Dolaze 3D računala

poruka: 30
|
čitano: 8.280
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dolaze 3D računala".
16 godina
offline
Dolaze 3D računala

srećom pa od mene ta industrija neće dobit ni kune.. dok god trpaju ove poluproizvode na tržište.

Moj PC  
16 0 hvala 0
14 godina
offline
Dolaze 3D računala

Jednoga dana se nadam da ce to biti sve isplativo za nas standard,ali dotlePlač

 

Za jedno 5 godina ce to poprilicno biti normlano.

http://tridizajn.com/index.php
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dolaze 3D računala

Pa kod mene je problem u tome da svijet gledam jednim okom, dakle za mene sve to skupa nije predviđeno. kao recimo monitor za slijepoga...

gdje da potpišem
 
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dolaze 3D računala
nixass kaže...

srećom pa od mene ta industrija neće dobit ni kune.. dok god trpaju ove poluproizvode na tržište.

  Od mene vrlo vjerojatno NIKADA nece dobiti ni kune za takva smeca...

 

I ovako igram samo stare igre (jer mi je 99% novih debilno da debilnije ne moze... Samo grafika, grafika, grafika i predjem ih za 5 -8 sati... kada se sjetim starijih dobijes upakovano minimum 12 sati (fps) ili puno puno vise (RPG)...

 

A i zasto bih ja trebao u gejmingu nositi naocale... pobogu...

In Control
14 godina
offline
Dolaze 3D računala

3D je sranje, kućište je zakon..=)

Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
 
8 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dolaze 3D računala
thechosenfreak kaže...

Jednoga dana se nadam da ce to biti sve isplativo za nas standard,ali dotlePlač

 

Za jedno 5 godina ce to poprilicno biti normlano.

 

Tako su govorili i prije 7-8 godina, ali izgleda da je sada cijela industrija odlučila jače forsirati 3D.

Osobno nemam ni najmanje entuzijazma za to.

15 godina
offline
RE: Dolaze 3D računala
EnlightenedPhoenix kaže...
nixass kaže...

srećom pa od mene ta industrija neće dobit ni kune.. dok god trpaju ove poluproizvode na tržište.

  Od mene vrlo vjerojatno NIKADA nece dobiti ni kune za takva smeca...

 

I ovako igram samo stare igre (jer mi je 99% novih debilno da debilnije ne moze... Samo grafika, grafika, grafika i predjem ih za 5 -8 sati... kada se sjetim starijih dobijes upakovano minimum 12 sati (fps) ili puno puno vise (RPG)...

 

A i zasto bih ja trebao u gejmingu nositi naocale... pobogu...

 

 

 

Nekada su i kruh prodavali na kilu a sada 0.75 kg.  Svi su skužili kako uzeti više novca , ebiga kapitalizam je to ...

14 godina
neaktivan
offline
Dolaze 3D računala

jedva cekam da dođu

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dolaze 3D računala
movie kaže...

 

 

 

Nekada su i kruh prodavali na kilu a sada 0.75 kg.  Svi su skužili kako uzeti više novca , ebiga kapitalizam je to ...

  Ja jos uvijek kod kuce kupujem kruh koji ima 1.5 Kg (domaci iz peke) za 8kn...

 

pa ti pricaj sto hoces :)

In Control
13 godina
neaktivan
offline
RE: Dolaze 3D računala
tihomir(3) kaže...

Pa kod mene je problem u tome da svijet gledam jednim okom, dakle za mene sve to skupa nije predviđeno. kao recimo monitor za slijepoga...

Bojim se ni za mene:-( Astigmatizam + miopija je idealno za 3D;-)

14 godina
neaktivan
offline
Dolaze 3D računala

svasta, ajd zamisli da igras alone in dark ili doom 3 u sred noci na tom cudu, pa ti neki mulac izleti, i na 2d monitoru sam znao skocit, ovak bi se sigurno gadno ozljedio... i jos mi radiator stoji iza stolice, vec vidim di cu imat nove šavove 

Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Dolaze 3D računala

Meni ta 3D tehnologija nije nešto posebno jednostavno mi je glupo nositi 3D naoćale dok igram igre.

 
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dolaze 3D računala

Tvrdo tvrdim da je to jedan veliki Shit.

Saki Saki 5$
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Dolaze 3D računala

sve dok ima blentavih ljudi kojima je to wow i super(citaj ameri) a o tehnoglogiji znaju isto ko ja o atomskoj fizici uspjet ce to gurat na trazistu

15 godina
offline
RE: Dolaze 3D računala

EDIT:double post sry

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2010 21:21 (R4zOR229).
14 godina
neaktivan
offline
Dolaze 3D računala

U HGspotu imaju instaliran 3D komp na kojem se moze pogledati kako to izgleda. Meni je totalna guba jedino me malo peku oci nakon par minuta. Ne znam kak bi bilo nakon sat vremena, sigurno bih imao oči ko paprika, ali svejedno. Cini mi se fora.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dolaze 3D računala

Oči pune suza pa ti gledaj u to...Glupi ameri. I onda će opet sve igre bit krive kad se neki klinjo uživi pa počne pucat po svima u svojoj školi...

IdEš
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Dolaze 3D računala
Asterix kaže...

Meni ta 3D tehnologija nije nešto posebno jednostavno mi je glupo nositi 3D naoćale dok igram igre.

A nije ti glupo na plaži nositi naočale za sunce, dok gledaš curice?

 

Bez uvrede...

Nikola Tesla and My Thoughts: http://free-ri.htnet.hr/Branko/index.html
14 godina
offline
RE: Dolaze 3D računala
branko kaže...
Asterix kaže...

Meni ta 3D tehnologija nije nešto posebno jednostavno mi je glupo nositi 3D naoćale dok igram igre.

A nije ti glupo na plaži nositi naočale za sunce, dok gledaš curice?

 

Bez uvrede...

Da, samo što ti te naočale štite vid (ako nisu s placa), a ove ti ga mogu samo uništiti..

Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
16 godina
protjeran
offline
RE: Dolaze 3D računala
DamageHigh kaže...

Da, samo što ti te naočale štite vid (ako nisu s placa), a ove ti ga mogu samo uništiti..

 

Ne vidim kako mogu tečni kristali koji se pale i gase 60 Hz po oku (a biti će i više), kroz koje svako oko vidi svoju sliku, mogu uništiti vid, više od gledanja iste te slike na ravnoj ploči ekrana.

Zbog tromosti oka, to je statična slika, samo što lijevo u odnosu na desno oko, prima neznatnu razliku. Ta razlika u te dvije slike nije veća od 10-20% (nadam se da oni što rade algoritme za kompresiju, znaju tu činjenicu, jer često viđam formate koji nose dvostruku količinu podataka).

Čak mislim da je bolje da oko mijenja fokus, nego da stalno gleda na istu plohu.

 

Problem mogu biti neki filmovi, koji su loše snimani, pa se fokus prebrzo mijenja. Zato će za snimanje 3D filmova biti potrebna neka nova pravila (mislim da je avatar išao najdalje, a čak su i hrvatske titlove stavljali otprilike gdje se očekivao fokus oka).

 

Ludo je kada režiser baci fokus daleko izvan ekrana, pa ga naglo spusti u veliku dubinu (to tjera mišiće oka na teži rad).

 

Kako radim na open source algoritmima za konverziju 2D filmova u 3D, nadam se da znam šta govorim. Ja gledam 3D već godinama i ne vidim veći problem od standardnog gledanja u monitor.

 

A 2D filmovi nakon konverzije u 3D, imaju posebnu draž za ponovno gledanje. Ako je konverzija dobra...

Nikola Tesla and My Thoughts: http://free-ri.htnet.hr/Branko/index.html
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.5.2010 14:08 (branko).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dolaze 3D računala
branko kaže...

 

Ne vidim kako mogu tečni kristali koji se pale i gase 60 Hz po oku (a biti će i više), kroz koje svako oko vidi svoju sliku, mogu uništiti vid, više od gledanja iste te slike na ravnoj ploči ekrana.

Zbog tromosti oka, to je statična slika, samo što lijevo u odnosu na desno oko, prima neznatnu razliku. Ta razlika u te dvije slike nije veća od 10-20% (nadam se da oni što rade algoritme za kompresiju, znaju tu činjenicu, jer često viđam formate koji nose dvostruku količinu podataka).

Čak mislim da je bolje da oko mijenja fokus, nego da stalno gleda na istu plohu.

 

Problem mogu biti neki filmovi, koji su loše snimani, pa se fokus prebrzo mijenja. Zato će za snimanje 3D filmova biti potrebna neka nova pravila (mislim da je avatar išao najdalje, a čak su i hrvatske titlove stavljali otprilike gdje se očekivao fokus oka).

 

Ludo je kada režiser baci fokus daleko izvan ekrana, pa ga naglo spusti u veliku dubinu (to tjera mišiće oka na teži rad).

 

Kako radim na open source algoritmima za konverziju 2D filmova u 3D, nadam se da znam šta govorim. Ja gledam 3D već godinama i ne vidim veći problem od standardnog gledanja u monitor.

 

A 2D filmovi nakon konverzije u 3D, imaju posebnu draž za ponovno gledanje. Ako je konverzija dobra...

I ja sam gledao normalno filmove, ali ovo sa ovim naocalama je malo drugacije. Puno se brze "ulovi" 3D i kad prvi put pogledas izgleda bolje nego u kinu, ali malo su mi suzile oci nakon 5 minuta. Moguce da je stvar i neonska lampa iznad kompa (pricam o HG Spotu) koja je treperila, mozda bi trebao biti ili mrak ili neka druga lampa koja ne treperi kao naocale.

 

13 godina
neaktivan
offline
RE: Dolaze 3D računala
facewithascar kaže...

U HGspotu imaju instaliran 3D komp na kojem se moze pogledati kako to izgleda. Meni je totalna guba jedino me malo peku oci nakon par minuta. Ne znam kak bi bilo nakon sat vremena, sigurno bih imao oči ko paprika, ali svejedno. Cini mi se fora.

Peckanje očiju je jedna od prvih "nuspojava". Naime, oči se moraju vlažiti i čistiti od prašine, pa zato (neko brže, neko sporije) trepćemo. Kako 3D naočale funkcioniraju "pokrivanjem" prvo jednog, pa onda drugog oka, mozak često shvati to kao treptanje, pa "zaboravimo" uistinu vlažiti oko, a rezultat je peckanje očiju:-( Tko voli nek' izvoli...

16 godina
protjeran
offline
Dolaze 3D računala

Mislim da taj problem 'peckanja očiju' nije zbog treperenja od 60 Hz (filmovi se u kinu gledaju i na 25 Hz). Stvarno je moguće da se radi o nekom stroboskopskom efektu (štedne i druge lampe).

I tako dolazimo do potrebe uvođenja boljeg osvjetljenja (LED svijetlo?).

A i pozadinske lampe klasičnih ekrana moraju također imati dobre filtere kod pretvaranja u visoki napon i frekvenciju (zbog mrežnih 50 Hz).

 

Zbroj dviju frekvencija je gadna stvar, jer rezultat je matematička sredina i frekvencija razlike.

 

Zato bih ja volio vidjeti u prodaji projektore od oko 1500 lumena sa LED svijetlom i da rade na 120 Hz. Viewsonic PJD6211 (ali sa standardnom lampom od 5000 sati) je već 3D kompatibilan za male novce (oko 3700 kn).

Još da mi netko otkrije gdje se mogu kupiti DLP-link naočale, koje rade bez emitera (zbog mogućnosti koje ima DLP chip, koji šalje bijeli bljesak za sinhronizaciju)?

Kod kineza se može naručiti samo veća količina...

 

Biti će dobar taj 3D!

 

Ali ćemo 'plakati' za dobrim starim crno bijelim projekcijama (mislio sam reći 2D u boji).

Meni je već teško gledati 2D film, a da ga prije ne propustim kroz svoje kodove za konverziju.

 

Sve što je novo u početku stvara strah i odbijanje, ali uskoro će to biti i normalna stvar...

Nikola Tesla and My Thoughts: http://free-ri.htnet.hr/Branko/index.html
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Dolaze 3D računala

Ako se TV signal počne emitirati u današnjem 3D-u to će biti blaga katastrofa...

Dođeš kod nekoga i umjesto da se sjedneš i pogledaš nastavak formule, moraš prvo cvike nać pa s njima gledat...-.-

Ništ od toga dok se ne razvije 3D bez naočala (ne, to nije hologram!).

Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dolaze 3D računala
DamageHigh kaže...

Ako se TV signal počne emitirati u današnjem 3D-u to će biti blaga katastrofa...

Dođeš kod nekoga i umjesto da se sjedneš i pogledaš nastavak formule, moraš prvo cvike nać pa s njima gledat...-.-

Ništ od toga dok se ne razvije 3D bez naočala (ne, to nije hologram!).

  Vjerojatno ce morati emitiriati u 2D-u prvih 10 godina :)

 

 

A sto se tice holograma... 2D hologram je relativno jednostavno dobiti (iako skupo)... 3D... ne znam ni je li moguce jos...

In Control
14 godina
offline
RE: Dolaze 3D računala
EnlightenedPhoenix kaže...
DamageHigh kaže...

Ako se TV signal počne emitirati u današnjem 3D-u to će biti blaga katastrofa...

Dođeš kod nekoga i umjesto da se sjedneš i pogledaš nastavak formule, moraš prvo cvike nać pa s njima gledat...-.-

Ništ od toga dok se ne razvije 3D bez naočala (ne, to nije hologram!).

  Vjerojatno ce morati emitiriati u 2D-u prvih 10 godina :)

 

 

A sto se tice holograma... 2D hologram je relativno jednostavno dobiti (iako skupo)... 3D... ne znam ni je li moguce jos...

Nije. Ali postoje tehnologije kojima je moguće postići 3D bez naočala i to nije hologram..;)

Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dolaze 3D računala
DamageHigh kaže...

Nije. Ali postoje tehnologije kojima je moguće postići 3D bez naočala i to nije hologram..;)

  I da... ako nista drugo onda zbog prekrasne statistike da jedno 10% ljudi nece nikada moci vidjeti 3D na TV prijemniku oni ce uvijek (po zakonu ce to vjerojatno biti uredjeno, posto je jednakost (pristupanja informacijama u ovom slucaju) zagarantirana ustavom svake zemlje) morati emitirati 2D... na kojem cu vjerujem i ostati...

 

Jer isprobao sam 3D... i meni je to... glupo... Vjerojatno jer sam naucen na normalnu...

In Control
16 godina
protjeran
offline
Dolaze 3D računala

Da glupo je da ti zmija iziđe iz ekrana i dođe ti ispred nosa.

A još kada ti ispruži jezik i gotovo te dotakne njime...

Uz 3D naočale, trebalo bi pakirati i tablete za smirenje.

Nije to za svakoga...

 

Nekome je glupo skakati padobranom, a netko uživa u tome. Stvar je izbora.

A bez brige, 3D se sastoji od dvije slike. To znači da se mogu gledati i 2 kanala odvojeno.

Možda netko i napravi TV sa 2 tunera, svatko stavi svoje naočale i odabere svoj program i ubaci svoje bežične slušalice. Žena gleda sapunicu, a muž utakmicu...

 

Ali, kako njemu objasniti da treba tekmu gledati u 2D formatu?

I eto ti opet rata u kući...

 

Najbolje da se organiziramo, napravimo transparente i odemo protestirati protiv 3D tehnologija na ulicu.

Ah da, lakše je biti 'tehno' osvješten, i to raditi po internet forumima.

Nikola Tesla and My Thoughts: http://free-ri.htnet.hr/Branko/index.html
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dolaze 3D računala
branko kaže...

Da glupo je da ti zmija iziđe iz ekrana i dođe ti ispred nosa.

A još kada ti ispruži jezik i gotovo te dotakne njime...

Uz 3D naočale, trebalo bi pakirati i tablete za smirenje.

Nije to za svakoga...

 

Nekome je glupo skakati padobranom, a netko uživa u tome. Stvar je izbora.

A bez brige, 3D se sastoji od dvije slike. To znači da se mogu gledati i 2 kanala odvojeno.

Možda netko i napravi TV sa 2 tunera, svatko stavi svoje naočale i odabere svoj program i ubaci svoje bežične slušalice. Žena gleda sapunicu, a muž utakmicu...

 

Ali, kako njemu objasniti da treba tekmu gledati u 2D formatu?

I eto ti opet rata u kući...

 

Najbolje da se organiziramo, napravimo transparente i odemo protestirati protiv 3D tehnologija na ulicu.

Ah da, lakše je biti 'tehno' osvješten, i to raditi po internet forumima.

  Normalno da je glupo kada prvo... to nije stvarno... drugo... takve efekte ne mozes postici s danasnjom tehnologijom (nije to hologram, jos bolje, nije to cvrsti hologram), trece... stvarno nositi nesto MENI idiotsko od cega me nakon 15 minuta bole oci i zbog kojih nakon toga moram popiti neofen da bi mogao normalno raditi... i cetvrto... da hocu da takvo nesto stvarno vidim... otisao bih u amazonu...

 

Zeleno... opet napominjem meni glupo... sto se sada propagira daljna alienizacija??? Pa uz ovaj napredak tehnologije nije ni cudo sto imamo toliko disfunkcionalnih obitelji...

 

 

  Zasto bih ja takvo nesto nabavio? ja samo znam da ce u moju kucu uvijek ici samo 2D televizori koji ce se morati proizvodi i koji ce imati svoje trziste i za 200 godina... a ovaj hype 3D-a ce tijekom dekade popustiti...

In Control
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dolaze 3D računala
EnlightenedPhoenix kaže...

  Zasto bih ja takvo nesto nabavio? ja samo znam da ce u moju kucu uvijek ici samo 2D televizori koji ce se morati proizvodi i koji ce imati svoje trziste i za 200 godina... a ovaj hype 3D-a ce tijekom dekade popustiti...

Sad si ko moj stari koji je 20 godina govorio da televizor u boji kvari oci i da cemo mi u nasoj kuci uvijek imati crno bijeli.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice