Astrofotografije za kraj godine: Hubbleov Saturn i

poruka: 7
|
čitano: 4.597
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Astrofotografije za kraj godine: Hubbleov Saturn i".
15 godina
offline
Astrofotografije za kraj godine: Hubbleov Saturn i

"spokes" su žbice ili zupci, a ne šiljci ("spikes"). sjedi, 1, i pročitaj izvorni članak o saturnalijama još jednom. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Astrofotografije za kraj godine: Hubbleov Satu
Koliko god banalno bilo, vidjeti Saturn prije nekoliko godina kroz teleskop mi je bilo nevjerojatno iskustvo, magično! Vidjeh dosta slika, slikovnica, videa o Njemu i ne izazivahu "to", ali taj kratki pogled na Saturn kroz teleskop mi ostao urezan u mozak.
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Astrofotografije za kraj godine: Hubbleov Satu

Ja sam jedan od sretnika koji imaju svoj vlastiti teleskop i samo mogu potvrditi istinitost Jeremijine tvrdnje. Malo se što može mjeriti sa osjećajem kojeg imaš pri promatranju nebeskih objekata vlastitim očima kroz dobar teleskop. Je da Hubble i JWST imaju kudikamo bolju sliku, ali nije to isto kao kad se gleda kroz teleskop svojim očima. Još ako je zrak miran i nema svjetla sa strane, onda je prava uživancija. Saturnovi prsteni sa Cassinijevom linijom, oblaci i Crvena pjega na Jupiteru, skupa sa 4 satelita i naročito Mjesec koji je spektakularan, naročito na terminatoru kada se vidi kao 3d slika. Svaka čast fotografiji, ali ovaj doživljaj je nekako uzbudljiviji.

dolazim odmah - Godot
15 godina
online
Astrofotografije za kraj godine: Hubbleov Saturn i

Ako netko doma zeli imat teleskop, kaj se preporuca za kupiti?

Ne bas za klince nego da se valjda vidi i dalje od mjeseca 

Totalni tutlek kaj se toga tice pa ono, svaki hint, usmjeravanje u pravi smjer dobrodosao.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Astrofotografije za kraj godine: Hubbleov Satu
Odi na face i tamo imas astrografsko drustvo beskraj pa tamo pitaj ili potrazi jer svako malo neko ima isto pitanje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Astrofotografije za kraj godine: Hubbleov Satu
Ajar kaže...

"spokes" su žbice ili zupci, a ne šiljci ("spikes"). sjedi, 1, i pročitaj izvorni članak o saturnalijama još jednom. 

 potahto-potato

ajimerej kaže...
Koliko god banalno bilo, vidjeti Saturn prije nekoliko godina kroz teleskop mi je bilo nevjerojatno iskustvo, magično! Vidjeh dosta slika, slikovnica, videa o Njemu i ne izazivahu "to", ali taj kratki pogled na Saturn kroz teleskop mi ostao urezan u mozak.

 To je nevjerojatno u stvari, fotoni sa saturna upadaju direktno u tvoje oko baš u tom trenutku, utisak mi je nešto u tom stilu...

14 godina
offline
Re: Astrofotografije za kraj godine: Hubbleov Satu
smajlee kaže...

Ako netko doma zeli imat teleskop, kaj se preporuca za kupiti?

Ne bas za klince nego da se valjda vidi i dalje od mjeseca 

Totalni tutlek kaj se toga tice pa ono, svaki hint, usmjeravanje u pravi smjer dobrodosao.

Hvala

 Kupovina teleskopa ti je never ending story. Kada kupiš teleskop, nećeš biti zadovoljan okularima, pa kupuješ druge, nakon nekog vremena poželiti ćeš nešto bolje i veće - ovisi koliko si zagrizao. Ja osobno imam na raspolaganju 200mm Skywatcher  dobsona i osim njegova 2 okulara još 6 koje sam naknadno nabavio, a mogu se i poslužiti sa 200 mm Celestron 8 teleskopom - jednim od prvih iz te serije. S obzirom na jednostavnost rada, više volim Skywatchera, a i optički su tu negdje, mada bi po nekim pravilima Celestron trebao biti bolji. Ukratko, ako si početnik, uzmi si 200 mm Skywatchera i uživaj. Imaš i dobar program astro hopper koji ti uz tvoj mobitel pomaže u lakšem snalaženju na nebu. I svakako prije svega malo proguglaj i upoznaj se s tematikom. U Rijeci imaš trgovinu sa teleskopima Optimus. Njegov vlasnik će te vrlo rado saslušati i dati dobre upute kada mu objasniš što želiš (gospodin Zlatko Ciganj). Neće ti pokušati uvaliti bilo što nego će ti preporučiti ono što bi ti trebalo biti optimalno. Imam dobra iskustva s njim što se tiče nabave i uputstava.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2024 16:01 (učo).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice