NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 589.701
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
dtdtdt kaže...

nemojte tvrdit da 24/7 na 100% ne skraćuje životni vijek grafe. što nakon isteka garancije,koja će duže radit ona koja se koristila za rudarenje ili gaming? kupnja grafičke koja je rudarila je kao kupnja auta sa 350-400 tkm.

Prva stvar, rudarenje nije ni blizu deranje kartice na 100%, rudari se u pravilu sa bitno snizenim power limitom tj. naponom jezgre i takvo 24/7 koristenje nece skratit vijek trajanja, jedino sta moze stradat su ventovi al to nije neki problem ni nakon isteka garancije.

 

Moja 1080-ka je majnala 24/7 jedno vrijeme, to je bilo sa 0.8V naponom i max temperature 42-43°C. Vise se p"otrosi" neka foundersica u 2h igre na 84°C i 1+V naponom nego ova moja u mjesec dana 24/7 majnanja...

 

Al opet se vracamo na ono od prije, 95% prodavaca ti nece reci da je kartica rudarila i imaju pravo. 

9 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Zna se možda otprilike kolika se je količina grafulja prodala minerima u ovih godinu dana? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
pqweasdyxc kaže...

Zna se možda otprilike kolika se je količina grafulja prodala minerima u ovih godinu dana? 

Puno, sta bi s tim podatkom?

9 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
ansha kaže...

Puno, sta bi s tim podatkom?

 Znatiželjan sam 

 

15 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

U prošlih godinu dana možeš slobodno računat da su gtx 1060, 70, 80 i 80ti bile u 60-70% slučajeva kupovane radi minanja. Ako su bile kupovane iz drugih razloga, opet možeš pretpostavit da su dio vremena minale... hobija radi.

 

Mineri su undervoltali kartice, i nije to neko opterečenje koje bi karticu uništilo. Ljudi trenutno prodaju 6 mjeseci stare grafe (i manje) sa garancijom i ne vidim ništa loše u tome. Ono što je po meni loše je da 1080ti prodaju za 5.5-6k kunića, dok na ebayu ih ima za 700-800$ pa ono... ak dođe iz UK, Švedske, Mađarske... za 750$, sa ikakvom garancijom, ne vidim razloga kupit od lokalnih minera koji su zaključili da to više nije za njih za 100-200$ više.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ok baš sad su svi majnali znam masu ljudi koji nisu niti probali kao niti ja a kupili kompove za gaming hebalo im se za majning.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
mislioc kaže...

Ok baš sad su svi majnali znam masu ljudi koji nisu niti probali kao niti ja a kupili kompove za gaming hebalo im se za majning.

 puno njih jest majnalo, puno njih nije

problem kod kupovine polovnih grafa je što nemereš biti siguran

 

a s druge strane i ovo što kaže ansha, može biti puno gorih situacija za grafe od majnanja

od lošijih modela s kojima se gejmalo u neprozračnim kućištima i grijale se preko 80 stupnjeva, do napajanja upitne kvalitete na kojima su radile

 

daleko više vjerujem svojoj msi 1070 koja je dva mjeseca majnala u dobro provjetrenom kućištu i na kvalitetnom sisa prime napajanju, nego nekoj drugoj polovnjači za koju je sve to upitno

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Istina je da se kartice undervoltaju i da nemaju toliki "napor", ali ove temp o kojima ansha prica su mozda takve kad se u prozracenom kucistu rekreativno majna sa jednom karticom.

Firma u kojoj prijatelj radi izmedu ostalog je razvila i svoj "majner" il kako se vec zove, on je u svakom trenu u mogucnosti vidjeti uvjete u kojima "radilice" kopaju, ja sam samo bacio oko i temp 6 kartica u rigu su bile 85 stupnjeva, prevrtio je par rigova i uglavnom su takve temp bile. Uzorak koji sam ja vidio je malen, al sumnjam da je jedini sa takvim temp...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Sve ovisi kakve postavke postavi. Moje RX su na max 60c na 60-70% ventilatora,undervoltane,u zgradi sa provjetravanjem. Već 8 mjeseci i nema greske. 

 

Al lagani offtopic idemo svi....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
izvone kaže...

Sve ovisi kakve postavke postavi. Moje RX su na max 60c na 60-70% ventilatora,undervoltane,u zgradi sa provjetravanjem. Već 8 mjeseci i nema greske. 

 

Al lagani offtopic idemo svi....

 Što tako puno ventilatora? Moje su ispod 60c na 25% venta. Eo već 7mj. već tako rokaju.

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Kod gamera gpu radi u prosijeku mozda koji sat, kod minera je to 10x vise...naravno da steti i to svakoj komponenti na grafickoj.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Jebes gejmera kojem grafa radi sat vremena :D
6 godina
neaktivan
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Opet, govorite kao da karticama s vremenom padaju performanse, ili da postaju nepouzdane. Pa ako ventilatori prozuje, dobijete novu karticu, a kamoli bilo što od komponenti na PCB-u.

 

Pitam se kaj bi rekli za servere i ostale namjenske mašine koje ne padnu ispod 50-80% loada godinama, pa im nije ništa. Izgleda da neki misle da su grafičke kartice delikatni tanki kristali posuti fairy dustom koji se ne smije poremetiti.

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

He, kod tih servera postoji malecki problem... kad rade 4-5 godina bez stajanja, pa ih ugasiš... e tu imaš problem... U najblažem obliku kad ih se krene nazad palit krepavaju diskovi. No to je već offtopic.

 

Grafe koje imaju mineri... Ljudi gledaju sebe, imam gaming komp, kupil sam grafu, nisam minal. Prosjećan miner kupil je 6-12 grafa za početak, neki su narasli na 60ak grafa, a neki i puno više. Ak krenemo tak računat, slažem se da nema puno minera, ali svaki taj u prosjeku pokrije 20ak gamera... A koliko gamera znate da su kupili 1080ti?

Drugo, koliko gamera trenutno prodaje 1080ti jer su "nezadovoljni" ili im "više ne treba"?

 

Ja i dalje stojim da je oko 60%-70% grafa na tržištu dolazi od minera SIGURNO, a VJEROJATNO i dosta više. Kad dođe nova serija eventualno možemo očekivati više gamera koji prodaju grafe jer kupuju nešto iz nove serije... za minere nisam siguran koliko je to slučaj, budući nitko još ne zna kako i da li će se majnat sa njima... Izgledno je da mineri prelaze na druge metode.

 

Međutim sve je to veliki MOŽDA - budući o novoj seriji, cijenama, datumu izlaska i trendovima minanja u tom trenu ne znam apsolutno ništa sa sigurnošću... po svim procjenama grafe su već trebale biti vani, pa eto... ni govora o njima službeno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2018 8:29 (Rhodin).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Je li za očekivati nasljednicu gtx 1060tke ove godine, ili samo dolaze jači modeli? Ili je sve to još na razini špekulacija i nije ništa poznato do 30.7.?

 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Čemu čekati nasljednika 1060 kad odavno imaš jače. Želiš jače, imaš odličnu 1070 8gb itd..
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
bik kaže...
Čemu čekati nasljednika 1060 kad odavno imaš jače. Želiš jače, imaš odličnu 1070 8gb itd..

Cemu 1070-ka kad odavno imas 1080Ti? 

 

 

 

Covjek ocito kupuje cijenovni rang 1060-ke...

13 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Aorus 1080 8gb 11gbps...Da li se isplati kad doje nova serija prodat pa uzet 1170
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
galinjo24 kaže...
Aorus 1080 8gb 11gbps...Da li se isplati kad doje nova serija prodat pa uzet 1170

To je pitanje za babu vangu a ne forum...

16 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
maks0806 kaže...

Je li za očekivati nasljednicu gtx 1060tke ove godine, ili samo dolaze jači modeli? Ili je sve to još na razini špekulacija i nije ništa poznato do 30.7.?

 

 Sve je to na razini špekulacija, do Gamescom u 8. mj. kada bi napokon trebali saznati više o 11xx seriji. Navodno da će biti samo referesh tako da bi 1180 trebalabiti na razini 1080ti.

Slična situacija je s AMD Q4 Polaris 30 sa 12nm oko 15% bolje performanse, dok bi H1 trebao doći Navi sa 7nm procesom. Iskreno ove špekulacije bi se mogle pokazati točnim jer Nvidia je u ovom momentu

po performansama i prodajnim rezultatima ispred AMD, a druge strane AMD je sve svoje snage prebacio na razvoj novog APU procesora za novu generaciju konzola. Tako da ne vidim u ovom momentu razlog zašto bi Nvidia 

izbacila novu generaciju GPU.

BF3:fluffy_inside
12 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Thx, ma razmišljao sam kako je 1060 bila skok naspram 960, da bi 1160 bila na razini 1070 oko 2k kn. Super, više info kasnije, ionako mi ne gori sada, ali bih volio novi monster hunter dočekati u stilu :P

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.7.2018 10:51 (maks0806).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
maks0806 kaže...

Thx, ma razmišljao sam kako je 1060 bila skok naspram 970, da bi 1160 bila na razini 1070 oko 2k kn. Super, više info kasnije, ionako mi ne gori sada, ali bih volio novi monster hunter dočekati u stilu :P

 Gtx 970 vs gtx 1060, stravican skok od 10%...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Fak, mislio sam naspram 960... My bad, učio sam dokasna pa sam bubnuo krivo :) 

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.7.2018 10:51 (maks0806).
13 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Onda na FullHD bi ja trebao biti miran duze vrijeme sa Aorus 1080 8Gb 11GPBS

12 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Itekako!

 

Tko zna, možda 1070tka bude oko 2k kn najesen, na fhd mislim da bum i ja miran ohoho. Ako se naravno ne pojavi 1160 koja će biti bolji izbor :P

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
ansha kaže...
dtdtdt kaže...

nemojte tvrdit da 24/7 na 100% ne skraćuje životni vijek grafe. što nakon isteka garancije,koja će duže radit ona koja se koristila za rudarenje ili gaming? kupnja grafičke koja je rudarila je kao kupnja auta sa 350-400 tkm.

Prva stvar, rudarenje nije ni blizu deranje kartice na 100%, rudari se u pravilu sa bitno snizenim power limitom tj. naponom jezgre i takvo 24/7 koristenje nece skratit vijek trajanja, jedino sta moze stradat su ventovi al to nije neki problem ni nakon isteka garancije.

 

Moja 1080-ka je majnala 24/7 jedno vrijeme, to je bilo sa 0.8V naponom i max temperature 42-43°C. Vise se p"otrosi" neka foundersica u 2h igre na 84°C i 1+V naponom nego ova moja u mjesec dana 24/7 majnanja...

 

Al opet se vracamo na ono od prije, 95% prodavaca ti nece reci da je kartica rudarila i imaju pravo. 

 

ok, a koliko rudari overclockaju memoriju i koliko raznih custom biosa flashaju pokusavajuci izvuci max iz memorije? pod kojim temperaturama rade te kartice (pogotovo sad ljeti) i na kakva napajanja su spojena?

koliko ljudi odrzava svoje mining rigove picikato a koliko ih strpa u podrume preko ljeta da skupljaju prasinu i vlagu? koliko puta su vec mjenjani ventilatori na tim grafama?

 

pogledaj malo forume za rudarenje i vidjet ces kakvi tamo padobranci imaju rigove od 6+ kartica - i takvi ljudi ti sad prodaju svoje koristene grafe..

 

odbijam vjerovati da su mining kartice, koje rade 24/7, u jednakoj formi kao i gaming kartice koje rade mozda par sati dnevno (a i to rijetko blizu max vrijednosti, tj gpu loada)

srecom je tu garancija na njima, ali ako je kartica rudarila vec godinu dana to znaci da ako je sad uzmes imas godinu dana manje garancije/sigurnosti i nakon tog perioda se moli da ti ne crkne

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.7.2018 13:15 (Fanu).
15 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Nebitno šta rade sa njima, nisu ih u 3-6 mjeseci uništili, a ako i jesu onda su ih uništili tako da će krepat kad ih kupiš, a imaju još godinu i pol garancije.

Ako krepa nakon 2-3-5 godina, to nije zato kaj su na njoj rudarili.

 

U svakom slučaju, trenutno su na tržištu uglavnom minerske grafe, pa, uz sva upozorenja koja kolege ovdje navode, ili realne/nerealne navode o njihovoj "izraubanosti", ko voli nek izvoli. Po meni na ebayu ima boljih prilika, isto stanje grafa, uz oprez oko garancije i odakle naručujete (da ne bi bilo carine). U slučaju EVGA nebitno za garanciju, ostalo provjerit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Rhodin kaže...

Nebitno šta rade sa njima, nisu ih u 3-6 mjeseci uništili, a ako i jesu onda su ih uništili tako da će krepat kad ih kupiš, a imaju još godinu i pol garancije.

Ako krepa nakon 2-3-5 godina, to nije zato kaj su na njoj rudarili.

 

U svakom slučaju, trenutno su na tržištu uglavnom minerske grafe, pa, uz sva upozorenja koja kolege ovdje navode, ili realne/nerealne navode o njihovoj "izraubanosti", ko voli nek izvoli. Po meni na ebayu ima boljih prilika, isto stanje grafa, uz oprez oko garancije i odakle naručujete (da ne bi bilo carine). U slučaju EVGA nebitno za garanciju, ostalo provjerit.

 EVGA ubiti ima sranje politiku. Imao sam njihovu GTX 1080 FTW i 2 puta sam im slao nazad u Njemačku na reklamaciju. Naime, oni ti u slučaju kvara daju drugu karticu, ali RABLJENU. Znači, kartica ti bude ponovno prepakirana bez one fancy omota od kutije, čista smeđa kutija na kojoj piše EVGA i to ti dođe korištena grafa. U warranty policy-u ti to piše. Tako da, ja sam kupio preko čovjeka koji je tu karticu kupio preko Amazona i u slučaju kavara da bi slao nazad preko Amazona trebao bi to napraviti onaj tko je karticu i kupio (u ovom slučaju to nije bilo moguće, te ona moraš ići direktno na EVGA i onda ti se dogodi da grafa koja je stara par dana, ti si prvi vlasnik, ima problema sa coil whine i onda dobiješ na reklamaciji drugu karticu, ali rabljenu 2 godine i to tako 2 puta). Tako je meni bilo. Nikad više EVGA !

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
10 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Imate li ikakvog dokaza zasto bi rudarenje ili bilo koje opterecenje ubijalo karticu? Nije da su chipovi mehanicki dijelovi koji ce se istrošiti, toplina je jedini pravi razlog za brigu, sad ako netko minea 24/7 i temperature su 65c (nit visoke-nit niske) potencijalno ce joj smanjiti vijek tako da nece raditi 12 godina nego 8, a tad ce vrijediti 20kn. 

Tako da ako je temperatura niska nema brige, vecina ljudi i drži svoje proceve na High performance ili Bitsum, to također drži clockove i voltažu na max. iako je CPU u idleu, pa nikom niš' nikad. Naravno može crknut grafa za vrijeme mineanja, a može i izgorit VRM kao meni pri paljenju pubga, a grafa 35c... Samo da garu ima i to je to.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.7.2018 12:26 (D3lBoy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Neznam čemu briga ako grafička ima važeću garanciju.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice