Prenizak FPS?

poruka: 30
|
čitano: 7.347
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Prenizak FPS?

Ispričavam se na tolikom ispitivanju na raznim podforumima, al složio sam prvi put računalo i neke stvari me još uvijek muče.

Najveća briga mi je trenutno fps u igricama, odnosno, čini mi se da je prenizak u odnosu na konfiguraciju.

CPU: i3 8100

GPU: Asus dual GTX 1070

RAM: 8gb ddr4

SSD: intel p600 256gb

 

Znam da procesor nije najjači, ali ipak, s istim procesorom i grafičkom na youtube-u postižu bolje performanse. Sve igram na maksimalnim postavkama na 1080p i svejedno mi je GTA V u igri na 55-75 fps-a, a na više videa na youtube-u vidim da bi trebalo biti 90-110 fps.

Rise of the tomb raider mi u igri radi na 60-80 fps-a, iskreno mi se čini prenisko. Drivere imam update-ane, danas sam ih čak još jednom nanovo instalirao.

 

Evo slike konkretno za Rise of the tomb raider s opterečnosti komponenata.

 

http://tinypic.com/r/2s1mxdj/9

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 1:43 (daniel2809).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Prenizak FPS?

Profitirao bi od još 8gb rama. Također u Nvidia driveru postavi "prefer maximum performance" umjesto "optimal power, za igre za koje je potrebno.

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
odjavljen
offline
Re: Prenizak FPS?
daniel2809 kaže...

Ispričavam se na tolikom ispitivanju na raznim podforumima, al složio sam prvi put računalo i neke stvari me još uvijek muče.

Najveća briga mi je trenutno fps u igricama, odnosno, čini mi se da je prenizak u odnosu na konfiguraciju.

CPU: i3 8100

GPU: Asus dual GTX 1070

RAM: 8gb ddr4

SSD: intel p600 256gb

 

Znam da procesor nije najjači, ali ipak, s istim procesorom i grafičkom na youtube-u postižu bolje performanse. Sve igram na maksimalnim postavkama na 1080p i svejedno mi je GTA V u igri na 55-75 fps-a, a na više videa na youtube-u vidim da bi trebalo biti 90-110 fps.

Rise of the tomb raider mi u igri radi na 60-80 fps-a, iskreno mi se čini prenisko. Drivere imam update-ane, danas sam ih čak još jednom nanovo instalirao.

 

Evo slike konkretno za Rise of the tomb raider s opterečnosti komponenata.

 

http://tinypic.com/r/2s1mxdj/9

Stavi TR da se pokreće u dx12 modu. Vidim da je grafa ovdje na screenshotu na 99% ali lako padne ako je kompleksnija scena. Za gta nisam siguran možda si nabrijao msaa što će te spustit za dosta frejmova. Za TR sam siguran da ćeš profitirat na dx12 jer je meni, doduše sa haswellom, ova 1080ti bila u teškom bnecku. Na dx12 prodisala punim. 8gb bi moglo pomoć, da, al ne bi trebao viđat baš probleme sa frejmovima kolko sa stutterom kad je malo rama u pitanju. No ako ćeš točniji odgovor, morat ćeš više podataka dat: uzmi par igara testirat, stavi tako screenshot telemetrije, reci postavke koje rokaš... 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
offline
Prenizak FPS?

DX12 zbilja pomaže u Tomb Raideru, hvala :) Sad je oko 90-100 fps-a stalno. Doduše, grafička stalno radi na 99%, je li to problem?

 

 

Gledao sam malo Heaven benchmarkove ljudi sa gtx 1070, na redditu su stavljali screenshotove rezultata. Moj score je 2350, a uglavnom se ljudima kreće od 2200 do 2700 što vjerojatno ovisi i o konkretnom modelu grafičke i procesoru, ramu itd. Dakle, sve bi trebalo biti u redu sa driverima, grafičkom itd. Očekivao sam zbilja da ću sve igrice moć igrat na maksimalnim postavkama i razmišljat o 144hz monitoru, ovako dok sam na 70-80fps nema ni smisla puno.

 

Što se tiče rama, gledao sam da on utječe uglavnom 5% na broj frame-ova, pa pošto je dosta skup, ne žuri mi se nekako kupovati još 8gb. Vengeance 3000mhz kod nas košta 900 kuna 8gb :|

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prenizak FPS?
daniel2809 kaže...

DX12 zbilja pomaže u Tomb Raideru, hvala :) Sad je oko 90-100 fps-a stalno. Doduše, grafička stalno radi na 99%, je li to problem?

 

 

Gledao sam malo Heaven benchmarkove ljudi sa gtx 1070, na redditu su stavljali screenshotove rezultata. Moj score je 2350, a uglavnom se ljudima kreće od 2200 do 2700 što vjerojatno ovisi i o konkretnom modelu grafičke i procesoru, ramu itd. Dakle, sve bi trebalo biti u redu sa driverima, grafičkom itd. Očekivao sam zbilja da ću sve igrice moć igrat na maksimalnim postavkama i razmišljat o 144hz monitoru, ovako dok sam na 70-80fps nema ni smisla puno.

 

Što se tiče rama, gledao sam da on utječe uglavnom 5% na broj frame-ova, pa pošto je dosta skup, ne žuri mi se nekako kupovati još 8gb. Vengeance 3000mhz kod nas košta 900 kuna 8gb :|

 Nije, pa zato si je i kupio, da radi punom snagom.

-
7 godina
offline
Prenizak FPS?

Čini se da je ipak sve u redu, valjda sam jednostavno očekivao previše. Za svaki slučaj bi molio nekoga tko ima 1070 ako čita ovo da mi napiše kratko samo s kojim komponentama igra na kojim postavkama i koliko fps-a postiže u nekim igricama. Hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Prenizak FPS?
daniel2809 kaže...

Čini se da je ipak sve u redu, valjda sam jednostavno očekivao previše. Za svaki slučaj bi molio nekoga tko ima 1070 ako čita ovo da mi napiše kratko samo s kojim komponentama igra na kojim postavkama i koliko fps-a postiže u nekim igricama. Hvala :)

 s tvojim novim racunalom je sve super, daje maximalno sto moze na stocku, da je u pitanju mozda jaci 8600k/8700k dobio bi jos koji fps gore no u praksi "zanemarivo", s obzirom da si imao fx 6300 i gtx 960 neshvacam ovo tvoje "valjda sam jednostavno očekivao previše" a sad imas duplo jacu konfu imas 5 fps-a manje nego netko drugi u gta5 i stavis naslov Prenizak fpstrol tema.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Re: Prenizak FPS?

Imam i5 6600 to je isti vrag kao taj i3 (ako ti rade sve jezgre na 3.6-3.7), GTA V imam preko 60fpsa uvijek na 1440 res. Ali nemam sve maxed, u Advanced tabu su mi skoro sve opcije smanjene ili ugašene, jer nedaju neku vizualnu razliku koja bi opravdala fps drop. Na Full hd nisam probavao, kao što sam rekao 16gb rama bi ti pomoglo kod igara tipa BF1 i možda još par, ali ništa previše.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2018 0:16 (D3lBoy).
7 godina
offline
Re: Prenizak FPS?
D3lBoy kaže...

Imam i5 6600 to je isti vrag kao taj i3 (ako ti rade sve jezgre na 3.6-3.7), GTA V imam preko 60fpsa uvijek na 1440 res. Ali nemam sve maxed, u Advanced tabu su mi skoro sve opcije smanjene ili ugašene, jer nedaju neku vizualnu razliku koja bi opravdala fps drop. Na Full hd nisam probavao, kao što sam rekao 16gb rama bi ti pomoglo kod igara tipa BF1 i možda još par, ali ništa previše.

 Hvala puno. Kad se oduzmu maksimalne postavke i doda rezolucija mislim da je to tu negdje.

 

Stjepann, nemam iskustva i pokušavam vidjet uz pomoc kolega na forumu ako sve štima. Od 1070 sam mislio da će razvalit na 1080p i da cu mozda imat razloga kupovat 144hz, pa molim da mi se tema ne oslovljava kao trol tema. To sto sam imao prije te konfiguracije ne znaci apsolutno nista.

10 godina
offline
Re: Prenizak FPS?

1070 i bi razvalio na 1080p ali uz barem 8600k. Kad te CPU koci svejedno ti je koje su postavke i koja je rezolucija, ali to su mizerne razlike; tipa neces imat 114fpsa vec 106 u nekim igrama (u vecini neces vidjet ni takvu razliku). Nemaš razloga za brigu, eventualno još rama kad bude para.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.1.2018 6:22 (D3lBoy).
14 godina
protjeran
offline
Re: Prenizak FPS?
D3lBoy kaže...

Imam i5 6600 to je isti vrag kao taj i3 (ako ti rade sve jezgre na 3.6-3.7), GTA V imam preko 60fpsa uvijek na 1440 res.

Nema ni 1080Ti uvijek 60fps tako da ti nisi ni blizu...

10 godina
offline
Re: Prenizak FPS?

Procitaj do kraja, ne maxed....

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
protjeran
offline
Re: Prenizak FPS?
D3lBoy kaže...

Procitaj do kraja, ne maxed....

Citam ja, ne brini. Spominjes samo advanced tab dok problem lezi u msaa i ultra grass...

10 godina
offline
Re: Prenizak FPS?

Ne znam koji je AA jedno vrijeme sam koristio FXAA jedno MSAAx2, grass very high, puca i do 100fpsa.

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
protjeran
offline
Re: Prenizak FPS?
D3lBoy kaže...

Ne znam koji je AA jedno vrijeme sam koristio FXAA jedno MSAAx2, grass very high, puca i do 100fpsa.

I sa tih 2xmsaa i very high travom ces imat padove ispod 60fps kad si okruzen sa puno trave. U gradu gdje nema trave je druga stvar i nije problem drzat 60fps..

6 godina
neaktivan
offline
Prenizak FPS?

Koliki ti je protok PCi Express slota na ploči u koji je grafička utaknuta i koja je verzija PCI-e na matičnoj?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Prenizak FPS?

Nisam 100% siguran šta tražim jer vidim puno sličnih stvari, al evo ovako.

 

Na programu GPU-Z pod bus inteface piše: PCIe x 16 3.0 @x16 3.0, a na stranici od matične (MSI gaming pro carbon ac z370) sam našao ovo: 

PCI-EX 16 - 3

PCIeG GEN - Gen3

PCI-EX1 - 3

 

Jel to to sve skupa? Jel sve u redu?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Prenizak FPS?

Ako je PCIE verzija 3.0 ili 3.1 onda bi trebalo biti ok.  I još uz to novi BIOS za matičnu, postavke Bios-a takođe igraju veliku ulogu ali to je igra bez granica. Ipak mislim da ti je i3 veoma usko grlo ( i3 je skoro kao prijašnja verzija pentium celerona, veoma slaba verzija), možda bi i5 rješio problem u tvojoj, konfiguraciji koja je veoma dobra. 

16 godina
offline
Prenizak FPS?

Ajde ne drobi gluposti, taj i3 8100 je kao stara i5 jer ima 4/4 i to sa turbo boostom ide na 4ghz

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Prenizak FPS?
Patrick_cro kaže...

Ajde ne drobi gluposti, taj i3 8100 je kao stara i5 jer ima 4/4 i to sa turbo boostom ide na 4ghz

Sta je opet bottleneck u MP BF1, GTA i raznim drugim novim igrama... 

16 godina
offline
Prenizak FPS?

Nema veze sta je bottleneck ako ima stabilnih 60fps, normalno da bi bila bolja i5 sa vecim taktom ili neka i7 ali koliko vidim ide to sa ultra settings i daleko iznad 60fps

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Prenizak FPS?
Patrick_cro kaže...

Nema veze sta je bottleneck ako ima stabilnih 60fps, normalno da bi bila bolja i5 sa vecim taktom ili neka i7 ali koliko vidim ide to sa ultra settings i daleko iznad 60fps

Tocno, al njega zanima zasto ima manje fps-a od nekog drugog s istom karticom...

16 godina
offline
Prenizak FPS?

To mu je vec objasnjeno prije par postova, tak da je sigurno skuzio, u svakom slucaju igrat ce bez beda i sa tim procom . 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Prenizak FPS?

Hvala vam svima na pomoci :) Prvobitno pitanje je bilo zasto je manjak fps-a s istom grafickom i procesorom. Dakle, nije bilo rijec o nekom jacem procesoru. Na i3 sam se odlucio jer kosta isto koliko i rabljeni fx 8350 (imao sam am3+ plocu), a uz novu maticnu sam dobio ssd gratis u nekoj akciji. U igrama se i5 8400 nije pokazao znatno jaci (5% vise fps-a uglavnom), pa sam odlucio rade i3 i jednom uzeti i5 8600k i bit miran za godine :)

 

Skrecem s teme, al koje su normalno temperature graficke pod kojom brzinom ventilatora okvirno? Po defaultu mi ventilatori budu oko 30-40% i temperatura bude oko 75 stupnjeva. Ako dignem na 70% brzinu drzi ju oko 63 stupnjeva, al ne znam koliko je zdrava dugorocno ta brzina, a i malo se cuje ipak.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2018 15:54 (daniel2809).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Prenizak FPS?

Temp je sasvim ok, probaj malo smanjti napon na grafi za manje temp, makar po meni nije to nista zabrinjavajuce. Nebi bilo lose da stavis koji vent u kuciste ako nemas

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Prenizak FPS?

Imam onaj asus gpu tweaker, u njemu mogu to? Koliko da smanjim? :)

A uz dva stock koji su dosli uz kuciste imam i coolermaster silencio. Tako da dva pusu unutra naprijed i jedan iza van. Ali jos nemam ugraden aftermarket cpu cooler jer sam zagubio plocice za montazu, pa se nekako nadam da ce i on pomoc protoku posto ce vruc zrak iznad graficke slat kroz cooler prema van. Ili se varam? 😃

 

Imam tri brzine fanova na kucistu, temperatura graficke moze biti 2 stupnja niza na najbrzem nacinu rada case fanova.

16 godina
offline
Prenizak FPS?

Neznam tocno koliko ide dolje bez obaranja taktova ali mislim da na 1v bi trebalo ici bez problema, ovisi i koja je memorija na njoj. Polagano spustaj pa vidi do koliko ide 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Prenizak FPS?
Patrick_cro kaže...

Neznam tocno koliko ide dolje bez obaranja taktova ali mislim da na 1v bi trebalo ici bez problema, ovisi i koja je memorija na njoj. Polagano spustaj pa vidi do koliko ide 

U pitanju je Pascal, namjestanje napona nije tako trivijalno, treba koristit krivulju itd...

7 godina
offline
Prenizak FPS?

A dobro, ako ovako pustim da je relativno tiha smeta to sto je na 75 stupnjeva, ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Prenizak FPS?
daniel2809 kaže...

A dobro, ako ovako pustim da je relativno tiha smeta to sto je na 75 stupnjeva, ili?

Ne smeta, mozes malo ubrzat ventove da se drzi na 70°

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice