Netflixov novi sportski spektakl: boksački meč you

poruka: 22
|
čitano: 5.764
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Netflixov novi sportski spektakl: boksački meč you".
15 godina
offline
Netflixov novi sportski spektakl: boksački meč you

Kako imam oca koji je religiozno pratio boks (iako nikada nije bio sportas) i prenio na mene tu ljubav prema boksu (koji jednako tako nikada nije bio nekakav sportas), ovo je objava koje me, moram priznati uzbudila.

 

Otac, koji ne govori engleski, uvijek bi se uzbudio kada bi se u razgovoru spomenuo mec "Fojerman" (i dan danas njegov izgovor prezimena George Foremana) vs Ali mec.

Za vrijeme bilo kojeg obiteljskog rucka, ako bi se slucajno spomenuo boks, stari jos uvijek uputi znacajni pogled prema majci i podsjeti kako je molio da ga probudi na direktan prijenos meca (jer eto 70-tih su zene bile i budilice valjda). Da ne spominjem da ima posebnu notu ponosa kada kaze "ja sam to gledao u zivo".

 

Rekavsi to, osobno smatram da je Mike Tyson najbolji boksac koji je ikada hodao ovom zemljom, i koji ce ikada hodati, no treba biti realan i primjetiti razliku u godinama koja nosi vrlo visoku brojku od 30.

 

Koliko god bih volio da Mike spenali Jakea (covjek mi je iritantan po nekoliko "katedri), treba biti iskren i reci da Jake nije za..bancija i bojim se da ukoliko ovaj mec izadje iz okvira "egzibicije" da ce se pretvoriti u "maltretiranje penzionera".

Doduse, prije 3 godine bio je mec protiv Roj Jones Jr.-om gdje je Mike izgledao kao da nije prestao boksati, no to je bila egzibicija (proglasena nerijeseno, u skladu sa egzibicijom) i na kraj krajeva, dva "penzica" su bila u ringu, no prema mom skromnom misljenju, Mike je objektivno bio bolji.

 

S druge strane, kao netko koji gazi 50-tu i voli vjerovati u onu "bez starca nema udarca" (pun inteded), potajno prizeljkujem da mu Mike promijeni "licni" opis.

 

U svakom slucaju jedva cekam vidjeti Mikea u ringu opet, iako riskiram unistenje legende u svojim ocima.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
 
16 3 hvala 2
7 godina
offline
Netflixov novi sportski spektakl: boksački meč you

Nit je Mike Tyson najbolji boksač koji je hodao zemljom, teško i u top 10, niti ovo ima ikakve veze s ozbiljnim boksom. Čisti kapitalizam i biznis

 
4 17 hvala 0
15 godina
offline
Re: Netflixov novi sportski spektakl: boksački meč
Snoozly kaže...

Nit je Mike Tyson najbolji boksač koji je hodao zemljom, teško i u top 10, niti ovo ima ikakve veze s ozbiljnim boksom. Čisti kapitalizam i biznis

 Ne poznam te pa ne mogu reci koliko si upucenu tematiku, ali "prime" Mike Tyson 1986 do 1988-89 nece se vise nikada pojaviti.

 

Mislim govorimo o covjeku od 178cm koji je se borio u teskoj kategoriji.

 

Nije potrebno naglasavati kakve se sve "zvijeri" (i psihom ali i fizickom pojavom) pojavljuju u toj kategoriji, a onih je bacao na pod u pocetnim rundama.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
7 godina
offline
Re: Netflixov novi sportski spektakl: boksački meč

Daleko od toga da on u primeu tada nije bio najbolji boksač i sportska ikona koja je promijenila boks, ali tako se ne određuje "najbolji ikad". Potrebna je ipak malo dulja karijera za razliku od manje od 3 godine boksa na vrhunskom nivou i ozbiljnija imena protivnika da bi netko ušao u priču za "najboljeg ikad". Neda mi se sad tu raspravljat pojedinačno o svakom boksaču i njihovom renomeu, jer takvoj raspravi nema kraja i besmislena je.

15 godina
offline
Re: Netflixov novi sportski spektakl: boksački meč
Snoozly kaže...

Daleko od toga da on u primeu tada nije bio najbolji boksač i sportska ikona koja je promijenila boks, ali tako se ne određuje "najbolji ikad". Potrebna je ipak malo dulja karijera za razliku od manje od 3 godine boksa na vrhunskom nivou i ozbiljnija imena protivnika da bi netko ušao u priču za "najboljeg ikad". Neda mi se sad tu raspravljat pojedinačno o svakom boksaču i njihovom renomeu, jer takvoj raspravi nema kraja i besmislena je.

Bez uvrede, ali mislim da nisi dovoljno pratio boks i posebice Mike-a ako iznosis takve ocjene.

 

"Najbolji ikada" je vrlo lako pripisati Mohammed Aliju, jer je covjek napravio revoluciju u boksu (prvi put pobjeda inteligencije i brzine nad sirovom snagom u mecu protiv Sonny Listona),

 

No poslusaj samog Ali-ja ispred Mike-a

 

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
5 godina
offline
Netflixov novi sportski spektakl: boksački meč you

Ako starom uholjubcu dobro sjedne jedan šamar na početku, bit će to kraći event od prvog tinejđerskog seksa! Eto ja navijam za njega. On je od onih koji mi simpatični iako ne bi trebali biti.

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Netflixov novi sportski spektakl: boksački meč
Space Cadet kaže...

Ako starom uholjubcu dobro sjedne jedan šamar na početku, bit će to kraći event od prvog tinejđerskog seksa! Eto ja navijam za njega. On je od onih koji mi simpatični iako ne bi trebali biti.

 On je postao "uholjubac" nako sto sudac je prpustio sankcionirati nekoliko ocitih udaraca glavom Holyfielda (posebice dizanja iz klinca i udaraca glavom u bradu).

 

Ne opravdavam zagriz, ali razumijem.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
7 godina
offline
Re: Netflixov novi sportski spektakl: boksački meč

Ali, Sugar Ray Robinson, Joe Louis, Mayweather, Pacquiao, Roberto Duran, Lennox Lewis, Henry Armstrong, Sugar Ray Leonard, Marvin Hagler...

 

Svi oni su prema svim objektivnim kriterijima ispred Mike Tysona na GOAT listi, druga je stvar što se nekome više sviđa neki stil ili je živio i gledao boks u nekoj drugoj eri pa boksače koji nisu bili u njegovom vremenu ne uzima za ozbiljno, ili netko cijeni tešku kategoriju ispred ostalih. Uglavnom, to je priča kojoj nema kraja, i besmislena je, kako u boksu tako i u ostalim sportovima jer se ere teško mogu uspoređivati, previše je tu različitih faktora.

9 mjeseci
online
Re: Netflixov novi sportski spektakl: boksački meč
Snoozly kaže...

Ali, Sugar Ray Robinson, Joe Louis, Mayweather, Pacquiao, Roberto Duran, Lennox Lewis, Henry Armstrong, Sugar Ray Leonard, Marvin Hagler...

 

Svi oni su prema svim objektivnim kriterijima ispred Mike Tysona na GOAT listi, druga je stvar što se nekome više sviđa neki stil ili je živio i gledao boks u nekoj drugoj eri pa boksače koji nisu bili u njegovom vremenu ne uzima za ozbiljno, ili netko cijeni tešku kategoriju ispred ostalih. Uglavnom, to je priča kojoj nema kraja, i besmislena je, kako u boksu tako i u ostalim sportovima jer se ere teško mogu uspoređivati, previše je tu različitih faktora.

 sve te liste su besmislene i tvoja zadnja rečenica je potpuno točna. nikada nećemo znati kako bi se proveo sportaš iz 1950 u borbi sa sportašom iz 2023. sport se razvija i mijenja, ljudi isto tako, oprema, znanje o ljudskom tijelu, prehrana...

15 godina
offline
Re: Netflixov novi sportski spektakl: boksački meč
Snoozly kaže...

Ali, Sugar Ray Robinson, Joe Louis, Mayweather, Pacquiao, Roberto Duran, Lennox Lewis, Henry Armstrong, Sugar Ray Leonard, Marvin Hagler...

 

Svi oni su prema svim objektivnim kriterijima ispred Mike Tysona na GOAT listi, druga je stvar što se nekome više sviđa neki stil ili je živio i gledao boks u nekoj drugoj eri pa boksače koji nisu bili u njegovom vremenu ne uzima za ozbiljno, ili netko cijeni tešku kategoriju ispred ostalih. Uglavnom, to je priča kojoj nema kraja, i besmislena je, kako u boksu tako i u ostalim sportovima jer se ere teško mogu uspoređivati, previše je tu različitih faktora.

 Cuj u listu si umjesao razlicite kategorije (nesumnjivo vrhunskih boksaca, zapravo Manny prema psiholskom profilu mi je i najveca "ljudina") no "nazalost" svi ipak volimo onu, kako u MotoGP-u nazivaju "kraljevsku klasu", odosno tesku kategoriju.

 

Jasno je da ulazimo "SBBKBB" (sto bi bilo kad bi bilo) kategoriju rasprava, no pogledaj danas tesku kategoriju.

 

Tyson Fury, fenomen sam po sebi kako se krece u ringu u odnosu na svoju visinu i tezinu, mislim da bi legao u 4. rundi protiv prime Mike-a.

 

Da ne spominjemo ovu modernu generaciju, kada jedan svjetski prvak pokusava opravdati svoj poraz preteskim kostimom pri ulazu u ring (Deontay Wilder).

Jednom Marcianu, Aliju, Fraizeru... tako blamirati se nikada ne bi palo na pamet.

 

 

Na stranu moderna ishrana, treninzi, tehnologija, nas prime Mate Parlov bi danas bio svjetski prvak barem po jednoj federaciji.

 

Sto se tice Lennoxa, ima jedan njegov interview (ne mogu ga sad naci) nakon meca sa nasim Mavrovicem. Vrijedno je citanja, kad skuzis s kojim respektom prica prema Zeljku.

 

Al eto, nas Zeljko nije imao propagandnu masinu iza sebe....

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
15 godina
online
Re: Netflixov novi sportski spektakl: boksački meč
Kaže Mike Jakeu: pazi mali, mogla bi past berba ušiju
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Netflixov novi sportski spektakl: boksački meč you

Vidio sam nedavno video Tysona kako trenira. RIP Jake.

Nadglednik dina
Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Netflixov novi sportski spektakl: boksački meč
Entry Point kaže...

Vidio sam nedavno video Tysona kako trenira. RIP Jake.

 Neznam koji si video vidio.

 

Zadnje sto sam vidio je bila priprema protiv Roy Jonesa i to je bilo brutalno.

Covjek od 54 godine da se onako krece...ufff.

 

Imas mozda link.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
10 godina
offline
Re: Netflixov novi sportski spektakl: boksački meč
syncmaster245b kaže...

 Neznam koji si video vidio.

 

Zadnje sto sam vidio je bila priprema protiv Roy Jonesa i to je bilo brutalno.

Covjek od 54 godine da se onako krece...ufff.

 

Imas mozda link.

 Nažalost ne sjećam se gdje sam vidio, neka društvena mreža. Sori

Nadglednik dina
7 godina
offline
Re: Netflixov novi sportski spektakl: boksački meč
syncmaster245b kaže...

 Tyson Fury, fenomen sam po sebi kako se krece u ringu u odnosu na svoju visinu i tezinu, mislim da bi legao u 4. rundi protiv prime Mike-a.

 Čitao sam do ovdje, dalje nema smisla. Ti si baš siguran da bi Mike Tyson nokautirao vrhunskog boksača skoro 30 cm višeg i s 35 cm većim reachom, i to baš u 4. rundi - smiješno

Kao da taj Fury već nije bio u knockdownu dosta puta od puno jačih udarača od Mike Tysona, i vraćao se u borbu kao nitko prije njega.

 

Ajde mi reci kako će završiti večeras Joshua-Ngannou, sigurno si stavio velike pare na to kad si tako velik "stručnjak" i možeš točno predvidjeti borbe.

15 godina
offline
Re: Netflixov novi sportski spektakl: boksački meč
Snoozly kaže...

 Čitao sam do ovdje, dalje nema smisla. Ti si baš siguran da bi Mike Tyson nokautirao vrhunskog boksača skoro 30 cm višeg i s 35 cm većim reachom, i to baš u 4. rundi - smiješno

Nemoram te ja nista uvjeravati. Imas na tubi sve dokumentirano.

 

Upravo je to ono sto je izdvajalo Mike-a od ostalih, sto je nokautirao upravo takve boksace (u odnosu na njega).

 

Mislim da nisi dovoljno pratio boks pa nisi niti upoznat sa vaznoscu njegovih postignuca.

 

Neznam zasto imas imas zelju kontrirati, kad ocito nisi proucio materiju o kojoj zelis raspravljati.

 

 

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
14 godina
offline
Re: Netflixov novi sportski spektakl: boksački meč
Snoozly kaže...

Ajde mi reci kako će završiti večeras Joshua-Ngannou, sigurno si stavio velike pare na to kad si tako velik "stručnjak" i možeš točno predvidjeti borbe.

Anthony je davno izjavio "I'm a businessman", dakle on ide odraditi posao, a ne se potuć.

Francis je zadnjih godina strahovito napredovao u svim segmentima, uključujući i taktiziranje. U boks je otišao zbog love. Dakle i on je businessman. Vjerojanto će obojica plesat u ringu tokom cijelog meča i na kraju će suci donijeti odluku po svojim internim pravilima (ez južual). Svi će pobrat ogromnu lovu, a dio publike koji popljuje eventualnu nelogičnu sudačku odluku će biti proglašen neznalicama.

 

Do pravog fighta bi možda došlo da napraviš borbu s Wilderom.

14 godina
offline
Re: Netflixov novi sportski spektakl: boksački meč
syncmaster245b kaže...

Al eto, nas Zeljko nije imao propagandnu masinu iza sebe....

Željko na žalost nikad nije bio previše pametan. To ga je koštalo prvo karijere, jer je sam sebe sjebavao s prehranom. A i poznat je po tome da je vjerovao onoj nekoj gatari koja ga je ogulila do kostiju. Vlastitu glupost je brutalno platio.

15 godina
offline
Re: Netflixov novi sportski spektakl: boksački meč
neutrino kaže...

Željko na žalost nikad nije bio previše pametan. To ga je koštalo prvo karijere, jer je sam sebe sjebavao s prehranom. A i poznat je po tome da je vjerovao onoj nekoj gatari koja ga je ogulila do kostiju. Vlastitu glupost je brutalno platio.

 

Sa ovim prvim podebljanim ne bih se slozio nikako, s obzirom da govorimo o renomiranom i dokazanom sportasu i sportu u kojem inteligencija itekako igra ulogu.

 

Drugi dio tvog citata, iako sam laik po tom pitanju, nevoljko se moram sloziti, jer mi onaj moj "gut" osjecaj kaze da si u pravu.

 

Iako opet, malo tko od nas zna sto znaci biti na tom vrhunskom sportskom nivou i koja odricanja su potrebna i sto ti sve prolazi kroz glavu.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
16 godina
offline
Netflixov novi sportski spektakl: boksački meč you

Nisam neki znalac jer sam se educirao samo na youtube ali zaključujem slijedeće:

Ovaj meč između prevaranta i štetnog influensera za klinčuriju protiv propalog boksača i osuđenog ljudskog smeća je samo show za čupanje love.

To je to. 100% da je sve unaprijed dogovoreno i tako će biti odigrano. 

 

Moj PC  
6 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Netflixov novi sportski spektakl: boksački meč you

Bas pogledao mec Joshue vs Nganou... jebate ili je Joshua ZVIJER ili Nganou nikad niti nije bio nego na razini sparing partnera. Sto se desi kad se mec dozivi ozbiljno, ccc...

 

brutalno!

 

s time u kontekstu, iako je Tyson stariji 30 godina, ako ce imalo ozbiljno shvatiti mec, to ce se rijesiti u prvih 30 sekundi. A onda ostalih 3 runde cisto egzibicija za publiku...

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Netflixov novi sportski spektakl: boksački meč
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Bas pogledao mec Joshue vs Nganou... jebate ili je Joshua ZVIJER ili Nganou nikad niti nije bio nego na razini sparing partnera. Sto se desi kad se mec dozivi ozbiljno, ccc...

 

brutalno!

 

 To je bilo strasno za gledati.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice