PayPal - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.425
|
čitano: 755.892
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Jakovp kaže...
Tissko kaže...

Pozdrav

Imam jednu zbunjujuću kombinaciju za koju nisam našao konkretan odgovor na forumu pa bih molio pomoć ako neko zna. Dakle želio bih prebaciti novac sa paypal računa na svoj Visa devizni račun . Ono što ne razumijem je to što kad pokrenem postupak Paypal mi na predzadnjem koraku napiše Review u kojem stoji da je konverzije po tečaju 7,1 te bi me tako oštetili za nekoliko stotina kuna. Obzirom da prijenos novca ide na devizni račun na kojem su i Euro i Dolar kao valute (imam i jednu i drugu valutu na računu) da li će mi oni svejedno napraviti tu konverziju iako novac ide na devizni račun ili je to samo kao obavijest ako bi uplata išla na kunski račun. Ne vidim kako to najbolje riješiti. Ima li tko kakvu ideju?

 

Nažalost nema druge, ja sam također tražio rješenje ali to je to. Ispada da se ne isplati imati devizni račun...

 Uf, znači prvo konverzija USD-HRK uz neke gubitke konverzije, pa HRK-USD uz nove gubitke i onda još plaćanje PayPalu za isplatu (5 USD?).

Prekrasno

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

@popo Je li ti na ebayu  oznaceno kao placeno? ikona dolara pored itema? Ako jets doci ce mail. Kasni ponekad....

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 18:53 (Torent).
15 godina
protjeran
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Torent kaže...

@popo Je li ti na ebayu  oznaceno kao placeno? ikona dolara pored itema? Ako jets doci ce mail. Kasni ponekad....

Upravo došao mail, sve u redu

Sve što imam u životu sam ukro, jedino sam vozačku kupio
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 20:20 (popo).
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Rekoh ti ja ;) Ali mail ti ne znaci bog zna sta... Ako na paypalu pise da je placeno to je to...

 

9 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Platio nešto i sad mi stoji Payment Sent (kod svih ostalih transakcija, prije i poslije obavljenih, stoji Purchase).
Vidim i da je sa kartice skinut taj iznos, dakle uplata je prošla.

 

Osim ove razlike sa Paymnet Sent, samo kod ove transakcije mi nudi i opciju Reapet This Transaction.

Zašto, šta bi to značilo?

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

pozdrav, imam jedan problem sa primanjem refunda, naime seller je pristao napraviti refund, na paypalu piše ovo: Refunded to VISA xxxx, You'll see "PAYPAL *XINRONGGUI" on your card statement... Međutim na kartici nema nikakve potvrde da je novac vraćen i ono najbitnije nema novaca

Pi*kice derem ko sličice!
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Cekaj nekoliko dana..
Potpis
14 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav jedno pitanje za PayPal, ali i općenito sa online trgovinu?

 

Napravio sam račun u Zagrebačkoj banci i napravio sam klasično tekući i žiro račun, ali i devizni(EUR) račun. Meni će većina primanja i novaca redovno dolazit preko ovog deviznog računa, sad me zanima kad pravim paypal, ali i općenito račune za online kupovinu kojom karticom pravim? sa ovim deviznim(EUR) računom ili kunskim žiro računom, te dvije kartise su Visa Electron, pa zato pitam? Ili je zapravo nebitno s kojom napravim, mogu s obje plaćat?

 

Nisam upućen u ovo, dosad sam samo imao tekući račun i jednu karticu, pa sam sad malo "pogubljen" :D

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Mislim da nebude islo sa ziro racunom ali bude sa deviznim i tekucim (u pbz ide)
Potpis
13 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Kako kupovati preko PayPala kao firma? Jel moram registrirati Business profil ili je dovaljan personal profil samo da je business kartica prikljucena na taj PayPal?

 

Meni je samo bitno da je vidljivo da roba koju kupujem je kupila moja firma, a ne ja kao fizicka osoba.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav :)

 

Zanima me da li Visa Electron žiro račun u Addiko banci prihvaća PayPal, jer vidim da naprimjer kod Zabe piše da takav tip kartice prihvaća paypal u potpunosti, od plaćanja,primanja i prijenosa sa paypala na sami žiro račun.

Hvala 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.3.2017 19:07 (Lovro94).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Napravio sam pay pal koji nije povezan s karticom.Trebam primit 50$ s drugog pay pala. Koja je procedura? Ja njemu saljem onaj link paypal.me a on uplacuje normalno i to sjeda ili? Citao sam da je limit 100$ ako nije povezano s card
shadow
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Samo mu das svoj email od paypala.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Imaj na umu da ne možeš povući pare na svaku karticu....
14 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav,

na ebayu sam tražio motorku, našao je ali u komunikaciji sa selerom dobio ponudu za bolju koju nema u ponudi na ebayu.

Zanima me koji bi bio najsigurniji i najpovoljniji način plačanja - paypal , plačanje u banci na račun selera....

Zanima me kolika bi bila provizija paypala na iznos 5000 kn  ?

 

Hvala unaprijed !

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Preko paypala najjeftinije s tim da ti konverziju radi banka.

E sad banka ti uzima razliku u tecajevima. Najbolke da pitas njih kolko
Potpis
14 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Za konverziju znam , no kolega sa posla mi veli da uzimaju proviziju od cca.5% bez obzira na iznos. Tražil sam na netu ali nemogu naći nigdje taj podatak..

Ako netko zna točno.....

8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Pa pitaj banku...
7 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Kako da primim uplatu iz Kine.Posiljaoc ima paypal racun,ali nikako da izvrsi transakciju?

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Das mu mail na koji ti je registrovan paypal i to je to... NE moze jednostavnije :)

7 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Pozdrav svima.. Registrirala sam se na paypal e sad imam problem sto nemogu skuziti pod sta moram ici ako imam prepaid karticu od HPB?
I koji br uopce moram upisati kod iste dali onaj prvi br koji pocinje sa 45************** (koji ima 16 znamenaka)
Ili onaj koji pocinje sa 34 i ima samo 10 znamenaka? (Pise mi za taj da je to br racuna)
Mislim mozda je pitanje glupo ali nisam do sad imala nikakvih iskustva sto se tice kupovine preko paypala i tog svega. Hvala na odgovorima unaprijed :)

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

pa pokusaj ;)

Hint ovaj od 16 ;)

12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Nelica kaže...
Pozdrav svima.. Registrirala sam se na paypal e sad imam problem sto nemogu skuziti pod sta moram ici ako imam prepaid karticu od HPB?
I koji br uopce moram upisati kod iste dali onaj prvi br koji pocinje sa 45************** (koji ima 16 znamenaka)
Ili onaj koji pocinje sa 34 i ima samo 10 znamenaka? (Pise mi za taj da je to br racuna)
Mislim mozda je pitanje glupo ali nisam do sad imala nikakvih iskustva sto se tice kupovine preko paypala i tog svega. Hvala na odgovorima unaprijed :)

 Upisuješ broj kartice a ne računa.

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
8 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Ima netko na paypal balance da hoce poslat 30$/€ ... dajem 250kn u kešu (ZAGREB) direktno na licu mjesta. Ili ako vam odgovara da mi posaljete pa vam uplatim 250kn na bankovni racun.


I jel se netko kuzi u ekesh prepadi visa kartice koje se mogu kupit na tisku.. trebam neke info. Hvala

 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Ako si za posalji meni 30 dolara ja ti uplatim na banku 250 kuna.. aj pliz hitno mi jeeeee
8 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Daj mi reci jel moguce prebacit novce sa kartice s jednog paypal accounta na balance drugog accounta. Znaci uplatim npr. 50 dolara na karticu na prvom accu. Zatim posaljem family and friends tih 50 dolara na drugi acc i onda dobim tih 50 dolara na drugom accu na paypal balance???
10 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Pozdrav, imam limit da dnevno prebacujem na karticu 500€, medjutim samo 200€ i manje transakcije budu uspjesne a sve preko izbaci mi internal server error,sta bi moglo biti.
Jednom sam uspio prebaciti 450€ ali za 3 dana su se pare vratile na paypal balance
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

ljudi jel mi netko moze rec kako da na Paypal-u iskljucim opciju da mi pPaypal ne uzima proviziju??

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

profile-profile and settings-my money-My preapproved payments update-aset available funding sources pa pored kartice imash change conversation options pa prebaci na Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2017 22:52 (Torent).
12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Torent kaže...

profile-profile and settings-my money-My preapproved payments update-aset available funding sources pa pored kartice imash change conversation options pa prebaci na Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

 Uopće nemam Profile.

 

A i kad dođem preko Settings na uređivanje osnovnog profila, onda nemam Profile and settings

 

 

Ali, pretpostavljam da je kod mene dobro složeno, na svim transakcijama piše Fee:0

Pod Activity, Detailed

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice