Cisco da-ne?

poruka: 30
|
čitano: 15.536
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Cisco da-ne?

Ovako student sam FIT-a u Mostaru i prijatelj me nagovara da upisemo cisco akademiju koji je takoder stundent na spomenutom faksu.

 

Nasao sam neke teme na forumu ali su solidno stare.

 

Zanima me dali se to iplati upisat to jest na to spiskat novac kad svi znamo da su gadna vremena?

Kakve prednosti cu imat sa cisko certifikatom u pronalazenju posla i radu?

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.1.2011 18:35 (alfaero).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Cisco da-ne?
Nikako spiskan novac...

Vrijedi svake kune...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
16 godina
neaktivan
offline
Cisco da-ne?

Definitivno da. Pogledaj, pošto si student možda postoji kakav popust iako sumnjam jer, bar po mojim saznanjima Cisco ne nudi popuste studentima. Ali ako si u mogućnosti i želiš, definitivno da.

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Cisco da-ne?

Imam popust posto sam student fit-a 50%...

Upisivam definitivno... uf ovo ce biit teska godina...

 

Ma kvragu sve manje alkohola :P

14 godina
neaktivan
offline
Cisco da-ne?
Svaka skola ili tecaj koji si zavrsio, uvijek ce te pomoc i kraj skole ili tecaja zaobilazi rijec "NE" neka uvijek bude "DA"
S budalama se ne isplati svadjati jer te spuste na svoj nivo pa zatim te dotuku znanjem
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Cisco da-ne?

Doletjela je danas brošura ETFOS-a (kojeg ću nadam se biti nagodinu član) o CISCU i svemu što nudi. Dakle, kako vidim i što sam i sam mislio to nije loša stvar?! Imam li ikakve prednosti pri zaposlenju s Uvjerenjem o polaganju nekog od smjerova? Za početak mi se svidio smjer Računalni serviser ili Serviser računala, ne znam kako je naslovljeno. Moja su pitanja, koliko to traje po danima, ako taj smjer ima 140 radnih sati? Koliko je to dana/tjedana? Što sam i mogu li se recimo, odmah zaposliti s položenim smjerom i dobivenim Uvjerenjem? Ima li itko iskustava s bilo kojim od smjerova?

** Live 4 Music **
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Cisco da-ne?
alfaero kaže...

Ovako student sam FIT-a u Mostaru i prijatelj me nagovara da upisemo cisco akademiju koji je takoder stundent na spomenutom faksu.

 

Nasao sam neke teme na forumu ali su solidno stare.

 

Zanima me dali se to iplati upisat to jest na to spiskat novac kad svi znamo da su gadna vremena?

Kakve prednosti cu imat sa cisko certifikatom u pronalazenju posla i radu?

 

 frend mi ide na to ...

 

gledaj svak škola nije na odmet to je dobro, međutim sve ovisi kakve su poslije tvoje namjere vezano uz to, ako se misliš time bavit onda da ali ako ideš samo da imaš certifikat onda ti puno neće pomoći osim kod javljanja na natječaj za posao!  I kad to završiš ako se nećeš dalje usavršavat u tom smjeru, rađe lovu potroši da naučiš neki novi jezik i sl.

15 godina
offline
RE: Cisco da-ne?
EnlightenedPhoenix kaže...
Nikako spiskan novac...

Vrijedi svake kune...

Nebih se slozio. Osnovni cisco certifikat ti niti malo ne znaci poslije pri zaposljavanju. To su osnove osnova. Ako mislis polagati cisca dalje onda idi posto je sa popustom. Ako imas viska para idi. Inace nemoj.

 

1domagoj1 kaže...

Definitivno da. Pogledaj, pošto si student možda postoji kakav popust iako sumnjam jer, bar po mojim saznanjima Cisco ne nudi popuste studentima. Ali ako si u mogućnosti i želiš, definitivno da.

Ja sam na fesbu dobio cini mi se 30% popusta

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cisco da-ne?
tnakir kaže...
Ja sam na fesbu dobio cini mi se 30% popusta

Wotafak? Svi neke popuste, ja tražim ko lud za FER pa nigdje se ne spominje ništa {#}. Možda tražim na krivim mjestima.

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
13 godina
neaktivan
offline
Cisco da-ne?

Ima li tko da je završio Akademiju pa da podjeli svoja iskustva?

Što mislite o spremanju ispita samostalno bez Akademije?

 

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj upute..
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.1.2011 16:12 (zoooomm).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Cisco da-ne?

Ljudi hvala ali nisam upisao imao sam nekih obaveza kad je bio inxo sastanak tako da kako nisam poslusao sta oni govore nude i traze nisam upisivao!

Cak neznam jeli se dovoljan broj kanditata prijavio za pocetak programa...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Cisco da-ne?
zoooomm kaže...

Ima li tko da je završio Akademiju pa da podjeli svoja iskustva?

Što mislite o spremanju ispita samostalno bez Akademije?

 

Hm... Kolko god da si dobar s engleskim, uvijek je bolje cut predavanja na hrvatskom. Zato preporucam da ides na predavanja.

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
13 godina
protjeran
offline
Cisco da-ne?

A kolko kosta?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Cisco da-ne?

2000 KM tj 8000 kovanica u RH

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj upute..
13 godina
neaktivan
offline
RE: Cisco da-ne?

Problem je u lovi, rado bi sacuvao lovu i uzeo certifikat {#}

Citao sam na par forum da su ljudi spremali samostalno pa me zanima jel ima među BUG-ovcima takvih heroja? {#}

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj upute..
13 godina
protjeran
offline
Cisco da-ne?
Ma lako za lovu dam odma 8000 samo ako me uvjerite da ima kruha od toga!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cisco da-ne?
CROifer kaže...

A kolko kosta?

http://www.edunet.hr/cijene-i-nacini-placanja/

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
13 godina
protjeran
offline
Cisco da-ne?

Dali se meni isplati ici na tecaj (citaj inace nemam veze sa tim podrujem) ? Mislim nisam jedini koji krece od 0-e?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Cisco da-ne?

a ima inace, al trenutno je takvo jadno stanje da ti samo iskustvo pomaze. Do njega se treba trgat i patit... da ne spominjem da trebas znat jos i druge stvari osim cisca ako se mislis time bavit

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Cisco da-ne?
CROifer kaže...

Dali se meni isplati ici na tecaj (citaj inace nemam veze sa tim podrujem) ? Mislim nisam jedini koji krece od 0-e?

Gledaj ideš u to ak te zanima i ak se poslje misliš s tim baviti, isto tako neće te neko zaposliti iz IT branše ko se ne bavi mrežama samo zato jer imaš taj certifikat...

...world is full of kings and queens who blind your eyes and steal your dreams...
14 godina
neaktivan
offline
Cisco da-ne?

Prije 5-8 godina to je bila dobra investicija, ali danas upitno , jer imaš već jako puno ljudi sa barem CCNA certifikatom, ja znam jednog koji ima CCNA i ne zna postavit T-Com ADSL paket , onda o čemu da dalje pričam, ako se netko vidi u tome, lako če nać materijali za učenje, ako misli da će mu certifikat pomoć, lako se certificiraš . 

 

I'm from Hollywood
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Cisco da-ne?
Pa ako se certifikiram valjda cu nesto i nauciti...
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Cisco da-ne?

CCNA je samo uvod u CISCO svijet i nema previše smisla ako se ne vidiš u mrežama a put do certifikata je prilično težak  i skup (ako ideš na akademiju) Ljudi upišu Akademiju pa odustanu nakon prvog semestra jer nisu mislili da je tako teško ili su mislili da je to nešto drugo... Imaš knjige u izdanju CISCO press oko 600 stranica za CCNA stupanj. Certifikat vrijedi 3 godine i nakon toga je potrebno ponovno polagati ili dobiti certifikat višeg stupnja. Polaganje za certifikat se vrši u certificiranim centrima preko interneta tako da ti nitko ne može "srediti papir" {#}

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj upute..
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Cisco da-ne?
alfaero kaže...

Ovako student sam FIT-a u Mostaru i prijatelj me nagovara da upisemo cisco akademiju koji je takoder stundent na spomenutom faksu.

 

Nasao sam neke teme na forumu ali su solidno stare.

 

Zanima me dali se to iplati upisat to jest na to spiskat novac kad svi znamo da su gadna vremena?

Kakve prednosti cu imat sa cisko certifikatom u pronalazenju posla i radu?

 

Svakako upisi Cisco to ce te uvest u mreze, imam ti ja knjigu CCNA hrvatsku literaturu, ako treba nemas beda javi se samo

13 godina
neaktivan
offline
Re: Cisco da-ne?
sudy_freak kaže...

Doletjela je danas brošura ETFOS-a (kojeg ću nadam se biti nagodinu član) o CISCU i svemu što nudi. Dakle, kako vidim i što sam i sam mislio to nije loša stvar?! Imam li ikakve prednosti pri zaposlenju s Uvjerenjem o polaganju nekog od smjerova? Za početak mi se svidio smjer Računalni serviser ili Serviser računala, ne znam kako je naslovljeno. Moja su pitanja, koliko to traje po danima, ako taj smjer ima 140 radnih sati? Koliko je to dana/tjedana? Što sam i mogu li se recimo, odmah zaposliti s položenim smjerom i dobivenim Uvjerenjem? Ima li itko iskustava s bilo kojim od smjerova?

Serviser računala... hm! Trenutno je u tijeku tečaj na ETFOS-u i jako je dobar - AKO si početnik! Npr. ja ga polazim i mislim da mi puno koristi - jer se bavim morem stvari (graf. / web design; bla...) - a ove osnove nemam. Zato mi koristi. Održava se dva puta tjedno (uto-čet) predvečer po dva sata, detalji programa pišu ti na njihovim PIOU ETFOS stranicama... Novi ciklus bi trebao uskoro krenuti, a ako te što zanima - pitaj (može i na privat). O CISCO samo najbolje - ako te to zanima i ako se time misliš baviti. Ostali tečajevi su im također kvalitetniji - koliko znam web i grafički dizajn su super... "Na izvoru znanja!" ...još za te pare!!! Povoljni su. Certifikat ti ništa ne znači, ako ne znaš raditi, a dobro dođe ako znaš!

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.2.2011 23:23 (MiKe-Dj).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Cisco da-ne?

Ako te svijet mreža zanima svakako da. Iako je CCNA CISCOV mrežni certifikat daje odlično predznanje ne samo i za mreže nego znanje primjenjivo u sistem administraciji, projektiranju mrežnih sustava, virtualizaciji ...

Poanta je: ukoliko misliš položit certifikat i očekuješ posao samo na osnovu certifikata ništa od toga.

                 ukoliko je ccna samo početak tvog daljnjeg educiranja i usavršavanja vrijedi svake kune

 

ccna+mcitp enterprise administrator je primjerice ubojita kombinacija

 

 

13 godina
neaktivan
offline
RE: Cisco da-ne?

ccna mozes komotno ucit doma, imas packet tracer koji ti je simulator na kojem radis sve vjezbe, i materijale skini s isohunta ili neceg slicno, samo obrati paznju koja je verzija to sta skidas.. za 3 mjeseca si na konju

14 godina
protjeran
offline
Cisco da-ne?

Evo i ja mislim na jesen krenuti na CCNA u Algebri samo ne znam kakvo je predznanje potrebno za to i naravno koliko je matematika bitna? Završio sam gimnaziju, a engleski mi ide super. Mogu li ja ikako konkurirati nekome za isto radno mjesto (neka firma koja koristi Ciscovu opremu npr.) ako ja imam CCNA, CCNP i MCITP, a on je došao s FER-a ili FOI-a bez tih certova? Još me zanima bi li trebao prije toga završiti neki od CompTIA tečajeva - ako da, koji biste bi mi preporučili?

Gott mit uns!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Cisco da-ne?

Predznanje ti nije potrebno. Naravno da ti položeni certifikati daju prednost, jer oni garantiraju da nešto već znaš raditi, što poslodavci i žele i sigurno ćeš biti u prednosti u odnosu na nekog tko je završio faks, a nema niti jedan certifikat. Ako te zanima rad s Microsoft okruženjem, onda ti predlažem da ideš na njihove certifikate.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Cisco da-ne?

išao sam na CCNA 2016. i odmah sam prošao ... sada opet spreman ... Nadam se da nastavni program ne mijenja previše od tada :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.12.2016 10:48 (Jorge Dubose).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice