Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.625
|
čitano: 5.584.410
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
pqweasdyxc kaže...

Ima kakvih naznaka za smirivanje situacije oko mininga? Piknuo bi gtx 2060 kad izađe, ali me je strah da ne bude odmah 4000 f*cking kn.

 tko čeka taj dočeka, rekoše rimljani i izumriješe...

16 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
pqweasdyxc kaže...

Ima kakvih naznaka za smirivanje situacije oko mininga? Piknuo bi gtx 2060 kad izađe, ali me je strah da ne bude odmah 4000 f*cking kn.

 Tko je jamio, jamio je. Trebao si piknuti RX 470 za 1500 kn svojvremeno, pa ju mijenjati za GTX 1060 6GB 1:1 kao ja ili ju utopiti i bolje od toga pa dodati nekaj sitno za GTX 1070.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Sponge023 kaže...

Ne moze se nesto sto ne postoji odrzati. Vec je btc doziveo nagli pad sa 14 hiljada evra na 8000 sad skoro i to su prvi znaci pucanja nista se ne brinite uskoro dolazi kraj toj eri

Nadaj se...

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
XXX kaže...

 Tko je jamio, jamio je. Trebao si piknuti RX 470 za 1500 kn svojvremeno, pa ju mijenjati za GTX 1060 6GB 1:1 kao ja ili ju utopiti i bolje od toga pa dodati nekaj sitno za GTX 1070.

 Imam gtx 970 koja se još odlično drži. 2060 bi uzeo samo zato jer je ipak nova, nova garancija, nešto bolje performanse, bolja dx 12 podrška, možda bolja podrška u budućim igrama.  

16 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
pqweasdyxc kaže...
XXX kaže...

 Tko je jamio, jamio je. Trebao si piknuti RX 470 za 1500 kn svojvremeno, pa ju mijenjati za GTX 1060 6GB 1:1 kao ja ili ju utopiti i bolje od toga pa dodati nekaj sitno za GTX 1070.

 Imam gtx 970 koja se još odlično drži. 2060 bi uzeo samo zato jer je ipak nova, nova garancija, nešto bolje performanse, bolja dx 12 podrška, možda bolja podrška u budućim igrama.  

 Možeš zaboraviti ako se trenutno stanje nastavi a nema naznaka da se nebu nastavilo. Kinezi kupuju ko blesavi, bilo za rudarenje bilo za masivno haklanje PUBG-a. A di su svi ostali.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ljudi jel bolja integrirana grafa na g4560 ili moja radeon hd6670 saphire 1gb

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.1.2018 17:12 (monitor22).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Radeonka je bolja, ali ni ona nije dobra.

6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav svima,ima li neko iskustva sa GTX480 da mi malo vise objasni kakva je za igre,koliko struje trosi,jr li joj dovoljno napajanje od 500W?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Mega17 kaže...

Pozdrav svima,ima li neko iskustva sa GTX480 da mi malo vise objasni kakva je za igre,koliko struje trosi,jr li joj dovoljno napajanje od 500W?

 Ako je brand-name moglo bi biti, inače nije neka sreća od grafe, imao sam tri primjerka, najbolja je bila Zotacova Amp!-ica sa Zalmanom VF3000 gore, umjetnost spram tvorničkog hladnjaka koji je nakaradan, bučan i ono najgore, ne može kvalitetno ohladiti karticu.

 

Uzeti samo ako je nenadj..ponuda u igri tipa 200-250kn.

 

GF110 odnosno GTX580 je bio osjetno bolji i 10-15% brži u startu, izdali su ga ako se ne varam čak iste godine.

 

Igrati ćeš dosta toga uz dobar proc na fhd-u i medium postavkama dan danas, ali prevruća, previše troši, bučna, samo 1.5gb VRAM-a i voli odapeti, pogotovo ako nije redovno čišćena..

 

Potraži nešto modernije i hladnije  tipa 560Ti, GTX660 ili neki radeon 7850 kojeg sa pomicanjem slidera u CCC-u napucaš na stock 7870 performanse..

 

https://www.youtube.com/results?search_query=gtx+480+in+2017

In the name of tragedy...
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.1.2018 19:17 (thedream).
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ovo je odlicno razdoblje gdje cijene idu u nebo pred 2-3 mjseca od nove serije, samo treba pametno odigrat, odabrat pravi tajming, i prodat tamo krajem drugog mjeseca grafu po visokoj cijeni, i onda cekat 2 mjeseca dok dođe nova serija i popune se police i normaliziraju cijene te se ohladi majning ludilo i padnu cijene, onda u tom trenutku sitno nadodat na ovo od prodaje za flagship Volte, samo strpljivo 

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Vidoviti Milan detected😁
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Lucidius kaže...

Ovo je odlicno razdoblje gdje cijene idu u nebo pred 2-3 mjseca od nove serije, samo treba pametno odigrat, odabrat pravi tajming, i prodat tamo krajem drugog mjeseca grafu po visokoj cijeni, i onda cekat 2 mjeseca dok dođe nova serija i popune se police i normaliziraju cijene te se ohladi majning ludilo i padnu cijene, onda u tom trenutku sitno nadodat na ovo od prodaje za flagship Volte, samo strpljivo 

 ajde više Đontra da i Luci ima stabilnih 2075Mhz 

 

8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Patrick_cro kaže...
Vidoviti Milan detected😁

 Moje vizionarske sposobnosti su vec dokazane bezbroj puta u zadnjih par godina, od predviđanja performansi CPU-a, GPU-a, kucista, hladenja, DX12 itd itd... imam sve arhivirano ako kome zapne knedla u grlu 

 

Tako je tata odigrao i sa prelaskom sa 7700k na 8700k za male pare, cilj je pravi tajming i dobra upucenst u trziste, samo jbg, nejde to svakom, moraš imat njušku za te stvari 

 

EDIT:

 

Ili da poslusas sta kazu starjesine u ovom poslu....

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.1.2018 21:39 (Lucidius).
8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lav1000 kaže...

 ajde više Đontra da i Luci ima stabilnih 2075Mhz 

E moj LEO, vi ni sada na vodi nemozete voziti grafu na stabilnih 2100 na vodi sa vise radijatora nego plinski instalater, dok je tata davnih dan i usred ljeta i na zraku tukao stabilnih 2100MHz u igrama 

 

Ova 1080ka je meni sada samo usputna stanica do Volte, kada cu vam opet prasit guzove 

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Lucidius kaže...

E moj LEO, vi ni sada na vodi nemozete voziti grafu na stabilnih 2100 na vodi sa vise radijatora nego plinski instalater

Ova 1080ka je meni sada samo usputna stanica do Volte, kada cu vam opet prasit guzove 

  plamenik ću još negdi unutra još zgurati to bi bio spektakl

 

rijetkost je da takvog entuzijasta pogodi tako štrkljava ptičurina, moramo te malo bocnuti koji put na račun toga 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Lucidius kaže...

E moj LEO, vi ni sada na vodi nemozete voziti grafu na stabilnih 2100 na vodi sa vise radijatora nego plinski instalater, dok je tata davnih dan i usred ljeta i na zraku tukao stabilnih 2100MHz u igrama 

 

Ova 1080ka je meni sada samo usputna stanica do Volte, kada cu vam opet prasit guzove 

Cek jel to onaj GTX 1080 koja je krepucnula nedavno 

 

Mozda sam i pobrkao, ispravi me ako jesam pliz 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
chaselol kaže...

Cek jel to onaj GTX 1080 koja je krepucnula nedavno 

 

Mozda sam i pobrkao, ispravi me ako jesam pliz 

I dobro da je krepala 5mj prije nove serije, super mi islo na ruku, sada ce ova u trnutku prodaje biti stara svega 4 mjeseca i sa puno garancije 

8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lav1000 kaže...

 

rijetkost je da takvog entuzijasta pogodi tako štrkljava ptičurina, moramo te malo bocnuti koji put na račun toga 

 hebiga igrao sam krivu lutriju ovaj put, dobio sam loto na memoriji, a sta se tice jezgre sam prosao kao AMD-ovi dionicari na zbrajanju profita na kraju tekuce godine 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Lucidius kaže...

Ovo je odlicno razdoblje gdje cijene idu u nebo pred 2-3 mjseca od nove serije, samo treba pametno odigrat, odabrat pravi tajming, i prodat tamo krajem drugog mjeseca grafu po visokoj cijeni, i onda cekat 2 mjeseca dok dođe nova serija i popune se police i normaliziraju cijene te se ohladi majning ludilo i padnu cijene, onda u tom trenutku sitno nadodat na ovo od prodaje za flagship Volte, samo strpljivo 

 dok se ti igraš vidovitog milana i planiraš unaprijed biti bez grafe 2 mjeseca nadajući se da će mining ludilo popustiti, propuštaš pravu priliku 

što bi rek'o sun tzu - pogađaš k'o prstom u prkno 

8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...

 dok se ti igraš vidovitog milana i planiraš unaprijed biti bez grafe 2 mjeseca nadajući se da će mining ludilo popustiti, propuštaš pravu priliku 

što bi rek'o sun tzu - pogađaš k'o prstom u prkno 

 Postoji arhiva malac, cut cemo za 3 mjeseca se da cestitas mome visocanstvu na preciznosti 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.1.2018 7:49 (Lucidius).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Lucidius kaže...
picajzla0707 kaže...

 dok se ti igraš vidovitog milana i planiraš unaprijed biti bez grafe 2 mjeseca nadajući se da će mining ludilo popustiti, propuštaš pravu priliku 

što bi rek'o sun tzu - pogađaš k'o prstom u prkno 

 Postoji arhiva malac, cut cemo za 3 mjeseca se da cestitas mome visocanstvu na preciznosti 

da malac, opet pogađaš prstima

 ne kažem ja da ti nećeš pogoditi 8iako se puno toga treba poklopiti, pogotovo ovo za popuštanje miniranja), ali dok se igraš pogađanja i spremaš se biti na dva mjeseca na integriranoj mogao si đontru sigurno već otplatiti bez ikakvih lutrija i pogađanja

to je ono što propuštaš, isplativije i sigurnije

8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...

 ne kažem ja da ti nećeš pogoditi 8iako se puno toga treba poklopiti, pogotovo ovo za popuštanje miniranja), ali dok se igraš pogađanja i spremaš se biti na dva mjeseca na integriranoj mogao si đontru sigurno već otplatiti bez ikakvih lutrija i pogađanja

to je ono što propuštaš, isplativije i sigurnije

 Ja ti kazem jedan puta jedan ce vrijednost past. Bitcoin je vec poceo a do ljeta ce tek biti popravo, isto tako i za eth, litcoin i ostalo, nista nemoze trajat jako dugo, normalno je da imas faze rasta pa onda ide faza padanja i to je normalno i tako funkcionira vec godinama. Ne pricam ja to tek tako, postoje strucnjaci za te stvari koji rade analize koje bas ne grijese, i prema tome racunam kako ce se stvari odigrat.

 

Nemam ja sta otplatit sa jednom gtx 1080, nemam se tu puno za zaradit, pogotovo u 2 mjeseca 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Varas se makar u ovom zadnjem, meni je 1070 u nepunih 20 dana zaradila 80 eurica bez znojenja
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ansha kolko si ti zaradio ovaj mjesec i sta kopas i kolko vrmenski po danu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
Varas se makar u ovom zadnjem, meni je 1070 u nepunih 20 dana zaradila 80 eurica bez znojenja

dobro picajzla imaš ti tu i 1050ti u igri, ali 1050ti+1070 je praktički jednako kao jedna 1080, možda je 5% jače od 1080 tako da Luci, ovo ti je realni okvir cca 4,5-5$ dnevno za 1080 sad kako stvari stoje

nije nešto ali nakupi se u ovako kad skupljaš 20 dana...

do sredine 5 mjeseca kad volta izlazi, taman će biti za pola flagshipa 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.1.2018 9:17 (lav1000).
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
Varas se makar u ovom zadnjem, meni je 1070 u nepunih 20 dana zaradila 80 eurica bez znojenja

 To je pustis cijeli dan ili?

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Lucidius kaže...

ansha kolko si ti zaradio ovaj mjesec i sta kopas i kolko vrmenski po danu?

Jutros mi je bilo 4.3$ dan, u zadnj mjesec je preracunato u kune i nakon placanja struje cca. 750kn cistoga.

8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pa kolko kopas po danu hebem ti tepsiju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Lucidius kaže...

Pa kolko kopas po danu hebem ti tepsiju?

Luci kad kopaš nema vremena za šetanju po novigradu i bacanje spellova okolo 

Imat ćeš više vremena za pisati po forumu, modding projekte, recenzije i sl.

8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lav1000 kaže...

Luci kad kopaš nema vremena za šetanju po novigradu i bacanje spellova okolo 

Imat ćeš više vremena za pisati po forumu, modding projekte, recenzije i sl.

Mogao bi probat stvarno bas da vidim, jedini je problem kaj ja blage nemam ni kak to instalirat, ni kak i gdje te pare sjedaju i gdje se podizu, opcenito velika nula sa te strane...

 

Daj napisi citabu da znam kako to ide i kako da upogonim masineriju, moze i na PP 

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice