Vaša najbolja digitalna fotografija

poruka: 383
|
čitano: 146.016
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija

LOLSmijeh

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample, Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Noli turbare circulos meos! And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
15 godina
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Evo par slikica ..pogled s mog balkona..nije bas extra al eto..taman je stari bio kupio neki digitalac pa sam isao malo proucavat te razne modove..sta je sta i to.. jos kad bi ja to znao malo obradit - bilo bi super..hehehe ..al naucicu se i ja..nije to bas problem ak imas smisla za to...

Pogled 1 Pogled 1
2 2
3 3
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Vidim da se žalite da topic sporo napreduje pa ću staviti još jednu fotku i usput se osvrnuti na neke izjave s kojima se ne slažem, kad sam stavljao prvu fotku nisam imao vremena.

 

draenei je rekla da fotku treba "potrefiti" odmah u aparatu. To je točno ali do neke granice i ovisi što fotografiraš. Ako fotkaš subjekt u studiju onda nemaš opravdanja da ti je fotka loša ali mjesta za popravak u Photoshopu uvijek ima. Ako fotkaš na terenu dinamične subjekte onda je namještanje balansa bijele boje u aparatu gubljenje vremena, a ne možeš ni kadrirati uvijek perfektno. Zato i postoje alati poput Photoshopa ili Lightrooma. Nadalje, danas većina aparata ima mogućnost fotkanja u RAW formatu, koji se , ne bezveze, još naziva i digitalni negativ, i poput analognog negativa treba ga "razviti" odnosno editirati. Kao što su se i analogne fotke dorađivale u tamnoj komori legalno je i digitalne fotke obrađivati u Photoshopu.

 

Uzmimo za primjer baš ovu moju fotografiju. Fotografirao sam festival modernog plesa i ova fotka mi se svidjela baš zato jer prikazuje pokret plesačice a nije previše mutna. Međutim u originalnoj fotki su se vidjeli noge plesača s lijeve i desne strane koje su upadale u kadar s ruba dotke. Zar sam trebao fotku baciti? Ne, samo je trebalo malo uže kadrirati i obrisati noge. i to sam napravio za par minuta u Lightroomu. Osim toga, pošto je fotka bila u raw formatu, pojačao sam malo boju, oštrinu i kontrast dok nisam bio zadovoljan postignutim.

 

Dovoljno je malo prošvrljati po sajtovima profesionalnih aparata pa ćete vidjeti da to svi rade.

 

E sad, elkarrde kaže da za digitalna obrada ne zahtjeva gotovo nikakvu vještinu. Ni tu se ne bih složio jer za razliku od amatera profesionalac točno zna što želi postići fotografijom i kako to postići. I to se dugo uči. To što neki alati imaju auto leveling i slično ne znači da znaju napraviti dobru fotku, upravo u ovom topicu se govorilo o naglašavanju tamnih tonova i slično. Photoshop to ne može sam, kao što ni fotoaparat ne može izmjeriti svjetlo kako ti želiš.

plesačica plesačica
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

slikano mobitelom, nije obrađivano u nikakvom programu

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
HarryPlopper kaže...

slikano mobitelom, nije obrađivano u nikakvom programu

  Vidi se. Osmijeh 
Pozdrav jastrebu. Namigiva 
Vuk dlaku mjenja ali nikada!
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

htjedoh samo naglasiti da sam ja komentirala konkretno onu fotografiju (doduše, kasnije smo malo razvukli na općenito)

 

jastreb -  nikako ne bih savjetovala baciti tj. obrisati tu fotku niti tvrdim da treba sve potrefiti odmah na licu mjesta  Namigiva

 

pokušavam malo potaknuti na razmišljanje pri fotkanju. ne samo autora nego sve.

ljudima drastično fali razmišljanje o onome što fotkaju!

pojavom digitalaca fotkanje se zaista svelo na bezbrojno klikanje i "bude fotošop" :/ imam osjećaj da se previše ljudi oslanja na njega i njemu slične programe.

okej za korisnike kompakta, ultrazumova, ali za korisnike dslr-ova nemam baš previše isprika a na njih uvijek ciljam. nemam uopće. pogotovo ne za one koji imaju ultra skupu opremu a ispadne da moja baka sa mobitelom uslika istu takvu :/

masovno se ulaže u opremu a premalo u ostalo. zapravo, imam osjećaj da je oprema vrlo često jedino u što se ulaže :/

ako netko misli da previše očekujem - žao mi je

 

lijep pozdrav, ode ja u šetnju Smijeh

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.3.2009 14:37 (draenei).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
draenei kaže...

 

lijep pozdrav, ode ja u šetnju Smijeh

 

 S fotoaparatom, nadam se Osmijeh

I ja sam mišljenja da za dobru fotku vlasnik mora biti pametniji od fotoaparata, a mnogi se oslanjaju na automatiku pa se čude kad im fotka ne ispadne.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
jastreb kaže...
draenei kaže...

 

lijep pozdrav, ode ja u šetnju Smijeh

 

 S fotoaparatom, nadam se Osmijeh

I ja sam mišljenja da za dobru fotku vlasnik mora biti pametniji od fotoaparata, a mnogi se oslanjaju na automatiku pa se čude kad im fotka ne ispadne.
 hehe, bez fotića nikud!

hehe, ovo "vlasnik mora biti pametniji od fotoaparata" je vrlo točno. na žalost, s padom cijene fotića, i sve veća rijetkost.
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
jastreb kaže...
I ja sam mišljenja da za dobru fotku vlasnik mora biti pametniji od fotoaparata, a mnogi se oslanjaju na automatiku pa se čude kad im fotka ne ispadne.
  pa onda odu kupit skuplji model jer ovaj njihov očito ne valja Smijeh
Nevinašce
16 godina
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Želi samo naglasiti da nemam ništa protiv "idiota" (mislim na fotiće, ne na vlasnike Smijeh) sve dok se koriste za zabilježavanje svakodnevnice i stavljanja fotki na facebook, ali ja znam ljude sa očajnim fotkama napravljenima s "idiotom" koji odmah žele samostalnu izložbu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

hehe... a ima nas svakakvih (evo, npr. meni je želja napravit izložbu sa fotkama iz smene Nevinašce)

 

jastreb kaže...
draenei kaže...

 

lijep pozdrav, ode ja u šetnju Smijeh

 S fotoaparatom, nadam se Osmijeh
 

a ne, ipak je blo prevjetrovito jučer :/ al zato danas odosmo fotić i ja....treba isprobati jedno skoro kg teško tele! Smijeh

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

evo, trenutak inspiracije :) inače su rijetki... xD ovo je bilo na plitvicama, a fotić je bio dost loš... Osmijeh

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2009 12:36 (LoLiRock).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Evo i moja plitvicka iskustva...

 

To mi je bio prvi shoot sa DSLR-om (isprobavanje novog aparata, kupio ga par dana prije). Do tada samo sa idiotima pucao. Inace, na Plitvicama ima toliko motiva i detalja da jednostavno nemozes napravit losu fotku :)

Neka bubetina sta me vatala pola sata Neka bubetina sta me vatala pola sata
Patki sam slikao tur :) Patki sam slikao tur :)
I malo ugodjaja... I malo ugodjaja...
I'm going woo woo
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

ljudi svaka čast stvarno ste ko profićiIzlanuo se

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
tnakir kaže...

Evo i moja plitvicka iskustva...

 

To mi je bio prvi shoot sa DSLR-om (isprobavanje novog aparata, kupio ga par dana prije). Do tada samo sa idiotima pucao. Inace, na Plitvicama ima toliko motiva i detalja da jednostavno nemozes napravit losu fotku :)

 Dobro si rekao to za plitvice!
Što god uslikaš ispane prekrasno!!
Raj na zemlji i gotovo....
Nijedno pravilo bez iznimke!!
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Olympus Mju 840

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2009 23:57 (Dodge_167).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

jedna od slika buba...

canon 400D+kit

 

EDIT. neće da prebaci...

La lucha continuada...
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2009 9:17 (eterna luchar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

evo i u novom nakon 10 puta, ako bude htjelo...

ne znam sto je ovo al nece i nece...

sorry na 2 posta :-(

 

evo ovako: buba

La lucha continuada...
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2009 9:30 (eterna luchar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija

zatvoriti još malo blendu za dublji DoF, stabilizirati fotić/objektiv, malo je mutnjikava, ako je iz ruke, ruka nije bila dovoljno mirna za tolko spor shutter...

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Ne bavim se fotografijom nesto specijalno, vise slikam onako za svoju dusu, i volim kad stvari ostanu zabiljezene.. Ovo sam slikao na planini gdje imam vikendicu (iznad Sarajeva).. Slike nisu doradjivane.. pa eto, prosudite.. meni  se svidja..

na vikendici na vikendici
Na vikendici, snijeg Na vikendici, snijeg
"Dabogda imao pun dzep para, a nemao cime da izvadis.."
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2009 10:09 (Zlatan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
Zlatan kaže...

meni  se svidja..

 to je ono bitno. Osmijeh
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Slikano sa FujiFilm Fine Pix S2000HD

 

P.S. Gledajte zaredom

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
Mitch kaže...

Slikano sa FujiFilm Fine Pix S2000HD

 

P.S. Gledajte zaredom

 Dobro za napraviti animaciju.Cool
Area-51 m15x
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
elkarrde kaže...

zatvoriti još malo blendu za dublji DoF, stabilizirati fotić/objektiv, malo je mutnjikava, ako je iz ruke, ruka nije bila dovoljno mirna za tolko spor shutter...

 hvala!
La lucha continuada...
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

evo jos jedna

osijek-pjesacki most

promenada promenada
La lucha continuada...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Evo još par

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample (790MHz GPU, 1100MHz memorija) , Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija

Dobra ti je ova ovca muflon ili sta je, ali zar nije u fotografiji pozeljno maknuti objekt od centra (pri kadriranju)?

I'm going woo woo
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
tnakir kaže...

Dobra ti je ova ovca muflon ili sta je, ali zar nije u fotografiji pozeljno maknuti objekt od centra (pri kadriranju)?

 To je praz ili ovan (morao sam kontaktirati prijatelja iz poljoprivredne zadruge).
Pa maknuti iz centra je bilo malo teže za učiniti jer je slikano na 60mm (120mm u 35mm) i još cropano. Meni se najviše sviđalo ovako
Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample (790MHz GPU, 1100MHz memorija) , Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Evo jedan wallpaper koji sam nasao, ista tema kao i jedna od tvojih fotografija..

 

Zanimljivo...

"Dabogda imao pun dzep para, a nemao cime da izvadis.."
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
Zlatan kaže...

Evo jedan wallpaper koji sam nasao, ista tema kao i jedna od tvojih fotografija..

 

Zanimljivo...

 Vrlo dobra slika, zapravo odlična, imaš negdje link
Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample (790MHz GPU, 1100MHz memorija) , Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice