Trazim pametan osrvt

poruka: 4
|
čitano: 1.726
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Trazim pametan osvrt

Naime, imam 19 godina i sto posto sam siguran da zelim biti programer cijeli svoj zivot i vec neko vrijeme radim u struci preko interneta za dosta solidne pare pogotovo prema hrvatskim standardima.(necu ici u detalje jer je to trenutno nebitno ali tipa 250 eura tjedno)

Bio sam izvrstan ucenik u gimnaziji(jedna od tezih opcih, necu navodit koja jer je ovo sve throwaway da me netko nebi prepoznao) i prolazio sa cirka 4.8 - 4.9 sve razrede.

Eh i tako sam dosao do mature, mislio sam da cu sve lagano rijesiti i necu imati problema, dobio sam 5 iz hrv eng fizike ali sam zato grdo zajebo matisu i napiso nekih 50%(sve A razina) za sto ne krivim nikog i znam da sam trebao uloziti daleko vise truda nego sto jesam(spremao sam se oko tjedan dana :()

I tako dolaze upisi, na feru mi je falilo oko 30 ak mjesta na tvz rac cirka 5 mjesta(fakseve izvan zagreba nisam gledao), i tako sam se odlucio da upisem tvz informatiku.

I ovdje sad dolazimo do problema, uredno rijesavam sve na faksu ali svakim danom se sve vise mrzim i pitam se sto bi bilo da nisam bio ljencina kada je doslo vrijeme pisanja mature.

Smatram da ovaj smjer trosenje mog potencijala jer ima puno glupih predmeta tipa elektronicko poslovanje, racunalna tipografija itd, a i programiranje je jadno po mojemu misljenju(nemam nista protiv nikog tko je zavrsio ovaj smjer ili ga trenutno pohada nego jednostavno iznosim svoje objektivno misljenje u ovih pola godine studiranja) , i sad razmisljam o nekoliko opcija:

A - mogu pisati maturu i nadoknaditi svoje nedostake iz matematike, u najgorem slucaju da i ne uspijem to sto zelim imao bih dovoljno novaca da si priustim izvanredan studij.

B - mogu se pomiriti sa sudbinom i zavrsit ovo, jer ionako vec radim u struci i imati cu sigurno dovoljno znanja da to nastavim(iako cu imat suboptimalno obrazovanje(u mojem misljenju)

Dal se meni uopce isplati zavrsavati drugi semestar i oce li mi se ista priznati ako upisem redovno / izvanredno racunarstvu na tvzu od predmeta koje sam ovdje polozio?

 

Ugl, ja sam siguan da cu se snac kako god bilo ali trazim neko objektivno misljenje od ljudi koji me ne poznaju da mi bude lakse donjeti odluku.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2017 19:01 (Van1234).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Trazim pametan osvrt

Ako bi vec ponovo pisao maturu, a mislis da si spreman za FER onda je i to opcija...

 

Ali zapamti, na nijednom faksu nebus naucil programirat osim ako sam ne ulozis truda, ali vidim da si ti vec dobro zagazio u programiranje s obzirom da vec zaradujes od toga tako da tebi ocito nije problem)..

 

Ali posto kazes da bas zelis racunalstvo na TVZ-u onda se raspitaj oces li gubit godinu ako se prebacis na racunalstvo.

Imaju na forumu dvije teme vezano za TVZ (tema1, tema2) pa pitaj ili vidi mozda je neko vec odgovorio na pitanje..

6 godina
neaktivan
offline
Re: Trazim pametan osvrt

Rac na tvzu je mozda dobra opcija ako ce mi priznat predmete inace bi mozda fer bio bolja opcija.

Gotovo sam siguran da bi mogao zavrsit fer, ovdje sam trenutno sigurno barem top 5 ali gubim motivaciju jer moram radit glupa sranja, npr predmet "Racunalna tipografija" ili kako vec me trazi da radim prijelom teksta u indesignu i da napravim bozicnu cestitku u photoshopu????

Naravno, ne ocekujem da ce faks od mene uciniti dobrog programera, to je na meni i zasad znam python, c, javu, go i spreman sam se dalje usavrsavati kako cu trebati ali ako vec moram imat predmete koji mi nece "pomoci" da postanem programer onda bi radije da to bude neka matematika / fizika / osnove elektrotehnike koje bi mi barem pomogle da razvijem bolje temelje i razumijevanje za nastavak svojeg usavrsavanja.

Jedini kolegij koji smatram ozbiljnim na ovom semestru bi bio html i css i matematika 1 (iako daleko manje nego fer matematika)

edit: vidim da se moze izvanredno upisat rac, pare nebi bile problem pa nemam sto izgubit osim 1 godine sto je sad ionako prekasno

Mislim da cu dovrsit ovaj semestar pa drop outat i onda pisat maturu pa na temelju toga odlucit sta cu dalje, vjerojatno ce fer bit prvi izbor.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2017 21:41 (Van1234).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Trazim pametan osvrt
Van1234 kaže...

Rac na tvzu je mozda dobra opcija ako ce mi priznat predmete inace bi mozda fer bio bolja opcija.

Gotovo sam siguran da bi mogao zavrsit fer, ovdje sam trenutno sigurno barem top 5 ali gubim motivaciju jer moram radit glupa sranja, npr predmet "Racunalna tipografija" ili kako vec me trazi da radim prijelom teksta u indesignu i da napravim bozicnu cestitku u photoshopu????

Naravno, ne ocekujem da ce faks od mene uciniti dobrog programera, to je na meni i zasad znam python, c, javu, go i spreman sam se dalje usavrsavati kako cu trebati ali ako vec moram imat predmete koji mi nece "pomoci" da postanem programer onda bi radije da to bude neka matematika / fizika / osnove elektrotehnike koje bi mi barem pomogle da razvijem bolje temelje i razumijevanje za nastavak svojeg usavrsavanja.

Jedini kolegij koji smatram ozbiljnim na ovom semestru bi bio html i css i matematika 1 (iako daleko manje nego fer matematika)

edit: vidim da se moze izvanredno upisat rac, pare nebi bile problem pa nemam sto izgubit osim 1 godine sto je sad ionako prekasno

Mislim da cu dovrsit ovaj semestar pa drop outat i onda pisat maturu pa na temelju toga odlucit sta cu dalje, vjerojatno ce fer bit prvi izbor.

 

Ako predjes na TVZ racunarstvo mogle bi ti se priznati obje matematike i fizika, uredsko poslovanje i uvod u HTML/CSS i tjelesni. Znaci dosta, ali koliko mi je poznato direktni prelazak na racunarstvo nije dopusten (previse zainteresiranih, premalo mjesta) i obavezno bi morao ici preko drzavne mature opet.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice