Šef Microsofta priznaje da im je najveća greška iz

poruka: 44
|
čitano: 12.767
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Šef Microsofta priznaje da im je najveća greška iz".
14 godina
offline
Re: Šef Microsofta priznaje da im je najveća grešk
Koristio sam Nokia Lumiu 830
https://m.gsmarena.com/nokia_lumia_830-6638.php

Odličan mob i OS
Fotke su bile odlične
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Šef Microsofta priznaje da im je najveća greška iz

Ja sam jedan od onih kojima Windows Phone OS s onim pločicama nikako nije sjeo. 

Hardver je bio dobar, ali te pločice koje su gurali i na Windows 8 na desktopu pa i sad vuku u start izborniku, meni su prilično bez veze.

Možda sam stari konzervativni konj, ali Androidovo sučelje mi je uvijek bilo bolje, a na desktopu i dalje mislim da je koncept klasičnog Start izbornika i Desktopa još od Win2000, XP i 7 neusporedivo bolji od svega kasnije, jer je pretrpano, kaotično i manje intuitivno. 

Zato i danas na Win10 koristim Classic Start Menu. 

 

Osim već spomenutih grešaka, možda je i forsiranje tog sučelja bio jedan od uzroka neuspjeha. 

Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Šef Microsofta priznaje da im je najveća grešk
uss kaže...

Windows Phone-Mobile nije imao puno aplikacija ali imao je nekoliko toliko dobrih da čak i danas poželim da ih imam na Androidu. Po meni top 3 su Torrex Pro, 8Zip Pro i myTube!

 

myTube je bio ispred svog vremena. 6tag je bila alternativa za instagram koja je bila bolja od zvanicne aplikacije. recimo moglo se ugasiti double tap to like, skidanje slika, kontinuirano skrolanje slika kad udjes u neciji profil (ovi stariji ce se sjetiti da to nije prije radilo) i naravno, dark mode.


I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
15 godina
offline
Šef Microsofta priznaje da im je najveća greška iz

nego, a propos posipanja pepelom rečenog bharaćanina (s.n., podaci poznati i wikipediji): što ga sprječava u tome da sad prionu na posao oko telefona/softvera za? imaju love, ionak samo drkaju po windowsu i ne znaju kaj bi sami sa sobom. ako mogu bolje od postojećih, uvijek ima za to mjesta. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2023 17:18 (Ajar).
Moj PC  
5 0 hvala 1
9 godina
offline
Šef Microsofta priznaje da im je najveća greška iz

Prvi smartphone mi je bio lumia 520 kojeg sam novog tamo neke 2014. ili 2015. platio 800kn. Bio sam oduševljen. Nakon što sam drugi put razbio staklo uzeo sam rabljeni 930 i bio mi je top. Da ne pričam kolko puta mi je pao na beton bez ikakve maskice i jedino što je bilo razvaljeno su rubovi koji su od aluminija. I dan danas se divim kvaliteti izrade tog moba.
OS super intuitivan. Od aplikacija sam ionako samo koristio Viber, WhatsApp i browser te me to nije previše diralo (isto kao i danas zapravo).

Jedina stvar koju neću nikad prežaliti je pisanje poruka u horizontalnom modu. Ni dan danas mi nije jasno zašto Android ima tako jadno implementirano pisanje poruka u navedenom načinu. Dok pišeš ne vidiš poruke nego samo svoj tekst... 

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Šef Microsofta priznaje da im je najveća greška iz

Nakon par Androida uzeo sam HTC 8x Windows phone s kojim sam bio oduševljen. Još dvije Lumije iza njega, ti su mi telefoni uvijek radili i za razliku  od Androida nisu usporavavali tijekom vremena. Nakon toga, a i paralelno poslovno par Androida koji su me u nekom trenu živcirali koliko god je hw bio superioran. Sad iPhone već par godna, puno bolje od Androida, ali ja sam očito jedan od rijetkih kojima je W phone bio najdraži od ova tri OS-a.

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Šef Microsofta priznaje da im je najveća grešk
Isposlovano nula
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Šef Microsofta priznaje da im je najveća grešk

Nisi jedini, ima nas još 😀

16 godina
offline
Re: Šef Microsofta priznaje da im je najveća grešk
Uništili Nokiu (EU) do kraja, Android i iOS ispali pobjednici (USA). Način na koji je to sve vođeno izgleda kao da je teški debil vodio Microsoft.
 
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Šef Microsofta priznaje da im je najveća grešk
dd.inc kaže...
Uništili Nokiu (EU) do kraja, Android i iOS ispali pobjednici (USA). Način na koji je to sve vođeno izgleda kao da je teški debil vodio Microsoft.

 

 

8 godina
offline
Šef Microsofta priznaje da im je najveća greška iz

Ne znam za vas, ali meni je najveca uspomena na WindowsPhone bio kolega forumas Torent i njegovo trollanje u WP temi 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Šef Microsofta priznaje da im je najveća grešk
Ajar kaže...

nego, a propos posipanja pepelom rečenog bharaćanina (s.n., podaci poznati i wikipediji): što ga sprječava u tome da sad prionu na posao oko telefona/softvera za? imaju love, ionak samo drkaju po windowsu i ne znaju kaj bi sami sa sobom. ako mogu bolje od postojećih, uvijek ima za to mjesta. 

 Aplikacije, aplikacije i aplikacije.

 

Kako ćeš reklamirati telefon u Hrvatskoj, a da nemaš bankarske aplikacije za njega? U davna vremena nije toliko ljudi bilo na mobilnim aplikacijama. Koristili su internet bankarstvo ili fizičko. Tada je bio trenutak razvijate platformu.

Sad smi imaju mobilne bankarske aplikacije. Ja imam samo to. PBZ, ZABA, RBA, OTP, Erste. Najmanje za njih bi morali razviti bankarske aplikacije ili pomoći bankama ili portati sa Androida recimo. jer tko će ti kupiti telefon na kojem ne može bankariti? A tko će razvijati aplikaciju za telefon koji nema korisnike? I ako je u Hrvatskoj 5 većih banaka, a 27 zemalja u EU pa to je 150 aplikacija samo za EU samo za bankarstvo. Dobro, grupe imaju aplikacije koje koriste u više država itd, jasno. Opet je problem. moraš zaposliti developere, moraju se integrirati sa sustavom banke, mora se jako intenzivno testirati. Pa to traje godinama. Godinama od nule do bankarske aplikacije koja pokriva sve. 

Ako misliš portati s Androida onda moraš podržati sve što android podržava, sve moraju raditi i moraš napraviti sve da si kompatibilan sa svim androidovim novotarijama jer je loše i za Microsoft i za banku da im aplikacija ne radi. banka možda ne želi takav rizik uopće. Neće se upuštati u razvoj dok Mikrosoft nema 20% tržišta, a kako će zaboga doći do toga.

Pored redovnih banaka imaš lokalne i globalne fintech. Kekspay, Aircash, Revolut...

 

I to su samo banke.

 

Što je sa kartama? Ima bing karte valjda? Nemam pojma jer ne znam nikoga tko koristi bing karte. Jel to još uvijek postoji? To je vrlo važan app koji moraš stalno održavati. Ili nagovoriti google ili apple da te podržaju, a nije im u interesu. Ja koristim android i ako upišem restorani dobijem i stotine revieweva i upute do njih jer su svi tamo na google. jesu li svi na bing sa ocjenama i reviewevima?

 

Što je sa messagingom? Moraš nagovoriti Signal, Telegram, Whatsapp, Viber, Slack, Teams, Skype, Discord, Instagram, Twiter, Facebook itd, jer bez toganeće nitko kupovati tvoj telefon.

 

Što je sa svima koji koriste gmail? Moraš imati app za njih. Ima mobile web verzija, ali nije to to iskustvo na koje si navikao kad handlaš mailove. Svi korisnici moraju sad odabrati neki third party app, a do sada su isključivo gmail app koristili jer je došao s android telefonom.

 

Certilia, e građani? Ne samo kod nas. Posvuda u svijetu...

 

Imaš svoj browser, ali mnogi koriste chrome, safari, brave, firefox ili operu koji nisu dostupni za tvoj os, a moraju raditi super i biti jako brzi.

 

I sad recimo razvijaš 5 godina telefon, dok razvijaš dograđuje se i hardver i softer, protokoli sve živo i recimo da to sve upsiješ napraviti i onda lansiraš moitel i pola aplikacija je sporo, neredoviti update-i, trzavo, bugovi jer je odjednom cijeli svijet to počeo koristiti. I sad svi koji su imali Android ili IOS i prešli na Microsoft, imaju lošije iskustvo i požale.

 

I gdje si onda? Gdje si bio i u prvom pokušaju, samo u još goroj situaciji nego si bio prvi put.

 

15 godina
offline
Re: Šef Microsofta priznaje da im je najveća grešk
Mandor kaže...

 Ne, ja sam običan korisnik koji je frustriran kad ne rade najosnovnije stvari kako treba. Custom ringtone btj. Appovi nam trebaju, no shit. To nisu znali kad su odlučili napraviti telefon?

 Imao sam (nisam siguran) 930 ili 950 i ne znam odakle ti da nije bilo custom ringtonea. S druge strane, portrait keyboard koji parira tom OS-u tek moram pronaći na Androidu (što mi je isto jako bazična funkcionalnost na mobitelu). 

 

Jedini app koji mi je nedostajao je bio od mobilnog bankinga - što je bilo jako veliki minus, ali realno to je bilo do ZABA-e / Erstea, ne WP-a.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
8 godina
offline
Šef Microsofta priznaje da im je najveća greška iz

Nisu oni pogriješili što su odustali već što su krivo krenuli u to. Imali su ono govno za uređaje s olovkom koje se prodalo u par tisuća kopija u svijetu, nije bilo upotrebljivo na tadašnjem hardveru. Došao je pravi tač koji je jednostavno pomeo sve, a oni su se sprdali sa appleom (automatski i sa googleom) kako je svaki uređaj bez tipkovnice osuđen na propast. Kad su konačno shvatili da je tač budućnost i napravili nekaj upotrebljivo, karte su već bile podijeljene, a jedini pokušaj da to proguraju na tržištu je bio da kupe brend i na temelju inercije i milijardi u subvencijama kupaca steknu kakav takav tržišni udjel i moment. Međutim, Nokia je tada već izgubila sve svoje prednosti u hardveru koje je imala; tražiti od ljudi da promijene platformu i trpe dječje bolesti da bi imali low end telefon skuplji od mid range kineza sa androidom je bio debilizam prve kategorije. Gašenje tog preseratorskog projekta im je bio jedini pametan potez.

Ja rekoh
Moj PC  
2 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice