Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.761.474
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Netko ima HR account?

 

Ja imam HR account i uredno ga koristim za PC game pass.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Netko ima HR account?

 

Ja nemam Game Pass pretplatu uopće, ali vidio sam da se ljudi tuže pa sam provjerio u Xbox appu i ne vidim Remnant.

 

Imao sam GP prva dva mjeseca kad je krenulo, pa sam otkazao. Bez veze mi je, 90 posto filler igara koje neću taknuti.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Necu puno o Xboxu posto je PS5 tema ali:

1. Od proljeca ove godine PC Gamepass je sluzbeno podrzan u HR.

2. Xbox Gamepass i dalje nema podrsku u HR i mora se koristiti fejk adresa iz podrzane zemlje. Preporucam Irsku radi Eura i engleskog jezika. Ja osobno placam pretplate putem Paypala posto direktno karticno placanje naravno ne radi.
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...
Necu puno o Xboxu posto je PS5 tema ali:

1. Od proljeca ove godine PC Gamepass je sluzbeno podrzan u HR.

2. Xbox Gamepass i dalje nema podrsku u HR i mora se koristiti fejk adresa iz podrzane zemlje. Preporucam Irsku radi Eura i engleskog jezika. Ja osobno placam pretplate putem Paypala posto direktno karticno placanje naravno ne radi.

 
Je, ali nema sve igre u HR regiji kao u nekim drugima. Npr kad je došao Hi-Fi Rush nisam ga vidio sa HR regijom, a kad sam prebacio na Irsku onda sam ga vidio. Sreća velim što je to jedan klik u Windowsima, i nema efekta na neke meni bitne druge stvari osim na windows store i xbox app content.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
7 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
kign kaže...
MadDogMattis kaže...

 XSX je daleko kvalitetnija konzola. Izgledom,kvalitetom i samom konstrukcijom. PS5 je gadan toranj. 

No,džabe ti dobar izgled kad u MS-u rade budale koje ne znaju poštenu igru isporučiti. A igre prodaju konzole...

Da nema GamePass-a Xbox bi bio u još vecem minusu nego sto je sad.

 

P.S. imam obje konzole. Trenutno igram Horizon FW na PS5,a onda krecem Remnant II na XBX(hvala GamePass-u).

I kontroler je kvalitetniji na xboxu, nije jeftina plastika, jednostavno je box kvalitetniji po svemu osim po onom najbitnijem a to su igre.

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
QKYMON kaže...

Hvala ti!

Evo naručeno, nije 116 eur, već 95 

  Jesi isprobao tipkovnicu i miš? I ja bih uzeo, pa javi dojmove.

6 mjeseci
offline
Re: Sony PlayStation 5
mmafan kaže...
QKYMON kaže...

Hvala ti!

Evo naručeno, nije 116 eur, već 95 

  Jesi isprobao tipkovnicu i miš? I ja bih uzeo, pa javi dojmove.

 

Niš me ne pitaj. 

Prije će doći lampice za bor s Aliexpressa.

 

30.11.2023 20:37:15 - Pošiljka je zaprimljena od strane SD u HR poštu.
I to tako sad stoji u pošti umjesto da mi pošalju na paketomat.
Jučer sam zvao Hr poštu i pitao šta je s tim, kažu mi smo zaprimili paket, koz narednih par radnih dana očekujte pošiljku.
Uvijek odaberem krivu opciju i najebem, trebao sam sjest u auto i potrošit 45 minuta.
Uglavnom, čim stignu, javim dojmove. :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2023 11:22 (QKYMON).
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Sony briše Discovery video sadržaj koji su korisnici kupili zbog gubitka licence.

To je ono sto vam pričam, nevezano kupili vi digitalnu verziju igre ili fizičku, vi kupujete licencu za korištenje proizvoda ne igru. Jednom kad Sony izgubi pravo na tu licencu isto vam je jer nećete moći pristupiti proizvodu.

Take two ili bilo koji izdavac moze reći nedamo soniju licencu za nase igre i vi im vise ne mozete pristupiti.
Ubacite igru u PS5, PS5 ocita licencu koja vise nije podrzana na PSNu i gotovo. I tu spada krivnja na izdavaca a ne na pruzatelja usluge tj Sonyja.
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

A što je to uopće? Da li se radi o streamingu i nekoj opciji downloada ili su doslovno kupljeni pojedinačni filmovi ili štogod?

PSN - darklydexter
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Sony PlayStation 5

Zamisli da ti Sony uđe u kuću i kaže: "Uzet ću ti ovih desetak fizičkih diskova što imaš jer nismo si više dobri sa Capcom-om i Santa Monicom" 

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ne moraju... Stavi neki PS3 disk u PS5 pa ces shvatiti.
Disk ne vrijedi ništa ako ga ne mozes koristiti.
Disk služi za ocitanje licence zato ga i moras staviti kad igras igru.
Sony kad izgubi pravo na licencu svejedno ti je digitalna ili fizička igra jer ti neće ocitat licencu.
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Jel koristite thumb orbse za Dualsense?
Ima ih SD, 6.5€ mislim.

Meni su oni povišeni dosta pomagali na DS4 kaj se vožnji tiče.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ja koristim kontrol freek s AliExpressa, koštaju oko tri eura.

Možda su fejk, ali pakiranje i osjećaj pod prstima je dosta vjeran originalu koji košta znatno skuplje
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
crocro23 kaže...

 Broj konzola ne pokazuje da je netko veći konzolaš. Ja sam imao ili imam svako još od sege saturn, ali ne skupljam, svaku i prodam. Šta će mi stare konzole. Što se tiče moje izjave, rekao sam i stojim iza toga. Za kupnju nove igre je bacanje novca kupiti digitalnu, a sad neke indie igre ili sale 80% - zašto da ne, ponekad i dlc ako je par eura. Pc gameri si jer sigurno igraš što skineš :) jer koliko vidim problem je u parama.

 

Kako onda ti definiraš tko je konzolaš, a tko nije? Čisto me zanima, pošto si me proglasio nekonzolašem :-)

Razmišljam da kupim SteamDeck OLED.

 

Ne piratiziram od dana kad sam se zaposlio. A to je bilo prije 20 godina. U parama nikad nije problem, više stvar zdravog razuma.

Više sam PC gamer iz razloga što je više igara koje me zanimaju isključivo na PCu, što imam dva monitora, miš i tipkovnicu za radnim stolom i Xbox game controller gdje zatreba, što imam dobar PC, što imam 165Hz i postavke u igrama koje želim, a prvenstveno zbog toga što mogu igrati u miru i kad želim bez da inkomodiram u dnevnom boravku ostale članove kućanstva.

 

A u zadnje vrijeme se slabo igram. Ispričavam ti se ako te to smeta.

Jer mi je muka od današnjih igara i poluproizvoda. Za kvalitetne platim, i to pazi sad, digitalno. Nekad čak i na više platformi. I onda to igramo i ja i klinci i to dulje vrijeme bez da razmišljamo o prodaji. Toliko o tome kome je problem u parama, a kome nije.

 

Ma sve 5, samo deri

 

A to što ja ne koristim komp za igre je isto tako zato što sjedim 8-10h za kompom poslovno, a i nema šanse da mi bude bolje za kompom da igram nakon posla nego kad sjednem u fotelju ili na kauc, uzmem na stolic klopu po izboru, joystick u ruke i uđem u galeriju igara i zavrtim na predivnom i ogromnom tvu. Isto tako mi je (meni osobno) draže nego kad sjednem za monitore, iako imam stolicu za komp od 500 eura nije ni približno udobno kao fotelja, a isto tako igre koje igram su ionako chill, ne moraš se naprezati buljeci u 32inch monitor ili 27inch, kad imas 75 inch tv i tko god tvrdi drugacije nije probao igrati ps5 na jebenom tvu velike dijagonale.

 

Naravno da je bolje odigrati FPS na monitoru i kompu, pogotovo ako imaš 165hz, cpu i gpu koji će ti dati pravi 4k i ako je monitor 4k, inače ako nisi full u fps igrama i komp ti nema 4k i nema 100fps na 4k ultra onda se ne može mjeriti sa kakvih takvih 50fps u 4k na 75inch tvu koji isto ima jebeno nizak odaziv, a što se pinga tiče, pa i na ps5 mi je 10 samo.

 

Stvar ukusa, nisam rekao da je netko konzolaš ili nije po pitanju novca, već stila igre. To što netko igra 2-3 igre godišnje, to je ono što ja ne bi nazvao baš gamerom. Mislim 2-3 igre može i neki deda odigrat kad ode na godišnji. Isto tako taj tip nema baš pravo pametovati jel bzvz igrati konzole i dal je njemu bolje igrati digitalno ili nije. Pa ako igraš 2-3 igre onda ti je digitalno super, pogotovo ako iste igraš par mjeseci prije nego završiš.

 

Kažeš da gledaš zdrav razum, pa eto, reci mi onda kako bi bilo da netko kupi 20+ digitalnih igara godišnje po 60 eura i nikad ih ne može prodati, a nije mu želja niti namjera odigrati ih opet nakon što ih završi. Valjda mu zdrav razum nalaže da iste kupi fizičke, pa ih proda u 80% cijene kada ih završi i isti novac uloži u nove naslove ili što već.....

 

Kažem sve 5, svatko ima pravo na svoje mišljenje i ja ti nisam rekao da ti moraš slušati moje, kao što neću ni ja tvoje :)

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ezio kaže...

A što je to uopće? Da li se radi o streamingu i nekoj opciji downloada ili su doslovno kupljeni pojedinačni filmovi ili štogod?

 Radi se barem koliko sam shvatio o kupljenim filmovima. Bila je opcija platiti za jednokratno gledanje ili kupiti pa da "posjeduješ" film. Svi smo mi svjesni toga da ovo što kupimo digitalno nije ustvari naše, ali mislim da dosad nije bilo takve situacije da je netko odjednom izgubio sve što je kupio. Zeznuto, ali nema tu baš pomoći. Fizičke kopije su prošlost.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Sony briše Discovery video sadržaj koji su korisnici kupili zbog gubitka licence.

To je ono sto vam pričam, nevezano kupili vi digitalnu verziju igre ili fizičku, vi kupujete licencu za korištenje proizvoda ne igru. Jednom kad Sony izgubi pravo na tu licencu isto vam je jer nećete moći pristupiti proizvodu.

Take two ili bilo koji izdavac moze reći nedamo soniju licencu za nase igre i vi im vise ne mozete pristupiti.
Ubacite igru u PS5, PS5 ocita licencu koja vise nije podrzana na PSNu i gotovo. I tu spada krivnja na izdavaca a ne na pruzatelja usluge tj Sonyja.

 

A kako bi inače kupio taj film? Na blurayu za koliko para više? I čuvao ga kod kuće? Provale ti i ukradu filmove, izgori ti soba, dođu rusi pa moraš bježati sa diskovima... sve ima svoje za i protiv.

 

Ja još nisam doživio da mi obrišu neku igru što sam platio. Ako i nestane sa stora uvijek je ostajala u libraryima. A to isto može biti problem kad više ljudi na konzoli ima savegameove, a jedan je kupio igru, više nikad ne možeš koristiti te savegameove ako odlučiš kasnije kupiti svoju konzolu (imam sad takav slučaj sa Nintendo Switchem i Minecraft Nintendo Switch Edition. Ja sam kupio igru, klinac ima hrpu sejvova, igra se više ne može kupiti, a ja želim prebaciti svoj account na drugi switch pa klinac na starom više neće moći igrati i saveovi su mu propali).

 

S druge strane, filmove ne kupujem nigdje jer nema smisla. Oni se barem lako "arhiviraju" kad god zatreba, i to vjerojatno s godinama i u boljoj kvaliteti.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.12.2023 13:02 (Bitanga).
7 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Sony briše Discovery video sadržaj koji su korisnici kupili zbog gubitka licence.

To je ono sto vam pričam, nevezano kupili vi digitalnu verziju igre ili fizičku, vi kupujete licencu za korištenje proizvoda ne igru. Jednom kad Sony izgubi pravo na tu licencu isto vam je jer nećete moći pristupiti proizvodu.

Take two ili bilo koji izdavac moze reći nedamo soniju licencu za nase igre i vi im vise ne mozete pristupiti.
Ubacite igru u PS5, PS5 ocita licencu koja vise nije podrzana na PSNu i gotovo. I tu spada krivnja na izdavaca a ne na pruzatelja usluge tj Sonyja.

To treba zakonski regulirati, nebi me čudilo da EU donese zakon koji bi mogao riješiti taj problem.

Nisam za takva uplitanja ali očito nekad država mora stati na stranu čovjeka i pokazati zube pohlepnim korporacijama.

16 godina
offline
Sony PlayStation 5

evo, prije par minuta mi je Playstation store naplatio za Essential pretplatu iz Walleta na koji sam prije godine dana ubacio sredstva putem bona u kunama

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Jel vama normalno radi PS Stars program? Skinuo sam monthly igre od ovog mjeseca, pokrenuo reda radi Aliens Fireteams i jos uvijek mi stoji 0%.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ima tko iskustva s gamershopom? Gledam da im je UFC na akciji napokon negdje, ali nemaju nikakvo placanje online, svaki iznos dostave se naplacuje itd. 

 

https://www.gamershop.hr/playstation5/ufc-5

PSN: Carlikaa
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
FiCoO kaže...

Ima tko iskustva s gamershopom? Gledam da im je UFC na akciji napokon negdje, ali nemaju nikakvo placanje online, svaki iznos dostave se naplacuje itd. 

 

https://www.gamershop.hr/playstation5/ufc-5

 Ja sam prosle godine uzeo Ragnarok kod njih, sve proslo ok. Ne sjecam se jesam li trebao platiti dostavu, ako se dobro sjecam imao sam karticu i dostavljac je imao POS uredjaj sa sobom. Na mojoj igri je tekst bio na madjarskom, ne znam je li tako sa svim igrama.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
GTA 6 Stize 2025
Moj PC  
6 0 hvala 3
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
FiCoO kaže...

Ima tko iskustva s gamershopom? Gledam da im je UFC na akciji napokon negdje, ali nemaju nikakvo placanje online, svaki iznos dostave se naplacuje itd. 

 

https://www.gamershop.hr/playstation5/ufc-5


Odličan shop, često naručujem igre za Nintendo.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
FiCoO kaže...

Ima tko iskustva s gamershopom? Gledam da im je UFC na akciji napokon negdje, ali nemaju nikakvo placanje online, svaki iznos dostave se naplacuje itd. 

 

https://www.gamershop.hr/playstation5/ufc-5

 

nekoliko puta naručio, uvijek bilo sve uredu

10 godina
offline
Sony PlayStation 5

pozdrav! koliko se realno može dobiti za ps4 slim + 2 fizičke igrice (lego marvel i Ghost of Tsushima ?hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
espltd kaže...

pozdrav! koliko se realno može dobiti za ps4 slim + 2 fizičke igrice (lego marvel i Ghost of Tsushima ?hvala

 

Koliko god ti netko želi platiti. Realna cijena ne postoji.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2023 9:19 (Bitanga).
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
FiCoO kaže...

Ima tko iskustva s gamershopom? Gledam da im je UFC na akciji napokon negdje, ali nemaju nikakvo placanje online, svaki iznos dostave se naplacuje itd. 

 

https://www.gamershop.hr/playstation5/ufc-5


Odličan shop, često naručujem igre za Nintendo.

Također mogu potvrditi.

 

U zadnje vrijeme često naručujem od njih jer znaju imati najbolje cijene i super akcije.

 

Jedina mana je što znaš dobiti cover koji nije za našu regiju. Baš naručio The Last of US part 1 remake i cover je za mađarsko/tursko tržište, ali to je manje bitno.

Dostava se naplaćuje neovisno o iznosu, ali je 5€ tako da nije strašno. Gledam uvijek naručiti 2,3 igrice kad su dobre akcije tako da onda iznos bude zanemariv.

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Q-Tip kaže...
kign kaže...

P.S. imam obje konzole. Trenutno igram Horizon FW na PS5,a onda krecem Remnant II na XBX(hvala GamePass-u).

 

Koliko ja vidim Remnant I i II nisu dostupni u HR na Game Passu. Jedino ako imaš neki strani account.

 

 

Samo promijeniš regiju na npr Irsku (za PC game pass je to samo promjena dropdowna u region settingsu Windowsa i nema veze sa regijom accounta nego regijom za windows appse).

 Ako ti nije problem jel možeš točno napisati gdje se to mijenja. Hvala.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Dermentor kaže...

 Ako ti nije problem jel možeš točno napisati gdje se to mijenja. Hvala.

 

Ovdje. Tu staviš na Irsku. Pa onda restartaš Xbox app i Windows store app. Ili cijeli PC.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2023 10:30 (Bitanga).
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Jel netko ovdje naručio onaj Crucialov NVME disk i je li stigao? 24.11. je kraj onog trackinga, nema info dalje. Tko bi to uopće trebao dostaviti, pošta ili neki od dostavljača (DPD, Overseas, GLS)?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice