Torrent(sigurnost) zaključana tema

poruka: 10
|
čitano: 8.382
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Torrent(sigurnost)
pitanje

Pošto sam potpuni početnik šta se tiče torrenta, neznam baš puno o toj temi. Ali, koliko sam skužio uglavnom služe korisnicima za skidanje (il)legalnih stvari. Malo otišao do Mininove i rekao, ajde, ako svi drugi koriste to čudo tehnologije, onda ću i ja. Upisao sam Far Cry 2 i izbacilo mi jedno 20 torrenta, pa se ti snađi!

Gledao sam najbolji omjer seedersa i leechersa i počeo skidati taj torrent koji je imao najbolji omjer. Moram napomenuti da je taj torrent u opisu sadržaja bio potpuno normalan, dakle ništa ne upućuje na to da je lažan ili da ima virusa. I ok, skinuo ja torrent do kraja, instalirao igricu, kad vidiš ono system crashdown, u punom smislu te riječi! Dakle, taj torrent, iako su svi rekli da nema virusa i da nije fake, ipak jest, i pokupio sam virus te sada moram reinstalirat windowse jer ni antivirusni program više ne pomaže.

Kome sada vjevorati? Kako najbolje naći "pravu stvar" iliti kako naći ono šta stvarno tražim, a da mi se ne događaju situacije kao što sam malo prije opisao?

Siguran sam da je tu 80 % onih koji nešto skidaju sa torrenta, bilo igrice ili filmove ili nešto treće, naravno ilegalno.

Imate kakav savjet?

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Torrent(sigurnost)

ako oces 99% siguran skinuti torrent uclani se na neki privatni tracker i otamo skidaj...nikad se nemos potpuno zastiti pogotovo ako skidas sa javnih trackera

Q6600 @ 3.0 GHZ, 1.39V 2x2 GB Redline Mushkin 1000 mhz (5-5-5@15) Gainward HD 4870 512 MB Western Digital Caviar 640 GB Fortron 650w Spire Fourier IV
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Torrent(sigurnost)

ili na privatni torrent ili možeš na ovim otvorenog tipa čitati komentare, pa ako ima par postova sa: "Fake", "This is Fake" i sl. bježi od toga jer to je najvjerojatnije lažnjak!!

sumnjam da na tom tvojem far cry-u nije pisalo negdje da je fake ili je možda bio bez komentara...

P.S

to kaj ti se je windows crashal ne znači da je torrent bio fake ili sa virusom!!

AMD Athlon64 X2 Dual Core 3800+, ATI Radeon HD 2400S 512MB, 2GB RAM DDR2, 320HDD...
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.1.2009 18:58 (TOMs).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Torrent(sigurnost)

Svaku datoteku skinutu s Torrenta osim videa za kojeg korisnici kazu da je ok treba prije otvaranja skenirat s nekim antivirusom i antispayware-om da ne bi bilo ovakvih karambola ak vec nemas antivirus tu je odlicna Avira Free i Malwarebites Anti-malware. Kad skines datoteku desni klik i Scan sa Avirom i Malwarebites i to je to pa nece bit ovakvog nepotrebnog rusfraja!!!Cool

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.1.2009 18:58 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Torrent(sigurnost)

S dobrim omjerom seedera i leechera teško da pokupiš virus.

 

A preporučujem ti The Pirate Bay od public torrent tražilica. Oni za uploadere odnedavno imaju statuse, "VIP" i "Trusted", ikonice pored imena uploadera (u obliku zelene i ljubičaste lubanje) i ako je uploader VIP ili trusted, sve će šljakati.

 

A ko zna, možda to nije virus, možda si virus pokupio od negdje drugdje...

Stan: Mr. Garrison, haven't you noticed that Timmy is retarded? Mr. Garrison: Don't call people names Stan!
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.1.2009 19:11 (i_rambo_plache).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Torrent(sigurnost)
autorov komentar

Virus je pokupljen od tog torrenta 100% jer mi je tek nakon instalacije igrie windows javio da postoji virus. Možda sam i negdje propustio informaciju da se radi o fake torrentu ili da je zaražen, pa ću drugi puta sigurno biti pažljiviji.

S čega vi skidate torrente i ako nije bed za pitat, kakvog su sadržaja(igrice, filmovi ili nešto treće)?

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
protjeran
offline
Torrent(sigurnost)

pogledaj moj potpis

Kondomi su zakon, koristite ih i vi!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Torrent(sigurnost)

Evo ovdje ces saznat odakle ljudi skidaju i sve o torentima

http://www.bug.hr/forum/topic/internet/privatni-torrent/5813.aspx

Ako hocs ja cu ti dat pozivnicu za jedn privatni torent s kojeg ja skidam i 99% tog je sigurno.

Pelikan
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Torrent(sigurnost)

Zato uvijek gledaj komentare i procjeni dali je fake ili ne.

Q6600, 4gb 1066Mhz Corsair,HD4870 512mb, Gigabyte EP35-DS3, TT Soprano,Logitech Wave + MX 518, Z-4 Mala zvijer : MSI Wind
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.1.2009 21:07 (BORG).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Torrent(sigurnost)

 

Piratiziranje nije dozvoljeno, kao ni trazenja savjeta ili pomaganje u tome.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice