Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko naj

poruka: 40
|
čitano: 10.228
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko naj".
10 godina
offline
Re: Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko
Pod hitno nam treba zeleno digitalna tranzicija i cetvrta industrijska revolucija. (plus neki totalitarni sistem za sprovodjenje istog)
 
13 5 hvala 0
14 godina
offline
Re: Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko
Zanima li čitatelje BUG-a ovakav članak? Molim za komentare, stvarno me interesira. Možda sam ja neki čudak pa mi smeta.
 
23 4 hvala 2
6 godina
offline
Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko naj

na hrt teletextu ne piše u povijesti mjerenje nego samo u povijesti...inače 150 godina mjerenja u odnosu na 4,5 milijarde postojanja Zemlje...drage ljudotine nije svemir tu radi Vas...da sad drage ljudotine nestanete...jedino kućni ljubimci bi to primjetili...a nakon godinu dana bi i oni zaboravili

 

P.S da globalno zatopljene je stvarnost..promjena klime...okoliša...staklenički plinovi...ali sve je to dio Svemira...bit našeg Svemira su promjene...bez promjena na Zemlji nebi bilo evolucije...odnosno da se nije desila "KATASTROFA" koja je omogućila život na kopnu...nisu ljudi jedina vrsta koja utječe na okoliš...bez mikroorganizama iz mora nebi bilo života na kopnu...bez asteroida...sisavci bi i dalje bii zafdnja rupa na sviralu 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.1.2024 17:01 (HCMAA).
Moj PC  
22 4 hvala 0
2 godine
offline
Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko naj

Povijest od 50 godina relativno točnog mjerenja vs. povijest planete od ~4,5 milijardi godina. OK.

Magia Posthuma
 
16 3 hvala 2
16 godina
offline
Re: Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko
maximir kaže...
Zanima li čitatelje BUG-a ovakav članak? Molim za komentare, stvarno me interesira. Možda sam ja neki čudak pa mi smeta.

 Čudak si.

16 godina
offline
Re: Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko
Vampir001 kaže...

Povijest od 50 godina relativno točnog mjerenja vs. povijest planete od ~4,5 milijardi godina. OK.

 Koja je poanta izračenog? 

15 mjeseci
offline
Re: Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko

Mozda Greta radi za bug

2 godine
online
Re: Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko
PICART kaže...
Vampir001 kaže...

Povijest od 50 godina relativno točnog mjerenja vs. povijest planete od ~4,5 milijardi godina. OK.

 Koja je poanta izračenog? 

 Poanta izrečenog cijelog posta je da baš i ne voli ljude i da bi da crknemo odnosno ne radimo ništa po pitanju klimatskih promjena, ostavimo mjesta za "odgovornije" životinje ili možda za ai, nisam siguran, mislim da je mizantrop.

8 godina
offline
Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko naj

Ovo sve zvuči katastrofično, ali smo imali i sreću - najtopliji mjeseci kod nas bili su veljača, listopad i prosinac, neki mjeseci bili su hladniji što znači da smo manje kurili po zimi i manje klimatizirali ljeti. Ako ćemo imati klimu da su ljeta normalna a zime blage - nemam baš ništa protiv. Također, upravo taj raspored temperatura utječe na percepciju ljudi i svi odreda se kod nas sprdaju s katastrofičnim prognozama jer se baš ništa takvog ne osjeti i ne vidi.

Ja rekoh
Moj PC  
7 1 hvala 0
15 godina
offline
Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko naj

Članak dostijan bljuvexa

 

Sad je očito da je farmaceutska mafija posustala ali nema veze, uskočila je klimatska.

 

Nego, kakve veze ima ovaj članak sa kompjuterima i općenito informatikom?

 
15 7 hvala 5
11 godina
offline
Re: Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko

Bila bi baza da je ispod još neka reklama Artic cooler ultra co2 fullgreen go ultra pro

4 godine
offline
Re: Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko
Ne, ni najmanje me to ne zanima čitati u Bug-u!
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.1.2024 22:01 (MladenBan).
16 godina
offline
Re: Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko
Kako znate da ljudi utječu na globalno zatopljenje? Zato što je u zadnjh 100g porast mjerenje prosječne temperature?

Možda je razlog i porast broja LGBTQ+-÷% populacije jer postoji korelacija u porastu te populacije i globalnog zatopljenja.

Možda Bog to ne voli pa na ovaj način kažnjava "toplu braću" (ironije li :)).

Također, porast prodaje EV se poklapa s porastom temperature kao i porast populacije vegana.

OMG, sad sam doživio prosvjetljenje! Pa bilo mi je ispred nosa ovo cijelo vrijeme!

Porast broja Veganske LGBTQ+-÷% populacije koji voze Teslu je odgovoran za klimatske promjene!

Sad idem pisati govor za dodjelu Nobelove nagrade...


 
18 7 hvala 3
12 godina
offline
Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko naj

I ako je ocito da temperatura na planetu raste, ne samo da me to veseli vec se nadam da ce to tako nastaviti. Zime su ugodne i tocno kako su mi drugarice u osnovnoj to opisivale, topla i duga ljeta te kratke i blage zime! Tocno kako su me ucili i kako su mi govorile drugarice! A ja drugaricama vjerujem!!! I usput mojih 16 i pol apartmana bolje rade ako je temperatura veca!!!

 

Koorelacija rasta CO2 i porasta temeratura donekle postoji, ali postoji i jos mnogo koorelacija koje nitko ne uzima u obzir! Tako da sam odlucio, jednostavno reci si, ko ih j. znaju oni, znam i ja, magarca dva ;)

 

Nego, tko je podigao temeraturu na zemlji i otopio 3 km debeli led na sjeveru njemacke? I to se sve dogodilo u ticusu godina, tamo negdije prije 12k godina... jel i to uzrokovano CO2 emisijama? Zapravo, nije da me to previse brine... samo mi govori, ako se takav dramaticni rast temperatura dogodio tako recentno u povijesti i recimo CO2 nije uzrok tome! Zasto bi me danas trebalo brinuti ako se slicno dogadja ali sada je uzrok CO2 a ne neki gigantni aliens?! :D

 

 

Pravi problem zemlje je uzasno zagadjenje planete plastikom i ostalim ogavnim otpadom! Mora su prljava, jezera i rijeke prljave, zemlju zagadjujemo raznim otpadima i nitko se ne brine i politicki bori za smanjenje otpada kojeg stvaraju industrija i trgovina. Ali svi se slijepo borimo i uzasavamo zbog plina zvanog CO2 :D

 

 

muljaju vas tim CO2 informacija, jednako kako vas mulja HDZ jos od 1991! :D

uvazavate CO2 poreze a svakim danom zivite u prljavijem i zagadjenijem okruzenju!

 

alo!!!!

 

a da, aliensi ce nas spasiti, samo jos koja godina i dolaze!!!

 
4 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko
maximir kaže...
Zanima li čitatelje BUG-a ovakav članak? Molim za komentare, stvarno me interesira. Možda sam ja neki čudak pa mi smeta.

 Naravno da te smeta, smeta svaku normalnu osobu.

Predstavljaju nam te imbecilne teorije urote desetljecima s idejom, ako je stalno u medijima, istina je!

 

Za koju godinu krenuti ce sa ravnozemljasima i ufo temama!

16 godina
offline
Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko naj

Bližimo se temperaturama iz prošlog toplog perioda (MWP), pa se i ova klimatska promjena (iz hladnog u topli period) 'uskoro' završava. Nastupiti će novo toplo doba (tvz. Moderno) koje će potrajati nekoliko stoljeća do slijedeće promjene. Svakom ovakom klimatskom promjenom (počev od holocenskog temperaturnog vrhunca) se neumitno spuštamo ka slijedećem glacijalu.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko naj

dupli post

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2024 0:41 (memulica).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko naj

nešto ne valja s poviješću mjerenja. vjerojatno je pogrešno izmjerena. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko naj

50% postova je o tome da vas ta tema ne zanima.

Zar vama nije jasno da samim tim kaj toliko pišete na takvim temama povećavate šanse da se takvi članci pojavljuju na Bugu?

Da vas stvarno to ne zanima, članak bi ignorirali i ne bi svaka takva tema imala po 50 ili više postova.

 
10 2 hvala 1
12 godina
offline
Re: Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko
Nole kaže...

50% postova je o tome da vas ta tema ne zanima.

Zar vama nije jasno da samim tim kaj toliko pišete na takvim temama povećavate šanse da se takvi članci pojavljuju na Bugu?

Da vas stvarno to ne zanima, članak bi ignorirali i ne bi svaka takva tema imala po 50 ili više postova.

 trolanje i provociranje je nesto sto se u IT portalu promovira? onda neka nastave :D

13 godina
offline
Re: Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko
LudaRajcica kaže...
Nole kaže...

50% postova je o tome da vas ta tema ne zanima.

Zar vama nije jasno da samim tim kaj toliko pišete na takvim temama povećavate šanse da se takvi članci pojavljuju na Bugu?

Da vas stvarno to ne zanima, članak bi ignorirali i ne bi svaka takva tema imala po 50 ili više postova.

 trolanje i provociranje je nesto sto se u IT portalu promovira? onda neka nastave :D

 opisao si sebe...nije mi jasna ta količina apsurdne frustracije i nekakve ogorčenosti koja se pojavljuje u komentarima na ovakvim tekstovima, ponašate se kao vampir kojeg su poškropili svetom vodicom.. ne sviđa ti se, produži dalje, nitko te ne tjera da čitaš ovakve tekstove  

8 godina
offline
Re: Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko
ivanv000 kaže...

Članak dostijan bljuvexa

 

Sad je očito da je farmaceutska mafija posustala ali nema veze, uskočila je klimatska.

 

Nego, kakve veze ima ovaj članak sa kompjuterima i općenito informatikom?

 Mafiju prehrambene industrije i poljoprivrede nitko ne može prevazići, dosjetili su se izmisliti glad da bi kupovali hranu

waaagh ;
3 godine
offline
Re: Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko
Mar kaže...
Kako znate da ljudi utječu na globalno zatopljenje? Zato što je u zadnjh 100g porast mjerenje prosječne temperature?

Možda je razlog i porast broja LGBTQ+-÷% populacije jer postoji korelacija u porastu te populacije i globalnog zatopljenja.

Možda Bog to ne voli pa na ovaj način kažnjava "toplu braću" (ironije li :)).

Također, porast prodaje EV se poklapa s porastom temperature kao i porast populacije vegana.

OMG, sad sam doživio prosvjetljenje! Pa bilo mi je ispred nosa ovo cijelo vrijeme!

Porast broja Veganske LGBTQ+-÷% populacije koji voze Teslu je odgovoran za klimatske promjene!

Sad idem pisati govor za dodjelu Nobelove nagrade...

Zato jer jedini uzročnici za koje znamo da imaju utjecaj na klimu, a da su u porastu su staklenički plinovi. Znamo i što je uzrok porasta koncentracije stakleničkih plinova.

 

memulica kaže...

Bližimo se temperaturama iz prošlog toplog perioda (MWP), pa se i ova klimatska promjena (iz hladnog u topli period) 'uskoro' završava. Nastupiti će novo toplo doba (tvz. Moderno) koje će potrajati nekoliko stoljeća do slijedeće promjene. Svakom ovakom klimatskom promjenom (počev od holocenskog temperaturnog vrhunca) se neumitno spuštamo ka slijedećem glacijalu.

MWP je bio lokalni fenomen i temperature su već nekih 10 godina na razini ili više od MWP (globalno).

2 godine
offline
Re: Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko
PICART kaže...

 Koja je poanta izračenog? 

 

Ako nisi shvatio napisano, nećeš shvatiti niti objašnjenje.

 

notloB kaže...

Poanta izrečenog cijelog posta je da baš i ne voli ljude i da bi da crknemo odnosno ne radimo ništa po pitanju klimatskih promjena, ostavimo mjesta za "odgovornije" životinje ili možda za ai, nisam siguran, mislim da je mizantrop.

 

Ovim postom samo si dokazao da si kreten koji projicira vlastite probleme i frustracije.

 

Glede ljudskog doprinosa po pitanju klimatskih proizvoda, od nedavno smo primorani koristiti neodvojive čepove. Naime, dok čepovi nisu bili zavareni za bocu, obavezno sam, nakon što popijem dva gutljaja vode, uzeo čep, odvezao se u park prirode i tamo ga bacio, a bocu sam dalje nosio bez čepa.

 

Tako mi je bilo jednostavnije, jer, čep, jebote čep, baš smeta na bocama, sjebe cijeli koncept boce.

 

Ako neodvojivi čepovi ne spuste temperaturu planeta barem 0.5 °C, ništa neće.

 

Gallu kaže...
MWP je bio lokalni fenomen...

 

Ako je MWP bio lokalni fenomen, kako je moguće da je globalno, diljem svijeta, od Sjeverne i Južne Amerike, preko Europe, Azije, Afrike, Sjevernog i Južnog pola, do Australije i Oceanije IZMJEREN utjecaj na temperaturu? Tvrdnja da je to lokalni fenomen može odlično kao "prava istina" proći na nekom ravnozemljaškom forumu.

Magia Posthuma
2 godine
online
Re: Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko
Vampir001 kaže...
Ovim postom samo si dokazao da si kreten koji projicira vlastite probleme i frustracije.

 

Glede ljudskog doprinosa po pitanju klimatskih proizvoda, od nedavno smo primorani koristiti neodvojive čepove. Naime, dok čepovi nisu bili zavareni za bocu, obavezno sam, nakon što popijem dva gutljaja vode, uzeo čep, odvezao se u park prirode i tamo ga bacio, a bocu sam dalje nosio bez čepa.

 

Tako mi je bilo jednostavnije, jer, čep, jebote čep, baš smeta na bocama, sjebe cijeli koncept boce.

 

Ako neodvojivi čepovi ne spuste temperaturu planeta barem 0.5 °C, ništa neće.

 Uuuu, stao sam vampiru na žulj, hajde si ti nabij taj čep u dupe kad ga već nećeš zavarenog na boci, manje ćeš kenjati po forumu a i prestani mi sisati krivo mjesto, neko će pomisliti da si homo a ne vampir.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2024 16:47 (notloB).
3 godine
offline
Re: Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko

The Medieval Warm Period (MWP), also known as the Medieval Climate Optimum or the Medieval Climatic Anomaly, was a time of warm climate in the North Atlantic region that lasted from c. 950 to c. 1250. Climate proxy records show peak warmth occurred at different times for different regions, which indicate that the MWP was not a globally uniform event. Some refer to the MWP as the Medieval Climatic Anomaly to emphasize that climatic effects other than temperature were also important.
Graf:
https://bpb-eu-w2.wpmucdn.com/blogs.reading.ac.uk/dist/3/187/files/2020/01/lia_mwp-1.png

 

Čepovi predstavljaju odvojeni problem. Nije da se time brineš za klimu.

Plastic Waste and Pollution [Everything You Need To Know In 2020] (westminster.gov.uk)

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.1.2024 8:22 (Gallu).
6 godina
offline
Re: Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko
@Vampir001 što se tiče čepova oni su na vrhu liste zagađenja europskih obala (vidi u tekstu detalje). Nemam pojma zašto su ljudi toliko komforni da im smeta i ovako mali doprinosi.
https://www.europarl.europa.eu/news/hr/headlines/society/20181005STO15110/plasticni-otpad-u-morima-cinjenice-posljedice-i-nova-pravila-eu-a
2 godine
offline
Re: Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko
notloB kaže...

Uuuu, stao sam vampiru na žulj, hajde si ti nabij taj čep u dupe kad ga već nećeš zavarenog na boci, manje ćeš kenjati po forumu a i prestani mi sisati krivo mjesto, neko će pomisliti da si homo a ne vampir.

 

Vidim schizoposting i projiciranje vlastitih frustracija i problema se nastavlja.

 

Gallu kaže...

The Medieval Warm Period (MWP)...

 

Pregledaj dostupnu znanstvenu literaturu gdje ćeš pronaći da je globalno izmjeren utjecaj na temperaturu, za ostatak imaš ravnozemljaške forume.

 

ajimerej kaže...
@Vampir001 što se tiče čepova oni su na vrhu liste zagađenja europskih obala (vidi u tekstu detalje). Nemam pojma zašto su ljudi toliko komforni da im smeta i ovako mali doprinosi.
https://www.europarl.europa.eu/news/hr/headlines/society/20181005STO15110/plasticni-otpad-u-morima-cinjenice-posljedice-i-nova-pravila-eu-a

 

Do nedavno se povratna ambalaža nije primala s čepovima, samo bez, toliko o doprinosu, zahvali se korporacijama.

 

Glede vaših circle jerk, echo chamber postova, osnivač WhatsAppa nedavno je u Hrvatskoj bio ne s jednom, ne s dvije, nego s tri megajahte. U tih par dana što je bio u Hrvatskoj, utjecao je na zagađenje više nego što će svi s foruma u idućih milijun godina, predlažem da se u vezi zagađenja obratite takvima.

Magia Posthuma
2 godine
online
Re: Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko
Vampir001 kaže...
notloB kaže...

Uuuu, stao sam vampiru na žulj, hajde si ti nabij taj čep u dupe kad ga već nećeš zavarenog na boci, manje ćeš kenjati po forumu a i prestani mi sisati krivo mjesto, neko će pomisliti da si homo a ne vampir.

 

Vidim schizoposting i projiciranje vlastitih frustracija i problema se nastavlja.

 Kad bi ti vidio koliko si dosadan istog trena bi se ispisao s foruma, hoćeš li mi se konačno skinuti s grbe ili radije želiš da te metnem na shitlistu?

2 godine
offline
Re: Podaci pokazuju da je 2023. godina bila daleko
notloB kaže...

 Kad bi ti vidio koliko si dosadan istog trena bi se ispisao s foruma, hoćeš li mi se konačno skinuti s grbe ili radije želiš da te metnem na shitlistu?

 

Ti listaš po forumu i odgovaraš na moje postove u kojima projiciraš vlastite frustracije i probleme, a ne obratno.

Magia Posthuma
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice