Grafička kartica problem

poruka: 11
|
čitano: 2.206
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Grafička kartica problem

Poz

 

Imam problem sa grafičkom ( MSI HD 7870 OC )  i svi simptomi ukazuju da je najvjerojatnije ošla u ponor ali prije nego to 100% zaključim objasnit ću sljedeće...

 

Sve do jučer radilo je OK, upalim računalo, uđem u windows  i pokrenem Borderlands 2, nakon nekih pola sata igranja ekran pocrni i pojavile su se horizontalne linije(artefakti). Nakon toga restartam računalo i poslije onog windows logo-a ekran crkne sve crno i ništa se ne dešava. Opet ja restartam odem u safe mode izbrišem drajvere ( Catalyst 15.7 ) i normalno uđem u windowse sve ok, počnem instalaciju starijih drajvera u sumnji da nešto nije sa drajverima, u procesu instalacije drajvera ( instaling gpu drivers ) opet pocrni ekran i jedino mi preostaje restart, opet uđem u safe mode izbrišem drajvere i nakon toga je momentalno u ovom stanju ( bez GPU grajvera ), mogu sve normalno samo bez stvari koje idu grafičkoj na teret. ( GRAFIČKA JE RADILA NA DEFAULT POSTAVKAMA NIKAD KLOKANA ILI DA BI JOJ DIZAO NAPON )

 

Dakle ima li netko ikakvu ideju što da radim ili više nema spasa za grafičku? 

 

I samo da napomenem grafičku sam kupio novu prije dvije godine i tri mjeseca sa garancijom od tri godine no u međuvremenu ta trgovina je propala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Grafička kartica problem

A da je pošalješ direktno uvozniku?

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Grafička kartica problem

Stvar je ocita kartica je zrela za pecenje, osim ako nemas jos garanciju. A ovo sam zakljucio jer sam imao iste simptome.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička kartica problem

Jesi li pokušao ispeći?

14 godina
offline
Grafička kartica problem

Naravno i problem se rjesio

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Grafička kartica problem

Pozz

 

Evo me napokon sam uspio naći vremena za popravak grafičke i potvrđujem da ova metoda sa pečnicom radi u potpunosti, nanio novu pastu i sad je temperatura još i manja za nekih 5 celzija tako da sve pohvale!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Grafička kartica problem

Neće dugo. Prodaj je i kupi novu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Grafička kartica problem
phoenix2003 kaže...

Neće dugo. Prodaj je i kupi novu.

 ne mora bit, ja sam pekao gso 9600 prije godinu i pol, dvije dana i još radi kod klinaca u kompu

od frenda sam ispekao gtx 570, radila je kod njega skoro godinu dana (a igra svakodnevno po 10-ak sati) i sad već dva tjedna radi kod mene bez greške, žena prži mmo-e, ja igram, dakle u pogonu je skoro po cijeli dan

15 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička kartica problem

Da, točno. Ne mora značiti da neče dugo radit a u ostalom bolje tako nego da stoji u kompu bez ikakve koristi, vjerojatno je u pitanju bio neki lem koji se pečenjem ispravio. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička kartica problem
Pozdrav

Imam problem, dok ustekam graficku hd 5570 i ustekam vga u nju, nemam slike, a dok ustekam u maticnu imam slike. Probao sam u biosu premjestit na pcie ali nista ne pomaze. Probam disable integriranu u safe modu, opet nista. Pomagajte molim...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička kartica problem

Ako nemaš slike najvjerojatnije ti je izgorjela kartica, to znam iz iskustva.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice