AMD Serija 400 (Polaris)

poruka: 9.708
|
čitano: 710.051
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
The Unforgiven kaže...

Evo neki podaci nakon sat vremena witchera 3 na ultra, nisam dirao ama baš ništa, pokrenuo igru s karticom kakva je, neki prijedlozi za moguća poboljšanja? mada je meni i ovo odlično, 'buka' me ne smeta (nisam je ni čuo pošto je zvuk igre dosta glasan, kakve su temperature? nemam niti jedan vent koji bi puhao direktno u karticu

 

 

Ja sam si na svojoj malo spustio voltažu u Wattmanu na zadnja dva stupnja (cca 1080 mV) i malo podigao power limit. Tako ćeš si malo spustiti i okretaje ventilatora, ali ako ih ne čuješ, baš te briga.

13 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Neće izgubiti na perfomansama, mora naći optimalni napon za 1.35GHZ, ovisno o ASIC qualityu može varirati od 1.075V do 1.2V.

To nije za garanciju, uvijek Sapphire isporuči takve verzije sa podebljanim naponom a cooler ih drži na tim temperaturama.

U mene na 50% venta, 1.4/7.6GHZ i 1.093V single fan 470 nije u igrama išla preko 70C.

 
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Stjepanj kaže...

 Ja sam taj tr odvrtio samo jednom, taj min fps nisam ni vidio, tak da neznam kad ga je zabiljezio, no i nevazan je bitan je avg!lp

 Ne bi se složio. Puno prije ću primijetiti da FPS padne sa 70 na 15 na sekundu nego sto ću prijetiti da je FPS pao sa 70 na 65 kroz dvije minute. Min FPS je puno bitniji od prosjeka jer ćeš to odmah primjetiti, a prosjek ne bas toliko.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Kod mene RX470 bude oko 65C. 1300mhz na 1.060V.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2017 14:06 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
JozoBozo121 kaže...
Stjepanj kaže...

 Ja sam taj tr odvrtio samo jednom, taj min fps nisam ni vidio, tak da neznam kad ga je zabiljezio, no i nevazan je bitan je avg!lp

 Ne bi se složio. Puno prije ću primijetiti da FPS padne sa 70 na 15 na sekundu nego sto ću prijetiti da je FPS pao sa 70 na 65 kroz dvije minute. Min FPS je puno bitniji od prosjeka jer ćeš to odmah primjetiti, a prosjek ne bas toliko.

Mislim da zeli rec da benchmark cesto zabiljezi min. fps koji se "nije dogodio". 

Meni u hitman benchu javlja minimum 9 fps iako nikad ne pada ispod 60 tokom bencha. Isto je i u heavenu...

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Nije baš da se nije dogodio. Bio je možda kratak i odnosi se možda na učitavanje ili netom nakon učitavanja, ali neće benchmark izmisliti podatak. Zato se uzima 99% ili 95% frejmove, a ne baš najniži ikad. Sumnjam da postoji benchmark koji uzme apsolutno najsporiji frame.

prodajem jednu od mašina
7 godina
neaktivan
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

MSI RX 470 Gaming X tijekom igranja WoW-a. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Tonči kaže...

Nije baš da se nije dogodio. Bio je možda kratak i odnosi se možda na učitavanje ili netom nakon učitavanja, ali neće benchmark izmisliti podatak. Zato se uzima 99% ili 95% frejmove, a ne baš najniži ikad. Sumnjam da postoji benchmark koji uzme apsolutno najsporiji frame.

To sta mjeri prije nego se ucita je los dizajn..

15 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Evo stigla i meni grafa MSI RX 470 Armor...

Vezano za jedan prethodni post i spominanje coil whina, za sad sam stigao samo pustit unigine benchmark i tu nisam čuo nikakvo zavijanje ili zanovijetanje...

 

 

Moj PC  
17 0 hvala 3
14 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Odradio Unigine sad, temp nije išla preko 68 stupnjeva s ventovima na 65%, jel' to ok? 

One ring to bring them all and in the darkness bind them
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
The Unforgiven kaže...

Odradio Unigine sad, temp nije išla preko 68 stupnjeva s ventovima na 65%, jel' to ok? 

Kod mene FC Primal ide do 70 stupnjeva s max 50% obrtaja ventilatora, najviše što sam vidio je 71 stupanj u Unigine Valleyu tamo prije 2 mjeseca kad sam je kupio. To je sa isključenim vsyncom, s uključenim se skine dosta stupnjeva.

Ovako sam si fan krivulju složio:

 

9 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Moja msi 470 u heavenu ide do max 63c s oko 25% brzine fanova

http://gpuz.techpowerup.com/17/01/17/jru.png

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Ubija jbte!😎
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Još je vruća :) ...
Moj PC  
15 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Nakon malo igranja WoT, Blade and Soul, CS:GO ne čini mi se loše. Da mi se GTR ili MSI 480 ne čine kao bacanje novca trenutno to bi sigurnuo uzeo :) . Ovo je 1581 lisicu bilo.

 

Napravio sam jedan run Heaven Banchmark 4.0 i kad je bio završetak bencha grafička je malo zacvrkutala ... mislim da je bio mali coil whine... :/ al inače mislim da nisam čuo.. nisam primjetio...

 

ASIC 68,9. WoT bez HD textura koje se skidaju sve na max oko 100 FPS temp 65c fan 27% skoro nečujni.

 

CS:GO bio sam stavio sve na max i ušao u casual 150 fps ali dropovi na 60 + lagovi. Malo sam bio smanjio detalje za competitive do 200-300 čini mi se da je većinom do 300. Samo ovo sa dropovima mi je malo čudno.

 

Blade and Soul postavke u igri su 4 max je 5 60 fps sa nekim dropovima manja temp nego na WoT. Ventilatori se pale tu i tamo.

 

Možda napravim reinstall windows 8.1. 

 

Slika je tijekom igranja WoT-a i tu i tamo neki alt tab. GPU core clock ne drži na max ali memory da.

 

I morao sam maknuti onu štangu sa strane iz kućišta (Z3 plus) jer je heatsink dodirivao nju... za svaki slučaj.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2017 0:07 (anarky1988).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Vidis da ti grafa throttla tj downclocka se kad je 100% iskoristenje GPU-a daj joj malo soka da to drzi stabilno ;)

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Digni power limit, ako već nisi. to bi trebalo smanjiti throtlanje

Origin (Battlefield): Dead_Body_cRo
15 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Na kolko ti temp ide na unigine?

7 godina
neaktivan
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

       4gb vs 8gb

Moj PC  
0 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Gee kaže...

Na kolko ti temp ide na unigine?

 Kad sam podigao power limit na 25% tad je temp bila 70c max a ventovi an 30% . GPU core clock je malo manje varirao.

 

15 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Meni je oko 70-72 pred sam kraj, vent na 2500 rpm, nisam dirao power limit... Ali taj unigine svaki put da malo drukčiji rezultat...u kasnijim testovima nije išao preko 69...

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2017 18:57 (Gee).
12 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Core clock ti uvijek mora bit stabilan pod loadom, podigni power limit još više.

15 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Sad sam i ja primjetio te dropove (radio sam steam vr test), morao sam dignut power limit za 8%...
14 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Ako ga dignem na 50% onda je stabilno, 70c temp... sa vsync on i 15% power limit je stabilan na 1230 :) ...iskreno ne da mi se zezat s tim previše i onako moram učit .. a ne se igrat .. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Ima li netko XFX 480, da li se isplati stavit Performance bios, da li se dobije šta? Za 15-tak dana ću praktički dobit i7 4790 i Z97 X Gaming GT matičnu ploču, starija serija ali poklonjenom konju se ne gleda u zube :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2017 21:44 (PlayMaker10).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Ja sam stavio taj bios...prije mi mogla zagrijat do 80,sta god ja napravio u afterburneru i podesio fan curve,temp su bile takve,koda fan nije mogao raditi preko 2000 okretaja,puknuo sam taj bios gore i sad igram na 65-67 i nesto bolji je score u par benchmarka...  i ja imam jedno pitanje ako itko zna,tj dva.. da li se moze ukljucit u catalyst programu da pokazuje fps,htio bi maknuti afterburner i sve preko wattmana raditi ubuduce ali mi to fali,bas se ne vole zajedno...znam da ima programa ali mene zanima da li je moguce ukljucit fps u catalystu i primjetio sam posto su mi 2 ekrena  u extended modu,temp u idle mi je oko 40-43 stupnja,sto je previse s ukljucenim fanovima,cim stavim jedan monitor temperature padnu na 32 kako bi i trebalo biti,uglavnom izgleda da memorija stalno radi na 2000mhz i nemoze se smanjiti sa ukljucenih 2 ekrana....koliko se sjecam na nvidiji se to moglo na power options,ne sjecam se gdje ni kako s nekim driverima nije bilo ni potrebe...ako itko zna molio bi da podijeli iskustvo...pozdrav

12 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Pozdrav ljudi, prije nekoliko dana sam dobio  RX 470 Strix i sad imam probleme sa random freeze(bez black screen) pc-a i random black screen freeze, probao vise razlicitih drivera, sa svakim isto, trenutno imam 16.11.5. Probao drzati dugotraje torture testove, furmark, unigine, aida64 full pc stress nista ne crasha i onda dok sam na fb ili slicno dobijem taj black screen freeze, sinoc 3 sata igrao Rise of the tomb raider i nista??? Imam I7 2600 non K, asrock z68 pro3 gen3, hyperx 1866 DDR3 8gb(2x4), psu je corsair VX450. Kontam da nije do psu, ali valjda bi crashalo kad je pod max load? Temperature su normalne, cpu max 51, gpu max 60.

Ima li neko  ideju sta da radim?

Probao sam i undervolt i downclock na 1206mhz, ali ne pomaze nista.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2017 11:48 (Adisprox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Mozda sam staromodan, ali bez fresh Win, i ne trazim dalje krivce.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Stavi Windows10 i uzivaj 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Imam vec win 10, ali je vec odavno instaliran, pa mozda ga treba osvjezit bas, probat cu to danas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice