AMD Vega

poruka: 3.223
|
čitano: 430.719
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
odjavljen
offline
AMD Vega

Jel igras ti to il samo testiras...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Vega

igram igram pubg barem 5h dnevno ,,,i evo crka razer deathadder elite nakon 3 miseca cim taknem kabel išteka se 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Vega

Lijep pozdrav svima. Evo da se malo pohvalim, i ja nabavio VEGU. GIGABYTE Radeon™ RX VEGA 56 GAMING OC 8G.

 

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-RXVEGA56GAMING-OC-8GD#kf

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega

Di si je piknuo i za koje pare ako se moze znati?

11 godina
offline
Re: AMD Vega

U Hgspotu- Zagreb Utrine, puno me koštala 6.700 kn

14 godina
offline
AMD Vega

Auuu jeb...ti Amd/Ati i Nvidijiu i njihove lihvarske cijene + nabijem i minere zbog kojih su cijene kartica u rangu komplet računala

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Vega
herbrico kaže...

U Hgspotu- Zagreb Utrine, puno me koštala 6.700 kn

Pa kolko vidim (nove) idu i po 5400kn, u čemu je caka?

11 godina
offline
Re: AMD Vega
herbrico kaže...

Lijep pozdrav svima. Evo da se malo pohvalim, i ja nabavio VEGU. GIGABYTE Radeon™ RX VEGA 56 GAMING OC 8G.

 

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-RXVEGA56GAMING-OC-8GD#kf

Cestitam, uzivaj u igrama.

 

To je moja nesudjena grafa. Ocekivali smo je svi za cca 450€. Ali sto je, tu je.

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
Re: AMD Vega

Neznam, kolko sam ja vidio idu od 5.999 do 6.700 ovisno o proizvođaču. Gdje si vidio da ima za 5400 ?

11 godina
offline
Re: AMD Vega
metallic kaže...
herbrico kaže...

Lijep pozdrav svima. Evo da se malo pohvalim, i ja nabavio VEGU. GIGABYTE Radeon™ RX VEGA 56 GAMING OC 8G.

 

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-RXVEGA56GAMING-OC-8GD#kf

Cestitam, uzivaj u igrama.

 

To je moja nesudjena grafa. Ocekivali smo je svi za cca 450€. Ali sto je, tu je.

 Hvala, budem svakako, nažalost nisam još imao prilike, neš sam kratko testirao u par igara...

11 godina
offline
Re: AMD Vega
herbrico kaže...

Neznam, kolko sam ja vidio idu od 5.999 do 6.700 ovisno o proizvođaču. Gdje si vidio da ima za 5400 ?

 recimo ovdje nije 5400 ali nije ni daleko od toga

12 godina
offline
Re: AMD Vega
herbrico kaže...

U Hgspotu- Zagreb Utrine, puno me koštala 6.700 kn

  Oderali su te ko zeca...

 

Imaš ih za ravno 5000 kn plus dostava na Casekingu. Šteta. Ako si kupio preko weba vrati nazada i uzmi izvana. Kod nas ćeš platiti puno previše

 

https://www.caseking.de/en/gigabyte-radeon-rx-vega-56-gaming-oc-8192-mb-hmb2-gcgb-224.html

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.5.2018 21:50 (intelduo1).
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Vega

Cjene su im stvarno otišle u luft, čim su se vege pojavile u EU sam svoju msi vegu 64 kupio u Austriji za 478€.

Da mi kompa bude Mažuranić, frend Stjepan Radić, prijatelj Marulić, kao buraz Ante Starčević...
11 godina
offline
Re: AMD Vega
Timo kaže...
herbrico kaže...

Neznam, kolko sam ja vidio idu od 5.999 do 6.700 ovisno o proizvođaču. Gdje si vidio da ima za 5400 ?

 recimo ovdje nije 5400 ali nije ni daleko od toga

 Je ima kako si naveo...al ja sam baš tražio od Gigabyta...možda glupo zvuči ali preferiram da imam MBO i GPU od istog proizvođača...

13 godina
offline
Re: AMD Vega
herbrico kaže...
Timo kaže...
herbrico kaže...

Neznam, kolko sam ja vidio idu od 5.999 do 6.700 ovisno o proizvođaču. Gdje si vidio da ima za 5400 ?

 recimo ovdje nije 5400 ali nije ni daleko od toga

 Je ima kako si naveo...al ja sam baš tražio od Gigabyta...možda glupo zvuči ali preferiram da imam MBO i GPU od istog proizvođača...

Evo ako baš mora biti Gigabyte

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
herbrico kaže...

U Hgspotu- Zagreb Utrine, puno me koštala 6.700 kn

Majko mila sta su ti ga uvalili  

 

Pored polovnih 1080-ki sa 3 god garancije ti uzmes sporiju karticu za duplo vise para....

11 godina
offline
Re: AMD Vega
intelduo1 kaže...
herbrico kaže...

U Hgspotu- Zagreb Utrine, puno me koštala 6.700 kn

  Oderali su te ko zeca...

 

Imaš ih za ravno 5000 kn plus dostava na Casekingu. Šteta. Ako si kupio preko weba vrati nazada i uzmi izvana. Kod nas ćeš platiti puno previše

 

https://www.caseking.de/en/gigabyte-radeon-rx-vega-56-gaming-oc-8192-mb-hmb2-gcgb-224.html

 Šta da kažem bome jesu ...nisam preko weba...šta je tu je sada...da sam znao za ovu stranicu prije...ili bolje da sam tu pitao za savijet...ali na žalost nisam. U svakom slučaju hvala za link, stavim ga u favorite.

14 godina
protjeran
offline
AMD Vega

A da ne govorimo o novim gtx 1070 Ti po ~4k kn....

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Vega

Nemoj, to nije trebalo ni proizvesti.

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
offline
Re: AMD Vega
herbrico kaže...
intelduo1 kaže...
herbrico kaže...

U Hgspotu- Zagreb Utrine, puno me koštala 6.700 kn

  Oderali su te ko zeca...

 

Imaš ih za ravno 5000 kn plus dostava na Casekingu. Šteta. Ako si kupio preko weba vrati nazada i uzmi izvana. Kod nas ćeš platiti puno previše

 

https://www.caseking.de/en/gigabyte-radeon-rx-vega-56-gaming-oc-8192-mb-hmb2-gcgb-224.html

 Šta da kažem bome jesu ...nisam preko weba...šta je tu je sada...da sam znao za ovu stranicu prije...ili bolje da sam tu pitao za savijet...ali na žalost nisam. U svakom slučaju hvala za link, stavim ga u favorite.

 

Ne kužim nešto, gledam na stranici od HGspota i Vega 56 od Gige je 6700, a Vega 64 od Sapphirea (Nitro) je 5800. Daj jbt zamijeni onda makar za tu. To bi mogao riješiti, dogovoriti se s njima.

 

https://www.hgshop.hr/sapphire-rx-vega64-nitro-8gb-hbm2-2xhdmi-2xdp/proizvod/234143

 

https://www.hgshop.hr/graficka-kartica-gigabyte-amd-radeon-rx-vega-56-gaming-oc-8-gb-hbm2-8gb-2048bit-1156mhz-1600mhz-pci-e-3-0-3xdp-3xhdmi-windforce-2x-cooler-double-slot-backplate-retail/proizvod/233170

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.5.2018 22:42 (intelduo1).
11 godina
offline
Re: AMD Vega
intelduo1 kaže...
herbrico kaže...
intelduo1 kaže...
herbrico kaže...

U Hgspotu- Zagreb Utrine, puno me koštala 6.700 kn

  Oderali su te ko zeca...

 

Imaš ih za ravno 5000 kn plus dostava na Casekingu. Šteta. Ako si kupio preko weba vrati nazada i uzmi izvana. Kod nas ćeš platiti puno previše

 

https://www.caseking.de/en/gigabyte-radeon-rx-vega-56-gaming-oc-8192-mb-hmb2-gcgb-224.html

 Šta da kažem bome jesu ...nisam preko weba...šta je tu je sada...da sam znao za ovu stranicu prije...ili bolje da sam tu pitao za savijet...ali na žalost nisam. U svakom slučaju hvala za link, stavim ga u favorite.

 

Ne kužim nešto, gledam na stranici od HGspota i Vega 56 od Gige je 6700, a Vega 64 od Sapphirea (Nitro) je 5800. Daj jbt zamijeni onda makar za tu. To bi mogao riješiti, dogovoriti se s njima.

 

https://www.hgshop.hr/sapphire-rx-vega64-nitro-8gb-hbm2-2xhdmi-2xdp/proizvod/234143

 

https://www.hgshop.hr/gruaficka-kartica-gigabyte-amd-radeon-rx-vega-56-gaming-oc-8-gb-hbm2-8gb-2048bit-1156mhz-1600mhz-pci-e-3-0-3xdp-3xhdmi-windforce-2x-cooler-double-slot-backplate-retail/proizvod/233170

 Budem vidio, a i nisam trenutno u HR do sljedečeg vikenda....

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
metallic kaže...

Nemoj, to nije trebalo ni proizvesti.

Stvarno, znacajno jeftinije a malo brze, definitino nije trebalo proizvest..

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
Nisu krivi ni mineri ni amd i nvidia, krivi su ducank i ljudi koji su kupovali po tim cijenama.

Npr. na evga ducanu je uvijek bilo grafickih po msrp...
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: AMD Vega
ansha kaže...
metallic kaže...

Nemoj, to nije trebalo ni proizvesti.

Stvarno, znacajno jeftinije a malo brze, definitino nije trebalo proizvest..

 Nisam se dobro izjasnio, nvidia voli te "mix" kartice, a ja ih mrzim.

Jednostavno je tako. Da su cijene Vege bile normalnije i da se moglo nabaviti, dvojbe ne bi bilo.

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
metallic kaže...
ansha kaže...
metallic kaže...

Nemoj, to nije trebalo ni proizvesti.

Stvarno, znacajno jeftinije a malo brze, definitino nije trebalo proizvest..

 Nisam se dobro izjasnio, nvidia voli te "mix" kartice, a ja ih mrzim.

Jednostavno je tako. Da su cijene Vege bile normalnije i da se moglo nabaviti, dvojbe ne bi bilo.

Mix kartice? Pametnom covjeku postoje samo cijena i performanse. Da mix kartice 

11 godina
offline
Re: AMD Vega

Da, tako je, imam svoj stav pri kupnji, kao i ti svoj.

 

Ti trebaš samo perf/$/€ očito, a ja sam malo izbirljiviji i zaobilazim tzv. sklepane kartice, jer tako želim.

 

Nikad ne bi uzeo npr. 660ti, 970, i sad tu 1070ti, radi samog hw i soft pordrške.

 

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
metallic kaže...

Da, tako je, imam svoj stav pri kupnji, kao i ti svoj.

 

Ti trebaš samo perf/$/€ očito, a ja sam malo izbirljiviji i zaobilazim tzv. sklepane kartice, jer tako želim.

 

Nikad ne bi uzeo npr. 660ti, 970, i sad tu 1070ti, radi samog hw i soft pordrške.

 

Ne sporim ti ja pravo na imanje stava, ali stav ti je objektivno vrlo glup. 

 

"Radi samog hw i soft podrske"  - Sta ti ovo znaci, da kartica ima losiju soft podrsku od ostalih Pascala i da je hardware s nekakvim felerima? Sorry al opravdanje ti nema veze s mozgom. Reci ne zelim nvidiu i ciao, a ne ovako. 

 

 

10 godina
offline
Re: AMD Vega
metallic kaže...

Da, tako je, imam svoj stav pri kupnji, kao i ti svoj.

 

Ti trebaš samo perf/$/€ očito, a ja sam malo izbirljiviji i zaobilazim tzv. sklepane kartice, jer tako želim.

 

Nikad ne bi uzeo npr. 660ti, 970, i sad tu 1070ti, radi samog hw i soft pordrške.

 

 

Sklepali ih Rodney i Delboy...   Jedino i pravo mjerilo prilikom kupovine HW je omjer cijene i onoga šta za to dobiješ, čast iznimkama koji kupuju radi dizajna (ili kao ovaj gore šta želi sve od Gigabytea) ili imaju otvoren proračun pa će kupiti sve najpomodnije, bez obzira na performanse ili malu/nikakvu realnu dobit. Kupiti komponentu u RH, dok je ista u Njemačkoj 200+ eur jeftinija je u najmanju ruku glupost. 

11 godina
offline
Re: AMD Vega
ansha kaže...
metallic kaže...

Da, tako je, imam svoj stav pri kupnji, kao i ti svoj.

 

Ti trebaš samo perf/$/€ očito, a ja sam malo izbirljiviji i zaobilazim tzv. sklepane kartice, jer tako želim.

 

Nikad ne bi uzeo npr. 660ti, 970, i sad tu 1070ti, radi samog hw i soft pordrške.

 

Ne sporim ti ja pravo na imanje stava, ali stav ti je objektivno vrlo glup. 

 

"Radi samog hw i soft podrske"  - Sta ti ovo znaci, da kartica ima losiju soft podrsku od ostalih Pascala i da je hardware s nekakvim felerima? Sorry al opravdanje ti nema veze s mozgom. Reci ne zelim nvidiu i ciao, a ne ovako. 

 

Od raznih prepirki s trolovima zaboravio si raspravljati s poštovanjem kolega.

Malo smo offtopic ali krenulo je s Vegom pa da objasnim, al ne pokušavam ti mjenjati ili kritizirati mišljenje.

 

Prvi post meni, ti odlučuješ i tvrdiš "što pamtnom čoviku triba", no ja sam svojom kupnjom pametan i sretan.

Upravo sam radi racionalnosti išao na 1080, baš cijena i perf kako ti kažeš da treba! Zar ne? Ili mi je stav glup?

 

Dalje, nisam rekao da HW ima neke greške, ali je ta kartica(1070ti) meni je neprihvatljiva, tu se ne slažemo, ne bih u detalje.

 

Zadnje, nemoj mi stavljati riječi u usta, nisam protiv NV hardvera, tako sam dvojci najboljih prijatelja za njihov buđet preporučio i pomogao nabaviti Nvidiu.

Davno sam imao njihov HW i evo igrom slučaja opet, ali mi se kao firma sve manje sviđaju, dok AMD gledam kao pravu priču zasada.

 

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
metallic kaže...

 

Dalje, nisam rekao da HW ima neke greške, ali je ta kartica(1070ti) meni je neprihvatljiva, tu se ne slažemo, ne bih u detalje.

 

Poanta je da taj svoj stav ne mozes argumentirat i da je pogresan. Naravno da ne bi u detalje kad samo nebuloze mozes napisat pokusavajuci argumentirat nesto sta nema veze s vezom... 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice