PlayStation 4 izdvojena tema

poruka: 37.735
|
čitano: 6.799.661
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
9 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Jel vrijedan ovaj Blood and Wine za Witcher 3 115kn?

25 Da
3 Ne
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PlayStation 4
Airbourne kaže...

Jel vrijedan ovaj Blood and Wine za Witcher 3 115kn?

 Ja sam ga kupio dva puta, tako da vrijedi :D

MadeInCroatia
13 godina
offline
PlayStation 4

Evo pitanje iz usluge za mog susjeda:

 

Znaci nedavno je dobio PS4 i nakupovao je dosta igara sa PSN storea, ali problem je u tome sto je download igre sa PSNa jako jako spor. Treba par sati da skine 2-3GB. PS4 je spojen preko žice na internet i speedtest kad napravi na PCu pokazuje da mu je brzina interneta ok (50Mbps) . Da li znate u cemu bi mogao biti problem?

 

Ima USA PSN account. Da li je to mozda zbog toga? Jel se spaja na Americke servere kad skida igre? Da li je rjesenje napraviti Hrvatski PSN account?

 

 

 
0 1 hvala 0
9 godina
online
Re: PlayStation 4
WindEmperor kaže...

Evo pitanje iz usluge za mog susjeda:

 

Znaci nedavno je dobio PS4 i nakupovao je dosta igara sa PSN storea, ali problem je u tome sto je download igre sa PSNa jako jako spor. Treba par sati da skine 2-3GB. PS4 je spojen preko žice na internet i speedtest kad napravi na PCu pokazuje da mu je brzina interneta ok (50Mbps) . Da li znate u cemu bi mogao biti problem?

 

Ima USA PSN account. Da li je to mozda zbog toga? Jel se spaja na Americke servere kad skida igre? Da li je rjesenje napraviti Hrvatski PSN account?

 

 

 Neka napravi Test internet conection (mislim da se tako zove) i pogleda koliko mu prikazuje download.

14 godina
offline
Re: PlayStation 4
WindEmperor kaže...

Evo pitanje iz usluge za mog susjeda:

 

Znaci nedavno je dobio PS4 i nakupovao je dosta igara sa PSN storea, ali problem je u tome sto je download igre sa PSNa jako jako spor. Treba par sati da skine 2-3GB. PS4 je spojen preko žice na internet i speedtest kad napravi na PCu pokazuje da mu je brzina interneta ok (50Mbps) . Da li znate u cemu bi mogao biti problem?

 

Ima USA PSN account. Da li je to mozda zbog toga? Jel se spaja na Americke servere kad skida igre? Da li je rjesenje napraviti Hrvatski PSN account?

 

 

 Imam isti problem ali na Hr acc-u tako da mislim da nema veze sa serverima.

MadeInCroatia
9 godina
online
PlayStation 4

Jeste li primjetili da PS4 NE zaostaje puno za picekima?

Većina igara je kao High na PC-u, a neke izgledaju i puno bolje nego bilo koja igra na PC-u (Driveclub, Uncharted 4, The Order...).

Ta razlika će se još više smanjiti kad izađe PS4 PRO.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2016 12:50 (pqweasdyxc).
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
PlayStation 4

Kod scee naslova je eye candy a ostalo vise mid-high 

 

sa ps pro ce tek biti sa pc-em na high i 4k mid-high

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2016 13:09 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
PlayStation 4

Danas su ionak razlike između med-high jako male. 
Bolje da se bave stabilnim FPS-om

Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
online
PlayStation 4

U većini slučajeva fps jest stabilan, znači 30fps, ali ako padne u nekoj zahtjevnoj situaciji na npr. 25 fps to se osjeti jer više nije razlika između frejmova 33 ms, nego nešto više i time se gubi fluidnost igre.

GTA V je dobar primjer, znam da je tehnički dosta impresivna igra, ali prilikom vožnje se osjeti taj pad na 27 čak i manje fps-ova i to mi zna zasmetati.

Slična stvar je i prilikom neke velike eksplozije, igra se uspori i to se primjeti, i kad se vrati na 30 opet osjetiš onu fluidnost.

To im ne zamijeram, mogu to još progutati, ali kad je igra stalno ispod 30 fps-a, to je užas, sve je usporeno, trzuckavo...

 

Probao sam danas BF4, pCars i sl. na 30 fps lock i prilikom okretanja kamere je sve puno usporenije, trzavije nego na PS4.

Kad sam uštekao kontroler, sve je bilo puno fluidnije, bolje, ali opet ne tako kao na plejki.

30 fps + miš nije baš ugodno, 30 fps + kontroler (PC) je puno ugodnije, 30 fps na PS4 još ugodnije.

Je li miš prebrz za 30 fps-a ili što?

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PlayStation 4
pqweasdyxc kaže...

 

Je li miš prebrz za 30 fps-a ili što?

 

 izgleda da je 

16 godina
online
PlayStation 4

Heavy Rain završen 9/10, pre dobro

 

Sad perem The Last of Us, došao sam do škole. Bila bi jedna od najboljih igri koje sam ikad igrao neovisno o platformi da A.I. suboraca nije retardirani :( Baš unište imerziju. Najgore mi je kad nemam izbor pa umjesto stealtha moram "počistiti" i ide ih četvero na mene, ja bacim bombu i idem se skloniti u sobu, ali ovi moji uredno stoje na vratima blokirajući me i eksplozija me zahvati te sam na podu. Do onda su već i enemyi na meni. Al nedam se, idem to riješiti, pa na sva 4 Uncharteda.

A dream, all a dream, that ends in nothing, and leaves the sleeper where he lay down, but I wish you to know that you in
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
pqweasdyxc kaže...

Jeste li primjetili da PS4 NE zaostaje puno za picekima?

Većina igara je kao High na PC-u, a neke izgledaju i puno bolje nego bilo koja igra na PC-u (Driveclub, Uncharted 4, The Order...).

Ta razlika će se još više smanjiti kad izađe PS4 PRO.

 I plus koliko para moras ulupat u PC da bi imao malo bolje vizuale, totalno ne isplativo pored konzole. 

8 godina
offline
Re: PlayStation 4
Lovac kaže...

Heavy Rain završen 9/10, pre dobro

 

Sad perem The Last of Us, došao sam do škole. Bila bi jedna od najboljih igri koje sam ikad igrao neovisno o platformi da A.I. suboraca nije retardirani :( Baš unište imerziju. Najgore mi je kad nemam izbor pa umjesto stealtha moram "počistiti" i ide ih četvero na mene, ja bacim bombu i idem se skloniti u sobu, ali ovi moji uredno stoje na vratima blokirajući me i eksplozija me zahvati te sam na podu. Do onda su već i enemyi na meni. Al nedam se, idem to riješiti, pa na sva 4 Uncharteda.

 Da devovi su svjesni toga, zato Ellie nemre bit triger zombijima nego samo igrac. Inace to bi bilo rasulo :D

10 godina
odjavljen
offline
Re: PlayStation 4
Praetorian1 kaže...

 I plus koliko para moras ulupat u PC da bi imao malo bolje vizuale, totalno ne isplativo pored konzole. 

 Eh, da je samo vizuala prednost PC-a :)

9 godina
online
Re: PlayStation 4
Praetorian1 kaže...
pqweasdyxc kaže...

Jeste li primjetili da PS4 NE zaostaje puno za picekima?

Većina igara je kao High na PC-u, a neke izgledaju i puno bolje nego bilo koja igra na PC-u (Driveclub, Uncharted 4, The Order...).

Ta razlika će se još više smanjiti kad izađe PS4 PRO.

 I plus koliko para moras ulupat u PC da bi imao malo bolje vizuale, totalno ne isplativo pored konzole. 

 A gdje je još dobar miš i neka dobra tipkovnica.

Svoj miš sam platio 300 + tipkovnica 250kn.

I PC zauzima puno više prostora, izbacuje više topline, više troši...

Onda još imaš probleme s windowsima pa neka igra ne radi pa tražiš riješenja na internetu...

Vidim da si i ti ulupao dosta para na PC. Jel ti bilo bolje igrat na njemu ili sad na konzoli?

11 godina
offline
Re: PlayStation 4
pqweasdyxc kaže...

Probao sam danas BF4, pCars i sl. na 30 fps lock i prilikom okretanja kamere je sve puno usporenije, trzavije nego na PS4.

Kad sam uštekao kontroler, sve je bilo puno fluidnije, bolje, ali opet ne tako kao na plejki.

30 fps + miš nije baš ugodno, 30 fps + kontroler (PC) je puno ugodnije, 30 fps na PS4 još ugodnije.

Je li miš prebrz za 30 fps-a ili što?

 

 Nije stvar u mišu.

Radi se o tome da igre na konzolama u startu imaju bolji "frame pacing" tj. "frame time".

Na PC-u je to potrebno podesiti u raznim aplikcijama (MSI afterburner, Rivatuner itd.)

 

Koga zanima više, može pročitati ovaj članak.

PSN - DeniZg80
12 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
DeniZg kaže...
pqweasdyxc kaže...

Probao sam danas BF4, pCars i sl. na 30 fps lock i prilikom okretanja kamere je sve puno usporenije, trzavije nego na PS4.

Kad sam uštekao kontroler, sve je bilo puno fluidnije, bolje, ali opet ne tako kao na plejki.

30 fps + miš nije baš ugodno, 30 fps + kontroler (PC) je puno ugodnije, 30 fps na PS4 još ugodnije.

Je li miš prebrz za 30 fps-a ili što?

 

 Nije stvar u mišu.

Radi se o tome da igre na konzolama u startu imaju bolji "frame pacing" tj. "frame time".

Na PC-u je to potrebno podesiti u raznim aplikcijama (MSI afterburner, Rivatuner itd.)

 

Koga zanima više, može pročitati ovaj članak.

 

Tak ja delam na GTA V, grafiku nafrljim do kraja (1080p) i stavim limit 50 fps-a u RTSS programu + Vsync on u control panelu. I ko Bog, frejmovi ne variraju, a frametime je stalnih 20 ms.

Sad će mi neko reć da mi fali 10 fpsova 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2016 20:05 (AngryBird).
16 godina
offline
Re: PlayStation 4

na amd-u to u 1 klik namjestis

15 godina
online
PlayStation 4
Dobio na mail pa kome treba zna gdje će naći..
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: PlayStation 4
movie kaže...
Dobio na mail pa kome treba zna gdje će naći..

 

Ja koristim običan BT adapter za 80kn, nema potrebe za ovim.

15 godina
online
Re: PlayStation 4
pqweasdyxc kaže...

 A gdje je još dobar miš i neka dobra tipkovnica.

Svoj miš sam platio 300 + tipkovnica 250kn.

 

 

Moji miš i tipkovnica su 2k kn :-D

Ali meni je PC i alat za zarađivat lovu, pa je to malo drukčije.

15 godina
online
Re: PlayStation 4
DeniZg kaže...

Radi se o tome da igre na konzolama u startu imaju bolji "frame pacing" tj. "frame time".

Na PC-u je to potrebno podesiti u raznim aplikcijama (MSI afterburner, Rivatuner itd.)

 

Koga zanima više, može pročitati ovaj članak.

 

Frame time ovisi o opcijama u igri i masi drugih stvari poput kompleksnosti scena, CPUu i sl. Čim je manji FPS na PCu/konzoli to više dolazi do izražaja frame time fluktuacija. Još jedan razlog zašto bi svaki gamer trebao targetirati veće framerateove, a ne bolju grafiku nauštrb FPSa.

Na konzoli je frametime prvenstveno stabiliziran motion blurom, depth of fieldom i raznim drugim efekatima čime se ubrzava renderiranje zahtjevnih scena, a to ovisi o developeru i opcijama u igri. Zato igre i izgledaju smooth na konzoli na 30FPSa, a ustvari zamuljaju detalje kod brzih pomaka pa misliš da je smooth.

Većina novih igara na PCu isto ima motion blur i depth of field i to je prvo što ugasim. :-)

 

15 godina
offline
PlayStation 4

Hoce li sav PS4 softver biti kompatibilan s PS4 Pro konzolom ili je potreban update za svaki pojedini naslov?

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PlayStation 4
lovac82 kaže...

Hoce li sav PS4 softver biti kompatibilan s PS4 Pro konzolom ili je potreban update za svaki pojedini naslov?

 PS4 Pro = PS4, samo što će nove igre koje izađu izgledati malo ljepše.

PSN - DeniZg80
16 godina
offline
PlayStation 4

Kilzzone na ps4 izgleda fluidnije od slicne igre na pc-u bas radi ovih stvari sto kolege pricaju ...

Tako da 4k30 uz sve moguce tehnologije fame paceinga manjeg ms skipinga fova motion blura i 4k upscale-a ce igre izgleda fluidno i famozno u 30 fps-a 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
DeniZg kaže...
lovac82 kaže...

Hoce li sav PS4 softver biti kompatibilan s PS4 Pro konzolom ili je potreban update za svaki pojedini naslov?

 PS4 Pro = PS4, samo što će nove igre koje izađu izgledati malo ljepše.

 Koristiti ce jaci GPU i vjerojatno ce biti ista stvar kao na PC-u odnosno koristiti ce istu arhitekturu sto znaci da ce se kompatibilnost zadrzati itd. No, zar nije bilo price neki dan da neke igre nece raditi jer jedan developer nece izdati patch za za svoju igru (ne sjecam se vise koju tocno, nisam u toku sto se tice PS4 vec duze vrijeme).... 

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
15 godina
online
Re: PlayStation 4
lovac82 kaže...

 Koristiti ce jaci GPU i vjerojatno ce biti ista stvar kao na PC-u odnosno koristiti ce istu arhitekturu sto znaci da ce se kompatibilnost zadrzati itd. No, zar nije bilo price neki dan da neke igre nece raditi jer jedan developer nece izdati patch za za svoju igru (ne sjecam se vise koju tocno, nisam u toku sto se tice PS4 vec duze vrijeme).... 

 Da, neće raditi u toj novoj rezi koja glumi 4k jer izdavač igre to neće omogučiti što znači da će igra izgledati i biti u rezi u kakvoj je bila na PS4.

16 godina
offline
PlayStation 4

Neki devovi ce naplacaivat HDR impletaciju u svoje igre 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
PlayStation 4

htio sam se s frendom spojit u party no pise neka greska, possible due to nat type.. jel ima neko rjesenje za to?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: PlayStation 4
maxy0 kaže...

htio sam se s frendom spojit u party no pise neka greska, possible due to nat type.. jel ima neko rjesenje za to?

-Napraviš statičnu IP adresu na PS4 

https://portforward.com/networking/static-ip-ps4/

 

-Izabereš svoj router na stranici i otvoriš portove za ps4

https://portforward.com/router.htm

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2016 0:36 (Robilad).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice