PlayStation 4 izdvojena tema

poruka: 37.742
|
čitano: 6.849.334
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
12 godina
offline
PlayStation 4

Nije bitan toliko TV koliko brzina neta koju imas.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Death_Shade kaže...

Mislim da sam danas na IGN-u pročitao da cca 12 gaming studia radi igre za PS4 koje bi trebale biti dostupne s datumom izlaska konzole ili tjedan-dva nakon izlaska.

Pošto će konzola kod nas izaći mrvicu kasnije nego u svijetu trebali bi to još manje osjetiti.

Daleko više studija radi na PS4 igrama trenutno. Praktički svi koji imaju ime(sony objavio ogromnu listu developera i publishera)

Potvrđeni launch/launch window poznatiji naslovi su: Killzone Shadow Fall, Infamous Second Son, onaj Knack, Watch Dogs, Witcher 3 itd,  GTA V i BF4 vjerojatno itd.

 

BTW diskusija o specifikacijama versus neki teoretski PC:

 

PS4 će imati GPU u rangu između HD 7850 i HD7870(derivat HD 7970m, isto pitcairn, 18 CU, 32 ROPs, HD 7870 ima 20CU). objavljeno je da će taj isti GPU biti GCN 2.0 i imat će 8ACEx8CU 

Razlika između HD 7970 i HD 7870 koji imaju 2ACEx2CU te druga velika razlika je podjela GPU na: 

 

 

-PS4 GPU(Liverpool) has total of 2rings and 64 queues on 10 pipelines

-Graphics ring and pipeline
    -Same as R10XX
    -graphics and compute
    -for game

-High priority graphics (HP3D) ring and pipeline
    - New for Liverpool
    -same as GFX pipeline except no compute capabilities
    -for exclusive use by Vshell

-8 Compute Only pipelines
    -Each pipeline has 8queues of total 64
    -Replaces 2 compute-only queues on R10XX
    -Can be used by both game and Vshell(likely assign on pipeline basis: 1 for Vshell and 7 for game)
    -queues can be allocated by game system or by middleware type
    -Allows rendering and compute loads to be processed in paralel
    -Liverpool Compute-Only pipelines do not have Constant Update Engines(presented in R10XX cards)

 

Shema

http://www.vgleaks.com/wp-content/uploads/2013/02/gpu_queues.jpg

 

 

CPU Jaguar X86-64 8core@2GHz i to sve na jednom velikom APU. 

Razlika od slične PC kofiguracije je u nekoliko stvari:

-gore navedena GPU arhitektura

-8GB GDDR 5 176GB/s UNIFIED MEMORY(što je na PC nemoguće)

-CPU i GPU na istom čipu bez standardnih posrednika i kontrolera

-nema teški OS i API kao PC 

 

Uzevši u obzir da je arhitektura zapravo PC optimiziran za gaming, ali bez DX API(vjerojatno Open GL ili drito na metal za ekskluzive), to će biti jako snažna mašina i očekujem daleko bolje rezultate nego na sličnom PC i očekujem daleko lakše i uspješnije portove PC-PS4 i obratno što je win-win situacija. Također, objavljeno je da će PS4 koristiti i PhysX pod middleware licencom(iako ima AMD APU)

 

Taj Jaguar APU u PS4, kažu rumori, troši svega oko 7W u idle i manje od 20W kod Blu ray playbacka. Za gaming još nema podataka. 

15 godina
offline
Re: PlayStation 4
sharxtreme kaže...
Death_Shade kaže...

Mislim da sam danas na IGN-u pročitao da cca 12 gaming studia radi igre za PS4 koje bi trebale biti dostupne s datumom izlaska konzole ili tjedan-dva nakon izlaska.

Pošto će konzola kod nas izaći mrvicu kasnije nego u svijetu trebali bi to još manje osjetiti.

1. Daleko više studija radi na PS4 igrama trenutno. Praktički svi koji imaju ime(sony objavio ogromnu listu developera i publishera)

Potvrđeni launch/launch window poznatiji naslovi su: Killzone Shadow Fall, Infamous Second Son, onaj Knack, Watch Dogs, Witcher 3 itd,  GTA V i BF4 vjerojatno itd.

 

To se odnosi za studije koji su pod okrijem samog Sony-a, nije se mislilo na studije opcenito..... GTA V nije potvrden za PS4 itd, nez zasto stalno mislite da ce GTA V doci za next gen konzole kada niti GTA SA u ono vrijeme nije dosao za 7th gen konzole vec za 6th gen konzole. Takoder, R* je vec lijepo objasnio zasto bas zele igru za 7th gen konzole.....

 

2. BTW diskusija o specifikacijama versus neki teoretski PC:

 

PS4 će imati GPU u rangu između HD 7850 i HD7870(derivat HD 7970m, isto pitcairn, 18 CU, 32 ROPs, HD 7870 ima 20CU). objavljeno je da će taj isti GPU biti GCN 2.0 i imat će 8ACEx8CU 

Razlika između HD 7970 i HD 7870 koji imaju 2ACEx2CU te druga velika razlika je podjela GPU na: 

 

To isto nije potvrdeno, Sony nije nikakve detalje objavio vezane za GPU, samo su objavili "8GB GDRR5" i to je to, sve ostalo su rumori, spekulacije itd.... mislim, reci mi onda, koji ce k PS4 konzoli 8 GB VRAM-a ako ce koristiti npr. neki HD 7850 GPU?

 

3. CPU Jaguar X86-64 8core@2GHz i to sve na jednom velikom APU. 

Razlika od slične PC kofiguracije je u nekoliko stvari:

-gore navedena GPU arhitektura

-8GB GDDR 5 176GB/s UNIFIED MEMORY(što je na PC nemoguće)

-CPU i GPU na istom čipu bez standardnih posrednika i kontrolera

-nema teški OS i API kao PC 

 

Taj APU u PS4 konzoli se sprema i za racunala/laptope koiko vidim.... dakle, to je isto, najveca razlika je u OpenGL-u (mada Windows podrzava OGL ali ne podrzavaj sve igre) i naravno tih 8GB GDDR5 unified memorije sto ne vidamo kod racunala

 

BTW tih 2.0 GHz nije potvrdeno, to je isto rumor.... drugi rumori kazu da je 1.6 GHz, za OS se takoder nista ne zna.

 

4. Uzevši u obzir da je arhitektura zapravo PC optimiziran za gaming, ali bez DX API(vjerojatno Open GL ili drito na metal za ekskluzive), to će biti jako snažna mašina i očekujem daleko bolje rezultate nego na sličnom PC i očekujem daleko lakše i uspješnije portove PC-PS4 i obratno što je win-win situacija. Također, objavljeno je da će PS4 koristiti i PhysX pod middleware licencom(iako ima AMD APU)

 

Slozio bih se s navedenim.... nego, gdje je potvrda za taj PhysX? AMD 7000 serija ima TRESSFX tako da vjerujem da ce to imati i PS4

 

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
11 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
lovac82 kaže...

Rekao sam u ono PC vs PS3 vs PS4 postu da Killzone: Shadow Fall je bio napravljen za PlayStation 4 sa 4Gb GDDR5 a ne za 8Gb GDDR5 RAM-a jer Sony im to nije rekao, vezano uz framerate od K:SF... Video je na 30 slićica po sekundi pa zato neznamo stvarni framerate.

 

Ja sam upućen a ti se meni činiš da pokušavaš popljuvati PlayStation 4 jer ti se nije svidio PS3 ili si ti je dan od rijetkih Xbox fanova u hrvatskoj ili si ponašaš kao PC elitist :P

"moj komp je kanta"
12 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Stvarni framerate u KZ SF je lockanih 30FPSa bez iti jednog dropanog frejma ili teara, analizirano na Digital Foundry. Možda se odluče i na 60FPS(ipak je viđeno samo Alpha build) 

 

Šta se tiče studija koji rade trenutno na igrama Sony je objevio ogromnu listu praktički svakog studija koji ima ime. Otad su izmijenili listu i izbacili Mojang i one likove šta rade Angry Birds i dodali CDProject(Witcher3 je službeno najavljen za PS4)

 

Šta se tiče specifikacija, naravno da su leakovi i nisu službeni, ali su se leakovi dosad pokazali kao pouzdani(osim u dijelu za 8GB GDDR5, što ni sami developeri nisu znali). Do tad su radili na Dev kitu sa split memory poolom i target im je bio 1.5GB VRAMa za KZ SF.

 

Dalje, nemoj miješati derivat Pitcairna sa potpuno promijenjenom arhitekturom sa tradicionalnom HD 7870.

Vidljivo je iz mog prošlog posta koje su razlike u samim tehničkim specifikacijama te u API i samom sistemu.

Uglavnom, na GDCu ćemo već znati puno više. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
iamaloner95 kaže...
lovac82 kaže...

Rekao sam u ono PC vs PS3 vs PS4 postu da Killzone: Shadow Fall je bio napravljen za PlayStation 4 sa 4Gb GDDR5 a ne za 8Gb GDDR5 RAM-a jer Sony im to nije rekao, vezano uz framerate od K:SF... Video je na 30 slićica po sekundi pa zato neznamo stvarni framerate.

 

Ja sam upućen a ti se meni činiš da pokušavaš popljuvati PlayStation 4 jer ti se nije svidio PS3 ili si ti je dan od rijetkih Xbox fanova u hrvatskoj ili si ponašaš kao PC elitist :P

Digital foundry s posebnim alatima alalizira igre za Xbox360, PS3, Wii U, PS Vitu, sada i PS4......

 

To za 4GB VRAM, to je isto bio rumor (zapravo dva rumor) ovaj sa 4GB i 1.5GB VRAM-a itd je bilo na neogafu i beyond3d-u, to nista nije potvrdeno tako da nista ne znamo, btw ako nisi znao, devkitovi uvijek imaju vise rama, a finalni hardver manje tako da ti se cijela ta prica bas i ne poklapa, jednostavno je, rumori su bili za 4GB i za 8GB, za Xbox 720 neki rumori govore da se radi i o cak 16 GB rama........ nisi ti upucen u nista jer za razliku od tebe, ja znam svaki rumor o PS4, Wii U i Xbox 720 napamet.

 

BTW ne pokusavam popljuvati nista vec koristim mozak i neutralan sam.... hahaha. nikada nisam posjedovao niti jednu Xbox konzolu, posjedovao sam sve Nintendo i Sony konzole (i uvijek PC pored njih) tako da si nabij to "fanboy" u guzicu, hvala lijepa!

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2013 18:51 (lovac82).
15 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Posto se jos ne zna kako ce izgledati PS4 ja sam odlucio napraviti svoj koncept :D Pa evo da podjelim sa vama. Jos je u ranoj fazi bice vjerovatno prepravki :D

http://vgm.tv/
Moj PC  
21 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
dex3108 kaže...

Posto se jos ne zna kako ce izgledati PS4 ja sam odlucio napraviti svoj koncept :D Pa evo da podjelim sa vama. Jos je u ranoj fazi bice vjerovatno prepravki :D

Sad idi raširi to po netu i napravi hype, možda će i izaći na machinima kanale i ostalo kao "Is this the design of Sony Entertainment newest gaming console?" xD

www.twitch.tv/tourdeleague http://www.tourdeleagueinfo.tk/
13 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Fora render ali pre besmislen dizajn, ali dobro :D.

 

Bit ce sigurno pravokutnog dizajna. Kao i svaki PS do sada.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PlayStation 4

Probaj ga uklopit u njihovu ovogodišnju liniju TV-a i kućnih kina, pa im pošalji prijedlog :)

Trenutna filozofija im se zove "sense of quartz".

Izgleda neobično i ovaj tvoj sa ponekim izmjenama bi se dobro uklopio.

12 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Oaobno, Dex + za trud, ali previše liči na mješavinu Wii i iphone dizajna, nema mi Sony štiha uopće. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Hvala na komentarima :D Dizajn cu mozda minimalno mjenjati jer prikazujem PS4 onako kako ga je vidim u svom dnevnom boravku :D Mozda napravim potpuno novi kasnije kada ovaj zavsim.

http://vgm.tv/
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

tko misli uopce kupovati ps4? koliko se danas uopce isplati prelazak na konzole? ja sam nekako uvijek radije dao za malo bolji pc kada se imalo brasna nego kupovao konzole. Za konzolu mi zapocetak treba hd tv u sobi koji vec u startu (solidan) dodje 2000kn-a, treba se uzeti konzola koje ce biti negdje oko 3000kn-a min. +1 extra joystick i barem jos 2 igre = 1000€ [min], a vjerovatno sam i malo rekao sto se cijene konzole tice. Za tu paru slozim si pc(uz koristenje postojeceg napajanja i periferije) koji bi trebao gaziti jedan ps4 sa lakocom. pa pc-evi koji nisu drasticno dotrajali uvijek su gazili konzole miljama. mozda sam u krivu ali u danasnje vrijeme meni je to malo pre-skup sport, cak i za mene koji jos uvijek zivim na grbaci roditelja[eto, ne moram placati hranu i podstanarstvo] i zaradjujem sasvim pristojan novac od posla kojega radim. Kako je ljudima koji placaju stanove+rezije, imaju nekakvu obitelj iza sebe, treba to sve obuci i nahraniti, natankati auto....  malo bolje igre u startu ce sigurno kostati 400-500kn-a. Iskreno, ja znam jako malo ljudi U HRVATSKOJ koji  kupuju original igre, iznimke su vecinom igraci multyplayer igra tipa wow,gow2,cod,bf... Svatko od nas je svijestan da je piratstvo glavni uzrok propadanja gaming kompanija, ali vecina nas nikada ne bi vidjela 90% nasslova da se nije neka ekipa manijaka sakupila i crackirala igre. Moralno ne podrzavam piratstvo ali da nije bilo tih likova malo tko od nas bi danas pricao o tolikom igracem iskustvu. Kakva primanja bih morao imati da si priustim novu konzolu i redovito obnavljam gaming kolekciju novim igrama sa polica ducana? Koliko ljudi u ovoj drzavi je uopce u mogucnosti to odraditi? Koliko vas misli kupiti novu konzolu cim se pojavi u nasim trgovinama?

Moj PC  
2 10 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Nabavi Return tipku. 

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
PlayStation 4



Ako ima dovoljno ljudi koji su kupili ps3 bit ce i dovoljno ljudi koji ce kupit PS4

Imam dobar pc i konzolu i dobar tv ,a placa mi i nije neka
90% mog igranja je na konzoli zahvaljujuci PSN +

 

Igre kupujem iz vana ili rabljene,a poneke i prodam

Treba se snac

 

Ps4 necu uzet cim izađe nego cu pricekat neko vrijeme
ne da cijena padne nego da vidim kako to sve skupa izgleda i kako stoji sa kvarovima

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PlayStation 4

Ne kuzim da neko uvijek kao minus za playstation stavlja da se mora kupit TV??

Pa kaj najednom niko od vas nema TV doma?

Glavno da svako malo vidim ljude da voze mrcine od telki doma. Da je za svaki uskrs, bozic, novu godinu, svjetska i europska nogometna prvenstva pokupovano sve sta ima u ducanima.

 

A inace, PS3 se moze spojit i na vase dragocjene monitore, pa mozete i tako uzivati.

11 godina
protjeran
offline
Re: PlayStation 4
sushii kaže...

tko misli uopce kupovati ps4? koliko se danas uopce isplati prelazak na konzole? ja sam nekako uvijek radije dao za malo bolji pc kada se imalo brasna nego kupovao konzole. Za konzolu mi zapocetak treba hd tv u sobi koji vec u startu (solidan) dodje 2000kn-a, treba se uzeti konzola koje ce biti negdje oko 3000kn-a min. +1 extra joystick i barem jos 2 igre = 1000€ [min], a vjerovatno sam i malo rekao sto se cijene konzole tice. Za tu paru slozim si pc(uz koristenje postojeceg napajanja i periferije) koji bi trebao gaziti jedan ps4 sa lakocom. pa pc-evi koji nisu drasticno dotrajali uvijek su gazili konzole miljama. mozda sam u krivu ali u danasnje vrijeme meni je to malo pre-skup sport, cak i za mene koji jos uvijek zivim na grbaci roditelja[eto, ne moram placati hranu i podstanarstvo] i zaradjujem sasvim pristojan novac od posla kojega radim. Kako je ljudima koji placaju stanove+rezije, imaju nekakvu obitelj iza sebe, treba to sve obuci i nahraniti, natankati auto....  malo bolje igre u startu ce sigurno kostati 400-500kn-a. Iskreno, ja znam jako malo ljudi U HRVATSKOJ koji  kupuju original igre, iznimke su vecinom igraci multyplayer igra tipa wow,gow2,cod,bf... Svatko od nas je svijestan da je piratstvo glavni uzrok propadanja gaming kompanija, ali vecina nas nikada ne bi vidjela 90% nasslova da se nije neka ekipa manijaka sakupila i crackirala igre. Moralno ne podrzavam piratstvo ali da nije bilo tih likova malo tko od nas bi danas pricao o tolikom igracem iskustvu. Kakva primanja bih morao imati da si priustim novu konzolu i redovito obnavljam gaming kolekciju novim igrama sa polica ducana? Koliko ljudi u ovoj drzavi je uopce u mogucnosti to odraditi? Koliko vas misli kupiti novu konzolu cim se pojavi u nasim trgovinama?

ALI ZASTO USPOREDIVAT PS I PC?!? Nedostaje mi ps2 iako imam komp na kojem mi je draze igrat igrice i biti na njemu. Da imam para kupio bih si ps3 samo zbog uzitka kad igras s nekim drzis yostick u ruci :) a vjerojatno bih igrao samo 2-4 igrice pes,street figter 4,god of war itd jos jednom nema se tu kaj i zasto usporedivat ps i pc.

12 godina
odjavljen
offline
PlayStation 4

ma samo si uzmete psn + pretplatu i naigrat cete se

 

ovo je moja lista skinutih igara sa PSN+

God of War
Sleeping Dogs
Knytt Underground
BioShock 2
Mortal Kombat
Resident evil 5
Batman:Arkham City
Limbo
Bulletstorm
Crysis 2
Motorstorm Apocalypse
inFamous 2
Borderlands
LittleBigPlanet 2
Red Dead Redemption

+neke manje indie igre

Uskoro dolazi i Mass Efect 3
znaci platis 300kn za godinu dana (bezveze sam reko cijenu ne znam kolko je tocno)
i igras igre bez dodatne nadoplate

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

365kn za godinu dana

i kako je gore navedeno puuuno besplatnih igara

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
sharxtreme kaže...

Nabavi Return tipku. 

 

bitno je da si ti glavni frajer na temi 'playstation4' kojega ce ionako mama i tata kupiti kao i sve sto se nalazi od tvoje garderobe pa do tehnologije koju koristis(sto se vidi i u izboru nadimka). skupio si tu jednu zvijezdicu kraj imena jer si clan cak 13 mjeseci i vec dijelis pamet po forumu tipa ''Nabavi Return tipku." umjesto da napises nesto konstruktivno i dotaknes se teme/razgovora o kupnji ps4.

I da, zasto ne bih usporedjivao pc i ps kada brdo igra paralelno izlazi za oba 'stroja'? pa glavni motiv kupnje ili ne kupnje ps-a je tih par naslova koje bih mogao odigrati na konzoli (mgs,gran turismo...) a ne mogu na pc-u! sigurno mi nije motiv kao sto ti kazes 'joystick' jer identican joystick imam za pc i sa frendovima isto tako sjednem ispred pc-a i igramo pes ili fifu. je*te ovdje kao da pricas sa 12-godisnjacima koji nemaju pojma o zivotu i navode tako bizarne razloge o kupnji konzole.

12 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
sushii kaže...
sharxtreme kaže...

Nabavi Return tipku. 

 

bitno je da si ti glavni frajer na temi 'playstation4' kojega ce ionako mama i tata kupiti kao i sve sto se nalazi od tvoje garderobe pa do tehnologije koju koristis(sto se vidi i u izboru nadimka). skupio si tu jednu zvijezdicu kraj imena jer si clan cak 13 mjeseci i vec dijelis pamet po forumu tipa ''Nabavi Return tipku." umjesto da napises nesto konstruktivno i dotaknes se teme/razgovora o kupnji ps4.

I da, zasto ne bih usporedjivao pc i ps kada brdo igra paralelno izlazi za oba 'stroja'? pa glavni motiv kupnje ili ne kupnje ps-a je tih par naslova koje bih mogao odigrati na konzoli (mgs,gran turismo...) a ne mogu na pc-u! sigurno mi nije motiv kao sto ti kazes 'joystick' jer identican joystick imam za pc i sa frendovima isto tako sjednem ispred pc-a i igramo pes ili fifu. je*te ovdje kao da pricas sa 12-godisnjacima koji nemaju pojma o zivotu i navode tako bizarne razloge o kupnji konzole.

lol. Najjači ste mi vi sa osobnim frustracijama i projekcijama. Stani malo i razmisli s kim se svađaš, jer samnom sigurno ne.

Dakle, od 10 pokušaja u jednom postu da me napadneš s neke strane, fulao si u svih 10 i to ne malo.

Za razliku od tebe, napisao sam 2-3 posta u temi i svi su bili konstruktivni. To šta ti radiš je čista destrukcija.

Sjedni, 1.

 

(i nabavi return tipku)

14 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Svađajte se vi koliko hočete, razlog za kupnju konzole uvijek postoji.

Svaka ekskluziva za PS je vrijedna spomena i zbog takvih se isplati uzeti konzolu.

S druge strane usporedbe PC vs PS4 meni nemaju smisla jer će uvijek biti igara gdje će jedan ili drugi imati bolju verziju naslova.

Mislim da je PS čak jeftinija varijanta ako gledaš na duži rok jer svaki naslov koji izađe za PS4 on ga može vrtiti onako kako je to isprogramirano, dok u PC moraš stalno ulagati i nešto mjenjati da bi svaki novi naslov mogao igrati na max postavkama.

Što se piratstva tiče mislim da je to samo u zemljama sličnim našoj zbog malog budžeta kućanstva. Ja u večini slučajeva prvo skinem piratsku verziju i onda ako mi se igra sviđa kupim ju da bi podržao rad ljudi koji su napravili dobar proizvod, da ima više demo verzija ne bi bilo potrebno skidati piratske verzije.

Gaming opčenito je skup hobi ili nekome možda sport tako da na kraju krajeva ostaje samo ukus pojedinog igrača.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

To je stvar ukusa : PC ili KONZOLA, meni osobno nema smisla igrat ps3 na manjem tv-u, minimum 42", ja otkako sam kupio konzolu nisam ništa odigrao na PC-u, dobro poklopilo se da sam tada uzeo i laptop pa mi je ovo komotnije ako trebam nešto odradit , znači odem u dnevni boravak i uvalim se u fotelju, imam joysteck bez žice i sliku od 107 cm i ne pada mi na pamet sjedat za pc,       a od igri igram samo PES i Call of Duty tako da si mogu priuštit dvije igre, SVE JE STVAR UKUSA.                                                                                                               ,                                                                                                                                                                                                                                                                                               ,                  A konzolu sam kupio 4 godine nakon izlaska, startna cijena od 4500 za konzolu je ipak prevelika pa sam pričekao

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

evo već ima i igre pre-order Killzone i ostale koje su najavljene 69,99 funti{#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2013 15:32 (drapa88).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
sharxtreme kaže...
sushii kaže...
sharxtreme kaže...

Nabavi Return tipku. 

 

bitno je da si ti glavni frajer na temi 'playstation4' kojega ce ionako mama i tata kupiti kao i sve sto se nalazi od tvoje garderobe pa do tehnologije koju koristis(sto se vidi i u izboru nadimka). skupio si tu jednu zvijezdicu kraj imena jer si clan cak 13 mjeseci i vec dijelis pamet po forumu tipa ''Nabavi Return tipku." umjesto da napises nesto konstruktivno i dotaknes se teme/razgovora o kupnji ps4.

I da, zasto ne bih usporedjivao pc i ps kada brdo igra paralelno izlazi za oba 'stroja'? pa glavni motiv kupnje ili ne kupnje ps-a je tih par naslova koje bih mogao odigrati na konzoli (mgs,gran turismo...) a ne mogu na pc-u! sigurno mi nije motiv kao sto ti kazes 'joystick' jer identican joystick imam za pc i sa frendovima isto tako sjednem ispred pc-a i igramo pes ili fifu. je*te ovdje kao da pricas sa 12-godisnjacima koji nemaju pojma o zivotu i navode tako bizarne razloge o kupnji konzole.

lol. Najjači ste mi vi sa osobnim frustracijama i projekcijama. Stani malo i razmisli s kim se svađaš, jer samnom sigurno ne.

Dakle, od 10 pokušaja u jednom postu da me napadneš s neke strane, fulao si u svih 10 i to ne malo.

Za razliku od tebe, napisao sam 2-3 posta u temi i svi su bili konstruktivni. To šta ti radiš je čista destrukcija.

Sjedni, 1.

 

(i nabavi return tipku)

 

 

 

offtopic! {#}

14 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Evo ga,

PhysX potvrđen za PS4 {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
PlayStation 4

Evo nekoliko novosti vezanih za PS4 sa GDC-a. Izdvojio sam najbitnije:

 

  • moguća lista prijatelja na PSN-u će biti povećana sa sadašnjih 100
  • hard disc će biti dosta veći, no veličina kapaciteta nije otkrivena
  • dugmad na gamepadu neće više biti anologna već digitalna
  • rezolucija touchpada će iznositi 1920x900 pixela
  • kada je konzola u sleep modu, kontroleri će se puniti što dosada nije bio slučaj
  • hedset će dolaziti u paketu s konzolom
  • Playstation eye će imati vlastiti SCE konektor a ne USB
  • developeri se neće morati zamarati sa funkcijama konzole, točnije, snimanje i streamanje će izvoditi sam softwer konzole a ne igre
  • kada spojimo Vitu na PS4, njen ekran neće biti "mrtav" već će i on prikazivati igru koju igramo. Također, remote play će biti moguć u bilo koje vrijeme
  • svijetla na gamepadu će označivati igrače (igrač 1 će uvjek biti plav, drugi crven, treći zelen a četvrti pink), ali moći će biti i ukompnirana u igru (prikazivanje healtha etc.)

 

 

Link na vijest

 

 

I don't believe in a lot of things but I do believe in duct tape
Moj PC  
1 0 hvala 2
12 godina
odjavljen
offline
PlayStation 4

steta za analogne tipke

http://revohd.blogspot.com/
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
PlayStation 4

Nedavno je nVidia komentirala PS4 rekavsi da je taj APU u PS4 zapravo low end CPU i low-midrange GPU kada ga poredimo sa PC-om (klik za to)...... no, AMD se ne slaze s time klik, pa evo AMD-ov citat konkretno vezan za to (ima jos par stvari na linku):

 

In a recent interview with TechRadar, Nvidia's Tony Tamasi sized up the PS4's specs to "a low-end CPU, and a low- to mid-range GPU" when compared to gaming PCs. The console's innards, Tamasi said, are outdated even now, months before the PS4 launches during the 2013 holiday season.

"Well, of course they're going to do that," Robison said with a laugh when told of the comparison. "They're a little bitter."

He didn't neglect to give a more nuanced response.

"For us, really by looking at that APU that we designed, you can't pull out individual components off it and hold it up and say, 'Yeah, this compares to X or Y.'

"It's that integration of the two, and especially with the amount of shared memory [8GB of GDDR5, 176GB/s raw memory bandwidth] that Sony has chosen to put on that machine, then you're going to be able to do so much more moving and sharing that data that you can address by both sides.

"It's more than just a CPU doing all these amazing calculations and a GPU doing calculations. We are now going to be able to move certain tasks between the two."

Devs, he said, will be able to push the console's capabilities beyond a traditional x86 PC architecture, and multithreading - being able to take advantage of all eight cores - is going "to become a huge deal for a lot of the big blockbuster games."

Robison deflected when asked about AMD putting its stamp on Microsoft's next-gen console, the Xbox 720, but he noted that the company had "tremendous success" with the Xbox 360.

"It was a great partnership and we enjoy working with them," he said.

We get the sense that this relationship isn't cooling off anytime soon.

 

Pitanje je tko laze.....

 

BTW jos nesto vezano za PS4 klik (ukratko... bolji launch-igre, laksa izrada igara, PS4 ce simulirati SPU-e!?!?!?)

 

 

 

 

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
PlayStation 4

pa nije on niti rekao da nvidia laze 

pojedinacno te komponente i nisu nesto
nego ono sto ih cini jakima je njihova povezanost  

 

A Nvidia je morala malo popljuvati te cipove da si ljudi nebi slucajno pomislili kak su MS i Sony izabrali AMD samo zato jer su bolji

http://revohd.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2013 10:35 (Arnold Layne).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice