Game of Thrones

poruka: 4.117
|
čitano: 808.882
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga
15 godina
neaktivan
offline
Re: Game Of Thrones
alankish kaže...
Danyel kaže...

U Martinovom epu ima nečeg čega što danas nedostaje, osječaja za ispravno, pravdu i čast.

 

To što je netko jučer gledao Dinastiju, Santa Barbaru, Marisol, Tween Peaks, Walking Dead, a danas gleda GoT, je stvar konzumerizma, oko čega se najmanje uznemirujem. I, da prevalio sam 20ineku {#} Uživaj, i NHF.

Ne sumnjam da je knjiga ok, dapače, knjige su u pravilu daleko bolje od svojih ekranizacija (a i sam čin čitanja pobuđuje više misaonih procesa od buljenja u ekran) i vidim da si dobro primijetio da knjiga govori o moralu i časti, što je u ovoj seriji ipak marginalizirano. I pišem upravo o tome - kako su seriju ipak mogli napraviti bolje, a ne je toliko razvlačiti i praznine puniti besmiselnom golotinjom, perverzijama i nasiljem. Nisam, po n-ti put ponavljam, nikakav moralist ni svetac,nagledao sam se svega i svačega što uživo, što na ekranu, ali mislim da negdje ipak moraju postojati granice a da autori ove serije namjerno prelaze sve granice da bi pobudili medijsku pažnju. To je nemoralno i, u krajnjoj liniji, pokvareno.

 

Ima puno serija koje gledam i guštam u njima, neke također i sa prikazom raznoraznih perverzijama, ali ako to ima nekog smisla, ako je u svrsi radnje i ako se nije moglo izbjeći - to je prihvatljivo. Ima i još više serija i filmova u kojima gotovo da nema ni golog ramena, a opet znaju fantastično prikazati i strast i ljubav. I bez hektolitara krvi dobri redatelji i glumci znaju vrlo kvalitetno dočarati ono što čine i proživljavaju. Međutim, bespotrebno trpanje golih cica i guzica, muškog žvaljenja i scena silovanja samo da bi se popunio prazni hod i privukla pozornost smatram idiotskim. Djevojke i žene u toj seriji se svlače bez imalo problema, pa mi ih čak dođe žao kada vidim da su tako nisko pale, da se skidaju upravo poput prostitutki, što i "glume". A sve za malo slave i šaku dolara. Jad i bijeda koliko nisko čovjek/žena može pasti.

 

Iskreno, mislim da bi serija bila puno bolja samo da nisu inzistirali na tome, te da manje razvlače dijaloge i izbace brojne nepotrebne scene (u kojima se ama baš ništa novo ne događa).  

 

A ovo ne upućujem tebi, jer vidim da znaš o čemu govorim već onima kojima je moral smiješan, pa da vidimo što su o njemu rekli oni koji su bili puno inteligentniji od većine nas:

 

- Najvažnija ljudska težnja je težnja za moralnošću u našem djelovanju. Naša unutrašnja ravnoteža, čak i naša egzistencija ovisi o tome. Jedino moralnost u našem djelovanju može dati ljepotu i dostojanstvo u našem životu. - A. Einstein

 

- Dvije stvari me ispunjavaju sve većim strahopoštovanjem i udivljenjem što ih više promišljam - zvjezdano nebo nada mnom i moralni zakon u meni. - Immanuel Kant

 

LP {#}

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.7.2014 18:01 (Danyel).
9 godina
neaktivan
offline
Game Of Thrones

Nakon svih ovih psihotičnih i nebuloznih Danyelovih postova, slijedi pitanje za Milijun kuna: Zašto i dalje gledaš seriju? Sam sebe pobijaš definicijo nebuloze..........

15 godina
neaktivan
offline
Re: Game Of Thrones
Ronky kaže...

Nakon svih ovih psihotičnih i nebuloznih Danyelovih postova, slijedi pitanje za Milijun kuna: Zašto i dalje gledaš seriju? Sam sebe pobijaš definicijo nebuloze..........

Da, to se i ja često pitam. Zašto je gledam? No ipak ima više razloga zbog kojih to činim. Jedan od njih je i taj što zaista pokušavam istražiti i shvatiti fenomen kako jedna tako nebulozna serija može postati toliko popularna, i kolika je zapravo moć medija. 

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
16 godina
offline
Re: Game Of Thrones
Danyel kaže...
Ronky kaže...

Nakon svih ovih psihotičnih i nebuloznih Danyelovih postova, slijedi pitanje za Milijun kuna: Zašto i dalje gledaš seriju? Sam sebe pobijaš definicijo nebuloze..........

Da, to se i ja često pitam. Zašto je gledam? No ipak ima više razloga zbog kojih to činim. Jedan od njih je i taj što zaista pokušavam istražiti i shvatiti fenomen kako jedna tako nebulozna serija može postati toliko popularna, i kolika je zapravo moć medija. 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Game Of Thrones
Danyel kaže...
Ronky kaže...

Nakon svih ovih psihotičnih i nebuloznih Danyelovih postova, slijedi pitanje za Milijun kuna: Zašto i dalje gledaš seriju? Sam sebe pobijaš definicijo nebuloze..........

Da, to se i ja često pitam. Zašto je gledam? No ipak ima više razloga zbog kojih to činim. Jedan od njih je i taj što zaista pokušavam istražiti i shvatiti fenomen kako jedna tako nebulozna serija može postati toliko popularna, i kolika je zapravo moć medija. 

Hitno se sam prijaviti u Vrapče, siguran sam da imaju za tebe spremnu jednu od onih soba sa jastucima na zidovima................

15 godina
neaktivan
offline
Re: Game Of Thrones
Ronky kaže...
Danyel kaže...
Ronky kaže...

Nakon svih ovih psihotičnih i nebuloznih Danyelovih postova, slijedi pitanje za Milijun kuna: Zašto i dalje gledaš seriju? Sam sebe pobijaš definicijo nebuloze..........

Da, to se i ja često pitam. Zašto je gledam? No ipak ima više razloga zbog kojih to činim. Jedan od njih je i taj što zaista pokušavam istražiti i shvatiti fenomen kako jedna tako nebulozna serija može postati toliko popularna, i kolika je zapravo moć medija. 

Hitno se sam prijaviti u Vrapče, siguran sam da imaju za tebe spremnu jednu od onih soba sa jastucima na zidovima................

Znači, po tebi su svi psiholozi, svećenici, pisci pa i obični filmski kritičari za - Vrapče?

 

Što onda tvoja tvrdnja govori o tebi?

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
9 godina
neaktivan
offline
Re: Game Of Thrones
Danyel kaže...
Ronky kaže...
Danyel kaže...
Ronky kaže...

Nakon svih ovih psihotičnih i nebuloznih Danyelovih postova, slijedi pitanje za Milijun kuna: Zašto i dalje gledaš seriju? Sam sebe pobijaš definicijo nebuloze..........

Da, to se i ja često pitam. Zašto je gledam? No ipak ima više razloga zbog kojih to činim. Jedan od njih je i taj što zaista pokušavam istražiti i shvatiti fenomen kako jedna tako nebulozna serija može postati toliko popularna, i kolika je zapravo moć medija. 

Hitno se sam prijaviti u Vrapče, siguran sam da imaju za tebe spremnu jednu od onih soba sa jastucima na zidovima................

Znači, po tebi su svi psiholozi, svećenici, pisci pa i obični filmski kritičari za - Vrapče?

 

Što onda tvoja tvrdnja govori o tebi?

Ne, ali ti nisi nijedno od toga, već trolčina XD

15 godina
neaktivan
offline
Re: Game Of Thrones
Ronky kaže...

Ne, ali ti nisi nijedno od toga, već trolčina XD

Da ne bi smetali drugim korisnicima, poslao sam ti na PP tko sam i što sam.

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
11 godina
neaktivan
offline
Game Of Thrones

 

One ring to rule them all
16 godina
offline
Game Of Thrones
Game of Thrones theme song played by the Queen's guards

 

 

Odlično :D 

Nakon 3 pive,sve ružne odu doma; LoL nick: TommyGavin (East)
16 godina
offline
Game Of Thrones

Made my day {#}

13 godina
offline
Game Of Thrones

Evo ja se prije sat-dva vratio sa castinga za statista..
Pošto sam fan serije, rekao zašto ne.. Čekao nešto više od 3h. Sad hoće li se isplatiti, vidjet ćemo.. Uglavnom, izmjere obujam prsa, ispune se neki podaci, također je bilo pitanje jeste li spremni na gole scene, jeste li spremni na šišanje i brijanje ako bude potrebno itd. Slikali 3 slike i to je to.. Sad pretpostavljam da će se javiti samo onima koje prime? 

 

A što se tiče likova, definitivno mi je najdraža Khaleesi {#}

Ništa ne ostavljam nezavrš
9 godina
neaktivan
offline
Re: Game Of Thrones
dv14 kaže...

Evo ja se prije sat-dva vratio sa castinga za statista..
Pošto sam fan serije, rekao zašto ne.. Čekao nešto više od 3h. Sad hoće li se isplatiti, vidjet ćemo.. Uglavnom, izmjere obujam prsa, ispune se neki podaci, također je bilo pitanje jeste li spremni na gole scene, jeste li spremni na šišanje i brijanje ako bude potrebno itd. Slikali 3 slike i to je to.. Sad pretpostavljam da će se javiti samo onima koje prime? 

 

A što se tiče likova, definitivno mi je najdraža Khaleesi {#}

Daj malo detaljnije...........kako se javiti za casting? Da li postoje nekakvi uvjeti koje moraš ispuniti da bi uopće došao na casting? Pretpostavljam da traže likove atletske građe?  I sl.

13 godina
offline
Game Of Thrones

Jednostavno. Bile su prijave za Šibenik, Split i Dubrovnik. Moglo se prijaviti na FB stranici Embassy Films Croatia, ali bez obzira na to, trebalo je doći uživo na taj casting..

 

Evo recimo u Šibeniku je bilo jučer od 14 do 21-22h i to je to.. Snimanje će biti u 9. mjesecu. One koje izaberu, valjda će im javiti.

 

Uvjet je bio da samo moraš biti stariji od 18 i po mogućnosti ne viši od 190cm tj. 175cm za žene.. Ali mislim da to nije bilo obavezno.

Ništa ne ostavljam nezavrš
13 godina
neaktivan
offline
Game Of Thrones

bio je oglas i na posao.hr

bilo kako bilo, ne traze oni samo sportase za vojnike nego i one punasne da glume bogatase i sl. tako da se bas svatko mogao prijavit

14 godina
offline
Re: Game Of Thrones
dv14 kaže...

Evo ja se prije sat-dva vratio sa castinga za statista..
Pošto sam fan serije, rekao zašto ne.. Čekao nešto više od 3h. Sad hoće li se isplatiti, vidjet ćemo.. Uglavnom, izmjere obujam prsa, ispune se neki podaci, također je bilo pitanje jeste li spremni na gole scene, jeste li spremni na šišanje i brijanje ako bude potrebno itd. Slikali 3 slike i to je to.. Sad pretpostavljam da će se javiti samo onima koje prime? 

 

A što se tiče likova, definitivno mi je najdraža Khaleesi {#}

Šišanje i brijanje? Dobro da se nisam prijavio.{#}

You think by killing me tonight my powers will not rise there'll be nowhere for you to run when my hatred comes to life.
14 godina
offline
Game Of Thrones

Jedno pitanje za vas prave fanove, koji su i pročitali knjige i pogledali seriju. Pogledao sam seriju a sad razmisljam citati knjigu. Znam da je knjiga, kao i svaka, mnogo opsirnija ali utjece li na kvalitetu dozivljaja citanja te knjige cinjenica da vec znam neke dogadjaje iz serije (primjerice smrt nekih likova, iznenađujući obrati itd.)

9 godina
neaktivan
offline
Re: Game Of Thrones
Godra kaže...

Jedno pitanje za vas prave fanove, koji su i pročitali knjige i pogledali seriju. Pogledao sam seriju a sad razmisljam citati knjigu. Znam da je knjiga, kao i svaka, mnogo opsirnija ali utjece li na kvalitetu dozivljaja citanja te knjige cinjenica da vec znam neke dogadjaje iz serije (primjerice smrt nekih likova, iznenađujući obrati itd.)

Pa naravno.....ali ne baš sad nešto drastično, jer su poprilično odmakli od knjiga

14 godina
offline
Re: Game Of Thrones
Godra kaže...

Jedno pitanje za vas prave fanove, koji su i pročitali knjige i pogledali seriju. Pogledao sam seriju a sad razmisljam citati knjigu. Znam da je knjiga, kao i svaka, mnogo opsirnija ali utjece li na kvalitetu dozivljaja citanja te knjige cinjenica da vec znam neke dogadjaje iz serije (primjerice smrt nekih likova, iznenađujući obrati itd.)

Serija je relativno dosta odmakla od knjige, neke glavne stvari znaš, ali s druge strane se i iznenadiš što nisu/jesu stavili nešto u seriju iz knjige.

Swedish latin super funk.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Game Of Thrones
Godra kaže...

Jedno pitanje za vas prave fanove, koji su i pročitali knjige i pogledali seriju. Pogledao sam seriju a sad razmisljam citati knjigu. Znam da je knjiga, kao i svaka, mnogo opsirnija ali utjece li na kvalitetu dozivljaja citanja te knjige cinjenica da vec znam neke dogadjaje iz serije (primjerice smrt nekih likova, iznenađujući obrati itd.)

Isplati se proctat ako imas volje, punoo toga je izbaceno i promjenjeno, medjutim, glavni dogadjaji su isti ili slicni.

LoL acc THCJoshi
14 godina
offline
Game Of Thrones

 

Edit:Fuckin bug forum

http://pastebin.com/DXwqCPC6 | You are a Faraday cage dreaming of being a man. Break your path to ground and learn to float.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2014 20:34 (hari85).
16 godina
offline
Game Of Thrones

Igram The Walking Dead S2E3 i ne mogu da ne pitam:

Oberyn Martell is that you? {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.7.2014 16:52 (doktor1).
15 godina
offline
Game Of Thrones

Kad ono pocimaju emitirati novu sezonu?

Rvat katolik!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Game Of Thrones
tnakir kaže...

Kad ono pocimaju emitirati novu sezonu?

Na proljeće

15 godina
offline
Re: Game Of Thrones
Ronky kaže...
tnakir kaže...

Kad ono pocimaju emitirati novu sezonu?

Na proljeće

travanj...ako se ne varam...

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
12 godina
online
Game Of Thrones

Potvrđeno je da će Cersei izvesti hod sramote u Dubrovniku.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Game Of Thrones

Da, ta se ionako voli skidat... samo da joj ne opale 20.000kn kao onim golim Nijemcima neki dan :-))

 

Pogledao sam neki dan zadnji nastavak ove sezone i mogu reći da su ga dobro napravili, 

 

Sve do tada su razvlačili kao u nekoj dosadnjikavoj sapunjari, ali su zato u zadnju epizodu nabili očito što su mogli više tempa i radnje da bi zadržali gledatelje za iduću sezonu. {#}

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.8.2014 6:52 (Danyel).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Game Of Thrones
Mile 74 kaže...

Potvrđeno je da će Cersei izvesti hod sramote u Dubrovniku.

Možda je uzivo budem gledao pošto radim kao security za game of thrones . samo šteta što nisam seriju nikad gledao .

Im BATMAN !!!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Game Of Thrones
cika batmen kaže...
Mile 74 kaže...

Potvrđeno je da će Cersei izvesti hod sramote u Dubrovniku.

Možda je uzivo budem gledao pošto radim kao security za game of thrones . samo šteta što nisam seriju nikad gledao .

Jos uvijek je stignes pogledat, a kad jednom krenes tesko je stat.

LoL acc THCJoshi
14 godina
offline
Re: Game Of Thrones
Jonja kaže...
cika batmen kaže...
Mile 74 kaže...

Potvrđeno je da će Cersei izvesti hod sramote u Dubrovniku.

Možda je uzivo budem gledao pošto radim kao security za game of thrones . samo šteta što nisam seriju nikad gledao .

Jos uvijek je stignes pogledat, a kad jednom krenes tesko je stat.

Ko ja, sve 4 sezone u tjedan dana. {#}

EUW: Ferritin
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice