Amazon - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.506
|
čitano: 772.812
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

pozdrav, nov sam u amazonu i da ne duljim s pricom imam 215 $ na racunu od gift cardova i mislio sam mobitel uzeti preko amazona, i zapeo potpuno, prvo nemogu otkriti nikoga tko dostavlja u hr iako sam stavio filter shipping to croatia, dalje da ne govorim...
ako netko ima iskustva u kupovini slicnih artikala molim pomoc, hvala

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Dostavljaju amazon.de, uk, es, it, fr i to one proizvode koje šalje baš Amazon (piše plavim slovima Premium), a ne ostali selleri.

 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Amazon-vracanje paketa

Pozdrav svima,
naručio sam iPhone sa Amazona (amazon.co.uk) koji kupujem od jedne manje firme a i ujedno je "Fullfilled by Amazon" ...Paket mi je dosao doma ali imam nekih financijskih problema i želio bi taj paket vratiti njima nazad... iPhone je jos u orginalnoj kutiji od Amazona (mobitel je u kutiji koju nisam ni tako) ...Zanima me kad odnesem kutiju na postu ,nakon sto zaljepim na kutiju informacije koje dobijem od strane Amazona, da li moram platiti postarinu ili to Amazon pokriva, znam da dobijem povrat novca i za iPhone i za shipping koji sam platio kada sam narucivo ali neznam da li dobivam za slanje paketa nazad?
Hvala na razumijevanju!

max
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

imam jos jedno pitanje, ako mi je posiljatelj robu oznacio kao poklon, dali cu morati platiti dodatnu carinu/porez/postarinu kada dode? posto su mi postarinu zaracunali vec na amazonu

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Ako narucujes iz EU, nema carine.

 

Ako narucujes iz US i oznaceno bude kao gift, imas 50% sanse da ce proc, 50% sanse da ce na carini otvoriti paket i cariniti te. Meni su otvorili mobitel koji mi je bio poslan kao gift.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon-vracanje paketa
anoniomax kaže...

Pozdrav svima,
naručio sam iPhone sa Amazona (amazon.co.uk) koji kupujem od jedne manje firme a i ujedno je "Fullfilled by Amazon" ...Paket mi je dosao doma ali imam nekih financijskih problema i želio bi taj paket vratiti njima nazad... iPhone je jos u orginalnoj kutiji od Amazona (mobitel je u kutiji koju nisam ni tako) ...Zanima me kad odnesem kutiju na postu ,nakon sto zaljepim na kutiju informacije koje dobijem od strane Amazona, da li moram platiti postarinu ili to Amazon pokriva, znam da dobijem povrat novca i za iPhone i za shipping koji sam platio kada sam narucivo ali neznam da li dobivam za slanje paketa nazad?
Hvala na razumijevanju!

 Slanje natrag sam plaćaš, ali cijeli sustav povrata sredstava ide jako brzo.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
mislim da je slano iz kine, jel znate za to pravila?
16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
1337Code_breaker kaže...
mislim da je slano iz kine, jel znate za to pravila?

 službeno se osobni pokloni ne carine, ali budimo realni, mislim da ne puše foru da su svi paketi iz kine pokloni svima nama. Meni zasad nisu carinili takve pakete, ali ni nisu bili iznad vrijednosti carinjenja pa nisu imali razloga i zbog toga.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Ako kupujem preko amazona korištenu knjigu, dali oni provjeravaju da je ispravna? Da nebi dobio poderanu i svu posaranu.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
8 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Ako bi uzeo nešto s Amazon uk ne plaćam carinu ali plaćam porez?

 

Ako da, da li plaćam Britanski i Hrvatski porez ili...?

 

Da li poštarina koju plaćam Amazonu uključuje da pošiljka dođe na moja vrata ili da će je oni dostaviti u Hrvatsku pa ću morati dodatno platiti HP-expresu da mi pošiljku dostavi?

 

Konkretno:http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B00PN4WWH2/ref=olp_f_primeEligible?ie=UTF8&f_new=true&f_primeEligible=true&qid=1448485620&sr=8-1

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 22:31 (Swagmaster420).
9 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
77ari kaže...

Ako kupujem preko amazona korištenu knjigu, dali oni provjeravaju da je ispravna? Da nebi dobio poderanu i svu posaranu.

 Imaš u opisu knjige u kakvom je stanju, ali iz iskustva ti mogu reći da sve knjige koje sam preko Amazona kupio su stigle u stanju kao nove iako je za neke bilo napisano da imaju sitna oštećenja tipa ''uši'' ili tako nešto. 

 

Ušteda je bila poprilična u odnosu na nove knjige, tako da mi nije žao.

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
8 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav svima! Ako bi neka dobra duša mogla pogledati cijenu sa poštarinom (nisam registriran)  ovoga proizvoda: http://www.amazon.de/gp/offer-listing/B00JVMMOHK/ref=sr_1_46_olp?ie=UTF8&qid=1448643830&sr=8-46&keywords=razer+blackwidow&condition=used

 

Hvala!

You better watch who you are calling a child, Lois. Because if I am a child, you know what that makes you? A Pedophile. And I will be damned if I am gonna be lectured by a pervert.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Jel netko može samo na brzinu pojasnit kako kupit neku stvar sa amazon.co.uk - dakle britanske verzije. Ispričavam se jer znam da to već negdje piše u ovim silnim postovima, ali zbog isteka akcije za par sati ne stignem baš sve proletit sad. Malo mi je sve sumnjivo jer sam se sad registrirao na njihovu stranicu, a uopće mi npr. ne prepoznaje ove naše znakove, č ć i slično tako da je moje ime skroz u hijeroglifima kao i adresa. Također mi je čudno da je potrebno unijeti samo broj sa kartice bez pina ili nekog drugog sredstva provjere. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

E znači uzeo sam monitor (dellov) sa amazona (prodavač je amazon), pošto je tamo najjeftiniji i ugl. zanima me kakva je situacija sa garancijom, koliko sam skužio ide ovako:
1) šaljem amazonu,  platim poštarinu (pretpostavljam da dosta skupa),
2) oni to prosljeđuju dellu (jer dell daje garanciju od 3 godine a ne amazon)
i ja onda samo čekam tih mjesec - dva ?

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2015 18:33 (markoal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Peter Griffin kaže...

Pozdrav svima! Ako bi neka dobra duša mogla pogledati cijenu sa poštarinom (nisam registriran)  ovoga proizvoda: http://www.amazon.de/gp/offer-listing/B00JVMMOHK/ref=sr_1_46_olp?ie=UTF8&qid=1448643830&sr=8-46&keywords=razer+blackwidow&condition=used

 

Hvala!

 Order Summary

Items:EUR 68,04
Postage & Packing:EUR 18,27
Total:EUR 86,31
Promotion Applied:-EUR 6,80
Order Total:EUR 79,51
16 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Ako reklamiras proizvod kupljen na EU amazonu, prvo saljes u HR ovlastenom servisu ili uvozniku. Ako ih nema u HR, saljes amazonu. Placas postarinu, a u slucaju prihvacanja reklamacije, oni vrate trosak postarine. Dio oko postarine treba provjeriti, mozda se nesto promijenilo.
Xbox: Muskarcina
14 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Bichanich kaže...

Jel netko može samo na brzinu pojasnit kako kupit neku stvar sa amazon.co.uk - dakle britanske verzije. Ispričavam se jer znam da to već negdje piše u ovim silnim postovima, ali zbog isteka akcije za par sati ne stignem baš sve proletit sad. Malo mi je sve sumnjivo jer sam se sad registrirao na njihovu stranicu, a uopće mi npr. ne prepoznaje ove naše znakove, č ć i slično tako da je moje ime skroz u hijeroglifima kao i adresa. Također mi je čudno da je potrebno unijeti samo broj sa kartice bez pina ili nekog drugog sredstva provjere. 

 Umjesto naših znakova, stavi verzije istih slova samo bez kvačica, npr. umjesto "č", napiši "c", umjesto "ž" stavi "z", itd... Dobiti ćeš dostavu doma, jer poštar zna da je to paket iz inozemstva i prepoznati će o kojoj se adresi radi. Amazonu je samo bitno u koju se državu dostavlja, dok ostatak adrese je važan samo hrvatskim poštarima koji te lako pronađu. Od kad smo ušli u EU tako kupujem i nakon stotina paketa nikada nisam imao nikakav problem.

 

Ne mora ti ništa biti čudno vezano za kartice. Oni znaju da ako kartica nije tvoja, već bi to bilo u međuvremenu prijavljano i blokirano. I sve to funkcionira odlično, amazon ima godišnje preko 1.1 milijardu narudžbi odnosno 35 svake sekunde, dakle govorimo o sustavu koji ima prostora za testirati sve anomalije u poslovanju, tj. izmjeniti ono što ne valja.

8 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Pozdrav,


Planiram naručiti proizvod s amazon.uk po prvi put, te me zanima zašto nigdje ne mogu pronaći iznos shippinga?
U Dispatchu mi piše prozvod koji naručujem po cijeni onoj koja jeste, i pored pise shipping: standard. Da li je moguće da je poštarina besplatna? ili se shipping prikaže nakon što unesem podatke od kartice i potvrdim pay?

 

Hvala :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Rainbow89 kaže...

Pozdrav,


Planiram naručiti proizvod s amazon.uk po prvi put, te me zanima zašto nigdje ne mogu pronaći iznos shippinga?
U Dispatchu mi piše prozvod koji naručujem po cijeni onoj koja jeste, i pored pise shipping: standard. Da li je moguće da je poštarina besplatna? ili se shipping prikaže nakon što unesem podatke od kartice i potvrdim pay?

 

Hvala :)

 Za HR nema besplatne poštarine (barem ja to do sad nisam doživio). Nakon što napraviš account na amazonu, unesi podatke o plaćanju (isti će ostati upamćeni za slijedeće kupovine). Zatim slijedi kupovina, proizvod ide u košaricu i samo  odi na "next", pitati će te da potvrdiš adresu (sustav u tom trenutku provjerava da li prodavač čiji je proizvod u košarici uopće dostavlja na tvoju adresu - ukoliko ne, isprazni košaricu te ubaci isti proizvod u košaricu ali sad od drugog proizvođača pa provaj opet da li dostavlja), nakon toga dolaziš na način plaćanja (ukoliko imaš npr. više unesenih kartica, pita te koju bi teretio), a NAKON toga dobiješ novi prozor sa svim podacima: koji proizvod je u igri, koliko komada, način plaćanja i OVDJE se prikazuje: trošak svih proizvoda i trošak ukupne poštarine, te ispod ukupna suma. Tada,  AKO ti sve to odgovara, tek tada imaš ponuđenu opciju "plati". Nakon toga više ništa ne radiš, već čekaš da dođe na tvoju adresu, a amazon u međuvremenu na tvoj mail šalje status narudžbe.

14 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Prvi put kupujem na amazon.com. Kupio bih si miš za PC. Sad prilikom kupovine nudi mi se 10$ popusta ako odem na "apply now" za Amazon Store Card.

Što je to Amazon.com Store Card? Popust je dobar, ali ima li kavih obveza?

 

Jel netko za kakvi su bilo popusti prošle godine za Božić?

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2015 15:57 (bruno03).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Jel iko zna šta je rebate? Tj. malo konkretnije post-purchase rebate? Dakle jedan predmet košta $180, a ima post-purchase rebate: $20, i piše još price after rebate: $160.

Pa šta je to, jeli stvarno da ti vrate $20 nakon mjesec dana? Ako je sve u redu sa kupljenim artiklom?

 

I još jedno pitanje (još jednom mi se čini da bi bilo predobro kad bi bilo istinito): ovaj X-Year Protection, jeli to stvarno prava garancija na X broj godina? i još ne treba plaćat poštarinu kad im se dostavlja.

Evo šta piše za to: 

  •   Coverage for product breakdowns and malfunctions
  •   24/7 customer support
  •   Free shipping on all repairs with no deductibles or hidden fees

Pa to je stvarno predobro ako je sve tako.

 

I šta je ovo Amazon.com Credit? Po nazivu bi reka da je kredit (znači posude ti, a ti vratiš sa kamatama), ali po onome šta san pročita izgleda da je to samo dar od 10 dolara.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2015 22:48 (dr. zlo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Poz.....planiram s amazona uzet mis i jos par stvarcica a posto mi je ovo prva kupnja prek net izvan HR zanimam me jel se placa carina il sta vec se treba platit.Pa moze li mi netko objasnit kako to sve ide?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Amazon - pitanja i odgovori

24.11.2015 naručio item preko amazon.de

25.11.2015 piše da su poslali

7.12.2015 je bio expected date for delivery

još nisam dobio item, a za dva dana idem na put.

platio sam dostavu skoro 8€ i nisam dobio tracking broj

imam li pravo na full refund

sutra popodne ih zovem 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

Dobit ces povrat umanjen za dostavu..samo im moras javit da ti roba nije stigla...javi kako si proso

ps: ako ti je posiljka poslana deutsche post zna kasnit,provjeri u lokalnoj pošti dali ima paket

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2015 0:27 (Drky1991).
10 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

zvao sam ih jučer. kažu izgubila se pošiljka. dobio sam full refund.

 

10 godina
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori
Drky1991 kaže...

Dobit ces povrat umanjen za dostavu..samo im moras javit da ti roba nije stigla...javi kako si proso

ps: ako ti je posiljka poslana deutsche post zna kasnit,provjeri u lokalnoj pošti dali ima paket

 piše mi na amazonu pod moje narudžbe da je carrier asendia. nemam nikakav tracking broj.

uvijek dobijem žuti papirić i moram ići u glavni poštanski ured u Rijeci, a ne u lokalnu poštu.

 

EDIT: dobio sam full refund, paket ni dan danas nije došao. kažu iz amazona izgubio se.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2016 9:18 (SEYOboy).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon - pitanja i odgovori

aha..mislio sam da si u njemackoj

10 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Jeli se meni čini ili amazon više ne dostavlja u Hrvatsku? Sad sam malo gledao neke mobitele i koji god da probam u checkoutu piše da ne dostavljaju (iako dolaze iz amazonovog skladišta). Može li još netko to potvrditi?

Evo upravo čitam ovdje i nevjerujem, srbija,slovenija (od  naših susjeda), kuvajt kenija. U sve te zemlje dostavljaju bez problema samo eto hrvatska dobije bananu

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2015 18:51 (naPerk777).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Zanima me da li vrijedi Amazon Prime i za Hrvatsku ili se i dalje nije ništa promjenilo od posljednjeg odgovora na ovu temu iz 2013 godine.

 

Razmišljao sam da ga uzmem pa me zanima koje povlastice bi vrijedile za Hrvatsku?

Da li bi onda bio uključen i free shipping ili eventualno samo neke druge povlasnice (koje)?

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Amazon - pitanja i odgovori

Jel moguće sa amazon.com naručiti knjigu od nekih drugih sellera? Odnosno jel dostavljaju u hrvatsku i kolko izađe shipping,vidim da tam piše neš 4$ shipping (3.99) ali ne znam jel to vrijedi i za hrvatsku?

 

Gledao sam na .de stranici ali me izađe pre skupo.

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice