Apple predstavio 13 i 15-inčni MacBook Air s M3 So

poruka: 103
|
čitano: 16.415
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple predstavio 13 i 15-inčni MacBook Air s M3 So".
9 mjeseci
online
Re: Apple predstavio 13 i 15-inčni MacBook Air s M
Arcanist1 kaže...

Isplativije je uzeti Macbook iz Francuske, Njemačke....

 

Apple MacBook Air M3 13 inch (2024) Silver 16GB/512GB sa dostavom košta 1868 eura. MacBook dolazi sa francuskom tipkovnicom.

 

https://www.ldlc.com/en/product/PB00594954.html

 

Apple MacBook Air M3 13 inch (2024) Silver 16GB/512GB sa dostavom košta 1749 eura.

 

https://www.computeruniverse.net/de/p/1A05-1VK

nekima je lakše, nekima teže

 

https://www.walmart.com/ip/Apple-MacBook-Air-13-3-inch-Laptop-Silver-M1-Chip-8GB-RAM-256GB-storage/715596133

 

Apple MacBook Air 13.3 inch Laptop - Silver. M1 Chip, 8GB RAM, 256GB storage $699

3 godine
offline
Re: Apple predstavio 13 i 15-inčni MacBook Air s M
Arcanist1 kaže...
zuper kaže...
KIKI3ooo kaže...

Ja imam Asus ZenBook UX362FA, 512/16, 2K eura. Spora krmača, bučan kao mlažnjak, po zimi se ne može radit na njega bez stalka sa ventilatorom od vrućine. Baterija mu traje, nezz, pola sata? Iako je polovica od aluminija nema premium osjećaj. Težak i debel. Track pad je neupotrebljiv. Gnjeckanje umjesto tipkanja. Gnjec, gnjec, gnjec. 

 

Žena M1, 1000eura u istyle. Hladan, nećujan, brz, ne gasi se. Lagan, tanak, premium osjaćaj, kraljevski touchpad, odlična tipkovnica.

 

Kao što nema touchscreen je minus ali nije, jer taj feature niti ne koristim u svom laptopu a imam ga godinama.

 

Cijenu je kao faktor eliminirana u slučaju Air-a.

 

Ako se ne misli na tom uređaju igrat igrice ili obrađivat video, možda autocad, ne kužim se u to, ali za sve ostalo ne vidim zašto bi bio problem radit na Air-u. Ako je problem možda ipak ić na book pro ili onaj stolini ali tu je već cijena faktor. Ako i cijena nije faktor nekome onda jedino igrice ostaju. Osim igrica i cijene - nema više ničeg. Cijeli život gledamo mhz/ram pumpanje ali više nije sve do toga i ne treba padati na spces marketing. Ovo je zatvoreni ekosustav koji tako dalje bolje optimatizirane uređaje.

 Pa zato jer realno imaš drlog od procesora u današnje vrijeme. Ako je u pitanju i5 8xxx serija...

Intel tek od 12. serije počinje imati konkurentne mobilne procesore. AMD još i ranije

Pogledaj novi Zenbook 14 sa Ultra 7 procesorom. To već lagano može u isti koš sa Apple procesorom. Za istu cijenu on sa 16GB/1TB i 2K 120Hz OLED ili Air M3 8/256GB?

 Kakav je Intel Ultra 7 procesor u odnosu na prijašnje Intel procesore

 To je 14 generacija dakle zadnja, brutalni procesori! Prakticki sve od 12 generacije je odlicno kao sto je vec gore spomenuto! Ovaj kaj usporeduje ovaj Zenbook od prije 20g i novi m1 je totalna debilana i što je najgore najvise takvih primjera imam oko sebe koji usporeduju neke drloge s najnovijim m1/m2 pa onda idu usporedivati i doslovno srati kao gle ovo je neko jabučarsko čudo!

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2024 21:14 (Boris grozni).
15 godina
offline
Re: Apple predstavio 13 i 15-inčni MacBook Air s M
M1 je star 4 godine...
6 tjedana
offline
Re: Apple predstavio 13 i 15-inčni MacBook Air s M
Boris grozni kaže...
Arcanist1 kaže...
zuper kaže...
KIKI3ooo kaže...

Ja imam Asus ZenBook UX362FA, 512/16, 2K eura. Spora krmača, bučan kao mlažnjak, po zimi se ne može radit na njega bez stalka sa ventilatorom od vrućine. Baterija mu traje, nezz, pola sata? Iako je polovica od aluminija nema premium osjećaj. Težak i debel. Track pad je neupotrebljiv. Gnjeckanje umjesto tipkanja. Gnjec, gnjec, gnjec. 

 

Žena M1, 1000eura u istyle. Hladan, nećujan, brz, ne gasi se. Lagan, tanak, premium osjaćaj, kraljevski touchpad, odlična tipkovnica.

 

Kao što nema touchscreen je minus ali nije, jer taj feature niti ne koristim u svom laptopu a imam ga godinama.

 

Cijenu je kao faktor eliminirana u slučaju Air-a.

 

Ako se ne misli na tom uređaju igrat igrice ili obrađivat video, možda autocad, ne kužim se u to, ali za sve ostalo ne vidim zašto bi bio problem radit na Air-u. Ako je problem možda ipak ić na book pro ili onaj stolini ali tu je već cijena faktor. Ako i cijena nije faktor nekome onda jedino igrice ostaju. Osim igrica i cijene - nema više ničeg. Cijeli život gledamo mhz/ram pumpanje ali više nije sve do toga i ne treba padati na spces marketing. Ovo je zatvoreni ekosustav koji tako dalje bolje optimatizirane uređaje.

 Pa zato jer realno imaš drlog od procesora u današnje vrijeme. Ako je u pitanju i5 8xxx serija...

Intel tek od 12. serije počinje imati konkurentne mobilne procesore. AMD još i ranije

Pogledaj novi Zenbook 14 sa Ultra 7 procesorom. To već lagano može u isti koš sa Apple procesorom. Za istu cijenu on sa 16GB/1TB i 2K 120Hz OLED ili Air M3 8/256GB?

 Kakav je Intel Ultra 7 procesor u odnosu na prijašnje Intel procesore

 To je 14 generacija dakle zadnja, brutalni procesori! Prakticki sve od 12 generacije je odlicno kao sto je vec gore spomenuto! Ovaj kaj usporeduje ovaj Zenbook od prije 20g i novi m1 je totalna debilana i što je najgore najvise takvih primjera imam oko sebe koji usporeduju neke drloge s najnovijim m1/m2 pa onda idu usporedivati i doslovno srati kao gle ovo je neko jabučarsko čudo!

 Što se tiče GPU je li je Intel Arc koji sada dolazi sa Intel Ultra procesorom bolji od Intel Iris Xe

3 godine
offline
Re: Apple predstavio 13 i 15-inčni MacBook Air s M
Ovisi za kaj ti treba, procitaj malo o razlikama ima ih poprilicno. Ako je samo za surfanje i sl gluposti obje su dobre za sve ostalo guglaj jer u nekim app jedna je drasticno bolja od druge i obrnuto.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple predstavio 13 i 15-inčni MacBook Air s M
zuper kaže...
KIKI3ooo kaže...

Ja imam Asus ZenBook UX362FA, 512/16, 2K eura. Spora krmača, bučan kao mlažnjak, po zimi se ne može radit na njega bez stalka sa ventilatorom od vrućine. Baterija mu traje, nezz, pola sata? Iako je polovica od aluminija nema premium osjećaj. Težak i debel. Track pad je neupotrebljiv. Gnjeckanje umjesto tipkanja. Gnjec, gnjec, gnjec. 

 

Žena M1, 1000eura u istyle. Hladan, nećujan, brz, ne gasi se. Lagan, tanak, premium osjaćaj, kraljevski touchpad, odlična tipkovnica.

 

Kao što nema touchscreen je minus ali nije, jer taj feature niti ne koristim u svom laptopu a imam ga godinama.

 

Cijenu je kao faktor eliminirana u slučaju Air-a.

 

Ako se ne misli na tom uređaju igrat igrice ili obrađivat video, možda autocad, ne kužim se u to, ali za sve ostalo ne vidim zašto bi bio problem radit na Air-u. Ako je problem možda ipak ić na book pro ili onaj stolini ali tu je već cijena faktor. Ako i cijena nije faktor nekome onda jedino igrice ostaju. Osim igrica i cijene - nema više ničeg. Cijeli život gledamo mhz/ram pumpanje ali više nije sve do toga i ne treba padati na spces marketing. Ovo je zatvoreni ekosustav koji tako dalje bolje optimatizirane uređaje.

 Pa zato jer realno imaš drlog od procesora u današnje vrijeme. Ako je u pitanju i5 8xxx serija...

Intel tek od 12. serije počinje imati konkurentne mobilne procesore. AMD još i ranije

Pogledaj novi Zenbook 14 sa Ultra 7 procesorom. To već lagano može u isti koš sa Apple procesorom. Za istu cijenu on sa 16GB/1TB i 2K 120Hz OLED ili Air M3 8/256GB?

 Nisi moga odolit hehe :)

 

...jbg bratko. Nula bodova. i7-8565U CPU @ 1.80GHz  1.99 GHz biće u turbo.

 

Ja ti ne vjerujem da će konkurirat ARM-u. Svaka tebi čast, uvijek si mi najbolje preporuke davao za hardware i pomoga ali evo ti tvojih 32giga rama i intel, hvala ali ti to neće u meni u laptop više.

 

A ponaravno ne Asus. Znači takvu kvalitetu prodat za te pare i ne pobrinet se da - barem radi - znači minimum minimuma, da se može koristit. Kojemu to laptopu crkne čip na matičnoj/zvučna nakon godinu dana. Jesam pretjerano koristio zvučnike? Nisam ih korisitio više od 5 puta možda. Neću partijat sa zvučnicima na laptopu. Koji to laptop ima neupotrebljiv touchpad? Glavno da su oni nakeljili numerički dio tipkovnice na njega. Neka sjaji. To što treba svaki broj pritisnit više puta, pogađati kut i jačinu pritiska, nema veze. I bez miša se ne može. Oni da će napravit update firware-a... pa nisam ga platia 5-6 keka. Nego 2K eura. Da sam ti pare jebemu mater.

 

A nećemo niti spominjat prednosti zatvorenog ekosustava koji je, čistom zdravom ljudskom logikom, sigurno bolji od dodvoranjanju raznim konfiguracijama. 

 

Edit: Ali ja gledam, m3 i dalje šiša po performansa intela 9 ultra. A di je potrošnja, buka i zagrijavanje. Znači laptop. Opet čistom logikom ARM može samo bolje a ovi bi sa stolnog na mobilni - e bogati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2024 13:39 (KIKI3ooo).
14 godina
offline
Re: Apple predstavio 13 i 15-inčni MacBook Air s M
Boris grozni kaže...
Arcanist1 kaže...
zuper kaže...
KIKI3ooo kaže...

Ja imam Asus ZenBook UX362FA, 512/16, 2K eura. Spora krmača, bučan kao mlažnjak, po zimi se ne može radit na njega bez stalka sa ventilatorom od vrućine. Baterija mu traje, nezz, pola sata? Iako je polovica od aluminija nema premium osjećaj. Težak i debel. Track pad je neupotrebljiv. Gnjeckanje umjesto tipkanja. Gnjec, gnjec, gnjec. 

 

Žena M1, 1000eura u istyle. Hladan, nećujan, brz, ne gasi se. Lagan, tanak, premium osjaćaj, kraljevski touchpad, odlična tipkovnica.

 

Kao što nema touchscreen je minus ali nije, jer taj feature niti ne koristim u svom laptopu a imam ga godinama.

 

Cijenu je kao faktor eliminirana u slučaju Air-a.

 

Ako se ne misli na tom uređaju igrat igrice ili obrađivat video, možda autocad, ne kužim se u to, ali za sve ostalo ne vidim zašto bi bio problem radit na Air-u. Ako je problem možda ipak ić na book pro ili onaj stolini ali tu je već cijena faktor. Ako i cijena nije faktor nekome onda jedino igrice ostaju. Osim igrica i cijene - nema više ničeg. Cijeli život gledamo mhz/ram pumpanje ali više nije sve do toga i ne treba padati na spces marketing. Ovo je zatvoreni ekosustav koji tako dalje bolje optimatizirane uređaje.

 Pa zato jer realno imaš drlog od procesora u današnje vrijeme. Ako je u pitanju i5 8xxx serija...

Intel tek od 12. serije počinje imati konkurentne mobilne procesore. AMD još i ranije

Pogledaj novi Zenbook 14 sa Ultra 7 procesorom. To već lagano može u isti koš sa Apple procesorom. Za istu cijenu on sa 16GB/1TB i 2K 120Hz OLED ili Air M3 8/256GB?

 Kakav je Intel Ultra 7 procesor u odnosu na prijašnje Intel procesore

 To je 14 generacija dakle zadnja, brutalni procesori! Prakticki sve od 12 generacije je odlicno kao sto je vec gore spomenuto! Ovaj kaj usporeduje ovaj Zenbook od prije 20g i novi m1 je totalna debilana i što je najgore najvise takvih primjera imam oko sebe koji usporeduju neke drloge s najnovijim m1/m2 pa onda idu usporedivati i doslovno srati kao gle ovo je neko jabučarsko čudo!

 Čisto usput, kad me već spominješ, uspoređujem procesore koji su razlika niti 2 godine.

https://www.cpu-monkey.com/en/compare_cpu-apple_m1-vs-intel_core_i7_8565u

Mislim nije da nisam stavio model laptopa... To je taman onaj period kad su se Intel i MS udružili da pariraraju na tržištu pa imaš laptop koji se pali u roku sekundu-dvije. I to je stvarno tako. Doslovno ga je užitak bio palit/gasit. Ja sam osoba koja spava sa računalima, cijeli svoj život. Moj post je iskustvo iz prve ruke. I lijepo sam ti ga servirao, imaš na gotovo. Sad kad znaš kontekst mog posta moj ti je savjet da pažljivo pročitaš još jednom i dobro razmisliš.

13 godina
offline
Apple predstavio 13 i 15-inčni MacBook Air s M3 So

Vidiš ja sam suprotnog razmišljanja. Trenutno imam M1 Air i razmišljam da napravim upgrade natrag na Windows.

Upravo zato jer postignut veliki napredak na procesorima kod Windows prijenosnika. + što su ekrani i puno više memorije iznad Air.

Jednostavno nema šanse da bi ponovo uzeo Air po ovoj cijeni i specifikacijama

Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Apple predstavio 13 i 15-inčni MacBook Air s M
KIKI3ooo kaže...

Ja imam Asus ZenBook UX362FA, 512/16, 2K eura. Spora krmača, bučan kao mlažnjak, po zimi se ne može radit na njega bez stalka sa ventilatorom od vrućine. Baterija mu traje, nezz, pola sata? Iako je polovica od aluminija nema premium osjećaj. Težak i debel. Track pad je neupotrebljiv. Gnjeckanje umjesto tipkanja. Gnjec, gnjec, gnjec. 

 

Žena M1, 1000eura u istyle. Hladan, nećujan, brz, ne gasi se. Lagan, tanak, premium osjaćaj, kraljevski touchpad, odlična tipkovnica.

 

Kao što nema touchscreen je minus ali nije, jer taj feature niti ne koristim u svom laptopu a imam ga godinama.

 

Cijenu je kao faktor eliminirana u slučaju Air-a.

 

Ako se ne misli na tom uređaju igrat igrice ili obrađivat video, možda autocad, ne kužim se u to, ali za sve ostalo ne vidim zašto bi bio problem radit na Air-u. Ako je problem možda ipak ić na book pro ili onaj stolini ali tu je već cijena faktor. Ako i cijena nije faktor nekome onda jedino igrice ostaju. Osim igrica i cijene - nema više ničeg. Cijeli život gledamo mhz/ram pumpanje ali više nije sve do toga i ne treba padati na spces marketing. Ovo je zatvoreni ekosustav koji tako dalje bolje optimatizirane uređaje.

 a eto, ja imam novi zenbook, ispod 1000e, touchpad top, baterija između 15 i 20 sati, tanak, lagan, cijeli alu, ventilator se uključuje gotovo nikad osim ga kad ga nagazim...

 

amd

 

čisto da imaš info da i takvi postoje ;)

15 godina
offline
Re: Apple predstavio 13 i 15-inčni MacBook Air s M
zuper kaže...

Vidiš ja sam suprotnog razmišljanja. Trenutno imam M1 Air i razmišljam da napravim upgrade natrag na Windows.

Upravo zato jer postignut veliki napredak na procesorima kod Windows prijenosnika. + što su ekrani i puno više memorije iznad Air.

Jednostavno nema šanse da bi ponovo uzeo Air po ovoj cijeni i specifikacijama

 To je istina, MBA nema nista spec od 2020. Brightness, Face ID i neke sitnice bas fale.

16 godina
offline
Re: Apple predstavio 13 i 15-inčni MacBook Air s M
assassin.st kaže...

Tocno tako, tvoje iskustvo je irrelevatno jer tvoj laptop ima isti procesor kao i Windows laptopi. 

 

Osnovni M1 Air pojede malo stariji Pro model s Intel CPUom, dalje ne treba pricati. Sad jos na to dodamo da je necujan, nema aktivno hladjenje i baterija mu traje 15h.

 

Oko toga da se nista ne moze mijenjati ili nadograditi, sve to stoji, ali isti trend vidimo i kod ultrabookova drugih proizvodjaca. Apple je u tom pogledu naplacivanja najjaci od najjacih i to se ocigledno nece promjeniti. M3 Air je po meni preskup, ali M1 Air je cak bio best buy u svoje doba, a dan danas radi besprijekorno. 

 A prije nego su M procesori postojali je iskustvo bilo irelevantno jer nisam pjevao hvalospjeve kultu iz Cuppertina...

A ta sva sranja sa lemljenjem je prvi uveo... i prije je toga bilo, ali samo na usko specijaliziranim uređajima gdje se drugačije nije moglo. No onda je to "netko" gurnuo u mainstream pa vidjela žaba konja da se potkuje i digla nogu... Kao uostalom i kod i hrpe drugih anti consumer poteza i u mobilnom svijetu koje su onda i drugi preuzeli...

 

Mitch kaže...

Ok prvo, nema smisla raspravljat se kad vidim da ne razumijes boldano. Kao drugo, da masovna je razlika izmedu M2 Pro i i9 MBP npr.

 

 

Bavis se ozbiljnim programiranjem na Macu koje je lokalno? Kakvog to smisla ima danas? LDE je u svijetu mrtav od 2019. VSCode je remote-first IDE. Bilo sto ozbiljnije se radi na devserveru ili clusteru. Jedini znacajan lokalni development danas je onaj koji je vezan za OpenCL/GL ili CUDU + gaming.

 

Mac RAM je RAM i VRAM u isto vrijeme. Na Windowsu takvog ekvivalenta nema i ova usporedba 8=8 je glupa. I ove usporedbe sa cijenom su mi preglupe. Kome nije jasno da moze nac jeftinije od Applea? Logicno da Apple naplacuje najvecu marzu na necemu sto igra najvecu upgrade ulogu. Naravno da je to lose za kupca. Medutim opet Apple je nasao nacin da rjese multitasking na 8GB bez problema, a Windows u 2024 nije. Da li je bolje vise? Naravno. No takve egzibicije su razlog zasto Chrome danas sjeda na 6GB s 5 tabova. Softver je postao teski shit. Ideja da bi softver trebao skalirat s Mooreovim zakonom je proizvod lose development kulture i shitnih developera.

 

Ako radis sa C# ili PyTorchem, jel razumijes skalu stvari gdje je potrebno da sjednes s necim vise od 4GB lokalno (da popunis 8)? Kakav to workload mora bit?

 

Na ssh mozes radit i sa 4GB RAMa. Ocemo ic gledat stare Macbookove onda po $1200 koji imaju 16 ili 32GB? Kakav je performans watt za watt za M3 u odnosu na taj i7 ili R7 u svim alatima koje koristis? Taj R7 je na razini M2.

 

Rekao si nista konkretno osim toga da je 32 > 8 za istu cijenu. A to tocno predstavlja 0, kad ce Windows u idleu onda popunit vise nego 8GB.

Ocito na ovom forumu postoji veliki mit da je RAM bottleneck. Ja garantiram da nije, osim u Premiere Pro kad se rendera 4k u 60fps gdje sjedne na ravno 5.5GB. Sav ostali workflow M1/M2/M3 odraduje nenormalno bolje.

 

Cijena nije bitna uopce. Ako je cijena jedina bitna, zasto se Macbook Air prodaje toliko dobro? Zasto nema velik return nakon kupnje zbog tog nedostatka performansi u odnosu na cijenu? Te ideje da se Appleova racunala kupuju za flex su samo bitne na balkanu. Na pravoj masnoj skali to ne igra nikakvu ulogu. Da li si svjestan koliko je build quality bolji na zadnje dvije generacije MBP nego bilo koji drugi laptop koji se savija pod dlanovima? Naravno da ce i to imat svoj premium.

 

 

I ne nisam Apple fanboy. Koristim sirok spektar svega na svom poslu (AI/ML). Sav razvoj koji radim je na Macu, spojen na VSCode remote na privatni devserver, gdje imam alocirane A100 i H100. Da mogu bez Applea i ogranicenja rado bih. Ali cinjenice su cinjenice. Imaju najbolji laptop-proizvod na svijetu, sve od izlaska M1. I zato ga svaka ozbiljna firma kupuje i to za sve developere u masnim kolicinama, gdje ova prepucavanja oko $1200 vs $1400 za laptop gube sav smisao. Morate shvatit da Appleu i Aceru nije bitno da li ce uzeti $100 vise nekom Ivanu Horvatu za 8GB ili 16GB vise rama u ZG, kad daju MoQ po 10-15 tisuca laptopa za svaku individualnu firmu s kojom rade godisnje. Tu tek ti brojevi imaju smisla.

 

 

 

Točno, nema smisla raspravljati kada neki vole parati nosom oblake... Da, sav razvoj je danas remote zbog AI/ML, a to što je 99% aplikacija i dalje klasična serverska, bilo monolitna (kakvih je u praksi zapravo puno), bilo mikroservisna, je sporedno 😑. Što misliš kako se rade i na čemu se vrte plikacije koje se koriste na izborima, u poreznoj upravi, carini, MUP-u? A na svemu tome sam radio ili radim i dalje...

 

Evo, baš mi se na discoru jedan žali da je morao upgradeati na 32 GB rama sa 16 GB jer mu VS i C# počeli torkirati zbog potrošnje rama...

 

AI/ML su niša, teško da je većina developera na tome. Većina su ono što se koristi svakodnevno, a tu ima puno lokalnog developmenta. Pogotovo kada je to time critical i ne možeš reći "joj, ne mogu sada provjeriti/odraditi jer mrežaši nešto rade pa ne mogu do remote-a..." Imamo tu 30 lokalnih strojeva sa kojih se radi.

Reći da je lokalni IDE mrtav mi je nerealno. Još postoje sustavi koji se vrte na pretpovijesnoj javi 1.6, ali rade svoj posao pa je više muke nego koristi upgrade-ati. A kamoli da svi trče grlom u jagode na dev servere...

 

Koliko gledam benchmarke nije baš da je M2 na razini tih i7/R7 procesora, Cinebench R23, znači sirove performanse

 

https://e.infogram.com/c84f1d29-71bc-4366-b0cc-4d7111a69fc0?src=embed


https://www.reddit.com/r/Cinema4D/comments/10ms0sw/macbook_pro_m2_max_benchmark_results_cinebench/

 

M2 Max ima Multi CPU score nešto ispod 15 000. Nedavno sam nabavio ovo

 

https://aoostar.com/products/aoostar-god7-amd-ryzen-7-7840hs-8c-16t-up-to-5-1ghz-with-w11-pro-ddr5-32gb-ram-1t-nvme-ssd?variant=47230303174954

 

Mini PC sa (mobilnim) Ryzenom 7 7840HS, u ovom istom benchmarku ima oko 15700 bodova. Tek M3 Pro ima bolji score, oko 17 000 bodova...

 

Apple je prodaja išla dobro jer ima kult ličnosti koji bi kupili što god sa logom jabuke. No svejedno im prodaja pada tako da nije da cvjetaju ruže ni kod njih. Možda da imaju realnije cijene ne bi imali taj pad...

 

13 godina
offline
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Apple predstavio 13 i 15-inčni MacBook Air s M
Solo761 kaže...
Nedavno sam nabavio ovo

 

https://aoostar.com/products/aoostar-god7-amd-ryzen-7-7840hs-8c-16t-up-to-5-1ghz-with-w11-pro-ddr5-32gb-ram-1t-nvme-ssd?variant=47230303174954

 

Mini PC sa (mobilnim) Ryzenom 7 7840HS, u ovom istom benchmarku ima oko 15700 bodova. Tek M3 Pro ima bolji score, oko 17 000 bodova...

 

Apple je prodaja išla dobro jer ima kult ličnosti koji bi kupili što god sa logom jabuke. No svejedno im prodaja pada tako da nije da cvjetaju ruže ni kod njih. Možda da imaju realnije cijene ne bi imali taj pad...

 

 I koliko te na kraju koštao? Iskazane cijene su bez poreza, carine?

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice