eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.076.356
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Napisao si dvaput praktički istu poruku, a na prvu poruku ti je kolega već odgovorio.

 

Ne znam kamo si gledao - granica za necarinjenje dara (gifta) je 45 eura. Znači, po pravilima bi na sve to što ti pošalju trebao platiti PDV. A sad, u što ćeš ti carinu pokušati ili uspjeti uvjeriti, to je druga stvar. Pravila su jasna.

15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...

Napisao si dvaput praktički istu poruku, a na prvu poruku ti je kolega već odgovorio.

 

Ne znam kamo si gledao - granica za necarinjenje dara (gifta) je 45 eura. Znači, po pravilima bi na sve to što ti pošalju trebao platiti PDV. A sad, u što ćeš ti carinu pokušati ili uspjeti uvjeriti, to je druga stvar. Pravila su jasna.

Koliko bi trebao platit pdv ako su mi stavili gift (80 dolara)?

Samo 80 dolara + pdv i to je to?

Posto nema carine za mobitele, racunala itd. osim onih 30-ak kuna.

 

Ja samo trebam rec da je za zamijenske dijelove, tj da je osteceno?

 

ispricavan se za dupli post, nes mi se zeznulo. pardon

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.4.2016 18:25 (jojo_surf).
10 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
jojo_surf kaže...
mbaksa kaže...

Napisao si dvaput praktički istu poruku, a na prvu poruku ti je kolega već odgovorio.

 

Ne znam kamo si gledao - granica za necarinjenje dara (gifta) je 45 eura. Znači, po pravilima bi na sve to što ti pošalju trebao platiti PDV. A sad, u što ćeš ti carinu pokušati ili uspjeti uvjeriti, to je druga stvar. Pravila su jasna.

 da li netko zna koliko bi trebao platit pdv ako su mi stavili gift (80 dolara)?

samo 80 dolara + pdv i to je to? posto nema carine za mobitele, racunala itd. osim onih 30-ak kuna.

oni su mi napisali da je "broken and water damaged". da li je to dostA?

 

ispricavan se za dupli post, nes mi se zeznulo. pardon

 Ja sam na slicnu cijenu platio 170kn...

Trebaš dizajnera? Posjeti IpL Design! www.ipl-design.info
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
jojo_surf kaže...
da li netko zna koliko bi trebao platit pdv ako su mi stavili gift (80 dolara)?

samo 80 dolara + pdv i to je to? posto nema carine za mobitele, racunala itd. osim onih 30-ak kuna.

oni su mi napisali da je "broken and water damaged". da li je to dostA?

Zar je FAQ zbilja tako nerazumljivo napisan?!

 

PDV se plaća na ukupnu vrijenost paketa - znači na ono što je u paketu + iznos dostave. Nema nikakve veze je li nešto gift ili ne.

15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...
jojo_surf kaže...
da li netko zna koliko bi trebao platit pdv ako su mi stavili gift (80 dolara)?

samo 80 dolara + pdv i to je to? posto nema carine za mobitele, racunala itd. osim onih 30-ak kuna.

oni su mi napisali da je "broken and water damaged". da li je to dostA?

Zar je FAQ zbilja tako nerazumljivo napisan?!

 

PDV se plaća na ukupnu vrijenost paketa - znači na ono što je u paketu + iznos dostave. Nema nikakve veze je li nešto gift ili ne.

 ja od tog mobitela neman racune, neman nista. to familija salje o svom trosku. ja samo mogu rec sta pise na kutiji i ko salje tj potvrdit im.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.4.2016 21:59 (jojo_surf).
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
jojo_surf kaže...
a to bi znacilo da posiljka vrijedi 5000 dolara i trebao bi platiti 1000 € pdv? :S

Nego što! Pravila su jasna. PDV znaš izračunati.

 

jojo_surf kaže...
ja od tih mobitela neman racune, neman nista. to familija salje. ja samo mogu rec sta pise na kutiji i ko salje tj potvrdit im.

Moraš napisati vrijednost na poziv za dostavu računa. Sve ti to piše u FAQ-u.

8 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Jel mogu kontaktirat ove lopove , ebay? Vidim nema maila ,online support nis..jesu jadni
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Imaš kontakt sa prodavačem. Što bi ti još? Zašto bi uopće direktno kontaktirao ebay?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
410 kaže...
Jel mogu kontaktirat ove lopove , ebay? Vidim nema maila ,online support nis..jesu jadni

 Ako su na ebayu lopovi onda su svi na svijetu lopovi. Na ebayu si kao kupac zasticen kao bijeli medvjed....

9 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Ovako naručio sam nešto s ebay-a stiglo je oštećeno ,kontaktiro sam prodavača pitao me jel želim refund ili ponovno taj proizvod da pošalje.Ugl. tražio sam da pošalje ponovno proizvod i zanima me samo da li ću dobit maili ili nešto da je ponovno poslano ili? 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Mogao bi se kladiti da je kupio neki ultra povoljni 11" tablet za 20$ a dobio neku glupost (narukvicu, papir "Hahahah idiot" ili tako nešto) pa je sada ljut na ebay.

 

Nije to za svakog.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
polymer1234 kaže...

Ovako naručio sam nešto s ebay-a stiglo je oštećeno ,kontaktiro sam prodavača pitao me jel želim refund ili ponovno taj proizvod da pošalje.Ugl. tražio sam da pošalje ponovno proizvod i zanima me samo da li ću dobit maili ili nešto da je ponovno poslano ili? 

 Ne postoji nadležna služba za kontakt s kupcima :D

 

Sve poruke šalje prodavač i ovisi o njemu. Slobodno ga kontaktiraš i pitaš dal je poslano.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
410 kaže...
Jel mogu kontaktirat ove lopove , ebay? Vidim nema maila ,online support nis..jesu jadni

 Ne vjerujem da si kupio nešto od e-baya. Vjerojatno bi se radilo o milijunskim svotama. Neka hala, zgrada il tak nešto :)

 

Reci, što je bilo?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...
polymer1234 kaže...

Ovako naručio sam nešto s ebay-a stiglo je oštećeno ,kontaktiro sam prodavača pitao me jel želim refund ili ponovno taj proizvod da pošalje.Ugl. tražio sam da pošalje ponovno proizvod i zanima me samo da li ću dobit maili ili nešto da je ponovno poslano ili? 

 Ne postoji nadležna služba za kontakt s kupcima :D

 

Sve poruke šalje prodavač i ovisi o njemu. Slobodno ga kontaktiraš i pitaš dal je poslano.

 Samo da se nadovezem da su komunikaciju obavljas preko ebay-a. Nista mimo toga jer ako otvoris case ebay gleda komunikaciju i na osnovu toga odlucuje....

8 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Naplatili su mi fee za listanje(imam besplatno listanje) ili za item za koji nisam dobil pare,zatrazil sam povrat feea al su odbili,a moral sam platit fee jer mi govna ocu blokirat account. Nisam imal izbora.

Pa sam isel na pp otvorit case da mi vrate taj fee i vratili su mi, i sad jucer mi opet pise na ebayu da morma platit taj fee opet..kaj sam napravil jer mi oceju blokirat acc.

Neznam kak da kontaktiram ebay..il kaj
8 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Vidi frajera ;)
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav ekipi i molio bi za malu pomoć

 

Imam firmu i htio bi svoje proizvode prodavat na ebayu.

Zanima me kako to funkcionira i dal se mora i kako izdavati i fiskalizirati račun ako plačanje ide preko paypala?

 

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
gana358 kaže...

Imam firmu i htio bi svoje proizvode prodavat na ebayu.

Zanima me kako to funkcionira i dal se mora i kako izdavati i fiskalizirati račun ako plačanje ide preko paypala?

Ne znam hoće li ti ovdje netko moći odgovoriti na ta pitanja. Ta pitanja bi zapravo trebao uputiti stručnoj osobi, dakle svom knjigovođi.

12 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozz, neznam jel dobra tema, al trebo bi pomoć što se tiče odabira baterija

Znam da napisani kapacitet baterija nije istinit, to sam proučavao, ali koje AAA baterije valja uzet da su napunjene s bar 600 mAh? (20 kom AAA baterija)

Uz to mi treba i punjač, ali da se isključi sam kad napuni baterije, imam neki na USB sa eBaya isto koji puni u nedogled, baterije se pregrijavaju i rastope na kraju..

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Gledaj eneloop baterije li to ti je bolje kupiti negdje  kod tebe  a ne na ebayu... Ja ne bih kupovao baterije on line...

 

16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Hrvek1909 kaže...

Znam da napisani kapacitet baterija nije istinit, to sam proučavao, ali koje AAA baterije valja uzet da su napunjene s bar 600 mAh? (20 kom AAA baterija)

Uz to mi treba i punjač, ali da se isključi sam kad napuni baterije, imam neki na USB sa eBaya isto koji puni u nedogled, baterije se pregrijavaju i rastope na kraju..

Deklarirani kapacitet baterija je lažiran kod "lijevih" proizvođača/marki i kod krivotvorenih baterija i takve stvari ti uopće nema smisla kupovati online. Svojedobno sam kupio neke BTY baterije basnoslovnog deklariranog kapacitete, a u stvarnosti kapacitet je bio možda 10-20% deklariranog. Već kad primiš takve baterije u ruku jasno ti je da tu nešto ne štima jer su puno prelagane.

 

Znači, trebao bi eventualno kupiti baterije neke provjerene marke, od provjerenog prodavača. Torent je spomenuo Eneloop baterije, koje su odlične (ima ih za kupiti kod nas u dućanima, a i preko eBaya ili Amazona bi se trebale moći naći originalne - a to onda znači da ih ne možeš kupiti za par lipa, nego da ćeš ih pošteno platiti). Odlične su još i Turnigy LSD baterije, koje se mogu kupiti preko Hobbykinga. Kod nas je valjda najlakše kupiti Camelion AlwaysReady u Chipoteci.

 

Sve baterije koje sam naveo su LSD tipa, znači s vrlo malim samopražnjenjem. Drugim riječima, napuniš ih te ako ih i ne koristiš nakon pola godine još će imati napunjenost 80-90%. Osobno, otkad sam otkrio LSD baterije, samo takve i kupujem.

 

Hrvek1909 kaže...

Uz to mi treba i punjač, ali da se isključi sam kad napuni baterije, imam neki na USB sa eBaya isto koji puni u nedogled, baterije se pregrijavaju i rastope na kraju..

Treba ti inteligentni punjač, koji baterije može puniti nezavisno. Znači, nešto poput ovog (taj ujedno zna puniti i Li-ionske baterije). Kod nas imaš recimo ovako nešto - za punjenje s do 300500 mA ili 700 mA. Što je jača snaga punjenja, to punjenje traje kraće. Znači, ovaj od 700 mA bateriju će napuniti u kraće neko upola od onog od 300 mA. Osobno imam AccuCell BC 800 i mogu reći da je odličan - ako treba, može puniti i s 1800 mA (iako nikad u pravilu ne punim preko 700 mA)!

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2016 13:57 (mbaksa).
15 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Zašto mi je na  bankovnom računu uzeto 38.74€, kad na računu koji sam dobio prilikom kupnje piše 37€?

Dal ebay ili paypal uzimaju kakvu proviziju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
walentkane kaže...

Zašto mi je na  bankovnom računu uzeto 38.74€, kad na računu koji sam dobio prilikom kupnje piše 37€?

Dal ebay ili paypal uzimaju kakvu proviziju?

 Kad placas preko paypala pazi da ti uvijek bude u valuti u kojoj je predmet koji placas. Odmah ispod imas opciju da promijenis nacin konverzije i uvijek stavi da ti paypal iskazuje u valuti u kojoj placas a da ti banka vrsi konverziju. Nekad nece zapamti da li slucajno ili namjerno pa svaki put kad placas provjeri....

16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Torent kaže...
Kad placas preko paypala pazi da ti uvijek bude u valuti u kojoj je predmet koji placas. Odmah ispod imas opciju da promijenis nacin konverzije i uvijek stavi da ti paypal iskazuje u valuti u kojoj placas a da ti banka vrsi konverziju. Nekad nece zapamti da li slucajno ili namjerno pa svaki put kad placas provjeri....

Ne sjećam se da sam to ikad vidio. Doduše, ako je nešto u nekoj drugoj valuti osim dolara, onda u pravilu odem na regionalni eBay koji pokriva tu valutu, jer onda od istog prodavača mogu kupiti više proizvoda dodajući ih u košaricu (a ovako, na .com-u, ne mogu ako nije u američkim dolarima).

8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...
Torent kaže...
Kad placas preko paypala pazi da ti uvijek bude u valuti u kojoj je predmet koji placas. Odmah ispod imas opciju da promijenis nacin konverzije i uvijek stavi da ti paypal iskazuje u valuti u kojoj placas a da ti banka vrsi konverziju. Nekad nece zapamti da li slucajno ili namjerno pa svaki put kad placas provjeri....

Ne sjećam se da sam to ikad vidio. Doduše, ako je nešto u nekoj drugoj valuti osim dolara, onda u pravilu odem na regionalni eBay koji pokriva tu valutu, jer onda od istog prodavača mogu kupiti više proizvoda dodajući ih u košaricu (a ovako, na .com-u, ne mogu ako nije u američkim dolarima).

 Ni ja nisam obracao paznju... Obrati paznju jer provizije nisu uopste malene...Kad placas ispod naziva proizvoda imas link na promjenu te opcije... Meni je upalo u oci sto mi je ispisalo cijenu u BAM... Reko WTF....

16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Torent kaže...
Ni ja nisam obracao paznju... Obrati paznju jer provizije nisu uopste malene...Kad placas ispod naziva proizvoda imas link na promjenu te opcije... Meni je upalo u oci sto mi je ispisalo cijenu u BAM... Reko WTF....

Ja to zbilja nigdje nemam. Da možda nema veze s tim na što ti je PayPal vezan? Meni je na AmEx. Možda ima veze ako je vezan na tekući?

8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Meni je na revolving... Nemam pojma... Iskreno nisam obracao paznju skoro ... Eto juce nesto narucivao nisam ni gledao...Valjda je zapamtio i sad me vise i ne pita ;)

 

https://www.paypal-community.com/t5/About-Payments/No-more-quot-Other-conversion-options-quot/td-p/983636


Evo imas ovdje detaljnije...

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2016 21:34 (Torent).
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Torent kaže...

Meni je na revolving... Nemam pojma... Iskreno nisam obracao paznju skoro ... Eto juce nesto narucivao nisam ni gledao...Valjda je zapamtio i sad me vise i ne pita ;)

 

https://www.paypal-community.com/t5/About-Payments/No-more-quot-Other-conversion-options-quot/td-p/983636


Evo imas ovdje detaljnije...

Ja tu opciju nikad nisam imao za AmEx. Znam da su ljudi pričali o njoj na ovoj temi, i to obično oni s tekućim računima. Meni na AmEx računu sve stoji u naplaćenoj valutu, pa bi bilo logično zaključiti da konverziju radi PBZ (zastupnik AmExa).

12 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav, imam jedno pitanje?

U subotu sam kupio jedan item te mi je trasakcija prosla ali danas gledam pod orders da seller nije vise registriran na ebayu te item nije poslan..zanima me dal da pricekam par dana da koji slucajem seller posalje item ili da otvorim case radi povrata novca??

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice