Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

poruka: 9.230
|
čitano: 1.712.374
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
13 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Je, odličan je, ali mu je cijena paprena. Ja sam govorio o RX100, ali o verziji 1 koja dođe oko 3000kn trenutno. Dok verzija 5 je negdje u rangu s tim Fuji x100t. Pogledat ću još, hvala na savjetu svakako.

8 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
slaven96 kaže...

Je, odličan je, ali mu je cijena paprena. Ja sam govorio o RX100, ali o verziji 1 koja dođe oko 3000kn trenutno. Dok verzija 5 je negdje u rangu s tim Fuji x100t. Pogledat ću još, hvala na savjetu svakako.

 A gle to ti znas. Dal ti je bitno da je fotoaparat tak mali ? Ja za sebe nebi kupovao takav fotoaparat bez obzira na cijenu jer je premali i ergonomija i kontrole su katastrofa. 
Sve ovisi za kaj trebas, no opet 3000kn mi je malo previse za njega jer nakon te verzije doslo ih je jos 4 znaci da ces ga moc prodat za nekih par sto kuna kasnije. 
Pogledaj jos Panasonic LX100 mozda na njuskalu ili ebay/amazon da nađes jeftinije.

15 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
RX100 IV je jedini dobar i pouzdan RX100
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Isprintao u 2h cili 35mm film (36 slika)...

Ilford Delta 400 @1600 razvijena u xtol 1+1

Znam da nisu konkretne slike ali suše se još i samo sam malo zelio pokazat proces :)

to be continued...

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2017 0:12 (Raja).
 
11 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Santana kaže...

 A gle to ti znas. Dal ti je bitno da je fotoaparat tak mali ? Ja za sebe nebi kupovao takav fotoaparat bez obzira na cijenu jer je premali i ergonomija i kontrole su katastrofa. 
Sve ovisi za kaj trebas, no opet 3000kn mi je malo previse za njega jer nakon te verzije doslo ih je jos 4 znaci da ces ga moc prodat za nekih par sto kuna kasnije. 
Pogledaj jos Panasonic LX100 mozda na njuskalu ili ebay/amazon da nađes jeftinije.

 A u toj cijeni od oko 3000kn su još neki tipa Sony A5000 ili Lumix GM1, a u klasi od oko 5000kn su Lumix LX100, Sony A6000, RX100 III.

Nije mi bitno da bude ultra mali aparat, centimetar širine više ili manje, ali ne bih htio kupovati neki SLR i slično zbog veličine, ali i potrebne nadogradnje kasnije. Zato bih volio neki kompaktni koji stanje u manju torbicu, džep jakne i slično.

Gledao sam LX100 i odličan je, samo što kod nas, a i vani drže cijenu iako je model star skoro 3 godine. A nema ni ponude polovnih. Ne žuri mi se s kupovinom pa možda nešto iskrsne iznenada.

 

Hvala na pomoći u svakom slučaju!

13 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

vinkovacki rock

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.2.2017 0:01 (Neznam nadimak..).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Raja kaže...

Isprintao u 2h cili 35mm film (36 slika)...

Ilford Delta 400 @1600 razvijena u xtol 1+1

Znam da nisu konkretne slike ali suše se još i samo sam malo zelio pokazat proces :)

to be continued...

 

Službeno sam ljubomoran!!!  Već dosta dugo razmišljam da investiram u nešto ovakvo, problem mi malo stvara nedostatak prostorije u kojoj bih to mogao napraviti...

 

A evo i malo mojeg ubijanja dosade na bolovanju...

 

Evo i FOTKA SETUP-a

 

 

12 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

infuzija mi je zakon 

Dobra vila mi je ispunila dvi zelje, treci put nisan moga
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Skenirani printovi od posta prije

neka random fotokopirnica

 
7 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Najveći slap na "Stazi božanskih izvora" - prekrasnoj šumskoj šetnici od Rapca do Labina. Ekspozicija pola sekunde, fotkano iz ruke...

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2017 16:04 (deya100).
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Canon PowerShot 120 IS

Vrhovi srednje Bosne pod snijegom

morrisoN
 
11 0 hvala 0
12 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Zaboravim uvijek postati ovdje pa evo par zadnjih fotki.

Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

135 Ilford XP2 @200 sunny 16 rule

 
7 0 hvala 0
8 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Moj PC  
16 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Par tjedana stara...
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Par tjedana stara...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Doguera kaže...
Par tjedana stara...

 Nejde?

Probaj drugačiju kompresiju.. ili ako treba čak i u PNG...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Pisao sam već ovdje da razmišljam o kupnji fotoaparata i spominjao sam Sony RX100. Ali na kraju sam kupio Nikon D3300 s 18-105mm. Evo par fotografija od prvog fotografiranja. :)

Moj PC  
11 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

@slaven96 super za prve fotke, nisi pogriješio investicijom, definitivno imaš mota za fotografiju! ;)

 

Evo i moje šume pune cvijeća

Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

5d classic i 50mm/1.8

Directed by Directed by
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.3.2017 17:18 (Neznam nadimak..).
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

@Neznam nadimak... odličan filmski štih!

 

Moje Frida & Gitta

Moj PC  
12 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

@deya100

Hvala!!

Ja maloprije vidim tvoju fotku na zine-u i gledam wtf sada ovdje, haha. Prva mi je genijalna.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
tajo1960 kaže...

 Druga odlična, na 3. ti je višak ono pola klupe lijevo... inače bi bila odlična fotka jako dobre kompozicije i izvedbe. Fino 

 Hvala na komentarima i sugestijama, svakako ću to pokušati primjeniti sljedeći put. A kako sam doslovno amater u fotografiji, bez nekakvog stručno potkovanog znanja, svaki savjet je uvijek dobrodošao. 

deya100 kaže...

@slaven96 super za prve fotke, nisi pogriješio investicijom, definitivno imaš mota za fotografiju! ;)

 

Evo i moje šume pune cvijeća

 Hvala na komplimentima!  A zasad sam prezadovoljan aparatom i investicijom. Da sam uzeo 18-55mm objektiv koji dolazi uz osnovi kit paket vjerojatno bi mi dosadio jako brzo, no međutim ovako je može jako puno napraviti. A onda možda nekad u budućnosti uzeti neki 50mm ili naravno neki s većim maksimalnim rasponom leća.

@deya100 odlične su ti fotografije! Boje, kut slikanja, svjetlost.

 

Znate li postoji li neki forum ili stranica o fotografiji, za učenje, razmjenu fotografija i slično?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Pa u principu svi forumi o fotografiji su OK za učenje gdje ti članovi daju sugestije i savjete, tome forumi i služe, samo treba neki put znat i prihvatit kritiku... Na Youtubeu imaš isto brdo toga. Probaj se kako snaći i nabaviti videa: "Karl Taylor - Introduction To Photography" i  "Karl Taylor - Advanced Digital SLR Photography" - dosta dobro i razumljivo objašnjeno sve što tip govori... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
slaven96 kaže...

 

Znate li postoji li neki forum ili stranica o fotografiji, za učenje, razmjenu fotografija i slično?

 

 Sad će ispast da se reklamiram ali nadam se da ne bude nitko zamjeril. Ovaj moj blogpost je o raznim foto youtuberima pa možda pomogne, a možda nešto i drugo s bloga pomogne, iako jako slabo uređujem taj blog, više mi je onak reportažni nego edukacijski. Nadam se da ću kad tad pokrenut to kak spada sa češćim postovima i zanimljivijim sadržajima. No anyway pogledaj si tam koje youtubere ja pratim. Usput možda netko od kolega forumaša ima onaj link gdje su bile neke knjige za početnike za skinut ja sam ga izgubil.
U posljednje vrijeme malo fotkam svojim Nikonom, tu i tam mobitelom nešto okinem kao npr. ove fotke iz opatije.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Ilford HP5+ medium format

 

 

 
8 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Malo splitske ulice na 35mm Tri-X

 
9 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Par slika iz Samobora

 

Editor mi zarotira fotke svaki put pa evo linkovi

 

Jedan

 

Dva

 

Tri

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Proljetni motiv

 

Djeluje mi kao pristojna fotka s obzirom na amatersku opremu - PowerShot SX120IS

morrisoN
 
8 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Pozz ekipa :D

 

nedavno sam si priuštio Zuiko 7-14mm objektiv za moj E-sustav . Danas sam ga bio oprobat na teren.

 

EXIF i veća reza: https://www.flickr.com/photos/132494178@N06/33509009262/in/dateposted-public/

Intel Skull Canyon NUC | Core i7 6770HQ | 16GB DDR4 | Iris P580 | Intel 240GB | + | HP Envy 17 | Core i7 2630QM | 16GB DDR3 | Intel 730 240GB | HD 6850M |
Moj PC  
15 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice