Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.433
|
čitano: 7.546.959
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
redatelj97 kaže...

Nakon dugo vremena, napokon sam završio svoj novi kratki film za koji smatram da je na prilično visokom produkcijskom nivou. Svako vaše gledanje i komentar je i više nego dobrodošlo, 

Hvala! 

 

 Sve čestitke, ovo je odlično!
Najviše me dojmila montaža koja je jako zahtjevna za ovakvu priču, te zvuk (muzika) koja veoma diže kvalitet i doprinosi napetosti. Također, tehnička izvedba (kvalitet same fotografije) je impresivna, s obzirom na opremu na kojoj je snimano (Panasonic GH5).

 Sama priča je intrigantna i dosta originalna.

 

Puna podrška!

morrisoN
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

GH5 je odlican aparat ua video pa i ne cudi kvalitet slike....

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Posmatrač kaže...

GH5 je odlican aparat ua video pa i ne cudi kvalitet slike....

 Naravno da jeste, no nije filmska kamera. Ovdje je izvučen maksimum iz opreme da se dobije filmski štih. Ako bih, kao laik, imao zamjerku uratku, možda bih samo volio da je još malo više oduzeto boje u postprodukciji, iako je i ovako odlično.

morrisoN
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

GH5 se uglavnom i kupuje radi videa ali znam na sta mislis. 

Sto se tice boje to je stvar kreatora i njegove vizije...

 

10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
phoenix2003 kaže...

Life of Pi Odličan. Preporučujem svima.....

 
Tuzno je da su 3 lika thubs down opucali na tako divan i dobar film,valjda im nije bilo dovoljno explozija i sisa u camcu.

15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Rider https://www.imdb.com/title/tt6217608/?ref_=nv_sr_1

 

Nakon nesrece rodeo kaoboj izgubi jedino u cemu je dobar, samim time tesko pronalazi smisao zivota, a dodatni teret predstavlje i ne bas bajna materijalna situacija obitelji.Dobro prikazan taj tipski nacin zivota, takodjer rusenje snova i nosenje sa grubom svakodnevnicom.Iako je vezan na ''rodeo'' i neke specificnosti toga, moze se preslikati i slicne zivotne situacije.Dobra gluma, dobra atmosfera, preporuka 

5 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Sinoc pogledao poljski Kler. Nije niti cudo da je raspizdio crkvu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
SamoPitam3 kaže...

Sinoc pogledao poljski Kler. Nije niti cudo da je raspizdio crkvu.

 Isplati li se pogledat?

5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
intelpro kaže...
SamoPitam3 kaže...

Sinoc pogledao poljski Kler. Nije niti cudo da je raspizdio crkvu.

 Isplati li se pogledat?

 OK je. Crna drama o svecenicima i svemu onome sto se u posljednje vrijeme predbacuje crkvi. Korupcija, pedofilija, blud, iskoristavanje vjernika, spletkarenje...

Jako brzo prodje gledanje (tih 2 sata koliko traje), jer u filmu gotovo da i nema praznog hoda. Cudim se da je ovako nesto snimljeno u jednoj Poljskoj koja slovi kao tvrda katolicka drzava.

 

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

 

Babette's Feast (1987)

 

19. stoljece, malo selo na Jutlandskoj obali u Danskoj u kojem dominira puritanska krscanska zajednica.Bjezeci od  nemira u Francuskoj u selo dolazi Babette,koja nakon godina sluzenja dvjema sestrama odluci pogositit selo sa Francuskom gozbom.Kao sto se vidi iz opisa,ovo i nije film za one koji traze akciju i hrpu dogadjanja,ali ce ljubitelji tihe i suptilne  drame biti svakako zadovoljni.Dobar film.

 

 

Prisoner of the Mountains (1996)

 

Donekle bazirano na kratkoj Tolstojevoj prici. Cecenski gerilci zarobljavaju 2 ruska vojnika sa namjerom da ga razmjene za svog covjeka.Pristojna ratna drama, sa finim prikazom Cecena( koji cesto sluze kao dezurni negativci u ruskim filmovima) i njihovog nacina zivota.

Nakon odgledane pristojne kolicine ruskih ratnih filmova moram priznati da bas i nisam zadovoljan, uglavnom je  slabo do osrednje sa tek pokojim ok filmom kao sto je ovaj, jos nisam odgledao ni jedan film za kojeg mogu reci da je odlican,ali vidit cemo,mozda se na kraju i nadje nesto.U sovjetskom periodu su snimali puno bolje filmove.

 

 

Trial on the Road (1986)

 

Ruski vojnik koji je tijekom WW2 prebjegao kod Nijemaca predaje se  partizanima te pokusava iskupiti.Jedna od boljih sovjetskih ratnih drama odlicne crno-bijele fotografije  koja je zbog svog pristupa i prikaza kolaboracionista bila zabranjena 15 godina.Film je naime snimljen 1971 ali je tek 1986 pusten u distribuciju,tijekom perestrojke i promjena u komunistickoj partiji. Oni koje zanima to razdoblje, svakako pogledati.

5 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Napokon pogledao aquaman, najbolji film koji sam pogledao! Toliko akcije, scenarij samo takav, uzbudljivo, napeto ma sve 5, jedino mi je zao sto nije trajao duplo vise. Zajebavam se, jedan od najgorih filmova ikada :)

15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

O.G. https://www.imdb.com/title/tt7897102/?ref_=nv_sr_1

 

 

Osrednji HBO zatvorski tv film.Gluma je ok, i to je to.Mozda jos kao pozitivna stvar je pokusaj neke fokusiranije price na jednog lika i prozivljavanja/promjene nakon 30 godina zatvora u zadnjem mjesecu prije ''pustanja'' na slobodu.Medjutim sve vec vidjeno u boljim filmskim, serijskim varijantama..Nije filmski los, no beskorisno, slobodno i preskok

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
redatelj97 kaže...

Nakon dugo vremena, napokon sam završio svoj novi kratki film za koji smatram da je na prilično visokom produkcijskom nivou. Svako vaše gledanje i komentar je i više nego dobrodošlo, 

Hvala! 

 

 Evo uhvatio sam i ja vremena pa sam pogledao tvoj uradak. Svaka čast, odlično napravljeno. 

Bit će!
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.3.2019 13:56 (unique83).
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Upravo sam se vratio s Kapetanice Marvel. Po meni puno odskače od ostalih Marvel filmova, u losem smislu. Sve je nabacano, neznas ni di ni sta do sredine filma. Ima 2 twista u priči sto ionako zamrsenoj prici dodaje nepotrebnu konfuznost. Kako je film izasao kod nas na dan žena moram spomenuti da je u filmu jak naglasak na feminizam. Od toga kako su zene slabe, da nisu za vojsku, da im nije mjesto u kokpitu. Film iz te jedne krajnosti (slabost) prelazi u drugu krajnost (OP...over powered). Kapetanica Marvel je jedini po meni OP heroj od svih Avengera. Imas dojam da bi samljela Thanosa. Izbor glumice je pomalo cudan. Scena u kojoj se bori sakama na pocetku bez korištenja moci je najgora koju sam vidio u Marvelu. To tako lose izgleda (ono kad koriste milijun rezova da prikriju losu borbu). Jedino dobro sto izgleda su Full CGI borbe. Najdraži lik meni i vecini publike u kinu je Mačka, da mačka. I Nick Fury, da nema njega u ovom filmu ovaj film bi bio totalno mlak. Uglavnom, prosječan film 6/10.
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Captain Marvel - Malo prije došao iz kina,gdje sam odgledao na naški Kapetanica Marvel i film me nije baš nešto oduševio,nije sad ni neke smeće ali ništa posebno.Samo jedan u mnoštvu superherojskih filmova.

Najbolji dio filma mačak i Samuel motherfucker Jacskon aka Fury, i kada kapetanica postane praktički SSJ 

Iskreno više čekam Shazama

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." -Colin McRae
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Gogy7 kaže...
Upravo sam se vratio s Kapetanice Marvel. Po meni puno odskače od ostalih Marvel filmova, u losem smislu. Sve je nabacano, neznas ni di ni sta do sredine filma. Ima 2 twista u priči sto ionako zamrsenoj prici dodaje nepotrebnu konfuznost. Kako je film izasao kod nas na dan žena moram spomenuti da je u filmu jak naglasak na feminizam. Od toga kako su zene slabe, da nisu za vojsku, da im nije mjesto u kokpitu. Film iz te jedne krajnosti (slabost) prelazi u drugu krajnost (OP...over powered). Kapetanica Marvel je jedini po meni OP heroj od svih Avengera. Imas dojam da bi samljela Thanosa. Izbor glumice je pomalo cudan. Scena u kojoj se bori sakama na pocetku bez korištenja moci je najgora koju sam vidio u Marvelu. To tako lose izgleda (ono kad koriste milijun rezova da prikriju losu borbu). Jedino dobro sto izgleda su Full CGI borbe. Najdraži lik meni i vecini publike u kinu je Mačka, da mačka. I Nick Fury, da nema njega u ovom filmu ovaj film bi bio totalno mlak. Uglavnom, prosječan film 6/10.

Prva prikazivanja su bila dan prije, 7.3. 

Čuo sam na nekolicini mjesta tu priču o nekakvom super feminizmu i iskreno, totalni je bulšit. Sve ovo što si spomenuo, da su slabe, da nisu za vojsku i avion, pa to je realnost, dešava se i danas, a bogme se dešavalo i u vrijeme u koje je taj film smješten u vjerojatno i još većoj mjeri. I u tim scenama baš i nema nekakvog super feminizma ako ga ne tražiš. Ako filmu pristupiš s druge perspektive, odnosno zaboraviš da je u pitanju ženski superheroj, dobiš sličnu priču kao i s Steveom. I Stevea su ismijavali kako nije za vojsku, kako je slab i mali. Ali je za jednog i za drugog glavna osobina što neće odustati, uvijek će se dić i krenut opet/dalje. Doduše se to uz ostatak karakteristika u konačnici malo drugčije percipira, odnosno, likovi u konačnici ostavljaju malo različiti dojam, ali ta glavna karakteristika im je u načelu ista. 

Slažem se s time da Marvel na kraju djeluje OP, no to je djelom i razumljivo s obzirom da je upila "energiju" iz eksplozije čiji je izvor Teserakt. Također s obzirom da je trenirana od strane ratnika kako da svlada tu moć i koristi je, to je dodatni plus. No sigurno neće odigrati na kartu došla je i nalemala Thanosa.

Izbor glumice neću komentirati, do filma nisam imao nikakvo mišljenje o njoj jer mislim da nisam pogledao nijedan film s njome. Nakon filma mogu reći da nisam razočaran(opet, nisam ni u film ošao s pretjerano puno očekivanja), no ostaje za vidjeti koliko je ona spremna nositi post-Endgame Avengere uz još nekog od ostatka castinga. Od svih novih Strange djeluje kao najbolje pogođeni cast i kao netko tko bi mogao biti značajan dio nove Avenger priče uz Marvel.

Činjenica je da će bilo kome biti jako teško ostaviti takav utisak kakav su ostavili RDJ i Chris, od super pogođenog tajminga i rasta franšize do super pogođenog profila glumca/lika i njihovog značaja za tu skupinu. 

Opet na film, da Mačka i Fury konstantno dobri tokom cijelog filma. Žao mi je što Coulson nije dobio još koju minutu.

U konačnici, ne znam koju ocjenu bih dao filmu, no. Definitivno mi je bolji film od prošlogodišnjeg ekvivalenta, BPa.(koji je gle čuda imao super nahajpanu race discrimination priču, pa su ga svi hvalili u nebesa). Znam da trenutno nije u top 5(6) MCU(WS,IW,CW,IM,AV,TFA), ostatak filmova mi baš i nisu rangirani međusobno, al ovo bi moglo bit bliže ovom tu nego donjem djelu.

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Ascent (1977)

 

Grupa partizana sa zenama i djecom se kriju u sumi od Njemaca.Zima, nestasica hrane, te dvojica vojnika odlaze do obliznje farme po hranu,ali stvari ne idu planiranim tijekom.Jos jedna u nizu kvalitetnih sovjetskih (anti)ratnih drama,gledati.

 

 

 

Siberia, Monamour (2011)

 

Vise isprepletenih prica negdje u bespucima Sibira u centru kojih je djecak Leshia koji zivi sa djedom i ceka oca da se vrati po njega.Pomalo tuzan i sjetan film,ali svakako kvalitetan.Uzitak je gledati tu sibirsku divljinu.Jedan od boljih ruskih filmova koje sam pogledao u zadnje vrijeme.

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Our Times (2015)

Korejska Tajvanska romantična komedija u stilu klasičnih tinejdžerskih komedija, ali na bolji način od američkih (ne bazira se na sex, droge alkohol itd).

Ja ostao zadovoljan, a bolja polovica ostala oduševljena, makar u filmu nema niti jednog poljupca. 

Nisam neko mjerilo za romantične komedije, ali od onoga što sam gledao, ovo je u samom vrhu ako ne i najbolja koju sam gledao, a žena koja ih je sve valjda pogledala kaže isto tako, pa eto svaka preporuka.

 

Serenity (2019)

Triler na egzotičnom otoku sa Matthew McCoughnahey i Anne Hathaway, koji je do neke mjere zanimljiv i misteriozan, ali što se mene tiče je otišao u krivom smjeru pred kraj filma.

Generalno, ne preporučam za pogledati osim ako nemate pametnijeg posla.

 

EDIT: Our times je tajvanski film a ne korejski, hvala kolega tajo1960 na primjedbi

Steam: Dalthor85 Xfire: Dalthor85 Raptr: Dalthor
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2019 21:07 (Dalthor).
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Tri iznenađujuće dobra... sva tri preko 7/10 na IMDB-u

 

Journal 64 - The Purity of Vengeance (2018) - danski triler, radnja u 1987-oj...

Paddleton (2019) - Nevjerojatno prijateljstvo između dvaju nepodobnih susjeda postaje neočekivano emocionalno putovanje kada se jednom od njih dijagnosticira terminalni rak.

Border (2018) - Gräns (original title) - A customs officer who can smell fear develops an unusual attraction to a strange traveler while aiding a police investigation which will call into question her entire existence.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2019 15:20 (Corto_1973).
6 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Jel tko gledao Romu? Idem skinuti par prijevoda i ni jedan ne sadrži prijevod govora naratorice kojeg ima dosta kroz cijeli fim, to tako treba biti radi doživljaja filma ili?

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Paolo Maldini kaže...

Jel tko gledao Romu? Idem skinuti par prijevoda i ni jedan ne sadrži prijevod govora naratorice kojeg ima dosta kroz cijeli fim, to tako treba biti radi doživljaja filma ili?

 

 

Ja sam gledao na Netflixu,i ima opcija da se ubaci naratorica koja cini mi se objasnjava svaku scenu.Ja sam naravno gledao bez toga, mora biti i neki rip koji nema naracije,ili mozda ima dvostruki audio.

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Pogledao Captain Marvel jos jedan vrlo dobar Marvel film
Dva sata u kinu proletilo
Ocijena 8/10
Huawei Mate 20 Pro
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao Captain Marvel. Loše, skoro ništa mi se nije svidjelo. Prica je nigdje veze. Ekipa je spominjala cgi borbu u svemiru da je super meni ništa posebno. Na momente mi je izgledalo kao da gledam crtani.

Največi "fail" su moci Marvelice koje su mi u totalnom nesrazmjeru sa ostalim marvel herojima. Pa ta bi jednom rukom trebala srediti Tanosa i sve druge negativce skupa s njim. Taj njen origin i integracija u marvel svijet mi se nikako ne uklapa u dosadašnju marvel pricu, nekako je sve na silu ugurano.

Fury mi je jedino bio ok.

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Sydney Hall ili nestanak Sydney Halla..

 

Sasvim slucajno dosao do ovog filma posto imam HBO GO uslugu pa gledam po redu.

Ako nesto kazem spojlat cu no preporucio bih film svima koji vole malo svega, misterija, romanse itd...

 

7/10

5 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

american hangman....odgleda ga slučajno i iznenadija se. 7/10, nije bog zna sta al mi je tema filma bila interesantna. 

 

climb(nzn ime filma u originalu)....francuska komedija, isto iznenadenje, ista ocjena

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Cranes Are Flying (1957)

 

Veronika i Boris, mladi zaljubljeni par planira buducnost, ali idilu prekida WW2 i odlazak Borisa u vojsku.Prvi veliki poslijeratni sovjetski film.U godinama nakon rata sovjetskim filmovima dominirila je propaganda, ali nakom smrti Staljina taj stisak malo slabi pa su onda i ovakvi filmovi mogli biti snimljeni.Tehnicki ispred svog vremena,pogotovo rad kamere,izuzetno utjecajan film u tom pogledu.Svakako spada u red najboljih sovjetskih filmova,dobra pocetna tocka za nekog tko se hoce malo bolje upoznati sa tom kinematografijom.Imam jos par Kalatozovih filmova, jedva cekam da i to pogledam ovih dana.

 

 

Ballad of a Soldier (1959)

 

Mladi ruski vojnik kao nagradu za unistena 2 neprijateljska tenka dobije par dana dopusta da posjeti majku.Ovo mi je jos bolje od prethodnog filma.Emotivan i dirljiv film,koji na srecu ne odlazi u pateticne vode.Grijeh bi bilo i ne spomenuti odlicnu fotografiju.Meni jedan od najboljih sovjetskih filmova koje sam ikad gledao.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2019 18:17 (geronimo4661).
8 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

geronimo pošto vidim da postavljaš odlične ruske filmske klasike obično ovdje nemogu se sjetit jesi li i ovaj postavio, pa evo kao prijedlog  onda ja stavljam ovu odličnu zatvorsku rusku komediju:

 

Dzhentlmeny udachi 1971

 

https://www.imdb.com/title/tt0068519/?ref_=tt_urv

 

Napad je najbolja obrana :)
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Basic Instinct (1992)

Film sa kultnom scenom u kojoj Sharon Stone u uskoj kratkoj haljinici, te bez gaćica, križa noge ispred skupine inspektora u policijskoj postaji. U nedjelju se prikazivao na programu Doma TV pa sam ga stoga ponovno pogledao. Najuzbudljivije scene su mi bile one između glavnih glumaca Michaela Douglasa koji glumi inspektora Nicka i Sharon Stone koja glumi fatalnu ženu Catherine. Neke od ovih scena su erotične, neke su napete i jezive, ali sve su ispunjene relativno zanimljivim razgovorima između njih dvoje. Muškom djelu publike bi pri tome bilo jako teško skloniti pogled od zanosne Sharone Stone. Ovih scena u filmu ima za oko nekih dobrih 30-ak minuta i one su zaslužne što je film postao popularan. E sad, što se radnje tiče, ona je prepuna rupa. Ne želim sad spojlati film, ali nelogičnosti ima toliko da ja na kraju nisam skužio ni tko je pravi ubojica, a ne smije se zaboraviti da je ovo ipak detektivski film (između ostaloga). Moja savjet, isplati li se pogledati ovaj film ako još slučajno niste pogledali, je da ga se ne isplati gledati. To najviše tvrdim baš zbog jako nelogične radnje koja nema nikakvog smisla po meni. Ako baš želite vidjeti neke od "najvatrenijih" scena, sigurno ih možete pronaći na YouTubeu ili nekim drugim stranicama.

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Seki001 kaže...

geronimo pošto vidim da postavljaš odlične ruske filmske klasike obično ovdje nemogu se sjetit jesi li i ovaj postavio, pa evo kao prijedlog  onda ja stavljam ovu odličnu zatvorsku rusku komediju:

 

Dzhentlmeny udachi 1971

 

https://www.imdb.com/title/tt0068519/?ref_=tt_urv

 

 

 

Nisam jos gledao ali imam taj film, doci ce i on na red :)

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Carstvo sunca snimljen još davne 1987 a ja ga nisam pogledao do večeras. Ostao sam bez teksta......Jednostavno, da ti srce slomi. Obavezno za pogledati!

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice