Kompjuter se gasi poslije driver updatea

poruka: 10
|
čitano: 2.981
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi poslije driver updatea

Kako bih mogao koristiti pojedine tools u Photoshopu, morao sam updejtati graphic driver AMD Radeon HD 75000 Series. Poslije updatea, sve je bilo u redu u Photoshopu, medjutim, kompjuter se poceo gasiti i dobivam ovo na ekranu. Dogodilo se sinoc dva puta i sada upravo. Kada pokrenem boot menu, nista se ne dogadja, cekam mnogo...

 

Hvala na pomoci

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi poslije driver updatea
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kompjuter se gasi poslije driver updatea

Zamijeni cmos bateriju ili ti je virus (što manje vjerujem) bios zamijenio

 

ihush (nađi ga ovamo na forumu) će ti bolje pomoć 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Kompjuter se gasi poslije driver updatea

Računalo radi i bez baterije tako da ta greška ne mora to značiti a svejedno ju probaj izvaditi pa nastavi s radom.

Inače, ja bih vratio stare grafičke drivere pa onda vidio što je.

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi poslije driver updatea

Jel klokano nesto? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kompjuter se gasi poslije driver updatea

Pritisni F2 i nastavi sa radom ili F1 pa naštimaj datum i vrijeme u Biosu.

Bateriju na matičnoj ploči promijeni.

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi poslije driver updatea

Komp mu se sigurno ne gasi zbog CMOS baterije. 

Tu će prije bit neki hardverski problem tipa RAM, GPU ili čak sama matična.

Triba krenuti u sistem eliminacije

MISCREATED
15 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi poslije driver updatea
nicky.sl kaže...

Komp mu se sigurno ne gasi zbog CMOS baterije. 

Tu će prije bit neki hardverski problem tipa RAM, GPU ili čak sama matična.

Triba krenuti u sistem eliminacije

 Ne gasi se zbog baterije, nego klasika pregrijavanje, nestabilnosta, ali problem sa slike uglavnom prouzrokuje resetiranje bios datuma.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
10 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi poslije driver updatea

Da sudeći po poruci sa slike baterija je crkla al čini mi se da mu je to sad najmanji problem jer koliko sam skužio on više niti ne može u Windowse

MISCREATED
15 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi poslije driver updatea
teikogot kaže...

Kako bih mogao koristiti pojedine tools u Photoshopu, morao sam updejtati graphic driver AMD Radeon HD 75000 Series. Poslije updatea, sve je bilo u redu u Photoshopu, medjutim, kompjuter se poceo gasiti i dobivam ovo na ekranu. Dogodilo se sinoc dva puta i sada upravo. Kada pokrenem boot menu, nista se ne dogadja, cekam mnogo...

 

Hvala na pomoci

-koja nula vamo-tamo? .. ako je 7500, to je prastara AGP vga, .. pogrešan driver, legacy-abandano.. i to bi bilo objašnjenje uzroka. Vratiti stariji driver (+ovisno o CCC npr .net 2.0/3..).

-problem koje se desio s BIOSom.. recimo da je posljedica drivera (napon, pregrijavanje i sl.).. pa se BIOS resetirao, ok, to je jedna moguća verzija, druga je kvar, koji se desio neovisno o nečečm drugom, treće je baterija/cmos/bios.. ili grmljavina/struja, nešto treće-deseto.

-kako god bilo, prvo treba otkriti i otkloniti uzrok, da bi mogli dalje..

-prvi korak, podesiti BIOS. (kako? .. ovisi, datum/vrijeme su obavezni, zbog sys stvari i mogu biti uzrok npr ubijanju licence-aktivacije i tad ispravan pc-win ne radi.. pa do tisuće drugih problema povezanih s tim. Mora biti podešen npr IDE mod (legacy/ahci/sata/raid..) + ostalo potrebno što ne možemo na ćoravo znati (pa ni pretpostavljati) za nepoznati PC i potrebe.. kompativilnost!

-sama bateija je sporedna, ako ne radi, tad kod svakog paljenja obavezno ući u bios i podesti SVE... nakon tog, pc radi jednako kao s ispravnom baterijom, do gašenja (to je jedina svrha baterije, struja-paljenje..). Teoretski, ako su defaultne postavke BIOSa dobre za postojeći sys-os, tad je dovoljno ući u bios i sejvati-exit.. +podesiti barem datum. (hdd ne mora biti spojen, eliminiramo ''ubijanje' licence i sl. rizik, problem neke pogrešne postavke.. jer nije cilj odmah upaliti win, nego otkriti-eliminirati uzrok u ovakmovm slučaju.. nije isto pravilo kad je sve OK, sad je problem i pravila su tad drugačija).

- s F1 se ništa ne zna, radi s ena ćoravo.. i sve dok se ne podesi i sejva, mada možda ispravno, nećemo to znati (na ćoravo)..

+ juzer ima nešto na USBu, staro računalo, generacija ddr2.. +10 godina, to ne mora ni bootati s USBa, tj tad je usb uveden kao bootmedij, kompatibilnost, support, možda i potrebna novije verzija biosa, možda je upravo usb medij uzrok blokiranja... (ili primjer kad je možda potreban npr Rufus, tj ovisi što bios podržava, možda emulacija cd/hdd itd..).

 

kad se bios podesi, kad pc normalno restarta bez ovakvih upozorenja.. tad semože spojiti hdd i nastaviti boot win.. ali sad je već moguće nešto zbrljavljeno, možda driver, možda killswitch-licenca, možda mod kontrolera, nešto treće.. i možda je na usbu win-install repair, možda je to uzrok neovisno o npr driveru.. jer ne mora biti samo jedna stvar, može biti dva uzroka paralelno itd. .. i podsjetnik, kvar je moguć uvjek, čak s novim.. možda bi bez updejtanja drivera radilo još godinama .. a možda je to uzrokovalo npr pogrešan napon-crkavanje, možda je sad zbrljavljen hdd ili neki kontakt.. tad se sve rastavi i dio po dio testira, ne win, ne paljenje i očekivanje da će sve raditi kao kad problema nema. Možda RAM, možda napajanje, MBO.. bilo što, pa i banalna postavka BIOSa npr za usb-miš/medij.. sve mora biti ispravno i podešeno, tek tad radi. Sve, dok jedna stvar za sebe ne znači ništa i uvjek može biti više od jednog problema.. mada je jedan dovoljan.

 

:)

-eto, sad zate sve...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice