disfunkcija. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2018 23:35 (ivanzu).
12 godina
offline
Re: Golf 7 ili T-Roc
ivanzu kaže...

Od osobe kojoj pise audiofil u potpisu ocekujem da voli dobar zvuk, a takav zvuk 2.0TDI nema. Ja mislim da ti nisi sjeo u postenog turbo benzinca sto me i ne cudi posto smo ipak na balkanu. Meni se sigurno ne moze dici na nesto sto je na 4000okr.  mrtvo kao erektilna disfunkcija. 

 hahah,da tu si upravu,proslo me to moram priznat,valjda godine,kad sam bio mlađi na spomen diesela mi se koza na glavi dizala!!Vozio sam nedavno Audi S3,305 ks sta da ti kazem bolesno,zvuk je cudo,ubrzanje nestvarno,ali Audi A3 mi nije nesto iznutra,ne znam zasto ali nije mi lega!!

Btw dosta vozim poslovno pa tako nekako i razmisljam,buke mi puna kapa kad dojdem doma od zene i dice!

 

 

btw nikako da progutam taj karirani dizajn sjedala,vi?

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2018 23:45 (volegradele).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice