Vaši 3D modeli izdvojena tema

poruka: 7.698
|
čitano: 1.854.274
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
tražio sam onaj yafa ray za phyton 2.5 ali ga nikako ne mogu naći,a baš mi treba za phyton 2.5,pa ako znate link recite mi(koji radi).Ako ne nađete dajte mi onda link isto do nekog dobrog drugog renderera za blender.
ZeKiDa Games presents
15 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Sketchup

Gle malu vocku poslije kise, uzmem motiku i nema je vise....
Moj PC  
14 0 hvala 0
15 godina
online
RE: Vaši 3D modeli
Zekida kaže...
tražio sam onaj yafa ray za phyton 2.5 ali ga nikako ne mogu naći,a baš mi treba za phyton 2.5,pa ako znate link recite mi(koji radi).Ako ne nađete dajte mi onda link isto do nekog dobrog drugog renderera za blender.

 

Zašto ne koristiš 2.6? Ionako i nema razlike među njima.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
mb_fak_team kaže...

Sketchup

Ovo izgleda odlično. Koji renderer si koristio?

I don't belong
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
mb_fak_team kaže...

Sketchup

 svaka čast!!!

IRebic
15 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

vray+sketchup+photoshop na kraju

Gle malu vocku poslije kise, uzmem motiku i nema je vise....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Vaši 3D modeli
Zekida kaže...
tražio sam onaj yafa ray za phyton 2.5 ali ga nikako ne mogu naći,a baš mi treba za phyton 2.5,pa ako znate link recite mi(koji radi).Ako ne nađete dajte mi onda link isto do nekog dobrog drugog renderera za blender.

pročitaj si ovo http://www.3dhr.net/novosti/pluginovi/128_usporedba_lux_i_yafaray/

14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
Skinuo sam taj lux render i čini se bolji samo što treba dugo čekat,a meni se nije dalo,ali hoću kad dovršim kuhinju i neću rendati odjednom nego pomalo.
ZeKiDa Games presents
14 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Evo moje najnovije slike kuhinje,nažalost više ih neće biti zato jer mi se nešto poremetilo u blenderu i ne mogu više dodavati nove mesh-ove.Blender još uvijek radi,ali ne mogu više kuhinju nastaviti raditi nego moram novi projekt.U ovim slikama možete vidjeti dovršeni hladnjak, štednjak i jednu policu.Pošto više ovo neću raditi reći ću što je bilo u planu:

-onaj stroj što usisava paru iznad štednjaka

-perlilica posuđa ugrađena u policu

-mikrovalna pećnica

-gore bi bilo još polica

to bi bilo to, uglavnom nisam previše zadovoljan,ali komentirajte i ocjenjujte.

ZeKiDa Games presents
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
Zekida kaže...

-onaj stroj što usisava paru iznad štednjaka

To se zove napaOsmijeh

 

@Zekida: moj level je tek 0,18% dovršen. Belji se

Google is your friend. Use Google before asking dumb questions.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
hoće se taj level moći gdje isprobat ili će to biti samo render i u kojem ćeš renderu rendat ,ako hoćeš dobre rezultate skini SU podium za rendanje.
ZeKiDa Games presents
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli

Izrenderao sam ovih par kutija i kućicu u Kerkythei, i sve je dobro ispalo osim teksture na tlu (rastegnuto). Kerkythea je, čini se, jedan od rijetkih kvalitetnih besplatnih renderera za SketchUp.

Google is your friend. Use Google before asking dumb questions.
15 godina
online
Vaši 3D modeli

Zekida vidim da si odnedavno krenuo modelirat, možeš li mi reć koje si tutoriale za blender koristio?

Ja sam gledao neke, ali nema nikakvog kvalitetnog.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Vaši 3D modeli

KAKO STE NAUCILI imal gde dobar tutorial.... plz recite na private mesage

 

TONY
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Vaši 3D modeli
CAPETAN PRICE kaže...

KAKO STE NAUCILI imal gde dobar tutorial.... plz recite na private mesage

 

 Ma nemorate otiso je on na ahiret :)) nece meni jebavat zivce

TONY
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
Zna li ko tutorial kako se modelira neka životinja ili čovjek ili drveće sve mi od toga treba
ZeKiDa Games presents
14 godina
offline
RE: Vaši 3D modeli
Zekida kaže...
Zna li ko tutorial kako se modelira neka životinja ili čovjek ili drveće sve mi od toga treba

jesi pogledo ovu knjigu svašta ima http://en.wikibooks.org/wiki/Blender_3D:_Noob_to_Pro

14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
imam jedan prijedlog koji vam se možda ne svidi,a to je da bi se oni koji su zainteresirani trebali javiti meni preko privatne poruke za izradu neke jednostavne 3d igre.Problem ne bi bili 3d modeleri nego programeri,pa ako neko pozna nekog programera neka mu kaže da mi se javi preko privatne poruke da probamo nešto za početak,ako ne uspije ništa onda,ali kažem ako ima zainteresiranih neka se jave preko privatne poruke(već sam dosadan s ponavljanjem).Naravno to ne bi trebala biti neka grafički superiorna igra nego nešto u nekom jednostavnom engineu.Ja bih uzeo posao 3d modelera i da još jednom ponovim ako znate kakvog programera(ili programere)recite im neka se jave preko privatne poruke i također bi trebali još neki 3d modeleri i neko oko zvuka koji animator ili netko tko zna crtati teksture i ne moramo imati neki naziv tima ili igre ako nešto napravimo možemo govoriti o tome.Samo želim da se toliki talent iskoristi i ne trebate se bojati ako ne uspijemo to bi ipak bio naš prvi pokušaj i neka jednostavna igra npr.(neverball,marble arena,3d breakout).
ZeKiDa Games presents
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
andy0101 kaže...

Izrenderao sam ovih par kutija i kućicu u Kerkythei, i sve je dobro ispalo osim teksture na tlu (rastegnuto). Kerkythea je, čini se, jedan od rijetkih kvalitetnih besplatnih renderera za SketchUp.

Ne izgleda mi ništa bolje od renderera ugrađenog u SketchUp. Čak bi dobio bolje rezultate sa samim SketchUpom, jer tamo imaš ipak bolju mogućnost manipuliranja teksturama.

 

Anyway, gmax sam koristio u doba moje ovisnosti o SimCity 4. Napravio sam par modela i uvezao u SC4, i svidjeli su mi se dok nisu počeli ispunjavati oko četvrtine grada. Program je jako nalik 3D Maxu, i može Vam poslužiti kao vježbanje za njega. Besplatan je, no znao se rušiti, ali su to možda ispravili. Imate dosta tutoriala koje možete proći koji su također besplatni. Jednu manu sam spomenuo, a druga je izvoz modela. Ne znam koje formate podržava.

 

Link: http://www.turbosquid.com/gmax

I don't belong
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2010 20:41 (ne0n).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
koliko je sličan 3d maxu i da li se mogu u njemu izraditi kvalitetni modeli za igre kao u 3d maxu.
ZeKiDa Games presents
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli

Možeš vidjeti i sam na slikama. Prvi link ti je procedura instalacije gdje možeš vidjeti sučelje, a drugi je model lokomotive rađene u g-maxu. Sučelje je možda malo zastarjelo, i ne znam kako danas izgleda sučelje 3DMaxa, ali nekad je gmax imao slično sučelje kao i Max.

 

http://www.vmbollig.de/msts/tut_en/installation/installation.html

http://pcrailways.com/html/model.html

 

Mislim da gmax nije ravan Blenderu i da je on ipak bolja alternativa, ali ako želiš raditi modele za videoigre, gmax će ti lakše uvesti izrađeni model u željenu igru. Ništa te ne košta da probaš.

 

EDIT: našao sam još jedan koristan link. On prikazuje teksturiranje običnog kvadra i još neko dodatno programiranje:

http://www.freewebs.com/irrlicht/gmax.html

I don't belong
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2010 14:48 (ne0n).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
Zekida kaže...

Evo moje najnovije slike kuhinje,nažalost više ih neće biti zato jer mi se nešto poremetilo u blenderu i ne mogu više dodavati nove mesh-ove.Blender još uvijek radi,ali ne mogu više kuhinju nastaviti raditi nego moram novi projekt.U ovim slikama možete vidjeti dovršeni hladnjak, štednjak i jednu policu.Pošto više ovo neću raditi reći ću što je bilo u planu:

-onaj stroj što usisava paru iznad štednjaka

-perlilica posuđa ugrađena u policu

-mikrovalna pećnica

-gore bi bilo još polica

to bi bilo to, uglavnom nisam previše zadovoljan,ali komentirajte i ocjenjujte.

odlično..

14 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Vidim da baš ne stavljate nove slike rendera,pa ću ja.Evo jedna kuća na brzaka koju sam sad napravio, trebalo mi je za sve samo 2h.

ZeKiDa Games presents
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli

Evo jedan exterijer na kojem radim ATM, prve dvije slike i jedan od projekata. Program Lightwave + LWCad, ove 2 slike konkretno renderane uz pomoc F-prime rendera. Inace koristim Lightwaveov interni render...

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2010 23:39 (mislav_01).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
Zekida kaže...

Vidim da baš ne stavljate nove slike rendera,pa ću ja.Evo jedna kuća na brzaka koju sam sad napravio, trebalo mi je za sve samo 2h.

preko kojeg programa radiš ?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
mislav_01 kaže...

Evo jedan exterijer na kojem radim ATM. 

koji ti program koristišš

15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
mislav_01 kaže...

Evo jedan exterijer na kojem radim ATM, prve dvije slike i jedan od projekata. Program Lightwave + LWCad, ove 2 slike konkretno renderane uz pomoc F-prime rendera. Inace koristim Lightwaveov interni render...

stvarno pohvalno..obadvojica...iako mi mislavo nekako profesionalnije...al trud nema šta...drvce mi je najj :)))

15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli

Ako želiš citirati više postova odjednom, klikni na Višestr.  s desne strane posta.

Da urediš poruku, klikni na Uredi  sa desne strane svoje poruke. Dupli postovi napisani u kratkom roku su zabranjeni.

Google is your friend. Use Google before asking dumb questions.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaši 3D modeli
@mislav_01:
vidim da lightwave radi vrlo realistične modele. Koliko ti je vremena trebalo da ga svladaš?
I, jel može malo komentar na zadnju postavljenu sliku: da li je u pitanju i photoshop?
I don't belong
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice