Star Trek: Voyager

poruka: 798
|
čitano: 168.182
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Star Trek: Voyager
udarnik60 kaže...
kratos091 kaže...

Nakon nekih godinu dana i ja sam pogledao cijelu seriju. Predobra serija, po meni najbolje od Star Treka, vjerojatno jer me je uvela u serijal. Znaš da si gledao nešto super kad ti je žao što je gotovo...

Skinuo sam i TNG, ali nije to to, ne mogu se uživjeti, nakon solidnih efekata u Voyageru na ono iz TNG-a. :/ Popravi li se što situacija u novijim sezonama?

Mislim da si promašio "ceo fudbal".

 

Nije bit star treka u efektima. TNG šije voyagera za dva koplja.Ako te zanimaju efekti pogledaj najnoviji enterprise s kapetanom archerom. prequel je ali nije loše. a u isto vrijeme kad i voyager je sniman DS9, koji je meni osobno puno bolji, i možda će ti to biti vizualno dobro...

 

Meni su osobno u voyageru likovi jako loši. Jednostavno nemaju "ono nešto". dok ne dođe jeri ryan jasno :-)

 Da, Enterprise nije loš, još ima ponajbolje efekte kome je do toga stalo, jer je zadnji sniman. Ima i dobru nit radnje, 
koja je isprepletena vremenskim paradoksima zbog temporalnog hladnog rata koji se odvija kroz par sezona i baš mi je
žao što se zbog politike ("samo" 8 milijuna gledatelja po epizodi) ukinula. Da je serija snimana po današnjim načelima
sindycationa, nebi imala nikakvog problema da se održi. Velika đteta da nema daljnjih serija u ST svemiru,
jer on ima nepresušnih potencijala.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
offline
Star Trek: Voyager

Meni se Voyager uglavnom svidjao zbog Borga. Osim sto su svu tu pricu lijepo uradili (vrsta koja sve gazi, svi je se boje), uvijek je kod nj susreta bilo "red alert, shilds up"..sve me jeza prodje :D

Al opet, koliko god Voyager bio simpa, TNG je TNG.

Jedino mi je DS9 smece. Defianta su uveli jer bi im radnja bila prestacionarna. I naravno, pretjerali su. Defiant je malo veci shuttle, a oni su ga predstavili kao brod vrste 8472.

16 godina
offline
Re: Star Trek: Voyager
passat kaže...

Meni se Voyager uglavnom svidjao zbog Borga. Osim sto su svu tu pricu lijepo uradili (vrsta koja sve gazi, svi je se boje), uvijek je kod nj susreta bilo "red alert, shilds up"..sve me jeza prodje :D

Al opet, koliko god Voyager bio simpa, TNG je TNG.

Jedino mi je DS9 smece. Defianta su uveli jer bi im radnja bila prestacionarna. I naravno, pretjerali su. Defiant je malo veci shuttle, a oni su ga predstavili kao brod vrste 8472.

 A Defiant je klasa "lovac-razarač", namjerno je mala, nema mjesta ničemu samo pogonu oklopu cloaku i oružju, i idealan je za skokove kroz wormhole protiv Dominiona, Vorti i njihovih Jem-Haddara, Brina i njihovih kasnije podložnih kardasijanaca. Istina, u DS9 uvijek mi je dozlaboga bilo dosadno ono dvorsko-vjersko mandrljanje sa onom planeticom Bajor i njihovim popovima,
no imali su vrhunskih epizoda. Shape shifteri su unijeli dosta zanimljivosti, Vorte su zanimljivi likovi...
Problem sa Voyagerom je što su dosta zanimljivih rasa razvodnili (vrsta 8472, Tuvok je totalno degradirao Vulkance), iz borga pred kraj napravili sprdačinu (mislim, ona djeca su već previše,
a što im je kasnije izvodila Janewayica to nebi pas maslom potrpao u kanon), a neke zanimljive rase jednostavno pokrali (lovci Hirogenci su očiti ripoff Predatora, samo što su još više humanoliki i plošni), i sama serija nije imala kontinuiteta - npr. dogodi se apsolutno nevjerojatni pomak u tehničkom napretku, nešto naravno zabrljaju do kraja epizode i slijedeća epizoda reset, kao da se to nikad nije dogodilo. Tipičan primjer je Warp10 koji su u jednoj epizodi postigli, a takvih primjera ima gomila.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
offline
Re: Star Trek: Voyager

Da, šteta što nije bilo više epizoda sa vrstom 8472, mogli su i u neki savez sa njima protiv Borga ili tako nešto. Ne znam zašto je Tuvok loš Vulkanac ali meni je zanimljiv lik.

Da, tog se sjećam. Uspiju napraviti transwarp pogon i pređu 10 000 svjetlosnih godina u epizodi, pa onda odjednom to ima negativne posljedice po brod i ni ne pokušavaju to više popraviti i korstiti. A ionako sam i mislio da će na kraju doći do zemlje pomoću neke crvotočine ili tako nečega, tako da je bilo svejedno jesu li udaljeni od zemlje 30k ili 300k svj. godina.

HTC 8X :)
15 godina
offline
Re: Star Trek: Voyager
passat kaže...

Meni se Voyager uglavnom svidjao zbog Borga. Osim sto su svu tu pricu lijepo uradili (vrsta koja sve gazi, svi je se boje), uvijek je kod nj susreta bilo "red alert, shilds up"..sve me jeza prodje :D

Al opet, koliko god Voyager bio simpa, TNG je TNG.

Jedino mi je DS9 smece. Defianta su uveli jer bi im radnja bila prestacionarna. I naravno, pretjerali su. Defiant je malo veci shuttle, a oni su ga predstavili kao brod vrste 8472.

Sve je to bilo planirano unaprijed, ako je točno ono da su pokrali scenarij babylona 5, radnje im se nevjerovatno poklapaju pa vjerujem da i je tako. Iako je DS9 krenuo prije sa snimanjem, scenarij za babylon 5 je bio gotov puno prije, ali nisu imali novaca za pokretanje serije, a scenarij je nekako završio u rukama trekera koji tada grcaju u parama od TNG-a.

 

Mali brodić nevjerovatne snage za svoju veličinu:

White Star <-> Defiant

 

Novi neprijatelj protiv kojeg se svi udružuju:

Shadows <-> Jem' Hadar

 

Svemirska stanica koja služi kao glavno uporište radnje:

Babylon 5 <-> DS9

 

itd.

 

Već 5 sezona TNG-a je izašlo na blu ray, znači još koji mjesec i zadnje dvije će izaći i onda kreće maraton u odličnoj kvaliteti.

Fortune favours the brave
15 godina
offline
Re: Star Trek: Voyager
overhaul kaže...

 A Defiant je klasa "lovac-razarač", namjerno je mala, nema mjesta ničemu samo pogonu oklopu cloaku i oružju, i idealan je za skokove kroz wormhole protiv Dominiona, Vorti i njihovih Jem-Haddara, Brina i njihovih kasnije podložnih kardasijanaca. Istina, u DS9 uvijek mi je dozlaboga bilo dosadno ono dvorsko-vjersko mandrljanje sa onom planeticom Bajor i njihovim popovima,
no imali su vrhunskih epizoda. Shape shifteri su unijeli dosta zanimljivosti, Vorte su zanimljivi likovi...
Problem sa Voyagerom je što su dosta zanimljivih rasa razvodnili (vrsta 8472, Tuvok je totalno degradirao Vulkance), iz borga pred kraj napravili sprdačinu (mislim, ona djeca su već previše,
a što im je kasnije izvodila Janewayica to nebi pas maslom potrpao u kanon), a neke zanimljive rase jednostavno pokrali (lovci Hirogenci su očiti ripoff Predatora, samo što su još više humanoliki i plošni), i sama serija nije imala kontinuiteta - npr. dogodi se apsolutno nevjerojatni pomak u tehničkom napretku, nešto naravno zabrljaju do kraja epizode i slijedeća epizoda reset, kao da se to nikad nije dogodilo. Tipičan primjer je Warp10 koji su u jednoj epizodi postigli, a takvih primjera ima gomila.

Po tom pitanju su napredovali u enterprise-u na kojemu čak i šteta na trupu ostaje kroz više epizoda, to me uvijek smetalo na prošlim inačicama trek-a nikad štete na brodovima nije bilo epizodu poslje, valjda zbog uštede. Epizode su također povezanije, nisu "svaka za sebe", a tu je i cijela sezona koja je praktički jedan veliki arc.

Fortune favours the brave
12 godina
odjavljen
offline
Star Trek: Voyager
Epistula non erubescit
15 godina
offline
Star Trek: Voyager

Meni je Voyager ipak najbolji. Cak sam i zenu nagovorio na maraton, bila je malo razocarana kad smo pogledali zadnju epizodu jer nije bilo jos :)

Rvat katolik!
16 godina
offline
Re: Star Trek: Voyager
Jim78 kaže...

 Moj otac zove Star Trek Star Drek. Bijelac Gene Roddenberry je sredio ne samo crnce, nego i Kineze i Indijance. Ako izmisle novu Star Trek seriju, i u njoj bude časnik Rom, imam lagani osjećaj da će biti ili mutav ili u invalidskim kolicima. Možda se to sve tako potrefilo, možda mi se samo čini, ali mislim da sam pogodio točno u sridu.

 

Bez obzira, volim Star Trek. Napredak znanosti i tehnologije je impresivan. Pitanje je da li će ikada izmisliti tu jedinstvenu tehnologiju. Evo, uspjeli su teleportirati zraku svjetlosti na sveučilištu u Tokiju. I to je nešto. Svaka čast.

A mozda patis od shizofrenije?

kratos091 kaže...

Nakon nekih godinu dana i ja sam pogledao cijelu seriju. Predobra serija, po meni najbolje od Star Treka, vjerojatno jer me je uvela u serijal. Znaš da si gledao nešto super kad ti je žao što je gotovo...

Skinuo sam i TNG, ali nije to to, ne mogu se uživjeti, nakon solidnih efekata u Voyageru na ono iz TNG-a. :/ Popravi li se što situacija u novijim sezonama?

Mislim da se od trece sezone stvar pocne drasticno poboljsavati.
Nemoj odustat od TNG-a jer je to najbolje sto ST ima za ponuditi.
Cpt. Picard ftw! 

- Psiho246
15 godina
offline
Star Trek: Voyager

Da oce pustiti reprizu opet na tv voyagera...ima li negdje da se skine u hd?

14 godina
offline
Re: Star Trek: Voyager
Nema u HD za skinuti. Možda kupiti, al sumljam da je HD i na original DVD-u.
http://freebitco.in/?r=624635
15 godina
offline
Star Trek: Voyager

Šteta, to mi je omiljeni star trek serijal...

14 godina
offline
Re: Star Trek: Voyager
Psiho246 kaže...

Mislim da se od trece sezone stvar pocne drasticno poboljsavati.
Nemoj odustat od TNG-a jer je to najbolje sto ST ima za ponuditi.
Cpt. Picard ftw! 

Nisam sad gledao 4-5 mjeseci, mislim da sam stao negdje na drugoj sezoni, ali nisam siguran. :/

malina22 kaže...

Da oce pustiti reprizu opet na tv voyagera...ima li negdje da se skine u hd?

Imaš na TorrentHR cijelu seriju u solidnoj kvaliteti, 350MB po epizodi. Samo je jedna sezona malo lošije kvalitete.

HTC 8X :)
11 godina
neaktivan
offline
Re: Star Trek: Voyager
tnakir kaže...

Meni je Voyager ipak najbolji. Cak sam i zenu nagovorio na maraton, bila je malo razocarana kad smo pogledali zadnju epizodu jer nije bilo jos :)

Što se tiče svemira stvarno je serija Naj !

Pokazali su neke nove koncepte i ideje - bilo je jednostavno preinteresantno za gledati.
Daleko najbolja serija kad je pronađena Ωmega čestica prvi puta u Delta kvadrantu!

 

http://www.pohrani.com/f/3u/Cz/1dNwXcAB/da4119b2e120d975a661ecb0.jpg
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.11.2014 10:39 (lGRACINA).
15 godina
offline
Star Trek: Voyager

Trenutno je CBS, odnosno tvrtka koju su oni uposlili za re-master, gotov sa re-masterom 7. sezone TNG-a kojoj je datum izlaska postavljen na 02.12.2014 (za 2 tjedna) i time će cijeli TNG biti kompletiran na Blu-Rayu.

 

Znači uz TNG još imate The Original Series (TOS) i Enterprise (ENT) na Blu-Rayu od kojih je samo potonji u 16:9 omjeru, a ostali su u 4:3.

 

Da li će re-mastirati i Deep Space 9 (DS9) i Voyagera (VOY), zavisi do prodajnih rezultata ove tri izdane serije. CBS će donijeti tu odluku kada izračuna da li im to donosi profit, a ako ne donosi? Znate kako to ide...


Postoji još jedna zapreka, a to je da su u to vrijeme počeli prelaziti na digitalne efekte, pa bi te scene (npr. svemirske borbe brodova) morali iznova raditi, što je dodatni trošak.


Pošto su i DS9 i VOY snimani u 4:3 omjeru također će i u slučaju da će biti prebačeni na blu-ray format također biti u 4:3 formatu, ali daleko veće rezolucije (4:3 1080p odnosno 1440x1080) u odnosu na trenutne DVD verzije.

 

Malo više o tome: http://www.thedigitalbits.com/columns/my-two-cents/091014_1215

 

 

Mislim da se najbolja kvaliteta Voyagera može naći na Partisu, svaka epizoda je teška 550MB, enkodirana u h.264 codecu te zapakirana u .mkv kontenjer i šećer na kraju svaka epizoda ima hrvatske titlove, a sve sezone ukupno teže 92GB.

 

Na thepiratebay-u je prije bila samo verzija sa mix-om dvd-ripova i tv-ripova (ogavna kvaliteta, kao da DVD već nije koma) i to je bilo smeće. Uvijek možete skinuti i untouched DVD verziju, ali je ogromno, no uvijek možete kupiti cijelu seriju na amazonu {#}

 

Američki amazon - 202 dolara

Britanski amazon - 86 funti

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.11.2014 11:43 (Hyperion).
9 godina
neaktivan
offline
Star Trek: Voyager

Bome, ja sam se preko Voyagera navukao na Star Trek, i dan danas mi je to najdraža Trek serija. No ne mogu prežaliti zadnju epizodu, izgleda tako navrat-nanos nabrzaka napravljena, kao da su se epizodu prije odlučili prekinuti i više ne snimati.

15 godina
neaktivan
offline
Star Trek: Voyager

Zamislit ću si da je tema aktivna i da ljudi još gledaju star trek :P

Može li netko provjeriti ima li na netflixu "Raumschiff Voyager" (voyager sa njemacki audio) i može li se gledati sa engleskim subtitlovima ?

Bit ću vam zahvalan do groba na ovoj informaciji, jer nemam karticu i naćina registracije, ali ako je ovo moguće onda ću otvoriti! 


Svaki sat ranjava, zadniji ubija!
10 godina
offline
Re: Star Trek: Voyager
Maxy kaže...

Zamislit ću si da je tema aktivna i da ljudi još gledaju star trek :P

Može li netko provjeriti ima li na netflixu "Raumschiff Voyager" (voyager sa njemacki audio) i može li se gledati sa engleskim subtitlovima ?

Bit ću vam zahvalan do groba na ovoj informaciji, jer nemam karticu i naćina registracije, ali ako je ovo moguće onda ću otvoriti! 


 

Naš Netflix, i audio i prijevod samo engleski, talijanski.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice