Canon PowerShot A95 problem

poruka: 7
|
čitano: 4.304
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Canon PowerShot A95 problem
pitanje

Imam već možda 3 godine - možda manje, a možda i više navedeni fotoaparat - canon powershot A95 (kupio ga nakon jednog testa fotoaparata u BUG-u - dobia je nagradu "Best Buy" u svojoj klasi). I prije nekih par mjeseci mi je počeo non-stop javljati low battery, tj da su mi baterije prazne. Koristia sam punjive AA baterije (4 komada), pa sam mislio da su mi se možda baterije ispraznile, međutim nakon šta bih napunio baterije i stavio ih u fotoaparat, nakon samo par slika (5-6) usljedila bi opet poruka low battery i aparat se na kraju ugasi. Nakon toga sam mislia da je možda problem u baterijama, i kupia sam obične baterije AA - ali ni nakon takvih par pokušaja nisam rješio ovaj problem.

Otiša sam u grad, u jedan razvojni studio - gdje mi je prodavač rekao da mi aparatu nema spasa - kao ne isplati se to popravljat, bolje kupit i slična sranja. Objašnjenje za kvar je bilo da mi se fotoaparat "umorio" od punjivih baterija, malog napona i sličnih vrlo maglovitih objašnjenja. S druge strane totalni sam laik u području digitalaca pa stvarno nemam pojma šta se desilo niti imam nekakvu predodžbu.

Ako itko ima ideju šta se desilo - unaprijed zahvaljujem na pojašnjenju - još bi bilo idealno ako itko zna je li postoje serviseri u Splitu koji popravljaju digitalce ili u Zagrebu pa da pošaljem poštom fotoaparat.

Hvala.


Computers will never take the place of books. You can't stand on a floppy disk to reach a high shelf.
-- Sam Ewing
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Canon PowerShot A95 problem

Nazalost nisi jedini sa tim problemom

 

http://www.fixya.com/support/t269944-canon_a95_change_batteries_problem

 

Nisam uspeo nista naci,jedino ti preostaje  da kontaktiras Canon preko e-maila


P1 200 Mhz RAM 32Mb Hdd 500 Mb Win 98 (i jako sam sretan)
16 godina
moderator
offline
RE: Canon PowerShot A95 problem

Kontaktiraj trgovca kod kojeg si kupio aparat da ti kaže tko je ovlašeni serviser i pitaj u ovlaštenom servisi koliko bi te koštao popravak - moguće da postoji upgrade firmwarea koji to rješava...


drpetric
16 godina
offline
Canon PowerShot A95 problem
autorov komentar

Okey - hvala drugoviNamigiva


Computers will never take the place of books. You can't stand on a floppy disk to reach a high shelf.
-- Sam Ewing
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Canon PowerShot A95 problem

Moj je krepao na još gori način - osim što mu se dešavalo to o čemu pričaš još je kod svakog 3-4 paljenja nakon što bih

ga prebacio u mod sa snimanje - zacrnio LCD - ali bi okinuo i sve trepnuo ledicom kao da je sve snimio OK.

Naravno slika bi bila crna. Ili pak duginih boja.

Nakon paljenja i gašenja bilo bi OK - mogao bih slikati, ali bi brzo otišle baterije.

 

Mjesec dana nakon toga - aparat je bio gotov, mogao se samo koristiti za gledanje slika, ali ima premali display za to Smijeh.

Više se nije moglo ništa.

Inače niti mi je padao, niti sam ga ubijao nekakvim praznim baterijama - korištenje kao iz manuala.

 

Naravno garancija je istekla, pitao sam u servisu, nisam baš dobio konkretan odgovor - ali sam shvatio poantu,

sve ispod 100 Eura bila bi čarolija, a ne popravak.

I što se može..... nakon 3 godine pozdravio sam se sa aparatom.

 

 

 

P.S. opet sam kupio Canon (kad sam već priznao nemojte me sad ismijavat)

16 godina
offline
Canon PowerShot A95 problem
autorov komentar

Majko moja - pa zar je sve postalo tako potrošno... Ono mobiteli se minjaju nakon dvi godine, sad fotoaparati itd... Tragedija...

A ništa - odnesem fotoaparat kod ovlaštenog servisera - pa javim ovdje šta je bilo...

Iako mislim da će mi se desiti što i tebi - bit će 100%: pljuni 100 eura za popravak i nadaj se najboljem...


Computers will never take the place of books. You can't stand on a floppy disk to reach a high shelf.
-- Sam Ewing
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Canon PowerShot A95 problem

Možda neće - pusti ja imam groznu karmu, tko zna što sam radio u prošlom životu :),

samo sam ti htio napisat kako nisi jedini koji je pop..... zbog slične stvari.

 

Ajd javi kako si prošao.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice