Edunet & Algebra

poruka: 35
|
čitano: 14.790
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Edunet & Algebra

Postovanje svima, prelisto sam cijeli forum vezan uz ICT skolovanje i imam jedno pitanje jer ga nisam naso odgovor ovdje a ni na netu.

 

Neke stvari mi nisu jasne jer recimo ja moram polozit neke cerifikate i sad gledam di bi to mogo polagat i vidim jednu stvar koja me ubola u oko.

 

U Algebri MCITP server administrator dode oko 16000kn dok u Edunetu 7900kn.

 

Vidim Algebra ima neke uvjete, da sad ne nabrajam za njihove certifikate, dok su u Edunetu stavili samo engleski jezik jer se uci na engleskom i kao nauci se to sve.

 

Ja sam to shvatio ko da je to "lagano" po Edunetu a znam da nije, polozio sam A+ uz samostalno ucenje i sada ucim N+ i mogu reci da A+ je setnja u parku dok su mreze nezgodne i ako se zeli svladati to sve treba dobro zapet,

naravno da na kraju znas o cem pricas i razumijes a ne sve nauci iz braindumpova i imas certifikat a nemas poima. Znanje me zanima a ne CERT. Premda i on je potreban.

 

E sada pitanje glasi koja je skola bolja? Dali stvarno Algebra vredi 8100kn vise?

 

Meni osobno Algebra izgleda dosta bolje, prvo web stranica dotjeranija premda i Edunet je poradio dosta na svojoj. Algebra pokriva vise podrucja, na forumima se dosta se njih spominje ali opet to je dijelom jer imaju dosta veliku ponudu ali na kraju dana to je moje subjektivno misljenje, niti sam bio u Edunetu niti u Algebri.

 

Po mojoj procjeni ako vredi 8100kn algebra vise spreman sam dati a opet ako ne vredi ne daje mi se 8100kn. Trenutno ucim samostalno za N+ i to me ne zanima vise. Puno se tu vremena gubi i i treba pristup opremi nekoj a ne kad ti nesto nije jasno pa trazi na netu pa problema 100. Zelim di ima program koi pratim, proffesora, i da ucim redom kak ide i cao.

 

Ispricavam se unaprijed na pravopisu jer nemam laptop sa hrvatskim znakovima.

 

Zahvaljem.

 

Za trijumf zla dovoljno je da dobri ljudi ne cine nista.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Edunet & Algebra
natal kaže...

Postovanje svima, prelisto sam cijeli forum vezan uz ICT skolovanje i imam jedno pitanje jer ga nisam naso odgovor ovdje a ni na netu.

 

Neke stvari mi nisu jasne jer recimo ja moram polozit neke cerifikate i sad gledam di bi to mogo polagat i vidim jednu stvar koja me ubola u oko.

 

U Algebri MCITP server administrator dode oko 16000kn dok u Edunetu 7900kn.

 

Vidim Algebra ima neke uvjete, da sad ne nabrajam za njihove certifikate, dok su u Edunetu stavili samo engleski jezik jer se uci na engleskom i kao nauci se to sve.

 

Ja sam to shvatio ko da je to "lagano" po Edunetu a znam da nije, polozio sam A+ uz samostalno ucenje i sada ucim N+ i mogu reci da A+ je setnja u parku dok su mreze nezgodne i ako se zeli svladati to sve treba dobro zapet,

naravno da na kraju znas o cem pricas i razumijes a ne sve nauci iz braindumpova i imas certifikat a nemas poima. Znanje me zanima a ne CERT. Premda i on je potreban.

 

E sada pitanje glasi koja je skola bolja? Dali stvarno Algebra vredi 8100kn vise?

 

Meni osobno Algebra izgleda dosta bolje, prvo web stranica dotjeranija premda i Edunet je poradio dosta na svojoj. Algebra pokriva vise podrucja, na forumima se dosta se njih spominje ali opet to je dijelom jer imaju dosta veliku ponudu ali na kraju dana to je moje subjektivno misljenje, niti sam bio u Edunetu niti u Algebri.

 

Po mojoj procjeni ako vredi 8100kn algebra vise spreman sam dati a opet ako ne vredi ne daje mi se 8100kn. Trenutno ucim samostalno za N+ i to me ne zanima vise. Puno se tu vremena gubi i i treba pristup opremi nekoj a ne kad ti nesto nije jasno pa trazi na netu pa problema 100. Zelim di ima program koi pratim, proffesora, i da ucim redom kak ide i cao.

 

Ispricavam se unaprijed na pravopisu jer nemam laptop sa hrvatskim znakovima.

 

Zahvaljem.

 

 

Moze neki link na MCITP edunet edukaciju? Gledam na njihovim stranicama i vidim da imaju samo cisco edukaciju.

 

13 godina
offline
Edunet & Algebra

Ma pogrijesio sam jer edunet mijenjo izgled stranice pa su sad slicne. Net akademija je. Al opet ne mijenja to bitno stvari.

Cinjenica ja da su duplo jeftiniji.

 

Evo link.

 

http://www.netakademija.hr/mcitp-server-administrator

 

Edit:

 

Molim administratora da zatvori temu. Ocito nitko nist pametno nema reci.

 

Hvala.

Za trijumf zla dovoljno je da dobri ljudi ne cine nista.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2013 2:08 (natal).
 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Edunet & Algebra
natal kaže...

Ma pogrijesio sam jer edunet mijenjo izgled stranice pa su sad slicne. Net akademija je. Al opet ne mijenja to bitno stvari.

Cinjenica ja da su duplo jeftiniji.

 

Evo link.

 

http://www.netakademija.hr/mcitp-server-administrator

 

Edit:

 

Molim administratora da zatvori temu. Ocito nitko nist pametno nema reci.

 

Hvala.

 

Ne mozes ocekivat odgovor, ako zbunis ljude sa krivim informacijama. Editiraj poruku ako si skuzio da je krivo.

 

Sto se tiče razlike između ove dvije akademije, ne vjerujem da je Algebra toliko kvalitetnija, odnosno Net toliko lošiji (vidim da je i satnica ista - oko 170 sati). Bio sam jedino u Algebri i stvarno su kvalitetni, ali to može biti 1000 - 2000 kn razlika u kvaliteti (možda klimatizirana prostorija, bolja računala, bolje stolice i stolovi na kojima slušaš predavanja i slično....). Treba ispitati i da li je polaganje certifikata u cijeni.

A može biti da ovo u Net akademiji više i ne vrijedi, nego oni jednostavno nisu ažurirali stranicu, a i dobra im je reklama - širi se glas internetom "kako su jeftini".

Microsoft je nedavno izmjenio nazive certifikata, tako da više nije MCITP, nego se je vratio na MCSA i MCSE nazive certifikata. Pogledaj ovo:

http://www.microsoft.com/learning/en/us/certification-overview.aspx

 

Moje mišljenje je da najbolje nazoveš i ispitaš sve, a ako je tolika razlika u cijeni, ja bih se odlučio za Net akademiju.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Edunet & Algebra

Kao polaznik MCITP programa na NetAkademiji, mogu reći  iz prve ruke da se isplati ići na to ako čovjeka zanima to područje. Jer gradivo je opširno, ima hrpu novih stvari koje čovjek sazna (a nije prije imao doticaja sa administracijom servera) i ako se želi naučiti sve onda će biti potrebno učiti i kod kuće nešto.

Predavača se može pitati bilo koja sitnica, odgovorit će bez problema.

 

I ako je osoba u mogućnosti, dobro je platiti cijenu odmah u komadu je rje po ratama skuplje :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Edunet & Algebra

Ovo je moje iskustvo sa Algebrom, dozivotno sam ih prekrizio kad sam saznao tko su i sto su. Uz to sve licence koje imaju se placaju, bilo koja skola da odluci platiti licencu predavanja nekog programa moze ga voditi i dobiti potvrdu o vodjenju. Prema tome treba biti malo logican.

 

Poslovanje i stručnost alternativnih obrazovnih institucija. S obzirom da sam imao prilike se uvjeriti kako neke od tih škola rade želio sam obavjestit i druge da paze i dobro razmisle kada upisuju različite tečaje. Ovom prilikom bih se dotaknuo Algebre i stručnosti njezinih predavača koji vode multimedijske tečajeve, te nekoliko novih tečaja koje su uveli.

 

Kako se postaje predavač u Algebri?

 

1. Popunite prijavnicu i čekate da vam se jave. Svi prijavljeni su zatim dužni pisati stručni ispit. Stručni ispit nije stručni ispit, već se ispit sastoji od imenovanja što koja ikona u programu radi (za smjerove web predavač, dtp predavač, 3d predavač, fotografija...). Ispit se ne piše u uredu firme, već ured firme ispit dostavlja natjecateljima na njihovu kućnu e-mail adresu. Kada vam Algebra kaže da su neki njihovi predavači stručni, dobar dio njih to nije. Jer kada "stručni" ispit pišete kod kuće možete prepisivati, za razliku kada ga pišete u prostorijama firme. Zato na fakultetima studenti pišu ispite u dvorani pod kontrolom profesora, a ne kod kuće, jer se njihovo znanje mora testirati, a ne možete testirati nečije znanje ako mu dopustite da prepisuje korištenjem googla. To je stručni ispit po Algebri, prepisivanje.

 

2. Zatim slijedi razgovor i dokazivanje pred komisijom. U mailu će vam dostaviti nekoliko desetaka zahtjeva kako morate predavati. Ono što me je vrlo iznenadilo jest da je strogi naglasak bio da kandidati ne smiju predavati kao nastavnici i profesori i da tako ne bi trebali predavati. Isto to će vam naglasiti i voditelj odjela. Isto je naglasak bio na korištenje ploče iznad 60% vremena tijekom jednog radnog sata (ako imate projektor i predavač ste web dizajna ili grafičkog dizajna) za korištenje ploče kroz toliki vremenski period morati ćete izmišljati toplu vodu. Uz projektor ploča jedva da vam treba.

 

3. Stručna komisija se ne sastoji od stručne komisije već 2 osobe područnog ureda koji ga vode i jedne osobe koja je vidovnjak (odnosno procjenitelj psihološkog profila). Za predmet koji ste se natjecali i koji spada u napredno poznavanje računala svako vaše izlaganje će biti prekidano pitanjima poput:"Oprostite, ali što je to "control" i gdje se nalazi?" Nijedno pitanje neće biti u rangu predmeta koji izlažete jer procjenitelj ne zna ništa o predmetu u kojem je on "stručna" komisija. Takva pitanja očekujete na tečaju za ECDL diplomu, gdje se uče osnove rada na računalu, ali ne na naprednim predmetima poput grafičkog i web dizajna, 3d dizajna, web programiranja i sl.

 

Zatim ćete nakon izlaganja čuti niz nebuloza o tome tko ste vi. Psihološka procjeniteljica u 10 minuta zna cijeli vaš život i kakva ste vi osoba. Na mnoga viđenja dotične osobe nisam se ni trudio pratiti jer su zvučala poput naučne fantastike - Vidoviti Milan referenca. Kada sam ja želio njima postaviti pitanje stalno su me prekidali, dok ja njih nisam niti jednom, te do kraja sam slušao sve što su imali za reći. Vjerojatno nitko nije očekivao da ću na kraju napravit raspravu o stručnosti. Vjerojatno nisu očekivali od kandidata pitanja.

 

A rečeno mi je da ne mogu voditi predavanje kako vodim jer će na tečaju biti ljudi koji ne znaju osnove računala. Pitao sam ih:" Zašto upisujete ljude na napredne tečaje rada na računalu ako oni ne znaju osnove rada?" Odgovor nisam dobio, ali sam ga znao, jer se radi o marketingu i prodaji svima i svakome bilo što samo da se zaradi, ljudi su u cijeloj priči nebitni kao i njiho osposobljavanje. U to vrijeme je država raspisala poticaje HZZ za besplatno školovanje, pa je Algebra pokušala preko svojih lobista ugrabiti što više novca iz proračuna upisujući ljude svih profila bilo gdje bez da su ih stručno savjetovali o kvalifikacijama potrebnim za određeno polaganje i slušanje tečaja.

 

Zatim mi je rečeno da se vidi da strahovito puno znam i da se vidi da poznajem sve probleme vezane uz struku i da to predstavlja problem, jer bih se zapričavao sa polaznicima koji znaju više i da bi zbog toga bilo neugodno onima koji znaju manje, te da tako nitko ništa ne bi naučio poticanjem polaznika na raspravu o iskustvima i znanju. Moje pitanje je uslijedilo:"Sama logika i moje iskustvo kao predavač kaže suprotno, objasnite mi, kako osoba koja zna manje može ništa ne naučiti ako ju se uključi u raspravu sa onima koji znaju više?" Odgovor nisam dobio, iako mi je već tada postajalo jasno da se radi o firmi koja traži poslušnike i ne zanima je obrazovanje njezinih polaznika, već samo mužnja love, zato i upisuju ljude svih profila na napredne tečajeve gdje onda nastaju nepremostive razlike u količini znanja sa kojima nestručni predavači ne znaju izaći na kraj, zato je Algebra naglasila da se predavač striktno mora držati literature koju mu uruči ured. Pokušao sam im objasnit da je vrlo vjerojatno da oni koji znaju više će napustit tečaj ako ne nauče ono što je zadano programom.

 

Dao sam opasku na kraju i rekao da ono što oni kao škola traže ne vodi ka kvalitetnoj nastavi jer se spriječava dijalog između predavača i polaznika, a ako upisujete ljude različitih profila onda da bi svi sve naučili i dosegli neki zajednički nivo znanja potrebno je jako puno interakcije. Kad sam rekao da kod takvih razreda je najbolje napravit 2 grupe (naprednu i početničku), rečeno mi je da odjel ne dozvoljava dodatna predavanja i da dodatni besplatni sati nisu dozvoljeni.

 

Cijelo poslovanje Algebre i ono što se od mene tražilo bilo je u suprotnosti sa mojim moralnim stajalištima. U životu radio sam za mizerije, male plaće, na nekim poslovima sam bio zbog niz faktora neučinkovit, ali kod stvari kad je bilo u pitanju da nekom prenesete znanje i iskustva ne možete se ponašati kao da strižete ovce i tu nikada nisam podbacio. Ne možete naplatiti 11000kn tečaj i reći:"Biti ćete osposobljeni za rad u tom polju!" Jer nećete, jer predavač koji vam predaje prvi put radi u aplikaciji u kojoj mu je zadan rad, a dotad je radio u nekoj drugoj i to iz hobija. Koji nikada nije radio u struci svog hobija i koji vas ne može uputiti ni objasniti vam kako stvari na tržištu rada stoje. Koji vas ne može naučiti ničemu osim što radi tipka "Size".

 

I onda se nađete u dilemi, kada vam treba neki prihod sa strane ali vas vaša moralna načela prc*** u mozak. A objašnjenje na kraju:"Vidi se da znate više od svih prijavljenih kandidata i naš ste potencijalni izbor bili, ali ploču niste koristili, te je razvidno situaciji da ste osoba koja je previše komunikativna te bi se lako zapričala sa onima koji znaju više što bi drugima oduzelo vrijeme da steknu potrebno znanje!" Tu me je razum skoro natjerao u plač od smijeha, jer je cijeli natječaj zajedno sa stručnim ispitom doslovce izgledala kao predstava u cirkusu gdje ti sebe kao čovjeka pitaš:"Bože, pa tko je ovdje normalan?!"

 

Kad Algebra kaže:"Naši predavači su stručni!" Jesu, ima ih stručnih, to je činjenica. Isto tako ima ih koji nikad u životu nisu radili u svojoj struci a zvanje su si dali na bazi hobija i ne poznaju ni bazu stvari i problematike o kojoj vas moraju naučiti već čitaju iz skripte te su posao dobili ispred onih koji imaju iskustva i znanja i stručni su, te poznaju stanje problema što baca sumnju na već unaprijed ugovoreni izbor kandidata.

 

Isto tako Algebra je uvela novi program, koji se meni učinio primamljiv. 11000kn - Tečaj pisanja EU projekata, želio sam se dovoljno informirati da znam o čemu se radi i kolika je razina kvalitete i isplativosti tečaja. Upitao sam ured:"Koliko je polaznika tog smjera napisalo valjani projekt koji je usvojen?" -Odgovor sjedišta Algebre je bio:"Svi naši polaznici su izuzetno zadovoljni tečajem!" U prijevodu, nijedan polaznik nije ništa ostvario, naprotiv mnogi su se žalili da uopće ne znaju što su slušali.

 

Algebru hvalim samo kada su u pitanju tečaji  mreža i marketinga i to ću nastaviti činiti i dalje (iako kvaliteta ovisi od pordučnog ureda, nisu svi predavači mreža kompetentni), za sve ostale tečaje - predavači su neprofesionalni i bez stručnog iskustva. Dio krivice je i moj, što ne znam šutjeti i stalno postavljam neugodna pitanja koja bacaju sumnju na kvalitetu usluge koju firma nudi.

To je sto ja znam. Pa sad vidi. Mozda da istrazis EduNet i vidis kako stvari tamo stoje?

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2013 17:33 (StroyentFISH).
12 godina
odjavljen
offline
Edunet & Algebra

Odličan post StroyentFish-dokazao si koliko je Albagra profesionalna ustanova.

 

Ista stvar je i sa onom njihovom visokom školom ili kako se već zove. Njima je tamo veći problem ako student ne koristi Facebook nego ima li išta u glavi.

 

 

BTW, Net Akademija rules. Najbolja takva ustanova u HR,a i šire.

 

 

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Edunet & Algebra
StroyentFISH kaže...
//CUT

 

Ne vidim nikakvu vezu s kvalitetom edukacije u Algebri s tvojim iskustvom prilikom prijave za posao. Nisi dobio posao jer nisi zadovoljio i to je sve. Nema potrebe svoj ego lječiti na način da dezinformiraš ostatak ekipe. Bio si na razgovoru za posao, Algebra je privatna firma koja ima svoja pravila zapošljavanja, nisi prošao i to je to, ideš dalje.

 

Očekivati da neko nakon edukacije napiše projekt za EU i da mu odmah prođe a specijalno nakon tako kratkog vremena je kao da ja očekuejm da neko nakon tečaja programiranja iskodira novi OS u rangu Windowsa ili Linuxa.

 

Po tvojim izjavama se čini da ti znaš sve predavače u svim poslovnicama i sve tečajeve, a u stvari si očito bio na samo jednom ili dva seminara (mreža ili marketing).

 

Smatrao si se kompetentnim i stručnim za posao koji si se prijavio. Nisi. Ili nisi za Algebru. Život ied dalje.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
16 godina
neaktivan
offline
Re: Edunet & Algebra
Pranja kaže...

Odličan post StroyentFish-dokazao si koliko je Albagra profesionalna ustanova.

 

Ista stvar je i sa onom njihovom visokom školom ili kako se već zove. Njima je tamo veći problem ako student ne koristi Facebook nego ima li išta u glavi.

 

 

BTW, Net Akademija rules. Najbolja takva ustanova u HR,a i šire.

 

 

Dakako da je odličan post ako ga gledaš kao kukanje zbog nedobivenog posla. Ovo  samo dokazuje da će uvijek bit ljudi koji su nezadovoljni jer njihova percepcija o sebi i svojim mogucnostima nije ista kao percepcija ostatka svijeta.

 

Nije problem ako student koristi Facebook. Ako ce student platit cca 25k kn da bi surfao po Facebook-u, OK. Ja osobno na svojim predavanjima i vježbama to ne dopustam. Takvi studenti obicno jako brzo pokazu sto imaju "u glavi" na pismenom ili usmenom.

 

Mnogobrojna priznanja, domacih i stranih recenzijskih  i akreditacijskih kuća pokazuju kvalitetu i Algebre i visoke škole. Većina drugih ustanova se može pohvaliti samo ovakvim komentarima bezimenih i iza nadimaka sakrivenih korisnika foruma.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
12 godina
odjavljen
offline
Re: Edunet & Algebra
mfrankovic kaže...
 

Ne vidim nikakvu vezu s kvalitetom edukacije u Algebri s tvojim iskustvom prilikom prijave za posao. Nisi dobio posao jer nisi zadovoljio i to je sve. Nema potrebe svoj ego lječiti na način da dezinformiraš ostatak ekipe. Bio si na razgovoru za posao, Algebra je privatna firma koja ima svoja pravila zapošljavanja, nisi prošao i to je to, ideš dalje.

 

Očekivati da neko nakon edukacije napiše projekt za EU i da mu odmah prođe a specijalno nakon tako kratkog vremena je kao da ja očekuejm da neko nakon tečaja programiranja iskodira novi OS u rangu Windowsa ili Linuxa.

 

Po tvojim izjavama se čini da ti znaš sve predavače u svim poslovnicama i sve tečajeve, a u stvari si očito bio na samo jednom ili dva seminara (mreža ili marketing).

 

Smatrao si se kompetentnim i stručnim za posao koji si se prijavio. Nisi. Ili nisi za Algebru. Život ied dalje.

 

Zašto ga napadate i vrijeđate? To je opet onaj vaš kaubojskistil nastupanja na ovome forumu. Umjesto da čovjeka pozovete i osobno provjerite o čemu je riječ,vi ga pljujete. Bravo.

 

 

mfrankovic kaže...
 

 

 

Dakako da je odličan post ako ga gledaš kao kukanje zbog nedobivenog posla. Ovo  samo dokazuje da će uvijek bit ljudi koji su nezadovoljni jer njihova percepcija o sebi i svojim mogucnostima nije ista kao percepcija ostatka svijeta.

 

Nije problem ako student koristi Facebook. Ako ce student platit cca 25k kn da bi surfao po Facebook-u, OK. Ja osobno na svojim predavanjima i vježbama to ne dopustam. Takvi studenti obicno jako brzo pokazu sto imaju "u glavi" na pismenom ili usmenom.

 

Mnogobrojna priznanja, domacih i stranih recenzijskih  i akreditacijskih kuća pokazuju kvalitetu i Algebre i visoke škole. Većina drugih ustanova se može pohvaliti samo ovakvim komentarima bezimenih i iza nadimaka sakrivenih korisnika foruma.

 Post je odličan iz razloga što sada svi mogu vidjeti kako se "radi" u Algebri.

 

Ja ne govorim o tome da neko surfa pod nastavom,ne mijenjate mi riječi. Doslovno sam na upisu doživio to da me se ispituje zašto ne koristim fejs.

 

Bla,bla,bla -priznanja,istraživanja,pohvale-koga i čega? Nikoga i ničega. Istih bezimenih firmi kao što je vaša,lažnih i krivotvorenih istraživanja i anketa.

 

Ustanova koju sam spomenuo (NetAkademija) je najbolja Cisco akademija u regiji. U jelly?   Oni barem imaju dokaz za to od relevantnog izvora. I ne,ja nemam veze s njima,isto kao i sa vama,ali poznajem rad i jednih i drugih.

 

A to što ste vi javna osoba a ja nisam-kakve to ima veze? Nije moja faca u Bugu,na prospektima itd. pa da moram se predstavljati imenom i prezimenom. Ako ti ne paše to,imaš fejs pa tamo brani taj ćumez u kojemu radiš.

 

No što uopće očekivati od osobe koja je izjavila da će svi koji ne upišu Algebru provesti 10 godina na šrot državnim fakultetima i da neće imati posao nakon završenog obrazovanja. Jesu li vas i to naučili u Algebri?

 

Što je Algebra postigla? Gdje su njeni studenti? Nema ih,nisu zaposleni iako im se to obećavalo. A neki od njih ni ne znaju koristiti računalo. {#}

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
12 godina
neaktivan
offline
Re: Edunet & Algebra
Pranja kaže...

 

Ustanova koju sam spomenuo (NetAkademija) je najbolja Cisco akademija u regiji. U jelly?   Oni barem imaju dokaz za to od relevantnog izvora. 

 

 

Može samo koja informacija više o ovome? Neki link o čemu se radi.

Hvala

12 godina
odjavljen
offline
Re: Edunet & Algebra
West kaže...

 

 

Može samo koja informacija više o ovome? Neki link o čemu se radi.

Hvala

 Izvoli: http://www.netakademija.hr/

 

 

http://www.netakademija.hr/netakademija-postala-cisco-academy-support-centre

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.2.2013 17:29 (Pranja).
13 godina
offline
Re: Edunet & Algebra
Pranja kaže...
West kaže...

 

 

Može samo koja informacija više o ovome? Neki link o čemu se radi.

Hvala

 Izvoli: http://www.netakademija.hr/

 

 

http://www.netakademija.hr/netakademija-postala-cisco-academy-support-centre

 

Iskreno, ja vidim nekakve polu vijesti iz 2005. ili 2008. Mi smo ovo, mi ono?

Ima što službeno od neke treće strane? Tko ih je izabrao da su "najbolji"? Što to znači? Po čemu?

12 godina
odjavljen
offline
Re: Edunet & Algebra
Darko1983 kaže...

 

Iskreno, ja vidim nekakve polu vijesti iz 2005. ili 2008. Mi smo ovo, mi ono?

Ima što službeno od neke treće strane? Tko ih je izabrao da su "najbolji"? Što to znači? Po čemu?

 Molim? 2005,2008? Gdje si to vidio?

 

Što si ti čitao? Algebrin web?  

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
13 godina
offline
Re: Edunet & Algebra

http://www.netakademija.hr/category/iz-medija

 

najsličnije što ima tvojim tvrdnjama.

 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Edunet & Algebra
Darko1983 kaže...

http://www.netakademija.hr/category/iz-medija

 

najsličnije što ima tvojim tvrdnjama.

 

 Klikni na drugi link koji sam stavio i čitaj.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
16 godina
neaktivan
offline
Re: Edunet & Algebra
Pranja kaže...
\\CUT

Dakle, nekima je odista potrebno otići na neki tečaj čitanja s razumjevanjem. Nikoga ja nisam napao. Jednostavno sam konstatirao očito. Čovjek je bio na razgovoru za posao, nije zadovoljio uvjete koji su se tražili. I u čemu je tu sada problem? Što ga imam ja osobno pozivati? Čemu?

 

Algebra je certificirani edukacijski partner svih relevantnih IT tvrtki (http://algebra.hr/ popis je na dnu stranice). Visoka škola ima nekoliko akreditacija od domaćih nadležnih tjela ali i od stranih akreditacijskih kuća (http://www.racunarstvo.hr/onama.aspx?id=1321). Za sve ovo pronaći je bilo potrebno točno 30 sekundi.

 

Gdje ja spominjem sebe kao javnu osobu? (pogledati prvu rečenicu) Ovo nema apsolutno nikakave veze samnom, niti sam ja javna osoba. Skrivanje iza nadimka govori više o tebi nego o ičemu drugome.

 

Dakle opet, znam da je u tom postu na koji se pozivaš glede fakulteta bilo dosta teksta, ali ipak si mogao uzeti malo vremena i pročitati cijeli post, da dobiješ kontekst svega. Niti ja mislim da su državni fakulteti šrot niti mislim da su privatni najbolji. Kroz sve moje postove i odgovore na ovakve nebuloze provlači se ista stvar. Cjeloživotna edukacija je bitna. Kako će  je neko provoditi to je njegova stvar.

 

Ni Algebra ni visoka škola ne obećavaju nikome posao nakon završetka tečaja ili fakulteta. To je jasno svakome tko potroši barem minutu na samo-informiranje.

 

Za tvoju informaciju, skoro svi studenti svih generacija koje su do sada završile su zaposleni, mislim da samo jedan ili dva nisu. Nekima je visoka škola pomogla da nađu posao kod njenih partnera a neki su se zaposlili u tvrtkama iz kojih dolaze izvanredni studenti na njihovu preporuku.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
13 godina
protjeran
offline
Edunet & Algebra

Ah da, to je ta sprega industrije->učilišta->države zbog koje danas ljudi ne mogu dobiti posao ako nemaju ŽBRLJ certifikat iz klikanja po wordu.

 

Tako da svi zajedno radite magarce od ljudi koji nemaju certifikate, a imaju znanja.

 

Uz izuzetak nekih certifikata, kao što su cisco itd, koji su se pokazali korisnima, ali opet ne i ključnima.

 

Naravno, rvacka nije izuzetak, tako se to radi i vani, a sve u svrhu cijeđenja novaca.

 

I molim vas nemojte mi govoriti da je svakome na izbor, kad poslodavci uvjetuju certifikate u sve većoj mjeri. Izbor polako postaje obaveza. Prisilna.

Ad astra peronospora
 
5 1 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: Edunet & Algebra
mfrankovic kaže...

1.Dakle, nekima je odista potrebno otići na neki tečaj čitanja s razumjevanjem. Nikoga ja nisam napao. Jednostavno sam konstatirao očito. Čovjek je bio na razgovoru za posao, nije zadovoljio uvjete koji su se tražili. I u čemu je tu sada problem? Što ga imam ja osobno pozivati? Čemu?

 

2.Algebra je certificirani edukacijski partner svih relevantnih IT tvrtki (http://algebra.hr/ popis je na dnu stranice). Visoka škola ima nekoliko akreditacija od domaćih nadležnih tjela ali i od stranih akreditacijskih kuća (http://www.racunarstvo.hr/onama.aspx?id=1321). Za sve ovo pronaći je bilo potrebno točno 30 sekundi.

 

3.Gdje ja spominjem sebe kao javnu osobu? (pogledati prvu rečenicu) Ovo nema apsolutno nikakave veze samnom, niti sam ja javna osoba. Skrivanje iza nadimka govori više o tebi nego o ičemu drugome.

 

4.Dakle opet, znam da je u tom postu na koji se pozivaš glede fakulteta bilo dosta teksta, ali ipak si mogao uzeti malo vremena i pročitati cijeli post, da dobiješ kontekst svega. Niti ja mislim da su državni fakulteti šrot niti mislim da su privatni najbolji. Kroz sve moje postove i odgovore na ovakve nebuloze provlači se ista stvar. Cjeloživotna edukacija je bitna. Kako će  je neko provoditi to je njegova stvar.

 

5.Ni Algebra ni visoka škola ne obećavaju nikome posao nakon završetka tečaja ili fakulteta. To je jasno svakome tko potroši barem minutu na samo-informiranje.

 

6.Za tvoju informaciju, skoro svi studenti svih generacija koje su do sada završile su zaposleni, mislim da samo jedan ili dva nisu. Nekima je visoka škola pomogla da nađu posao kod njenih partnera a neki su se zaposlili u tvrtkama iz kojih dolaze izvanredni studenti na njihovu preporuku.

 1.Ne, uopće ne napadate. Samim time što nije dobio posao (unatoč razlozima koji su mu dani) vama  to znači da je bezvrijedan i da je njegovo iskustvo nebitno. Dafaq?

Upravo je naveo problem u vašoj ustanovi. Ništa nećete učiniti glede toga? Naravno,radije njega popljuvati da ništa ne vrijedi.

 

2. Ne zanima me reklama.

 

3. Ima itekako-ovo je forum gdje 98 i više posto ljudi imaju nickove-ako vam smeta,imate facebook za imena i prezimena. Vjerojatno smo svi manje vrijedni od plemenitog Frankovića koji je face jer je on stavio ime. Uuuuu,zakooon. I da stavim ime i prezime-što bi bilo? Apsolutno ništa. Argument "moj je tata jači nego tvoj" stil.

 

4. Pročitao sam ja sav taj tekst,kontekst je sasvim jasan-dođite u Algebru. Kao i svaka vaša poruka o toj ustanovi. I dobar dio ove.

 

5. Čitate li vlastite reklame i letke?

 

6. Gdje? Gdje su ti studenti? U kojim tvrtkama?

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
16 godina
neaktivan
offline
Re: Edunet & Algebra
Pranja kaže...

 1.Ne, uopće ne napadate. Samim time što nije dobio posao (unatoč razlozima koji su mu dani) vama  to znači da je bezvrijedan i da je njegovo iskustvo nebitno. Dafaq?

Upravo je naveo problem u vašoj ustanovi. Ništa nećete učiniti glede toga? Naravno,radije njega popljuvati da ništa ne vrijedi.

 

2. Ne zanima me reklama.

 

3. Ima itekako-ovo je forum gdje 98 i više posto ljudi imaju nickove-ako vam smeta,imate facebook za imena i prezimena. Vjerojatno smo svi manje vrijedni od plemenitog Frankovića koji je face jer je on stavio ime. Uuuuu,zakooon. I da stavim ime i prezime-što bi bilo? Apsolutno ništa. Argument "moj je tata jači nego tvoj" stil.

 

4. Pročitao sam ja sav taj tekst,kontekst je sasvim jasan-dođite u Algebru. Kao i svaka vaša poruka o toj ustanovi. I dobar dio ove.

 

5. Čitate li vlastite reklame i letke?

 

6. Gdje? Gdje su ti studenti? U kojim tvrtkama?

Disleksija prijatelju. Disleksija je tvoj problem.

 

1. Da je sada i akademik, ako nama ne paše u poslu ne treba nam. Ako ti je do zbrinjavanja svih koji traže posao, slobodan si otvoriti firmu i zaposliti sve koji ti dođu na razgovor, bez obzira trebaju li ti ili ne.

2. Nisu to reklame. To je direktan odgovor na tvoju nesposobnost da sam pronađeš tu informaciju.

3. Ovo je mjesto gdje većina ljudi nema hrabrosti stati imenom i prezimenom iza svojih riječi. Forum je moderirani Usenet. Mjesto gdje bez argumenata, skriven iza nicka, u većini slučajeva možeš pljuvati po drugima kako ti se ćefne. Ne znam da li imam titulu plemeniti, morao bi potražit malo u rodoslovlju. A šta da ti kažem. Broj "faca" na svijet uje ograničen, sorry šta ti nisi jedan od "nas". Da staviš ime i prezime tvoje bi izjave imale malo veću težinu i bile bi ozbiljnije shvaćen. Ovako te ja percipiram kao nekoga ko ili radi za konkurentsku tvrtu ili imaš neki osobni gnjev prema Algebri.

4. Nisi pročitao jer ne razumiješ

5. Čitam. Pogledaj opet moju prvu rečenicu i pronađi se.

6. ? Jel to ko onaj vic "Imena kolega, imena!"?

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
12 godina
odjavljen
offline
Re: Edunet & Algebra
mfrankovic kaže...

Disleksija prijatelju. Disleksija je tvoj problem.

 

1. Da je sada i akademik, ako nama ne paše u poslu ne treba nam. Ako ti je do zbrinjavanja svih koji traže posao, slobodan si otvoriti firmu i zaposliti sve koji ti dođu na razgovor, bez obzira trebaju li ti ili ne.

2. Nisu to reklame. To je direktan odgovor na tvoju nesposobnost da sam pronađeš tu informaciju.

3. Ovo je mjesto gdje većina ljudi nema hrabrosti stati imenom i prezimenom iza svojih riječi. Forum je moderirani Usenet. Mjesto gdje bez argumenata, skriven iza nicka, u većini slučajeva možeš pljuvati po drugima kako ti se ćefne. Ne znam da li imam titulu plemeniti, morao bi potražit malo u rodoslovlju. A šta da ti kažem. Broj "faca" na svijet uje ograničen, sorry šta ti nisi jedan od "nas". Da staviš ime i prezime tvoje bi izjave imale malo veću težinu i bile bi ozbiljnije shvaćen. Ovako te ja percipiram kao nekoga ko ili radi za konkurentsku tvrtu ili imaš neki osobni gnjev prema Algebri.

4. Nisi pročitao jer ne razumiješ

5. Čitam. Pogledaj opet moju prvu rečenicu i pronađi se.

6. ? Jel to ko onaj vic "Imena kolega, imena!"?

 oho,znači Algebra sada izdaje i certifikate za doktore medicine.   Sada i mene vrijeđate.

 

1. Haha,opet to veleumno izbjegavanje odgovora.

 

2. Ne,to su reklame-nešto što može dobiti bilo koji centar za certificiranje,standard,reklo bi se. Po čemu je Algebra posebna? Ni po čemu.

 

3. Vau, nisam znao da se objavom imena i prezimena diže vrijednost postova. Eto,zovem se Ivan Jerminović-i što s time? Jesam li ja uistinu Ivan? Jeste li vi uistinu onaj tko se predstavljate?

 

4. Jesam.

 

5. Ne,ne.

 

6. Da,imena kada su imena bitna.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
16 godina
neaktivan
offline
Re: Edunet & Algebra
Pranja kaže...

 oho,znači Algebra sada izdaje i certifikate za doktore medicine.   Sada i mene vrijeđate.

 

1. Haha,opet to veleumno izbjegavanje odgovora.

 

2. Ne,to su reklame-nešto što može dobiti bilo koji centar za certificiranje,standard,reklo bi se. Po čemu je Algebra posebna? Ni po čemu.

 

3. Vau, nisam znao da se objavom imena i prezimena diže vrijednost postova. Eto,zovem se Ivan Jerminović-i što s time? Jesam li ja uistinu Ivan? Jeste li vi uistinu onaj tko se predstavljate?

 

4. Jesam.

 

5. Ne,ne.

 

6. Da,imena kada su imena bitna.

Ne treba bit doktor medicine da uvidim da ne razumiješ ono što čitaš. To nije uvreda, to je savjet.

 

1. Odgovor je vrlo jasan. Tko ne zadovoljava neće dobiti posao.

2. Kad može dobiti bilo koji centar, kako to onda nema svaki centar?

3. E pa Ivane, samo ti znaš da li si to ti ili nisi. Ako ne znaš, odna imaš još problema.

4. Nisi

5. Prva rečenica

6. Nebitna su

 

Na tvoju sreću, evo jedan mali ignore od mene. Ionako smo dovoljni odvukli ovu temu u off-topic.

 

Što se mene tiče, EOD.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
11 godina
neaktivan
offline
Re: Edunet & Algebra
Pranja kaže...

E moj Frankoviću,lako je biti kukavica pa ignorirati-no budući da ti i ne možeš normalno diskutirati,možda je tako i najbolje.

 

Ne razumijem što uopće ulaziš u rasprave i pokušavaš nametnuti svoj marketing na ovome forumu.

 

Odi na fejs i igraj Algebrine igrice,bit će ti pametnije.

Čovjek ti je lijepo odgovorio na sve. A ti i dalje pucas iste argumente. Misliš da čovjek ima vremena da se s tobom nateže ovdje satima oko iste stvari, pa opet i onda opet sve ispočetka? 

 

Baš bi htio vidjet onoga tko bi meni rekao da ja moram zaposliti nekoga u svojoj firmi. Ja ću zaposliti onoga tko meni odgovara, a ne onoga tko će mi plakat po forumu.

 

Facebook je najveći marketing tool u današnja vremena i njihov marketing pali. Algebra je firma koja zapošljava stotine ljudi i ima milijunske prihode, a to je jedino što se gleda na kraju dana. Nisam bio u Algebri, govodim samo ono za što netrebaš biti Einstein da shvatiš.  

 
4 2 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Edunet & Algebra
noway90 kaže...

Čovjek ti je lijepo odgovorio na sve. A ti i dalje pucas iste argumente. Misliš da čovjek ima vremena da se s tobom nateže ovdje satima oko iste stvari, pa opet i onda opet sve ispočetka? 

 

Baš bi htio vidjet onoga tko bi meni rekao da ja moram zaposliti nekoga u svojoj firmi. Ja ću zaposliti onoga tko meni odgovara, a ne onoga tko će mi plakat po forumu.

 

Facebook je najveći marketing tool u današnja vremena i njihov marketing pali. Algebra je firma koja zapošljava stotine ljudi i ima milijunske prihode, a to je jedino što se gleda na kraju dana. Nisam bio u Algebri, govodim samo ono za što netrebaš biti Einstein da shvatiš.  

 Da bi odgovorio,najprije ga netko treba i nešto pitati-no njega (kao i tebe) nitko nije ništa pitao. Samo se ubacujete u teme i dižete si rejting pljujući po ljudima. Jadno.

 

Za ovo boldano-LOL. I opet skretanje sa prvobitnog razloga spominjanja fejsa.

 

Za ostatak-{#}.  Jedino što se gleda je znanje polaznika nakon tečajeva. Ništa drugo. O prihodima otom,potom-ruka ruku mije.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.2.2013 17:34 (Pranja).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Edunet & Algebra
mfrankovic kaže...
StroyentFISH kaže...
//CUT

 

Ne vidim nikakvu vezu s kvalitetom edukacije u Algebri s tvojim iskustvom prilikom prijave za posao. Nisi dobio posao jer nisi zadovoljio i to je sve. Nema potrebe svoj ego lječiti na način da dezinformiraš ostatak ekipe. Bio si na razgovoru za posao, Algebra je privatna firma koja ima svoja pravila zapošljavanja, nisi prošao i to je to, ideš dalje.

 

Očekivati da neko nakon edukacije napiše projekt za EU i da mu odmah prođe a specijalno nakon tako kratkog vremena je kao da ja očekuejm da neko nakon tečaja programiranja iskodira novi OS u rangu Windowsa ili Linuxa.

 

Po tvojim izjavama se čini da ti znaš sve predavače u svim poslovnicama i sve tečajeve, a u stvari si očito bio na samo jednom ili dva seminara (mreža ili marketing).

 

Smatrao si se kompetentnim i stručnim za posao koji si se prijavio. Nisi. Ili nisi za Algebru. Život ied dalje.

 

Smijesan si. Da, odmah nakon tecaja trebas znati napisati projekt na razini. Kao sto odmah nakon faksa znas programirati aplikaciju ili kao sto odmah nakon kolegija znas izraditi projekt. Sad si se i sma izblamirao, sto ti mislis da ljudima pamet pada iz vedra neba. ONI su platili da ih naucite. Hvala sto si potvrdio sve sto sam rekao.

Drugo, nisma ja nikad seminar kod vas upisao, niste strucni. Kako znam?! Znam tako sto sam provjerio vase predavace, znam tako sto znam kako se postaje kod vas predavac jer strucna komisija je lazna a strucni ispit je cirkus. Dobro da na ispit niste stavili jos pitanje:"Koja boja je crvena?" I onda pod a,b,c i d kvadratice u razlicitim bojama. to bi bio vrhunac cirkusa. I trece, znam dosta ljudi, diplomiranih kako i nediplomiranih koji jako ruzno govore o vama, do sada sam zadovoljne polaznike nasao jedino na vasem fejsu, u zivotu kako putujem po Hrvatskoj, nisam naisao ni na jednog. A znam gro ljudi.

Frankovicu, ja se na smatram strucnim, ja to jesam. Preporuke, iskustva i razina profesionalnosti u poslu dovoljno govore, kako iskustva sa domacim i inozemnim, tako i volontiranja po udrugama, predavanja, prezentacije na skupovima... projekti al preporuke su dovoljne, zato se ja poput tebe ne smatram strucnim, ja znam da to jesam - tvoji su znali sa kakvom osobom imaju posla jer su mi i rekli da cu vjerojatno posao dobiti - uz to 5 ureda iz 5 gradova tvoje firme me zvalo da dodjem na razgovor za posao cim prije - nikad nisam otisao - sad mi objasni kako to da tvoja izjava o mojoj nestrucnosti je u suprotnosti sa djelima tvoje firme?! Mislim sigurno me niste zvali jer sam simpa. A to sto tvoja firma daje priopcenja koja nemaju veze sa zdravim razumom to je druga prica - i to sam jasno u razgovoru sa vidovitim Milanom i pokazao koliko mi smetaju lazi i lazne fasade. Posao nisam dobio jer sam namjerno sabotirao razgovor sa komisijom pitanjima koja sam postavio u tekstu koji si citirao a koji nisi procitao jer ti je tlak skocio na prvih par recenica, jer sve mogu istrpit, ali nemoralna cudovista ne mogu jer sam humanist. Meni novac nije motiv za rad, i po tome se ti i ja razlikujemo. Meni ak sam nesretan i nezadovoljan radom u firmi nekoj ja cu dat otkaz u firmi ako vidim da stvari ne idu na bolje, ti neces, ti ces gutat govna jer se bojis. Zato sam ja brutalno iskren i zato si ti programiran da govoris gluposti.

 

I molim te nemoj mi se vise obracat, jer rasprava sa potrckom poput tebe je uzaludna s obzirom da tvoja aktivnost po forumima se prati jer ti lobiras na ovom forumu kako bi privukao sto vise ljudi u Algebru. Prema tome ti si nitko bitan, tvoje zelje koje ti postavljas u komentarima gdje uzdizes firmu koja placa da bude nagradjena je apsurd. Jednostavno nisi na dovoljno visokoj razini da bi mogao objektivno gledati stvari, jer prvo u tome te ogranicava firma i ured, drugo tvoj strah da te se moze zamjeniti ako lose govoris o firmi i trece nedostatak dodatne zarade. Znaci ti nisi slobodan izrazavati svoje misljenje, tvoje misljenje je programirano, moje nije, zato ja smijem i jesam iskren, i za razliku od tebe ja znam kako stvari stoje u prosvjetiteljstvu i sto si ti duzan kao "osposobitelj" izvrsiti. Prema tome nemoj vise govoriti o osposobljavanju ako vi za 11000kn ne znate osposobiti covjeka da napise valjani projekt, a reklamirate i izricito to u opisima programa kazete:"OSPOSOBIT CEMO VAS!". Dok svi drugi znaju i to cine za duplo manje novce. Sramota.

Kao sto si i rekao, zivot ide dalje. U 3 godine ovo je 2 put da pricam o vama. I ne brini, ne savjetujem ljudima koji mi dolaze na instrukcije da ne idu kod vas na tecaje, samo im kazem sto ja znam o vama. Na njima je izbor kako zele trositi novac.  Samo drzim da je bolje dat taj novac u humanitarne svrhe ili upisati faks nego ga dat vama. ;)

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2013 6:44 (StroyentFISH).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Edunet & Algebra
noway90 kaže...
Pranja kaže...

E moj Frankoviću,lako je biti kukavica pa ignorirati-no budući da ti i ne možeš normalno diskutirati,možda je tako i najbolje.

 

Ne razumijem što uopće ulaziš u rasprave i pokušavaš nametnuti svoj marketing na ovome forumu.

 

Odi na fejs i igraj Algebrine igrice,bit će ti pametnije.


Facebook je najveći marketing tool u današnja vremena i njihov marketing pali. Algebra je firma koja zapošljava stotine ljudi i ima milijunske prihode, a to je jedino što se gleda na kraju dana. Nisam bio u Algebri, govodim samo ono za što netrebaš biti Einstein da shvatiš.  

Sve sto si rekao stoji, medjutim tu se radi o necem puno vise. kratkorocni planovi su da u kratkom vremenu zaradis sto vise - za to sluze lobisti poput Frankovicakoji obecavaju ljudima brda i doline a na kraju izadju popisani sa njihovih seminara da ne znaju ni beknut. Vecina klijenata im se ne vraca, znaci Algebra gubi prihode, prihodi su smanjeni, jer je promet manji. takvim planom nakon par godina tebi slijedi pad prihoda i stagnacija. dok su sva druga ucilista prije 10 godina pocela otvarati ucilista za racunarstvo i tehniku Algebra je tek sad, nakon svih tih silnih godina. zasto?! pad prometa i firma je smislila nacin kako povecati promet. idemo otvorit sto su i svi drugi otvorili do sada, al mi cemo igrat na kartu brenda i kupljenog medijskog prostora. jedini je zajeb sto su stvorili dovoljnu masu nezadovoljnih polaznika da ce im promet i dalje opadat. eto, to su ti neki ekonomski zajebi.

 

dugorocni planovi znace biti zadovoljan razumnom cijenom po realnoj cijeni kvalitete usluge. takvim firmama se ljudi uvijek vracaju.

 

zato Algebra vodi agresivnu politiku zadnje 4 godine i zato ima lobiste poput Frankovica na svakom kutku foruma. ;)

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2013 7:15 (StroyentFISH).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Edunet & Algebra
StroyentFISH kaže...

.

 

Smijesan si. Da, odmah nakon tecaja trebas znati napisati projekt na razini. Kao sto odmah nakon faksa znas programirati aplikaciju ili kao sto odmah nakon kolegija znas izraditi projekt. Sad si se i sma izblamirao, sto ti mislis da ljudima pamet pada iz vedra neba. ONI su platili da ih naucite. Hvala sto si potvrdio sve sto sam rekao.

Drugo, nisma ja nikad seminar kod vas upisao, niste strucni. Kako znam?! Znam tako sto sam provjerio vase predavace, znam tako sto znam kako se postaje kod vas predavac jer strucna komisija je lazna a strucni ispit je cirkus. Dobro da na ispit niste stavili jos pitanje:"Koja boja je crvena?" I onda pod a,b,c i d kvadratice u razlicitim bojama. to bi bio vrhunac cirkusa. I trece, znam dosta ljudi, diplomiranih kako i nediplomiranih koji jako ruzno govore o vama, do sada sam zadovoljne polaznike nasao jedino na vasem fejsu, u zivotu kako putujem po Hrvatskoj, nisam naisao ni na jednog. A znam gro ljudi.

Frankovicu, ja se na smatram strucnim, ja to jesam. Preporuke, iskustva i razina profesionalnosti u poslu dovoljno govore, kako iskustva sa domacim i inozemnim, tako i volontiranja po udrugama, predavanja, prezentacije na skupovima... projekti al preporuke su dovoljne, zato se ja poput tebe ne smatram strucnim, ja znam da to jesam - tvoji su znali sa kakvom osobom imaju posla jer su mi i rekli da cu vjerojatno posao dobiti - uz to 5 ureda iz 5 gradova tvoje firme me zvalo da dodjem na razgovor za posao cim prije - nikad nisam otisao - sad mi objasni kako to da tvoja izjava o mojoj nestrucnosti je u suprotnosti sa djelima tvoje firme?! Mislim sigurno me niste zvali jer sam simpa. A to sto tvoja firma daje priopcenja koja nemaju veze sa zdravim razumom to je druga prica - i to sam jasno u razgovoru sa vidovitim Milanom i pokazao koliko mi smetaju lazi i lazne fasade. Posao nisam dobio jer sam namjerno sabotirao razgovor sa komisijom pitanjima koja sam postavio u tekstu koji si citirao a koji nisi procitao jer ti je tlak skocio na prvih par recenica, jer sve mogu istrpit, ali nemoralna cudovista ne mogu jer sam humanist. Meni novac nije motiv za rad, i po tome se ti i ja razlikujemo. Meni ak sam nesretan i nezadovoljan radom u firmi nekoj ja cu dat otkaz u firmi ako vidim da stvari ne idu na bolje, ti neces, ti ces gutat govna jer se bojis. Zato sam ja brutalno iskren i zato si ti programiran da govoris gluposti.

 

I molim te nemoj mi se vise obracat, jer rasprava sa potrckom poput tebe je uzaludna s obzirom da tvoja aktivnost po forumima se prati jer ti lobiras na ovom forumu kako bi privukao sto vise ljudi u Algebru. Prema tome ti si nitko bitan, tvoje zelje koje ti postavljas u komentarima gdje uzdizes firmu koja placa da bude nagradjena je apsurd. Jednostavno nisi na dovoljno visokoj razini da bi mogao objektivno gledati stvari, jer prvo u tome te ogranicava firma i ured, drugo tvoj strah da te se moze zamjeniti ako lose govoris o firmi i trece nedostatak dodatne zarade. Znaci ti nisi slobodan izrazavati svoje misljenje, tvoje misljenje je programirano, moje nije, zato ja smijem i jesam iskren, i za razliku od tebe ja znam kako stvari stoje u prosvjetiteljstvu i sto si ti duzan kao "osposobitelj" izvrsiti. Prema tome nemoj vise govoriti o osposobljavanju ako vi za 11000kn ne znate osposobiti covjeka da napise valjani projekt, a reklamirate i izricito to u opisima programa kazete:"OSPOSOBIT CEMO VAS!". Dok svi drugi znaju i to cine za duplo manje novce. Sramota.

Kao sto si i rekao, zivot ide dalje. U 3 godine ovo je 2 put da pricam o vama. I ne brini, ne savjetujem ljudima koji mi dolaze na instrukcije da ne idu kod vas na tecaje, samo im kazem sto ja znam o vama. Na njima je izbor kako zele trositi novac.  Samo drzim da je bolje dat taj novac u humanitarne svrhe ili upisati faks nego ga dat vama. ;)

Toliko sam toga napisao, ali kad sam vidio ovu zadnju recenicu o instrukcijama jednostavno sam odustao od pisanja. Ovih pet potrosenih minuta na citanje tvojih baljezgarija je najgore potrosenih pet minuta mog zivota.

 

Jos jedan nezadovoljnik time stio niko osim njega samoga nije potvrdio njegove sposobnosti. Uzivaj i zelim ti srecu u odrzavanju "besplatnih" instrukcija.

 

Koji trol.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
13 godina
protjeran
offline
Edunet & Algebra

U čemu je problem ako čovjek daje instrukcije? Da li je to odraz nesposobnosti? Ili su tečaj-akademije jedine kompetentne davati "instrukcije".

 

Po toj logici ljudi koji objavljuju besplatne tutorijale po internetu su bezveznjakovići.

 

Osobne instrukcije od stručnjaka su sto puta vrijednije nego 10 algebrinih tečaja. Ali jbg ne dobije se presveti papir za flešanje pred nosevima neznalica.

 

 

Ad astra peronospora
 
5 1 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Edunet & Algebra
Bypass kaže...

U čemu je problem ako čovjek daje instrukcije? Da li je to odraz nesposobnosti? Ili su tečaj-akademije jedine kompetentne davati "instrukcije".

 

Po toj logici ljudi koji objavljuju besplatne tutorijale po internetu su bezveznjakovići.

 

Osobne instrukcije od stručnjaka su sto puta vrijednije nego 10 algebrinih tečaja. Ali jbg ne dobije se presveti papir za flešanje pred nosevima neznalica.

 

 

Da li vi stvarno ne razumjete ili se pravite da ne razumiejte jer nemate pametnijeg posla?

 

1. Algebra kao privatna firma ima pravo zaposliti koga hoce i kako hoce

2. Algebra kao privatna firma ima pravo raditi kako misli da je najbolje za nju i njene korisnike

3. Svatko ima pravo izabrati da li ce se sam educirati, ici na instrukcije ili ici na tecaj

4. Uvijek ce biti nezadovoljnih radom neke firme, nemoguce je to izbjeci

 

Ne znam zasto ste vas nekoliko tako napaljeni na Algebru ali me iskreno nije ni briga. Ako vam smeta sto ja radim u Algebri i time zaradjuejm za svoju obitelj to je vas problem. Ako vam smeta sto sam prepoznat po necemu od drugih tvrtki i ljudi, to je vas problem.

 

Sto se tice instrukcija, licemjerno je napadati firmu koja nudi usluge edukacije a onda na kraju navesti da i sam dajes instrukcije. Licemjerno je napisati da nisi u poslu radi novca a onda te iste instrukcije naplacivati. I ko je to ikada isao na privatne instrukcije za recimo polaganje MCSA certifikata ili nesto slicno. Dajte se vise uozbiljite i prestanite pisati gluposti.

 

I tko si ti uostalom da tvrdis da je taj lik uopce strucan i da su njegove instrukcije bolje od nekog tecaja? Vas dvojica jedan drugog tapsete po ramenima i tepate si kako ste super i strucni.

 

Kroz sve vase postove se provlaci nit da ste bili na razgovoru za posao i da ga nsite dobili. U tome lezi vas problem. Odatle ide sav gnjev i bjes. Prica o tome da je dosao na razgovor za posao i onda ga sabotirao je prica za malu djecu.

 

Sve ovo sto sam naveo gore se moze preslikati na bilo koju privatnu tvrtku u Hr. Ostavite se corava posla i pokusajte konkretno doprinjeti necemu.

 

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
13 godina
protjeran
offline
Re: Edunet & Algebra
mfrankovic kaže...

Da li vi stvarno ne razumjete ili se pravite da ne razumiejte jer nemate pametnijeg posla?

 

1. Algebra kao privatna firma ima pravo zaposliti koga hoce i kako hoce

2. Algebra kao privatna firma ima pravo raditi kako misli da je najbolje za nju i njene korisnike

3. Svatko ima pravo izabrati da li ce se sam educirati, ici na instrukcije ili ici na tecaj

4. Uvijek ce biti nezadovoljnih radom neke firme, nemoguce je to izbjeci

 

Ne znam zasto ste vas nekoliko tako napaljeni na Algebru ali me iskreno nije ni briga. Ako vam smeta sto ja radim u Algebri i time zaradjuejm za svoju obitelj to je vas problem. Ako vam smeta sto sam prepoznat po necemu od drugih tvrtki i ljudi, to je vas problem.

 

Sto se tice instrukcija, licemjerno je napadati firmu koja nudi usluge edukacije a onda na kraju navesti da i sam dajes instrukcije. Licemjerno je napisati da nisi u poslu radi novca a onda te iste instrukcije naplacivati. I ko je to ikada isao na privatne instrukcije za recimo polaganje MCSA certifikata ili nesto slicno. Dajte se vise uozbiljite i prestanite pisati gluposti.

 

I tko si ti uostalom da tvrdis da je taj lik uopce strucan i da su njegove instrukcije bolje od nekog tecaja? Vas dvojica jedan drugog tapsete po ramenima i tepate si kako ste super i strucni.

 

Kroz sve vase postove se provlaci nit da ste bili na razgovoru za posao i da ga nsite dobili. U tome lezi vas problem. Odatle ide sav gnjev i bjes. Prica o tome da je dosao na razgovor za posao i onda ga sabotirao je prica za malu djecu.

 

Sve ovo sto sam naveo gore se moze preslikati na bilo koju privatnu tvrtku u Hr. Ostavite se corava posla i pokusajte konkretno doprinjeti necemu.

 

1-4 Istina, nitko to ne osporava.

 

Pa napaljenost valjda proizlazi iz nekog iskustva ili slušanja drugih. Ne znam. Nikada nisam bio u algebri, niti planiram. Meni su tečaji bezveze (osobno), za ono što se mogu sam naučiti.

 

Tko je spomenuo instrukcije za tečajeve? Govorimo općenito o instrukcijama. Nije ni kolega forumaš, ni ja, spomenuo instrukcije za tečajeve.

 

Nisam rekao da je čovjek stručan. Zapitao sam kako možeš ismijavati privatne instrukcije i ljude koji ih daju. Općenito. Sad ne znam da li ti razumiješ.

 

Nisam ni riječ rekao o razgovoru za posao. (?) Bijes u meni ne postoji. Ne vidim zašto bi bio bijesan. Izražavam svoje mišljenje, a ti projeciraš to sebi kao bijes.

 

Doprinosim već godinama. Besplatno. Kroz kod i kroz rad za neprofitne organizacije. Posao odvajam od istog, ali ga isto tako i spajam. Čudno zar ne? Besplatno... ta riječ.

 

Nego evo konkretno onda pitanje za vašu firmu:

 

Kako možete nekog u 160 sati osposobiti i nazvati(!) papirom Programerom internet aplikacija ?

 

Zar to nije prodavanje magle? To je očita neistina i laž, kad znamo da je za to potrebno godine učenja i rada, koji nikada ne staje.

 

Eto obmanjujete javnost.

 

 

 

 

Ad astra peronospora
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice