Otvaranje web stranice na vlastitom računalu

poruka: 6
|
čitano: 4.872
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Otvaranje web stranice na vlastitom računalu

Imam na korištenje jedno računalo sa statičkom ip adresom i htio bih na njega staviti svoju web stranicu. Zanima me koji je točno postupak da bih to napravio, počevši od svega što moram namjestiti na tom računalu pa do kupovine domene (.com, .hr ili neke druge). Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Otvaranje web stranice na vlastitom računalu

Ovisi što je tebi statička ip adresa. Ako je to ono što plaćaš 500 kn + pdv mjesečno samo da bi imao, onda svaka ti dala, jer ja takve pare nebi davao za jedan websajt.

 

Ako smatraš statičku ip adresu ono što su ukucao na lan ili wlan pod network connectionsima onda si u zabludi, to je lokalna adresa, a adresa koju ti imaš (najvjerovatnije dinamička) se mijenja svaki put kad se reconectaš na net u bridge modeu (spajaš se sa username i passwordom preko windowsa) ili svakih 24 sata ako si u routingu (24 satne konekcije, router se spaja, nemaš konekciju na računalu).

 

Da bi bio siguran odi lijepo na http://bwm.carnet.hr i pogledaj si ip adresu, to je tvoja trenutna adresa koju dobijaš od svog ISP-a. Reconectaj se, ili ugasi/upali router pa ponovno otvori sajt i trebalo bi ti izbaciti drugu adresu što bi značilo da nemaš statičku.

"ne prestajemo se igrati zato što ostarimo, starimo zato što se prestajemo igrati" - Flegma (car)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Otvaranje web stranice na vlastitom računalu

Ako sam napisao da imam statičku ip adresu onda imam statičku ip adresu (koja se nikada ne mijenja i nije lokalna preko DHCPa već vanjska). I ne samo jednu, već jedan cijeli subnet statičkih ip adresa preko jedne firme. A sad, ako netko zna i želi neka mi objasni ovo glede otvaranja i hostinga web stranice na svom računalu. Hvala

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.1.2009 14:00 (Tracer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Otvaranje web stranice na vlastitom računalu

Ajde de, sretniče :D. Podesi onda na routeru pod virtual servers dijelom da ti forwardira portove 20 i 21 (FTP).

 

I instaliraj Serv-U FTP klijent.

 

Imaš i objašnjenje ovdje

"ne prestajemo se igrati zato što ostarimo, starimo zato što se prestajemo igrati" - Flegma (car)
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.1.2009 16:15 (nCh!).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Otvaranje web stranice na vlastitom računalu

http://www.apachefriends.org/en/index.html

 

http://www.aprelium.com/

 

Isprobao sam jedno i drugo i stvar funkcionira,ali...

nemam statičnu adresu tako da je za pristup potrebno da drugi znaju IP ili koristiti neki od servisa.

Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja. - J. Krishnamurti
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Otvaranje web stranice na vlastitom računalu
nCh! kaže...

Ajde de, sretniče :D. Podesi onda na routeru pod virtual servers dijelom da ti forwardira portove 20 i 21 (FTP).

 

I instaliraj Serv-U FTP klijent.

 

Imaš i objašnjenje ovdje

 Nije to to, ali našao sam link odatle. Hvala
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice