AMD Serija 400 (Polaris)

poruka: 9.708
|
čitano: 709.661
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
ansha kaže...
toxic kaže...

WoW.

 

Upravo mi se Titanfall 2 crashao zbog low video memory. ofc igram na insane sve postavke na maks..

dosao na misiju sve puno svaceg i doslovno je 8gb vrama otislo papap :) i crashala se igra..

 

ovdje treba kartica od 12gb vrama i to za 1080p sve do ibera postavke... jer s vremenom se crasha :)

Jel pisalo low video memory ili si pretpostavio da je to?

 izvoliš, ovako je točno bilo : https://forums.titanfall.com/en-us/discussion/5171/titanfall2-keeps-crashing

 

prvo sam mislio da je rijec o nedostatku memorije, no s obzirom da se greška pojavila texture 3d bla bla bla, preptostavka je da je se krešala zbog vrama...

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2016 17:39 (toxic).
15 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Tonči kaže...
ansha kaže...
toxic kaže...

WoW.

 

Upravo mi se Titanfall 2 crashao zbog low video memory. ofc igram na insane sve postavke na maks..

dosao na misiju sve puno svaceg i doslovno je 8gb vrama otislo papap :) i crashala se igra..

 

ovdje treba kartica od 12gb vrama i to za 1080p sve do ibera postavke... jer s vremenom se crasha :)

Jel pisalo low video memory ili si pretpostavio da je to?

 To mu je teško moglo pisati jer je VRAM virtualiziran. I postoji 0% šanse da TitanFall na 1080 rezoluciji treba toliko.

 

toxic koliko bi trebalo na 1080i ako treba 12GB na 1080p?

 0% šanse ha? evo ti nakon 20 minuta igre, uskoro to poslikam više..

 

edit: evo zadnje slike i taman kada sam uslikao doslovno 20 sec nakon toga crash s istom greškom, objasni molim te.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2016 18:18 (toxic).
15 godina
odjavljen
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

To je bug, to nema veze s potrošnjom i potrebama igre.

prodajem jednu od mašina
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Poanta je da se događa.

root
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Da, ali je poanta i da bi se to događalo na kartici s 12, 16 i 24 gigabajta.

prodajem jednu od mašina
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)
AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Dakle, nije dual-GPU...

prodajem jednu od mašina
11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Jos ako ubodu cijenu kako treba i da bude negdje u rangu 1070/1080 to ce im jos vise spustiti cijene, onda ce biti zanimljivo stanje na trzistu :)

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
chaselol kaže...

Jos ako ubodu cijenu kako treba i da bude negdje u rangu 1070/1080 to ce im jos vise spustiti cijene, onda ce biti zanimljivo stanje na trzistu :)

 Onda je tek AMD na.ebo niko neće uzeti RX 490 nego će uzeti ove dvije jer su nVidia em će biti još jeftinije. AMD nemože se takmičiti (može samo preživljavati da je ne nestane) sa nVidiom niti sa Intelom jesil pogledo Game over od Adored-a čak kad je AMD i imao bolji proizvod opet se slabije prodavao Mind control.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
16 godina
odjavljen
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Pa da, amd kad je imao jači proizvod pa je po kvrtalu znao imati čiste dobiti samo milion dolara ili biti na u gubitku. Što proizvedu jaču karticu više gube...vejrovatno se tu nebu niš promjenilo. Popušili su u marketngu kad je nastao veći bum gaming industrije i sad imaju takve rezultate. Večina kupuje nvidiju a da ni ne pogleda konkurenta. Nvidiji je največi konkurent vlasnik nvidijine kartice iz prošle generacije. Sve rade kako bi stvorili potrebu i nagovorili ga na kupnju nove, AMD-a se boje minimalno ili ništa. Pa eto i kaod nas je stvorena fama da će AMD kupiti samo sirotinja...

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Samo pogledaš koliko "hoću intel i nvidiju" postova ima, bez obzira jel ljudi znaju išta o komponentama i bez obzira na budžet.

Moj PC  
5 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
XXX kaže...

Pa eto i kaod nas je stvorena fama da će AMD kupiti samo sirotinja...

 Dobro, Hrvati i nisu pretjerano bistar narod općenito. :) 

prodajem jednu od mašina
12 godina
online
AMD Serija 400 (Polaris)

Ja stvarno ne znam odakle vama ti stereotipovi majke ti...

 

Inače Athlon je bio jako popularan "u nas" koliko se sjećam i doslovno u cijelom svom životu nisam upoznao iole ozbiljnog informatičara koji nije kupovao trenutno najbolje (price to perfomance) bez obzira o proizvođaču...

 

Trenutno Nvidija i Intel imaju zaukruženiji proizvod i zato ih ljudi kupuju - TOČKA...Sve ostalo je sfera čistog fanboyizma...

 

"Trenutno" naglašavam...I Tonči nazvat hrvate glupim na osnovu svog subjektivnog dojma ti je katastrofa......Čak obrnuto, mislim da naši ljudi tri puta mjere, jednom režu, budući da nas varaju na svakom koraku....

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2016 16:42 (DarthMarkus).
Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

To ti je retrospektivni pogled... u 25 godina, 2016. je HDZ na vlasti. A što se tiče tvoje (pogrešne) procjene da se moj komentar zasniva samo na subjektivnom dojmu, Hrvati jesu gluplji:

https://jakubmarian.com/average-iq-in-europe-by-country-map/ 98

https://iq-research.info/en/page/average-iq-by-country 90

 

Kupovanje bezuvjetno po brendu je odlika gluposti, kao i etiketiranje u kontekstu siromaštva - pogotovo od naroda koji je po svim pokazateljima među tri najsiromašnija u Europi. AMD ima dobar omjer cijene i performansi, imaju i neke svoje prednosti nad Nvidijom pa je slijepo kupovanje Nvidije glup potez, a izrazito glup je ovaj koji je uvjetovan idejom "da je AMD za siromašne, pa oni neće kupiti AMD jer se osjećaju jadno ako kupuju sirotinjski hardver" - a sami su zapravo socijalni slučajevi zapadne civilizacije s prosječnom plaćom ispod socijale zapadnih zemalja Europe. Licemjerno i jadno.

 

Procesori su slabašni u komparaciji s Intelom, ali za cjenovni rang u kojem većina kupuje, sasvim su ok. Nekoć je AMD rasturio Intel pa tada nije dobio drugu etiketu na ovim prostorima, zar ne? S GPU-ima su tehnološki već generacijama bolji izbor, a po performansama ništa lošiji.

 

Najveća boljka AMD-a je što nemaju novca za marketing, siromašni su u odnosu na Nvidiju, nešto kao Hrvati. :)

prodajem jednu od mašina
13 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
DarthMarkus kaže...

Ja stvarno ne znam odakle vama ti stereotipovi majke ti...

 

Inače Athlon je bio jako popularan "u nas" koliko se sjećam i doslovno u cijelom svom životu nisam upoznao iole ozbiljnog informatičara koji nije kupovao trenutno najbolje (price to perfomance) bez obzira o proizvođaču...

 

Trenutno Nvidija i Intel imaju zaukruženiji proizvod i zato ih ljudi kupuju - TOČKA...Sve ostalo je sfera čistog fanboyizma...

 

"Trenutno" naglašavam...I Tonči nazvat hrvate glupim na osnovu svog subjektivnog dojma ti je katastrofa......Čak obrnuto, mislim da naši ljudi tri puta mjere, jednom režu, budući da nas varaju na svakom koraku....

 Ja se nebih složio s ovim...

To ovisi i o samom igraču i kakvu konfiguraciju želi...

Da li želi Freesync konfu ili Gysnc konfu, ili ne želi uopće, na kojoj rezoluciji igra, koje igre igra...

Tako da AMD donji segment 1080P, 1440P dobro pokrije em novim em polovnim opcijama...

Kompleksan je pojam to sve, puno stvari treba uzeti u obzir tu...

A Hrvati su iskompleksiran narod općenito, patimo od toga što će drugi misliti i vodimo se time da je bitno da imamo najbolje koliko god koštalo iako nam ne treba.

Tu naravno ne spadaju oni koji koriste takav HW za zaradu i oni koji dobro zarađuju i vole kupiti takvu konfu jer mogu...

 

root
11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Ti pričaš o ozbiljnim informatičarima, kojih je, budimo realni, jako malo u odnosu na broj ljudi koji kupuju komponente. Ja pričam općenito, ne samo za Hrvate ili ovaj forum - ljudi kupuju intel i nvidiju zato što je to mainstream, baš kao i apple, bez obzira jel to najbolji izbor kada bi se svi faktori uzeli u obzir.

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
_mark0_69 kaže...

Ti pričaš o ozbiljnim informatičarima, kojih je, budimo realni, jako malo u odnosu na broj ljudi koji kupuju komponente. Ja pričam općenito, ne samo za Hrvate ili ovaj forum - ljudi kupuju intel i nvidiju zato što je to mainstream, baš kao i apple, bez obzira jel to najbolji izbor kada bi se svi faktori uzeli u obzir.

Bas to, vecina ekipe ne samo da ne zeli niti pogledati AMD jer su culi da je Nvidia "puno" bolja nego ce uz to otvoriti stranicu nekog poznatog IT shopa i uzet gotovu konfiguraciju sa smijesno visokom cijenom. S druge strane kad se ljudi ipak razumiju sto kupuju uzet ce "bolji" brand eto tako da se mogu pokazat, isti slucaj imamo kod ekipe sto zivi u 30 kvadrata i jede parizer za rucak, al zato vozi be em veja.

10 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Ja opet kog god znam ima Radeon grafu. Nemojte gledati samo ekipu sa foruma, ovi koji samo žele igrat uzet ce AMD, ovi što tobože vole moderni hardware i sve su naucili od Linusa, oni ce kupit Nvidiu bez razmisljanja. Oni koji se kuze izabrat ce naj isplativiju karticu, ne vjerujem ni da je vani puno drugacije

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
D3lBoy kaže...

Ja opet kog god znam ima Radeon grafu. Nemojte gledati samo ekipu sa foruma, ovi koji samo žele igrat uzet ce AMD, ovi što tobože vole moderni hardware i sve su naucili od Linusa, oni ce kupit Nvidiu bez razmisljanja. Oni koji se kuze izabrat ce naj isplativiju karticu, ne vjerujem ni da je vani puno drugacije

 Ja isto kontam tako nešto...

 

Ovo za Intel i  Nvdijiu mi je primjerenije u Americi ili razvijenim eu zemljama nego kod nas....

 

Robova "markama" uvjek ima, samo i dalje vjerujem u razum budući da nam je ekonomski stadard u krasnom piši

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
D3lBoy kaže...

Ja opet kog god znam ima Radeon grafu. Nemojte gledati samo ekipu sa foruma, ovi koji samo žele igrat uzet ce AMD, ovi što tobože vole moderni hardware i sve su naucili od Linusa, oni ce kupit Nvidiu bez razmisljanja. Oni koji se kuze izabrat ce naj isplativiju karticu, ne vjerujem ni da je vani puno drugacije

 ne shvacam bas tvoj teks, ja se samo igram (i bencham tu i tamo)pa se ne vidim u tvom komentaru, sinoc sam s frendom buljio u 4k ekran do 3 ujutro i divili se kako igre izgledaju na 16k pomocu vsr-a, bf4,swbf pri 1fps-u, uskoro ide gtx 1080 pa da upogonimo to sve u 2 fps-a! ali suza je u oku kad vidis kako neke igre mogu izgledati kad imas dovoljan hw! covjece vidis mali prst liku na 2km...bolesno ostro!

Tonči jel postoji kakav adapter za spojiti appleov 5k(imac 5k) monitor na pc? frend veli da je nemoguce?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Mislim na one "evo 5k kn ocu igrat igre, mjenjam drivere kad i windowse"

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Tonči kaže...

To ti je retrospektivni pogled... u 25 godina, 2016. je HDZ na vlasti. A što se tiče tvoje (pogrešne) procjene da se moj komentar zasniva samo na subjektivnom dojmu, Hrvati jesu gluplji:

https://jakubmarian.com/average-iq-in-europe-by-country-map/ 98

https://iq-research.info/en/page/average-iq-by-country 90

 

Kupovanje bezuvjetno po brendu je odlika gluposti, kao i etiketiranje u kontekstu siromaštva - pogotovo od naroda koji je po svim pokazateljima među tri najsiromašnija u Europi. AMD ima dobar omjer cijene i performansi, imaju i neke svoje prednosti nad Nvidijom pa je slijepo kupovanje Nvidije glup potez, a izrazito glup je ovaj koji je uvjetovan idejom "da je AMD za siromašne, pa oni neće kupiti AMD jer se osjećaju jadno ako kupuju sirotinjski hardver" - a sami su zapravo socijalni slučajevi zapadne civilizacije s prosječnom plaćom ispod socijale zapadnih zemalja Europe. Licemjerno i jadno.

 

Procesori su slabašni u komparaciji s Intelom, ali za cjenovni rang u kojem većina kupuje, sasvim su ok. Nekoć je AMD rasturio Intel pa tada nije dobio drugu etiketu na ovim prostorima, zar ne? S GPU-ima su tehnološki već generacijama bolji izbor, a po performansama ništa lošiji.

 

Najveća boljka AMD-a je što nemaju novca za marketing, siromašni su u odnosu na Nvidiju, nešto kao Hrvati. :)

 Pa onda iz milosti treba dotuć AMD da se ne muči i da ga netko drugi kupi. Već 10 godin stvari idu gore dole nikad pomaka. Metak i likvidacija a kad ih netko moćan kupi npr samsung AMD bi opet trebao stati na noge.

10 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Nebrinite za AMD, to što nemaju top GPU ne znaci da im lose ide. Ljudi zaboravljaju da oni proizvode CPU, GPU, APU, HW za PS i Xbox, SSD, RAM... a puno su manja firma od Nvidije koja proizvodi samo GPU (i one shieldove ako cemo to racunat)

Battlelog: D3lBoy-00
9 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
zeroname kaže...

 Pa onda iz milosti treba dotuć AMD da se ne muči i da ga netko drugi kupi. Već 10 godin stvari idu gore dole nikad pomaka. Metak i likvidacija a kad ih netko moćan kupi npr samsung AMD bi opet trebao stati na noge.

Evo sve ide prema tome,vidiš da i amd-ovci iz teme voze gtx-ice a sviraju da amd-u ide dobro i da nema razloga za brigu...

DigitaLife/EotS
11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Da, nejde amd-u lose, osim sto su u 50 godina nakupili nekoliko milijardi dolara minusa...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Sigurno im nebu išlo niš bolje ak se ne počnu kupovati njihovi proizvodi. Brijem da je Zen zadnji vlak, na čemu se i temelji optimizam i rast dionica. Ak to ne prođe na PC će izbacivati proizvode reda radi, čisto kao prezentacijska platforma za zadržavanje konzolaškog tržišta. Krajni rezultat bu se vidio, ali kako Škot kaže izgleda da je rat završio sobzirom koliko Nvidia nezaustavljivo gomila dobitak a o Intelu ne treba ni govoriti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Treba zanemariti svoje osjećaje prema obje (ili sve tri ako ćemo računat intel) strane i bez obzira čiji ste kupac, treba amd-u željeti uspijeh. Ili bar dovoljno dobar uspijeh da ostane konkurent koliko toliko, jer se tako cijene donekle drže u normali. Ako pogledamo situaciju gdje nema konkurencije, već je viđeno da ni intel ni nvidija nemaju problema stavit apsurdno visoku cijenu za svoje proizvode.

Moj PC  
9 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Ljudi, samo mislite svojom glavom! Kakav škot, kakav azijat u kožnjaku...

Škota koji svašta lupeta, nisam uzimao za ozbiljno niti dok su mi se svidjale njegove prognoze, nafulao se ka velik!

Sad je kao ozbiljno, pa daje negativne komentare, daj molim te. Gotovo je kad je gotovo.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Stjepanj kaže...

Tonči jel postoji kakav adapter za spojiti appleov 5k(imac 5k) monitor na pc? frend veli da je nemoguce?

 I da i ne, tj. da, ali ne rade kako treba. Treba čekati PC verzije. Ako ih bude...  

prodajem jednu od mašina
10 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
war3_tft kaže...
_mark0_69 kaže...

Ti pričaš o ozbiljnim informatičarima, kojih je, budimo realni, jako malo u odnosu na broj ljudi koji kupuju komponente. Ja pričam općenito, ne samo za Hrvate ili ovaj forum - ljudi kupuju intel i nvidiju zato što je to mainstream, baš kao i apple, bez obzira jel to najbolji izbor kada bi se svi faktori uzeli u obzir.

Bas to, vecina ekipe ne samo da ne zeli niti pogledati AMD jer su culi da je Nvidia "puno" bolja nego ce uz to otvoriti stranicu nekog poznatog IT shopa i uzet gotovu konfiguraciju sa smijesno visokom cijenom. S druge strane kad se ljudi ipak razumiju sto kupuju uzet ce "bolji" brand eto tako da se mogu pokazat, isti slucaj imamo kod ekipe sto zivi u 30 kvadrata i jede parizer za rucak, al zato vozi be em veja.

 

I ja imam slična iskustva, ali mislim da se ne radi toliko o brandovima. Hrpa ljudi je užasno komotna i kasni kojih 20 godina za stvarnim svijetom. Znam dosta njih kojima nikad nije palo na pamet usporediti cijene proizvoda u više dućana, pitati za savjet i slično. Nabava.net potpuna nepoznanica.

Pa ode u Elipso ili Links i doslovno kaže: trebam kompjutor. Pa kad mu kažeš da je mogao proć soma kuna jeftinije onda se čudi. I onda to ponovi sa sljedećim artiklom koji kupuje. A nije da sere pare.

Jebemu, ja kad ćevape kupujem proguglam prvo jesu dobri...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice