Aurora borealis u Hrvatskoj: osvrt geofizičara i a

poruka: 12
|
čitano: 7.032
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Aurora borealis u Hrvatskoj: osvrt geofizičara i a".
14 godina
offline
Aurora borealis u Hrvatskoj: osvrt geofizičara i a

Jako sam želio vidjeti polarno svjetlo, ali sada kada mi je bila prilika promaklo mi je.Svejedno, sada kada sam vidio slike dobio sam potvrdu da sam bio u pravu kada sam još  kao klinac, tamo negdje između 1969 -1971. ne sjećam se točno, vidio auroru borealis u Senju i to mi se urezalo u pamćenje. Svi su mi govorili da smo previše na jugu i da se kod nas ne može vidjeti, ali sam ipak ja bio u pravu. Jest da sam skoro 50 godina čekao na potvrdu, ali vrijedilo je 

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
6 0 hvala 0
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Aurora borealis u Hrvatskoj: osvrt geofizičara
učo kaže...

Jako sam želio vidjeti polarno svjetlo, ali sada kada mi je bila prilika promaklo mi je.Svejedno, sada kada sam vidio slike dobio sam potvrdu da sam bio u pravu kada sam još  kao klinac, tamo negdje između 1969 -1971. ne sjećam se točno, vidio auroru borealis u Senju i to mi se urezalo u pamćenje. Svi su mi govorili da smo previše na jugu i da se kod nas ne može vidjeti, ali sam ipak ja bio u pravu. Jest da sam skoro 50 godina čekao na potvrdu, ali vrijedilo je 

 Bila je vidljiva i 1991 u Splitu, dan prije napada JNA na grad (ne smatram to povezanim naravno)

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.11.2023 16:08 (Qui-Gon-Jinn).
15 godina
offline
Re: Aurora borealis u Hrvatskoj: osvrt geofizičara
Taman sam u ribičiji na jezeru Staro Čiče, pijuckao domaću šljivu prepečenicu iz ploske i drmnuo jednu Romerquelle mineralnu. Pogledam gore i vidim nebo je crveno, a pratio me i osjećaj peckanja i nelagode u grlu. Mislio sam da nas napadaju Rusi, kad ono radi se o aurori i mineralnoj.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.11.2023 17:03 (nkdz).
Moj PC  
1 3 hvala 0
15 godina
offline
Aurora borealis u Hrvatskoj: osvrt geofizičara i a

S obzirom tko je autor clanka, pomalo sam razocaran da se pred kraj teksta nije podvukla, sada vec standardna mantra "...zbog klimatskih promjena...".

 

Kad sam ih vec spomenuo, jel se to meni cini, ili malo kasni ovaj mjesec clanak "Najtopliji listopad otkad je mjerenja..."

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
7 8 hvala 1
16 godina
offline
Aurora borealis u Hrvatskoj: osvrt geofizičara i a
A kako će izgledati oluja koja će onesposobiti svu elektroniku na zemlji? Onakva kakva je bila 774. godine.
I`m silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Aurora borealis u Hrvatskoj: osvrt geofizičara
kowach kaže...
A kako će izgledati oluja koja će onesposobiti svu elektroniku na zemlji? Onakva kakva je bila 774. godine.

 E ako ti uspije saznat, nažalost to saznanje češ moč podjelit samo sa ekipom u birtiji jer će sva elektronika bit spržena i eto nas u kamenom dobu u roku sekunda (iako smo mentalno već tamo ako samo čitaš komentare na npr. Indexu.... a možda bolje ni ne zaslužujemo)

6 godina
offline
Re: Aurora borealis u Hrvatskoj: osvrt geofizičara
syncmaster245b kaže...

S obzirom tko je autor clanka, pomalo sam razocaran da se pred kraj teksta nije podvukla, sada vec standardna mantra "...zbog klimatskih promjena...".

 

Kad sam ih vec spomenuo, jel se to meni cini, ili malo kasni ovaj mjesec clanak "Najtopliji listopad otkad je mjerenja..."

 ...evo nije trebalo dugo čekat, sad samo dodaj još u istu rečenicu i Gejca, Soroša, NJIH, HAARP, 5G, Covid i čipove....da ne razočaraš svoje "foloverje"

14 godina
offline
Re: Aurora borealis u Hrvatskoj: osvrt geofizičara
Ajd zamzung ne trkeljaj.
Brkoni
9 godina
offline
Re: Aurora borealis u Hrvatskoj: osvrt geofizičara
syncmaster245b kaže...

S obzirom tko je autor clanka, pomalo sam razocaran da se pred kraj teksta nije podvukla, sada vec standardna mantra "...zbog klimatskih promjena...".

 

Kad sam ih vec spomenuo, jel se to meni cini, ili malo kasni ovaj mjesec clanak "Najtopliji listopad otkad je mjerenja..."

Nisi u toku, 2023 je na putu da bude najtoplija godina ikad*.

https://climate.copernicus.eu/copernicus-october-2023-exceptional-temperature-anomalies-2023-virtually-certain-be-warmest-year

 

*Otkad je mjerenja. Mjerenje odradjeno na Windows Phone aplikaciji.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.11.2023 21:09 (pravi_covijek).
15 godina
offline
Re: Aurora borealis u Hrvatskoj: osvrt geofizičara
Brk kaže...
Ajd zamzung ne trkeljaj.

 Microsoft smrdi

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
15 godina
offline
Re: Aurora borealis u Hrvatskoj: osvrt geofizičara
nikonja kaže...

 ...evo nije trebalo dugo čekat, sad samo dodaj još u istu rečenicu i Gejca, Soroša, NJIH, HAARP, 5G, Covid i čipove....da ne razočaraš svoje "foloverje"

 Odi se zalijepi negdje za autoput, ili prospi juhu od rajcica po Van Goghu.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
6 godina
offline
Re: Aurora borealis u Hrvatskoj: osvrt geofizičara
syncmaster245b kaže...
nikonja kaže...

 ...evo nije trebalo dugo čekat, sad samo dodaj još u istu rečenicu i Gejca, Soroša, NJIH, HAARP, 5G, Covid i čipove....da ne razočaraš svoje "foloverje"

 Odi se zalijepi negdje za autoput, ili prospi juhu od rajcica po Van Goghu.

 Opet piješ crvene tabletice a znaš da ti štete....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice