Analiza csv datoteke-excel ili napredniji alati?

poruka: 5
|
čitano: 1.963
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Analiza csv datoteke-excel ili napredniji alati?

Imam csv datoteku velicine 45 mb, kad je otvorim u excelu ne prikazuje mi sve podatke tako da ni ne znam kolko ima redova, ima vise od 1 500 000. Moram analizirat podatke po nekim parametrima koristeci bilo koji alat za analizu podataka. s obzirom da nemam nijedan trenutno, u obzir dolaze samo besplatni... pa me zanima ako itko ima kakav savjet, preporuka oko alata ili bilo kakav naputak jer nisam sigurna kako pristupit ovom zadatku...

vecina besplatnih alata ne prihvaca datoteke s vise od pola milijuna redova.. jos uvijek istrazujem i guglam, al mozda je neko imao slicno iskustvo pa ima kakav savjet... bila bih zahvalna na bilokakvom savjetu

 

hvala!

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Analiza csv datoteke-excel ili napredniji alat

Podijeli file na više manjih dijelova pa u Excelu složi u više sheetova ili jedan velki...

11 godina
offline
Analiza csv datoteke-excel ili napredniji alati?

Sa wikipedije: "65536 is the maximum number of spreadsheet rows supported by Excel 97, Excel 2000, Excel 2002 and Excel 2003 (Excel 2007, 2010 and 2013 support 1,048,576 rows (220)). Text files that are larger than 65536 rows cannot be imported to these versions of Excel.[5]"

 

Kod Excela pripazi, ako kod importa ne odabereš za tip podatka "text", pravi se pametan pa pokušava pogoditi (u stvarnom svijetu u 99% slučajeva pogrešno) tip podatka u stupcu. Nakon importa odabereš stupac i odrediš ispravan tip podatka.

 

Microsoft Access ima limit veličine baze na 2GB i nije baš previše kompliciran za shvatiti, pa ako ga imaš instaliranog pokušaj s njim.

Import radi slično kao i u Excelu.

https://support.office.com/en-us/article/Import-data-into-an-Access-database-782703aa-6b21-4458-9429-480eaf0c71d6

 

LibreOffice Calc također ima identična ograničenja.

https://ask.libreoffice.org/en/question/8631/upper-limit-to-number-of-rows-in-calc/

No i kod njega ako trebaš više od toga, opet će morati ići u njihovu bazu podataka.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Analiza csv datoteke-excel ili napredniji alat
LittleGoat kaže...

Imam csv datoteku velicine 45 mb, kad je otvorim u excelu ne prikazuje mi sve podatke tako da ni ne znam kolko ima redova, ima vise od 1 500 000. Moram analizirat podatke po nekim parametrima koristeci bilo koji alat za analizu podataka. s obzirom da nemam nijedan trenutno, u obzir dolaze samo besplatni... pa me zanima ako itko ima kakav savjet, preporuka oko alata ili bilo kakav naputak jer nisam sigurna kako pristupit ovom zadatku...

vecina besplatnih alata ne prihvaca datoteke s vise od pola milijuna redova.. jos uvijek istrazujem i guglam, al mozda je neko imao slicno iskustvo pa ima kakav savjet... bila bih zahvalna na bilokakvom savjetu

 

hvala!

Boldano, pa Excel nije besplatan?!

 

Salu na stranu, znas li kako uopce izgleda ta CSV datoteka, tj. o cemu se radi i kakvi su tipovi podataka unutra? Padaju mi na pamet razni nacini, medutim, svi se ticu skriptiranja u bashu ili Pythonu. Pretpostavljam da programiranje ne dolazi u obzir.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Analiza csv datoteke-excel ili napredniji alat

Importaj podatke iz csv-a u relacijsku bazu (npr. SQL Express) pa analizu radi tamo.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice