Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.431
|
čitano: 7.544.747
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Anatomy of a Murder

Briljantan film, slojevit, prepun odličnih dijaloga, glume...i iako traje čak 2h40min, niti jedna minuta nije potrošena uzalud.

9/10

8 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Suicide Squad http://www.imdb.com/title/tt1386697/?ref_=nv_sr_1 Za mene ovaj film ima puno veci potencijal od prikazanoga. Sasvim jedan prosjecan film, fali mu malo vise akcije, cak je na trenutak dosadan jer se radnja odvija dosta sporije. Mogao bi cak rec da sam i razocaran viđenim i zato ocjena 6,5/10

artuditu
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Snow On The Blades http://www.imdb.com/title/tt3512282/?ref_=nv_sr_2

 

Malo je zatisje 'samurajskog' zanrovskg filma iz Japana pa sam moro posegnuti i za manje eksponiranim filmovima poput ovog.Ni blizu hitovima zanra, sa na momente neocekivane patetike, ipak gledljiva prica o Japanu 1800 na 1900 te neizbjeznim promjenama koje su sljedile.Ako ste ljubitelj zanra pogledajte i ovaj, ukoliko niste mozda i nije najbolji odabir da postanete, svak prema vlastitom nahodjenju

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.11.2016 19:08 (Tcherot).
16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

za 5 min. sam u kuci na rtl-u po 26 put enyoj ! 

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tcherot kaže...

Snow On The Blades http://www.imdb.com/title/tt3512282/?ref_=nv_sr_2

 

Malo je zatisje 'samurajskog' zanrovskg filma iz Japana pa sam moro posegnuti i za manje eksponiranim filmovima poput ovog.Ni blizu hitovima zanra, sa na momente neocekivane patetike, ipak gledljiva prica o Japanu 1800 na 1900 te neizbjeznim promjenama koje su sljedile.Ako ste ljubitelj zanra pogledajte i ovaj, ukoliko niste mozda i nije najbolji odabir da postanete, svak prema vlastitom nahodjenju

 

Posto gledam prakticki sve samurajsko sto mi je dobavljivo  pogledat ce se i to,hvala na preporuci.

16 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao i ja Arrival. Bila je dilema to ili Hacksaw Ridge. Mada nebi fulao ni s potonjim, nije mi ni malo žao što sam pogledao Arrival. Film je strava, držao me napetim do samog kraja, to sam zadnji put doživio s fenomenalnim Interstellarom. Amy Adams brutalna, 10/10.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Diabolique

Imao sam ovaj film na watchlisti dugo vremena i sad ga konačno pogledao...ukratko...

žena i bivša ljubavnica planiraju ubojstvo istog tog muža/bivšeg ljubavnika...početak dosta usporen, čak i dosadan, ali nakon nekog vremena, kad sve sjedne na svoje mjesto, postaje jako uzbudljiv i napet do kraja.

8/10

 

EDIT

In the Heat of the Night

U nekom ''redneck'' gradiću se dogodi ubojstvo, policajac u gradu zatekne crnca i odmah ga privede pod sumnjom da je baš on počinitelj, kasnije se uspostavi da je ovaj detektiv koji je tu samo u prolazu...naposlijetku ostaje u gradu i pomaže u istrazi.

Film je odličan detektivski triler, ali jednako toliko je i dobar u prenošenju atmosfere i priče o rasnoj nesnošljivosti.

Da ove godine nisam pogledao ''Into the Wild'' koji ne da mi je najdraži film ove godine, nego uopće, ''In the Heat of the Night'' bi zasjeo na broj 1.

9,5/10.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.11.2016 23:30 (m77).
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...

Diabolique

Imao sam ovaj film na watchlisti dugo vremena i sad ga konačno pogledao...ukratko...

žena i bivša ljubavnica planiraju ubojstvo istog tog muža/bivšeg ljubavnika...početak dosta usporen, čak i dosadan, ali nakon nekog vremena, kad sve sjedne na svoje mjesto, postaje jako uzbudljiv i napet do kraja.

8/10

 

EDIT

In the Heat of the Night

U nekom ''redneck'' gradiću se dogodi ubojstvo, policajac u gradu zatekne crnca i odmah ga privede pod sumnjom da je baš on počinitelj, kasnije se uspostavi da je ovaj detektiv koji je tu samo u prolazu...naposlijetku ostaje u gradu i pomaže u istrazi.

Film je odličan detektivski triler, ali jednako toliko je i dobar u prenošenju atmosfere i priče o rasnoj nesnošljivosti.

Da ove godine nisam pogledao ''Into the Wild'' koji ne da mi je najdraži film ove godine, nego uopće, ''In the Heat of the Night'' bi zasjeo na broj 1.

9,5/10.

 

Vidim da nadoknadjujes propustene klasike,baci oko i na talijansku i japansku kinematografiju(naravno i francusku),50-te i 60-te su bile odlicne za te dvije zemlje,ima hrpa dobrih filmova,a ako ti se da fino uzmes bitnije redatelje i onda po redu gledas.Bar se meni to pokazalo najucinkovitije.

 

8 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

svaki put u posljednje vrijeme kad idem gledat film skoro 30 minuta potrosim na trazenje filma, haha.zamolio bih vas ako mi mozete preporucit neki mindblowing, triler ili nesto takvog tipa od 2000 godine ili novije.

Da bas ne budem padobranac preporucam da pogledate Captain Fantastic, jedan noviji film koji opisuje kako jedna obitelj zivi u sumi bez ikakvih  dodira sa vanjskim svijetom. stvarno zasluzuje ocjenu 8/10, nesto slicno kao into the wild.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Butterfly Effect-Meni je film predobar.

15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Upravo sam sad pogledao film Anthropoid.

 

Film je odlično napravljen, inspiriran istinitim događajima.

 

Scene, detalji i tehnika su odlično napravljeni isto kao i Prag koji je super prikazan za ono vrijeme u okupiranoj Češkoj. Što mi je pružilo priliku da se jako dobro uživim u sami film.

 

Cillian Murphy je odglumio super.

 

Film zadnjih 40 minuta je jako napet pogotov zadnjih 20 min gdje sam i sam moram priznati bio dosta potresen i emiconalno dotaknut.

 

Neću Vam spojlati ali vjeruj te mi 2 sata se isplati dati za film koji nije komercijala nego film koji je  jako realan i dobro napravljen.

 

Moja ocjena je 9/10 mada je na imdbu 7.3 film zaslužuje puno veću ocijenu, možda je to i opravdano jer film baš nije za širu publiku.

 

No ono što me je još više uživilo u sami film su istinit i nevjerovatni događaji koji su se  dogodili početkom i sredinom  1942 u Pragu.

 

 

Svakako preporučujem.

Greetings
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2016 22:46 (ris).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
punk94 kaže...

The Butterfly Effect-Meni je film predobar.

 gledao sam i slazem se da

16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

ali zali boze nastavka iako drugi je dobar ali miljama od prvog imo 

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ben-Hur 2016

 

Niska ocjena na IMDB-u i opcenito nedostatak vasih komentara na ovaj film,su u pravilu prvi znakovi da se ovakvoga hita valja kloniti!

Hvala Bogu nisam se klonuo i pogledao sam ga!

Preljepa prica,preljepa kamera,rezija i malko losija gluma izdvajaju ovaj film u 2016 godini.

Ja znam da ima onih koji kazu da ovaj film nije niti "sjena" orginalu,ali posto ja orginal nisam gledao,mene je film naprosto odusevio!

Poprilicno dug film mi je protekao u jednome dahu i nimalo nije dosadan.

Jedinu zamjerku imam na jednog od glavnih glumaca Toby Kebbella koji glasom niti stasom mi nikako ne sjedaju na ulogu koju je igrao!

Odlicno-preporuka!

 

9/10

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ja i svi moji frendovi koji su pogledali Arrival se slazu da je film dno dna. Ocajan film bez substance, a toliko je obecavajuca tematika bila
Nikako ne preporucujum davat novce za ovo smece. Svatko tko voli filmove, pogotovo sci fi i ima normalan ukus ce razumijeti.
16 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Daydr3am3r kaže...
Ja i svi moji frendovi koji su pogledali Arrival se slazu da je film dno dna. Ocajan film bez substance, a toliko je obecavajuca tematika bila
Nikako ne preporucujum davat novce za ovo smece. Svatko tko voli filmove, pogotovo sci fi i ima normalan ukus ce razumijeti.

 Aha ti si očekivao makljažu i svemirce. Onda si trebao ići na ovo.

 

Da nije offtopic pogledao

John Wick 6,5/10 - ovo jednostavno nije žanr za mene. Glavni lik valjda nema sve skupa 3 minute dijaloga.

Interstellar 10/10 - nakon Arrivala, zaželio se SFa, kud bolje od trosatnog epa s genijalnim McConaugheyem.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2016 16:29 (Prince-Artas).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tek to je smece...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Nisam ocekivao nikakvu makljazu, nego dobar psiholoski triler s kvalitetnom pricom i alien tematikom. Cijeli film se ceka da se nes dogodi i onda zavrsi nekim bezveznim simple time paradoxom, daj molim te.
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Kolega Prince-Artas ovaj bio bolji izbor  Starship Troopers

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
ris kaže...

Upravo sam sad pogledao film Anthropoid.

 

Film je odlično napravljen, inspiriran istinitim događajima.

 

Scene, detalji i tehnika su odlično napravljeni isto kao i Prag koji je super prikazan za ono vrijeme u okupiranoj Češkoj. Što mi je pružilo priliku da se jako dobro uživim u sami film.

 

Cillian Murphy je odglumio super.

 

Film zadnjih 40 minuta je jako napet pogotov zadnjih 20 min gdje sam i sam moram priznati bio dosta potresen i emiconalno dotaknut.

 

Neću Vam spojlati ali vjeruj te mi 2 sata se isplati dati za film koji nije komercijala nego film koji je  jako realan i dobro napravljen.

 

Moja ocjena je 9/10 mada je na imdbu 7.3 film zaslužuje puno veću ocijenu, možda je to i opravdano jer film baš nije za širu publiku.

 

No ono što me je još više uživilo u sami film su istinit i nevjerovatni događaji koji su se  dogodili početkom i sredinom  1942 u Pragu.

 

 

Svakako preporučujem.

 

Sad si pogledaj original.

 

http://www.imdb.com/title/tt0075019/?ref_=tt_trv_trv

 

scena atentata

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Daydr3am3r kaže...
Nisam ocekivao nikakvu makljazu, nego dobar psiholoski triler s kvalitetnom pricom i alien tematikom. Cijeli film se ceka da se nes dogodi i onda zavrsi nekim bezveznim simple time paradoxom, daj molim te.

 Znaći sranje ko interstelar?

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ja isto pogledao taj Arrival i na kraju sam se u čudu pitao "ček, jesam ja za ovo dao 20 kn ili ?". Totalno besmislen i isprazni film. Ne znam, morat će mi netko objasnit što je tolko dobro u tom filmu.

Znam da nije za usporediti ali Hacksaw Ridge ga po pitanju sveopćeg dojma i zabave pere uzduž i poprijeko.

9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao ponovno Unforgiven nakon dugo vremena. Definitivno najbolji Eastwoodov film i jedan od najboljih filmova općenito. Must watch za ljubitelje i neljubitelje vesterna. 

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Hrvoslav kaže...

Kolega Prince-Artas ovaj bio bolji izbor  Starship Troopers

 

 

To mi je jedan od drazih filmova iz 1990-tih..I prilicno podcjenjen,kritika i publika uglavnom nisu shvatili satiru i subverzivnost,ali cini mi se da se percepcija polako mjenja,i da film polako ali sigurno ide prema kultnom naslovu.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2016 22:58 (geronimo4661).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Nisam znao da postoji i starija verzija budem pogledao.

 

Hvala XXX :D!

Greetings
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.12.2016 14:28 (ris).
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Siege of Jadotville

 

2016.ratni film, radnja se dešava u Africi, meni je bio dobar. Vrijedi ga pogledati 7.5/10

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Harrison Bergeron

 

Zanimljiv i dobar  distopijski sf,o drustvu buducnosti gdje se ne tolerira nikakvo iskakanje iz prosjecnosti i mediokriteta.Preporuka.

15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Leopard http://www.imdb.com/title/tt0057091/?ref_=nv_sr_1

 

Visokostiliziran 'epski' film o polaganoj transformaciji Italije, ali i opcenito  'plemicke' Europe 19 na 20 stoljece.Pomalo kicast, pompozan, meni i pretjerano u duhu filma 60tih godina, no sa izrazitom vizualnom komponentom gotovo u svakom kadu.

S tehnicke strane svakako kapitalac, a sveukopnu filmski sa odmakom mi i nije u nekom probranom drustvu klasika, svak prema nahodjenju

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...
m77 kaže...

Diabolique

Imao sam ovaj film na watchlisti dugo vremena i sad ga konačno pogledao...ukratko...

žena i bivša ljubavnica planiraju ubojstvo istog tog muža/bivšeg ljubavnika...početak dosta usporen, čak i dosadan, ali nakon nekog vremena, kad sve sjedne na svoje mjesto, postaje jako uzbudljiv i napet do kraja.

8/10

 

EDIT

In the Heat of the Night

U nekom ''redneck'' gradiću se dogodi ubojstvo, policajac u gradu zatekne crnca i odmah ga privede pod sumnjom da je baš on počinitelj, kasnije se uspostavi da je ovaj detektiv koji je tu samo u prolazu...naposlijetku ostaje u gradu i pomaže u istrazi.

Film je odličan detektivski triler, ali jednako toliko je i dobar u prenošenju atmosfere i priče o rasnoj nesnošljivosti.

Da ove godine nisam pogledao ''Into the Wild'' koji ne da mi je najdraži film ove godine, nego uopće, ''In the Heat of the Night'' bi zasjeo na broj 1.

9,5/10.

 

Vidim da nadoknadjujes propustene klasike,baci oko i na talijansku i japansku kinematografiju(naravno i francusku),50-te i 60-te su bile odlicne za te dvije zemlje,ima hrpa dobrih filmova,a ako ti se da fino uzmes bitnije redatelje i onda po redu gledas.Bar se meni to pokazalo najucinkovitije.

 

 Već duže vrijeme su mi Godard, Kurosawa te filmovi tipa Ugetsu, Onibaba, Kwaidan na watchlisti, ali nikako da se odvažim i pogledam ih, uvijek iskrsne nešto novije...

 

***

A kad sam već tu, i jedna preporuka

Affliction

Kao i sve drame/trileri smješteni u ruralnu Ameriku, i ovaj je nabijen odličnom atmosferom...radi se o lokalnom policajcu koji istražuje misteriozno ubojstvo u lovu na jelene...preporuka svakako...zapravo mi je nejasno da ovaj film nema status klasika kao neki drugi filmovi iz vrlo plodnih 90-ih,  priča, ranije spomenuta atmosfera i fenomenalna izvedba Nicka Noltea daju pravo remek djelo.

8,5/10

8 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...
Hrvoslav kaže...

Kolega Prince-Artas ovaj bio bolji izbor  Starship Troopers

 

 

To mi je jedan od drazih filmova iz 1990-tih..I prilicno podcjenjen,kritika i publika uglavnom nisu shvatili satiru i subverzivnost,ali cini mi se da se percepcija polako mjenja,i da film polako ali sigurno ide prema kultnom naslovu.

 

 

 

 uh, zaboravio sam na taj film, ali slazem se. Za mene je bio odlican. Ja sam misljenja da je film napravljen u ''krivo'' vrijeme, da je taj film napravljen ove godine uz svu tehnologiju o filmu bi se pricalo naveliko

artuditu
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice