Garancija...adm

poruka: 43
|
čitano: 10.657
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Garancija...adm

Da se nadovežem na temu...

 

jučer sam poslao grafičku karticu u ADM na reklamaciju, k njima dolazi u pon do 10h. Jel ima tko kakvih iskustava u kojem periodu mogu očekivati grafičku karticu natrag? Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Garancija...adm

evo da se i ja nadovezem na ovu temu...

uglavnom zanimaju me vasa iskustva...

kupio sam komp u adm prije nekih 8 mjeseci i prije nekih par dana poceo se gasit..

da skratim sad pricu, odma sam ga drugi dan odfuro kod njih u servis da bi mi oni danas rekli da mi se graficka pokvarila zato jer je bila puna prasine i da ju radi toga ventilator nije mogao normalno hladiti...

i sad mi prodaju sprehu da to mozda nece moci proci na garanciju???

kazu mi da sam ja morao pazit na prasinu, da sam im mogao dofurat komp nakon pola godine da mi ga oni ociste od prasine i takve neke sprehe...

kazu mi da ne prebacujem krivnju na njih, da sam ja u principu kriv..

mislim komp nije otvaran, ima naljepnice iza fino naljepljene, nije ga grom pogodio, nisam overklokirao, nista...

jel oni meni mogu ponistit garanciju radi tog razloga, makar mi graficka ima garanciju 24 mjeseca???

smc
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Garancija...adm

Hah, koje gluposti. Reci da ces im poslat inspekciju i tak to i da te ne zahebavaju i čisto sumnjam da bi se u 8 mjeseci nakupilo toliko prasine da grafa rikne .

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Garancija...adm

Glupost, poslušaj kolegu iznad, reci da češ poslat inspekciju zvati glavnog šefa i tako {#}

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Garancija...adm

Imam pitanje vezano za tu garanciju cjelog kompa.

Kad oni meni sastave komp, jel ja dobivam 2 godine garrancije na cijeli kompjuter i nakon te 2 godine kad istekne garancija, onda se poćne "odbrojavati" garancija na svaki pojedini dio.

Ako je tako to bi onda značilo da bi ja imo 5 godina garancije na npr. napanje (2 god. od adm-a +3 godine od proizvođača).

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
online
Re: Garancija...adm

naravno da ne...garancija traje koliko proizvođač odredi za pojedinu komponentu

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
13 godina
offline
Re: Garancija...adm
headshot kaže...

Imam pitanje vezano za tu garanciju cjelog kompa.

Kad oni meni sastave komp, jel ja dobivam 2 godine garrancije na cijeli kompjuter i nakon te 2 godine kad istekne garancija, onda se poćne "odbrojavati" garancija na svaki pojedini dio.

Ako je tako to bi onda značilo da bi ja imo 5 godina garancije na npr. napanje (2 god. od adm-a +3 godine od proizvođača).

Garancija ti vrijedi po komponentama onoliko koliko daje njen proizvođac ! Npr. ako napajanje 5 god. jamstva , svih 5 god. daje proizvođac ! ADM daje 2 god. na besplatnu dijagnostiku kvara , ako naravno nisu skidate naljepnice s kucista !

Music As A Weapon !!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Garancija...adm
Haf932 kaže...
headshot kaže...

Imam pitanje vezano za tu garanciju cjelog kompa.

Kad oni meni sastave komp, jel ja dobivam 2 godine garrancije na cijeli kompjuter i nakon te 2 godine kad istekne garancija, onda se poćne "odbrojavati" garancija na svaki pojedini dio.

Ako je tako to bi onda značilo da bi ja imo 5 godina garancije na npr. napanje (2 god. od adm-a +3 godine od proizvođača).

Garancija ti vrijedi po komponentama onoliko koliko daje njen proizvođac ! Npr. ako napajanje 5 god. jamstva , svih 5 god. daje proizvođac ! ADM daje 2 god. na besplatnu dijagnostiku kvara , ako naravno nisu skidate naljepnice s kucista !

Znači ADM daje 2 god. SAMO na besplatnu dijagnostiku i ništa drugo ? .. a dijagnostika je cca 120kn?

13 godina
offline
Garancija...adm

Evo ti jedan odgovor od ADM-a .

 

"Na računalo koje sadrži sve komponente kupljene kod nas, stavljamo zaštitnu naljepnicu kao dodatno gratis jamstvo na naš posao sastavljanja, tj. imate besplatnu detekciju kvara u trajanju dvije godine.

U praksi to znači da prve dvije godine dok je zaštitna naljepnica na računalu neoštećena , u slučaju kvara ( naravno hardverskog a ne softverskog ) donesete cijelo računalo na servis/reklamaciju i mi nećemo naplatiti ništa za servis i zamjenu neispravne komponente.

U slučaju da skinete/oštetite zaštitnu naljepnicu, smatramo da ste kupili dijelove i da mi NISMO sastavljali računalo, tako da u slučaju kvara na servis/reklamaciju donosite isključivo samo neipravni dio. Ukoliko donesete ispravni dio na reklamaciju, platit ćete testiranje te komponente.

Naravno još uvijek Vam vrijedi jamstvo na tu komponentu."

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Garancija...adm

Hvala na odgovoru! :D 

Ali mi je to jadno što kažu da ako si skinio naljepnicu znači da nisi kupio cijelove kod njih.. a čemu onda služe računi? Kad budem kupovo komp baš ću ih pitat to. Ako mi se nešto pokvari i npr samo sam pokido naljepnicu (ona je i dalje tu ali se vidi da sam otvaro komp - što znači da je ipak njih komp samo što sam ga otvorio), ja šaljem cijeli komp zajedno sa kopijom računa, tako da točno vide da je sve njihovo.

 

btw. neću kupiti HDD ni dvd čitać (jer imam svoj stari), jel to predstavlja kakav problem? Ali svejedno i da šaljem komp na servis izvadio bih te dijelove.

13 godina
offline
Garancija...adm

Da bi ti besplatno sklopili konfu i dali 2 god. na besplatnu dijagnostiku kvara , moras sve potrebne komponente za rad racunala kupit kod njih !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Garancija...adm
Decki nemojte se brinut za tu naljepnicu, necete gubit garanciju. Meni je prosli ljeto pala pun kutijica od 1000 cakalica u komp, nazvao adm dali smijem otvorit komp da izvadim i oni rekli da smijem. A i ako mi nece dat vise garu na cijeli komp, odnjest cu samo komponentu koja je crkla jer nigdje na racunu nije navedeno da su oni slagali komp
13 godina
neaktivan
offline
Re: Garancija...adm
headshot kaže...

Hvala na odgovoru! :D 

Ali mi je to jadno što kažu da ako si skinio naljepnicu znači da nisi kupio cijelove kod njih.. a čemu onda služe računi? Kad budem kupovo komp baš ću ih pitat to. Ako mi se nešto pokvari i npr samo sam pokido naljepnicu (ona je i dalje tu ali se vidi da sam otvaro komp - što znači da je ipak njih komp samo što sam ga otvorio), ja šaljem cijeli komp zajedno sa kopijom računa, tako da točno vide da je sve njihovo.

 

btw. neću kupiti HDD ni dvd čitać (jer imam svoj stari), jel to predstavlja kakav problem? Ali svejedno i da šaljem komp na servis izvadio bih te dijelove.

Nisi shvatio, u slučaju kvara, a nema naljepnice, ne računa se da su oni sastavljali, tada moraš sam testirati što ne valja, i samo taj dio poslati na servis, ako je ispravan, plaćaš dijagnostiku.

 

Za ovo drugo, mislim da im u tom slučaju moraš dostaviti svoj HDD i DVD-rom da ih stave pri sastavljanju računala, ali mislim da se to dodatno plaća (ugrađivanje dijelova koji nisu iz njihove ponude/prodaje).

Najbolje da im pošalješ mail sa upitom o svemu tome.

Please state the nature of the tehnical emer... oh, it's you. Have you tried turning it off and on again?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice