Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.433
|
čitano: 7.546.678
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
6 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Danas tko fuli Emira i Nicholasa = bojim se da se radi o frontalnom/oj debosu/ki. Link

10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Wack kaže...
Tallahassee kaže...

.... danas u 21 hrt2, Nikita meni osobno najdrazi film Luca Bessona, ko nije gledao obavezno stivo....

 
Kad smo kod toga redatelja i sta smo nedavno gledati,meni licno moj najbolji i najdrazi njegov film

Léon: The Professional 9/10.

 .... meni nakon Nikite tek treci od Bessona, nakon Velikog plavetnila.... a i u oba dva navedena, Jean Reno mi je bio puno upectljiviji nego u Leonu samom, osobito kao "Viktor cistac" (btw ovako slampavo je i onaj saudi novinar prije koji dan odradjen)....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Capote https://www.imdb.com/title/tt0379725/?ref_=nv_sr_1

 

 

Zatisje sa ''hitovima'' pa odlucio procesljati neke filmove koji ''vec dugo stoje'', a iz nekog razloga ih nisam do sad pogledao.Capote u svoje vrijeme hvaljen film sa meni uvijek dobrim Seymour Hoffmanom.Usprkos toga nisam puno ocekivo od filma, ispostavilo se niti dobio.Film onako povrsan nedorecen izmedju Trumanove osobnosti i slucaja ubojstva kojim se literalno bavi.Tehnicki, filmski gledljiv, no sadrzajem manjkav da bi iole uvukao.Svak prema vlastitom nahodjenju (iako ste ga vecina vec ''rjesili'' odavno)

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Pogledao Paul iz 2011,odlična komedija
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Calibre

Dobar, napet, vrlo dobro odglumljen...zadovoljavajuć ulov, da budem u tonu filma.

7,5/10

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.10.2018 22:23 (m77).
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Bohemian Rhapsody (2018)

Prije svega da kažem, nabijem one potrte paradajze na kitu ! Ok, reći ću odmah ono što bi trebalo ići na kraj - film nije remek djelo koje će se pamtit generacijama, ali da je loš film ili prosječan je apsurdno za reći. Da li se isplati ići pogledat u kino ? DAAAAAAAA. Definitivno najjači adut filma su muzičke scene koje su 10/10, svaki put sam se naježio na njih. Lip sync je fenomenalno odrađen, surround zvuk je perverzija, a energija gotovo pršti iz ekrana. Nastup na Live Aidu, koji je jedan od najvećih koncerata u povijesti, je dobio najbolju ikad igdje moguću ekranizaciju. Toliko je sve uvjerljivo i u detalje napravljeno da sam pomislio da su samo remasterizirali snimku i servirali nam tako. Totalno jaw dropping !

E sad, nemuzičke scene. Sasvim su solidne. Iako je Freddie centralna figura filma, ostali članovi benda su dobili značajnu pozornost. Moram naglasiti da ovaj koji je glumio Brian Maya mu je sličan u filmu kao jaje jajetu. I po glasu i po stasu. Ostali izgledaju prilično ok; Freddie ovisno o fazi. Više mi leži s kraćom kosom i brkovima, dok u ranijoj fazi mi je ponegdje bacao na Mick Jaggera. Jedina stvar za koju sam mislio da će razjebat film su gay scene i počeo sam se hvatat za glavu kad sam to vidio, ali drago mi je da nisu prešli mjeru dobrog ukusa. Eto, onako dojmovi na brzinu. Od mene 8/10, velika preporuka za pogledat u kinu !

14 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
luckyluke kaže...

Bohemian Rhapsody (2018)

Prije svega da kažem, nabijem one potrte paradajze na kitu ! Ok, reći ću odmah ono što bi trebalo ići na kraj - film nije remek djelo koje će se pamtit generacijama, ali da je loš film ili prosječan je apsurdno za reći. Da li se isplati ići pogledat u kino ? DAAAAAAAA. Definitivno najjači adut filma su muzičke scene koje su 10/10, svaki put sam se naježio na njih. Lip sync je fenomenalno odrađen, surround zvuk je perverzija, a energija gotovo pršti iz ekrana. Nastup na Live Aidu, koji je jedan od najvećih koncerata u povijesti, je dobio najbolju ikad igdje moguću ekranizaciju. Toliko je sve uvjerljivo i u detalje napravljeno da sam pomislio da su samo remasterizirali snimku i servirali nam tako. Totalno jaw dropping !

E sad, nemuzičke scene. Sasvim su solidne. Iako je Freddie centralna figura filma, ostali članovi benda su dobili značajnu pozornost. Moram naglasiti da ovaj koji je glumio Brian Maya mu je sličan u filmu kao jaje jajetu. I po glasu i po stasu. Ostali izgledaju prilično ok; Freddie ovisno o fazi. Više mi leži s kraćom kosom i brkovima, dok u ranijoj fazi mi je ponegdje bacao na Mick Jaggera. Jedina stvar za koju sam mislio da će razjebat film su gay scene i počeo sam se hvatat za glavu kad sam to vidio, ali drago mi je da nisu prešli mjeru dobrog ukusa. Eto, onako dojmovi na brzinu. Od mene 8/10, velika preporuka za pogledat u kinu !

 
Nisam pogledao film, no kako čitam, filmu zamjeraju što je preziheraški...konzervativan. Po meni, film o Queenu/Freeddieu bi trebao biti najqueer/nekonzervativniji film u povijesti. I, da, trebao je obilovati gej scenama. Erotikom općenito. Aaaaaaaali... To nije komercijalno. Pa su očito išli raditi kamilicu za široke mase.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
16 godina
odjavljen
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Onda nek si sami snime takav film i svrašavaju na njega po cijele dane

 

Ja bum ga gledao i baš me zanima kako su dolazili do nekih pjesma, pozadinska atmosfera sa koncerata, životne priče ćlanova itd. Ne bježim od ničega ali fokusirati se samo na jedan mali dio mi nema nikakvog smisla.

10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
....namjeravam otic Bohemiju pogledat, samo iz razloga jer je A Star is Born (nek me sad spali grom iz vedra neba, gledao sam film s lady zagom) fenomenalan muzicki film.... pa za usporedbu..... a s obzirom da ga kriticari ne ljube, ocito ne bu konkurencija Staru u pobiranju zlatnih kipica....
the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
XXX kaže...

 

Ja bum ga gledao i baš me zanima kako su dolazili do nekih pjesma, pozadinska atmosfera sa koncerata, životne priče ćlanova itd. Ne bježim od ničega ali fokusirati se samo na jedan mali dio mi nema nikakvog smisla.

 Upravo na to film i je koncentriran i po meni je odradio taj segment dosta dobro. Tko hoće film o pederima fulao je skroz i ovo nije film za njega. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Mr. Fugitive kaže...
luckyluke kaže...

Bohemian Rhapsody (2018)

Prije svega da kažem, nabijem one potrte paradajze na kitu ! Ok, reći ću odmah ono što bi trebalo ići na kraj - film nije remek djelo koje će se pamtit generacijama, ali da je loš film ili prosječan je apsurdno za reći. Da li se isplati ići pogledat u kino ? DAAAAAAAA. Definitivno najjači adut filma su muzičke scene koje su 10/10, svaki put sam se naježio na njih. Lip sync je fenomenalno odrađen, surround zvuk je perverzija, a energija gotovo pršti iz ekrana. Nastup na Live Aidu, koji je jedan od najvećih koncerata u povijesti, je dobio najbolju ikad igdje moguću ekranizaciju. Toliko je sve uvjerljivo i u detalje napravljeno da sam pomislio da su samo remasterizirali snimku i servirali nam tako. Totalno jaw dropping !

E sad, nemuzičke scene. Sasvim su solidne. Iako je Freddie centralna figura filma, ostali članovi benda su dobili značajnu pozornost. Moram naglasiti da ovaj koji je glumio Brian Maya mu je sličan u filmu kao jaje jajetu. I po glasu i po stasu. Ostali izgledaju prilično ok; Freddie ovisno o fazi. Više mi leži s kraćom kosom i brkovima, dok u ranijoj fazi mi je ponegdje bacao na Mick Jaggera. Jedina stvar za koju sam mislio da će razjebat film su gay scene i počeo sam se hvatat za glavu kad sam to vidio, ali drago mi je da nisu prešli mjeru dobrog ukusa. Eto, onako dojmovi na brzinu. Od mene 8/10, velika preporuka za pogledat u kinu !

 
Nisam pogledao film, no kako čitam, filmu zamjeraju što je preziheraški...konzervativan. Po meni, film o Queenu/Freeddieu bi trebao biti najqueer/nekonzervativniji film u povijesti. I, da, trebao je obilovati gej scenama. Erotikom općenito. Aaaaaaaali... To nije komercijalno. Pa su očito išli raditi kamilicu za široke mase.

 Queen je glazbeni fenomen i film je o njima, o glazbi o fenomenu. Sex i sve to je samo mali dio svega onoga sto je Fredi bio, a od Queena jos manji dio, tako da potencirati besportebno taj sexualizam uopce nema smisla. Btw tko ne voli Queen je peder.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Večeras na hrt3 u 23:30, Amarcord.

Vjerovali ili ne, upravo je Amarcord jedan od prvih filmova koje sam u životu pogledao, bio sam klinjo od nekih 8-9 godina, možda i manje, sjećam se da se emitirao jako kasno i da je bio potpuno drugačiji od svega dotad viđenog.

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
7 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...

Večeras na hrt3 u 23:30, Amarcord.

Vjerovali ili ne, upravo je Amarcord jedan od prvih filmova koje sam u životu pogledao, bio sam klinjo od nekih 8-9 godina, možda i manje, sjećam se da se emitirao jako kasno i da je bio potpuno drugačiji od svega dotad viđenog.

 SISA!

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Treba mi mala pomoc oko IMDB-a: Prije je bila mogucnost da se liste filtriraju, bili su checkboxes sa strane, oznace se npr zanrovi koje zelim da oznacim, pa se filtiralo po ocijenama i slicno. Toga vise nema, a treba mi, pa da li neko zna kako doci opet do ovih opcija. Nije valjda da s ih izbacili skroz. 

13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
dzelo kaže...

Treba mi mala pomoc oko IMDB-a: Prije je bila mogucnost da se liste filtriraju, bili su checkboxes sa strane, oznace se npr zanrovi koje zelim da oznacim, pa se filtiralo po ocijenama i slicno. Toga vise nema, a treba mi, pa da li neko zna kako doci opet do ovih opcija. Nije valjda da s ih izbacili skroz. 

 Napravio listu čisto da provjerim i meni radi filter. Klik na "refine" i onda odabereš.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

... Bohemian Rapsody - hm da, uobicajeno su kriticari na RT-u u pravu, film je vrlo povrsan, ali isplati se otic u kino cisto zato jer je trenutno veliki interes za film, pa je dvorana bila puna, onak budi sjecanja na neke bolje dane filmske industrije..... bilo mi je drago vidjet klince, koji su dosli ovo pogledat zbog muzike nadam se..... film je lijepo snimljen, Brian Mayu su nasli brata blizanca, mislim slicnost je frapantna, muzika naravno Queenovski vrhunska, i to bi bilo sve..... kao sto je kolega Fugitiv pogodio, neke su stvari sakrili pod tepih i napravili ziheraski film bez muda i bez ikakvih sansi za nominaciju.... a moglo je i trebalo bolje, imali su sve uvjete, medjutim drazi su im bili suskavi zelembaci.... 6/10 (pri gledanju u kinu film zasluzuje visu ocjenu, jer ovaj se film gleda i slusa glasno, ali kad ga netko pogleda na telki, na nekom losem ozvucenju, vjerujem da ce dati slicnu ocjenu)....

 

EDIT: na zalost ne sadrzi ni jednu pamtljivu i moguce legendarnu scenu poput ove.... Wayne's World Bohemian Rhapsody headbanging....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2018 23:22 (Tallahassee).
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
https://m.imdb.com/title/tt0119396/

Jackie Brown (1997)

Nikad nije pogrešno vrijeme za ponovno gledanje Tarantina. Pustiš desetak godina od prošlog gledanja, pripemiš kokice, i... dva i po sata uživancije.

Preporuka svima koji do sad nisu gledali.
morrisoN
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Bohemian RhapsodyIMDB 8.4/10

 

Imao sam puno očekivanja od ovog filma, prvenstveno zbog toga što volim slušat Queen + Freddieja. Međutim, film je po meni čisti prosjek. Tko je očekivao dokumentarac, nije ga dobio. Ovo je prvenstveno zabavni film koji na pomalo komičan način prikazuje nekoliko isječaka iz života članova benda. Mjuza je stvarno najsvjetlija točka filma, a tako je i trebalo biti, ugođaj u kinu tijekom izvođenja hitova bio je fantastičan. Volio bih da je priča malo dublje razrađena. Glumci su odradili sjajan posao, čak i dosta dobro liče članovima benda (Brian May is that you?), a Rami Malek je očito uložio mnogo truda u ovu ulogu jer maestralno oponaša svaki Freddiejev pokret. Sve u svemu, ako volite Queen, pogledajte film. Moja subjektivna ocjena bila bi 6/10. Solidno.

 

 

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

A star is born

 

dakle.. inače ne preferiram filmove glazbene tematike, ali ovaj mi je dobar u svakom pogledu - od priče i muzike pa do Gagine glume i Cooperovog pjevanja. Oboje su me pozitivno iznenadili na svoj način, a Gaga me više puta naježila pjevanjem iako sam otprije znao za njezine vokalne sposobnosti. Definitivno must see i nadam se da će pobrat koji zlatni kipić, bar za glazbu ak niš drugo.

 

9/10

Ayee!
10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

...na YT-u imate priliku pogledati jedan od najboljih dokumentaraca u posljednje vrijeme.... A Year in Space.... radi se o 15-minutnim epizodama u produkciji Timea o astronautu Scott Kellyu koj je proveo godinu dana na ISS-u..... sadrzi vrlo zanimljive detalje cesto nedostupne nama obicnim smrtnicima.... a scene u ovom filmu su naprosto fantasticne, mozda je Gravity izgledao lijepo, ali ne ljepse od ovoga.... pogledao u cugu za jednu vecer..... epizoda prva (preporucam gledanje na YT u HD rezi)....

 

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 18:12 (Tallahassee).
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Meg https://www.imdb.com/title/tt4779682/?ref_=fn_al_tt_1

 

Film je ocekivano smetje, cak je gori nego sam ocekivo.Vjerojatno je neki bogati kinez to izfinanciro jer ima dosta azijskih elemenata, ukljucujuci i samo mjesto radnje.

Statham se tu odlicno uklopio, jer djeluje ko da je sinkroniziran dok govori engleski jezik, gluma ga vec duze vrijeme ne krasi.Prica je apsurdna, sa saka u oko glupostima u scenariju.I da nakon svega napisanog, iako manje od ocekivanog (a ocekivanja su bila nisko postavljena) bilo je trenutaka zabava.Sta je tu mogu, voda, morski psi, moj otrov.

Preskok, ukoliko niste '' neobjektivno slabi'' na ekranizacije filmova sa morskim psima (a da ipak nisu dvoglavi,lete,mutanti..)

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2018 20:33 (Tcherot).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

ha, ha... istina. Po svim kritikama, forumima, loše ocijene, Morao sam sniziti sva očekivanja i pripremiti se za najgore. Film je toliko loš da mi je na kraju ispao čak i OK

9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Divlje priče (2014)

Film se sastoji od šest različitih priča u kojem su prikazane određene životne situacije dovedene do ekstrema. Preporuka!

15 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
0x4c756b61 kaže...

Divlje priče (2014)

Film se sastoji od šest različitih priča u kojem su prikazane određene životne situacije dovedene do ekstrema. Preporuka!

 Ovo je jedan od boljih filmova koje sam gledo u zadnjih par godina. Najradje bi da mogu vratit vrijeme i opet ga prvi put pogledat. 

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Sinoc sa zenom pogledao u kinu Bohemian Rhapsody i ostali u deliriju nakon filma, od glazbe do glume sve odrađeno na vrlo visokom nivou sto se nas tice, ljudi ovo je film pod obavezno za pogledati u kinu!! Mi bili na Extreme 2D u Avenu Mallu.

 

Rami Malek majstore jesi ga skinuo svaka ti čast!!!

 

Bez nekih forenzicarskih bullshit analiza ovdje prisutnih kritičara dajem mu ocjenu 10/10.

 

 

 

 

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ja sam isto sa ženom gledao rapsodiju. Nisam zagriženi fan Queen-a (Više cijenim The Doors, Floyde, Dire straits...) , no svjestan sam vrijednosti njihove muzike, pogotovo što sam roker po vokaciji. Prije filma sam o grupi znao površne stvari. Dakle, idemo u kino neopterećeni fanovskom groznicom.

 

Šta smo dobili?

 

-Vrhunski ugođaj

-Uživanje tokom gotovo cijelog filma (ne, nisam dobio felatio od žene u kinu)

-Lijepu priču (koja je boljim poznavaocima grupe vjerovatno već bila poznada)

-Izvrsnu muziku

-Izvrsnu glumu

-Live aid ekranizaciju kakvu taj događaj zaslužuje

I još mnogo toga

Prije svega okidač da alo podrobnije istražujemo o, definitivno kultnoj Fredijevoj ličnosti, kao i o samom satsavu.

 

Nije to film koji spada u filmove koji će ući u vrh kinematografije, no definitivno je od onih koji će se moći gledati više puta.

 

Vjerujem da u kučnoj atmosferi doživljaj neće biti jednak kao u kinu, prvenstveno zbog zvuka koji je jako bitan u ovom filmu, no danas mnogi od nas i kod kuće ne gledaju tako da zvuk ide samo iz tv zvućnika.

 

Preporuka za pogledati - definitivno!

 

Ocjena, hm, ja bih subjektivno dao nekih 8,5 (Još jednom - nisam fan)

morrisoN
5 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Kako je počeo rat na mom otoku, nakon toga

 

Nisam se bojao umrijeti (Film Jakova Sedlara/Anton Kikaš)

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tajo1960 kaže...

 

Alpha - 2018........sin poglavice nomadskog plemena koji strada u lovu na bizone, pa se skompa s vučicom, Alfom svog čopora koju na određeni način dobije u društvo (da ne spoilam sve), pa... pa dalje sve ide svojim tokom......

U ovome slucaju,ovo sve napisano je cijeli spoil,jer je to cijeli film.

 

Mission impossible-Fallout

 

Nisam bas ljubitelj nemoguce misije,ali ovaj dio me je ugodno iznenadio.Iako se negativac vec "na prvu" skonta,to ne kvari dozivljaj cijeloga filma koji je nabijen non-stop akcijom!

Preporuka 

 

7/10

 

The equalizer 2

 

Dobrih prvih pola sata filma,opasno naginje na to da se prekine gledati.Uglavnom zbog toga sto se pojavljuju radnje koje,u biti,nemaju veze sa filmom-imaju,ali to su slobodno mogli izbaciti!

Onda film postepeno ubrzava i postaje zanimljiv sve do samoga kraja.

Iako meni osobno nije u rangu prvoga dijela,nece vas razocarati!

 

7/10

 

Ne vjeruj ženi koja laže!
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ovo malo duše (1987)

Po ko zna koje gledanje ovog remek djela bosanskohercegovačke kinematografije, redatelja Ademira Kenovića, sa Brankom Đurićem, Borom Stjepanovićem, Zaimom Muzaferijom, Davorom Janjićem i plejadom drugih glumaca.

Film koji nikog ne može ostaviti ravnodušnim. Jedan od mnogih socrealističnih filmova iz ex Yu, no tokom gledanja ovog filma toliko je emocija da gledalac stalno ima grč u stomaku. Mnogi "tvrdi" su smekšali na ovom filmu i pustili suzu. Nema jeftinih emocija koje pronalazimo u novijim fiovima. Likovi su dovedeni u situacije s kojima se moraju nositi onako kako jedino mogu. Svako ima svoju dramu i svoje snove.
Citati iz ovog filma su antologijski, i postali su sastavni dio vokabulara mnogih generacija.

Vjerujem da mnogi mlađi zaljubljenici u film, iz ovih ili onih razloga, nisu pogledali ovaj film, te ga stoga preporučujem kao obavezan.

Teško je naći dobar kvalitet slike, no uporni će se snaći.

Ocjenu ne bih izražavao brojčano, jer ovakvi filmovi se ne ocjenjuju na isti način kako bih ocijenio neki "strani" film.

Dakle, obavezno pogledajte svi koji do sada niste.
morrisoN
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Z for Zachariah https://www.imdb.com/title/tt1598642/?ref_=fn_al_tt_1

 

Minimalisticki post-apokalipsa film,Sama premisao apokalipse u filmu je i nebitna (budu neke ocite rupe, nelogicnosti), film je baziran na medjuodnosu 2 pa 3 lika, specijalno na musko-zenskom odnosu.Ak bi bili zlocesti zene i u apokalipsi gurnu s ruba muskarce, he he he .Kratak, gledljiv filmek, svak prema nahodjenju

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice