eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.075.652
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
ivo454 kaže...

Za početak prodavaj sa registriranim pošiljkama, da se točno zna gdje je pošiljka i kad je preuzeta. Ali najbitnije je da kupac ima pozitivan feedback, jer nisu svi kupci na ebay-u muljatori, 99% su pošteni kupci. Evo meni kinez šalje bateriju za mobitel, već drugi put i ne stiže (3,5$), mislim da na kraju neću tražiti povrat novca, jer mislim da naši u pošti kradu dio pošiljki.

 oke, hvala na pomoći i savjetima. još samo jedno - znači, ako sam dobro shvatio, ja mogu odlučiti želim li nekome nešto prodati ili ne? ako mi kupac izgleda sumnjivo, mogu ga odbiti?

8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Dokaz da je primio. Posalji sa pracenjem....Doplati malo i miran si.
13 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Torent kaže...
Dokaz da je primio. Posalji sa pracenjem....Doplati malo i miran si.

 znači, pošaljem preporučeno, imam onaj broj za praćenje - dakle, mogu dokazati da je kupac preuzeo pošiljku i to je to? hvala svima na pomoći.

16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
ivo454 kaže...

Za početak prodavaj sa registriranim pošiljkama, da se točno zna gdje je pošiljka i kad je preuzeta. Ali najbitnije je da kupac ima pozitivan feedback, jer nisu svi kupci na ebay-u muljatori, 99% su pošteni kupci. Evo meni kinez šalje bateriju za mobitel, već drugi put i ne stiže (3,5$), mislim da na kraju neću tražiti povrat novca, jer mislim da naši u pošti kradu dio pošiljki.

Li-ionske baterije zaustavljaju već na odlaznom aerodromu jer je riječ o opasnom teretu i ako nisu propisno deklarirane i zapakirane, ne ukrcavaju se u avion. 

12 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

da li je netko od forumaša imao iskustva sa vraćanjem proizvoda u kinu zbog zamjene? zanima me kolika je poštarina? proizvod bi se slao u onoj žutoj koverti sa zračnim jastučićima

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Ja sam davno slao neku karticu za videonadzor u Tajvan.... 70ak kuna ako se dobro sjećam.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Imas cijenz na stranici hp u lipu (dodas par kuna cijenu kuverte sa baloncinama).. saljes prioritetno preporuceno da dobis broj za pracenje
8 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Sad mi je mob na carini i pise da racun nedostaje (invoice missing).Poslali papir ja poslo email i sad cekam.Zna netko otp koliko dugo i ocu morat ista platit?
 
0 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Napisano je 5000 puta.

 

1. Čekat ćeš dok ne ocarine. 3, 5, 15 dana... Nema pravila.

2. Platit ćeš troškove carinjenja i eventualno PDV. I naknadu pošti.

 

E, aj sad pitaj koliko su troškovi carinjenja i PDV. Ajde.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
MileenaVoorhes kaže...
Sad mi je mob na carini i pise da racun nedostaje (invoice missing).Poslali papir ja poslo email i sad cekam.Zna netko otp koliko dugo i ocu morat ista platit?

 3 dana do 2 tjedna. 780kn.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
8 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Toliko puno? Haha iPhone 5s je

12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
MileenaVoorhes kaže...

Toliko puno? Haha iPhone 5s je

 http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Imam pitanje u vezi slanja paketa natrag u Ameriku. Naručio sam 2 remena za ATV,  Gates G-Force. Prvi je izdržao 1400km, a drugi je puknuo isto jutro čim je zamjenjen, nakon nekih 25-30km. Javio sam se prodavaču i rekao je da će mi vratiti novac ako mu pošaljem remene u Ameriku o mojem trošku slanja.

Zanima me da li ne neka posebna procedura slanja ili šaljem isto kao i sve ostalo unutar HR. Te koliko je okvirno cjena slanja, paket nekih 15x30x5cm

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Oko 65kn preporuceno prioritetno u velikoj kuverti do 250g (par kuna vise ak je teze
15 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
bjede kaže...

Da li je moguće prodavati s ebay računa koji je registriran u inozemstvu (SAD), a novac primati na hrvatski paypal povezan s tim računom?

Je li to protivno pravilima paypala/ebaya? Mislim da se ne bi dogodilo da u slučaju nekog claima od strane kupca dođe do suspenzije računa.

 

Inače, ovo bez problema funkcionira kad je u pitanju kupnja. Znači račun je otvoren na američku adresu mail forwarding servisa koja je verificirana, a plaća se hrvatskim paypal računom.

Zato me zanima može li isto funkcionirati i kod kupnje.

Hipotetski, to bi bila npr. i situacija kad se netko preseli živjeti u inozemstvo. Adresu mijenja u inozemnu, a paypal mu ostaje hrvatski. Ili u tom slučaju mora otvoriti paypal u toj zemlji? 

 

Hvala.

 

Kupujem/mijenjam/prodajem košarkaške dresove!
8 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Carina me nazvala oko 1 i rekli da su nasli neki otrov u posiljci i da je mob kopija..
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
MileenaVoorhes kaže...
Carina me nazvala oko 1 i rekli da su nasli neki otrov u posiljci i da je mob kopija..

 

 

 

Aj daj link na sellera....

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.5.2016 20:21 (Sum_of_all_fears).
7 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
I sad najebat...a ni duzan ni kriv..jebemti zakon
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
MileenaVoorhes kaže...
Carina me nazvala oko 1 i rekli da su nasli neki otrov u posiljci i da je mob kopija..

Javi jesi uspio natrag dobiti pare.

8 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
MileenaVoorhes kaže...

S obzirom na tako visoku ocjenu, malo je vjerojatno da mobitel nije original. Trebao bi tražiti da ti objasne po čemu su zaključili da nije original, jer si kupio od provjerenog prodavača, sa skoro 150000 pozitivnih ocjena.

8 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Pa da sutra cu nazvat njih pa objasnit
8 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Jel moguce da misle da je iPhone kopija jer je na oglasu siv al sam dobio crni? Prodavac nije imao sivi pa je poslao crni? A i za onaj virus seru ili su to oni nesta smuckali..
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
MileenaVoorhes kaže...
Jel moguce da misle da je iPhone kopija jer je na oglasu siv al sam dobio crni? Prodavac nije imao sivi pa je poslao crni?

Mobitel jest ili nije krivotvorina. Ako nije krivotvorina, to što je u oglasu drugačije boje ne čini ga krivotvorinom.

 

MileenaVoorhes kaže...
A i za onaj virus seru ili su to oni nesta smuckali..

Zbilja ne znam o čemu govoriš. Vidim samo da ti prodavač u oglasu šalje besplatan dar.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.5.2016 22:03 (mbaksa).
8 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Kad su zvali rekli su da su nasi nemi virus ili bakteriju nemam ni ja pojma o cem oni govore.I da taj dar je maskica,maramice za mob i zastitna folija.Mob je original 100% jer je na vrhu liste na eBayu kad se napise iPhone 5s.A sad za taj njihov "virus" sutra nazovem pa javim sta je bilo i kako o parama bude.
8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Ko je uopste ovlasten i strucna da nesto proglasi falsifikatom? Zar ne bi to trebao raditi ovlasteni predstavnik applea?

8 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
A znas ti carinu pametni ko musko spolovilo...Sad ako su unistili mobitel najebo sam jer ako prodavac nevrati pare ode 1500 kn u vjetar...
8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Tuzis ih. Mislim tako svaki isprdak koji radi na carini moze sebe proglasiti strucnjakom za sve i sve sto uvozis proglasiti falsifikatom Majicu parfem telefon i sl. Kako ce parfem provjeriti? Nosom?

8 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Sutra zovem,ako su unistili tuzit cu ih jer znam da nije nista sa mobom.Ipak taj kod nas kosta preko 3000 kn nije se za zajebavat.Ako je svim ostalima bilo ispravno bas meni eto nije.Seronje jedne.I da je krivotvorina sto nije sta njih briga.Moj rizik i problem ne njihov..
15 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
MileenaVoorhes kaže...
Sutra zovem,ako su unistili tuzit cu ih jer znam da nije nista sa mobom.Ipak taj kod nas kosta preko 3000 kn nije se za zajebavat.Ako je svim ostalima bilo ispravno bas meni eto nije.Seronje jedne.I da je krivotvorina sto nije sta njih briga.Moj rizik i problem ne njihov..

Briga ih je. Zakon o žigu i još par "sitnica". Uvoz krivotvorene robe je kažnjivo djelo.

 

Eto.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice