Mladi informatičari drugi na svijetu

poruka: 41
|
čitano: 5.180
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mladi informatičari drugi na svijetu".
12 godina
neaktivan
offline
Mladi informatičari drugi na svijetu

Svaka čast..

Ofc.
 
21 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mladi informatičari drugi na svijetu

Žao mi je što im ovo ne vrijedi crno ispod nokta u našim firmama, no kad nam Europska Unija otvori granice, imati će cijeli svijet na dlanu.

 
24 2 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Mladi informatičari drugi na svijetu

Čestitam! Svaka cast.

Mislim da ce im ovo pomoc pri prijavi na burzu...

 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Mladi informatičari drugi na svijetu

Respect.

Posto je navedeno vrijeme dolaska u clanku, da li ce biti organiziran kakav docek s limenom glazbom?

Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Mladi informatičari drugi na svijetu

I informatika postala sport?

Intel i5 750 @3.8; GA P55 UD3; Kingmax 4 Gb 1600 Mhz; Gigabyte 6950 2 Gb; Hdd Samsung F3 1 Tb X 2 i F4 2 Tb
Moj PC  
14 0 hvala 0
15 godina
offline
Mladi informatičari drugi na svijetu

Bravo decki!

Ovaj forumaš je tolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti slobodna od ugnjetavanja zbog svojih liberalnih mišljenja
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mladi informatičari drugi na svijetu
krayzie kaže...

Čestitam! Svaka cast.

Mislim da ce im ovo pomoc pri prijavi na burzu...

Ne budi neugodan, imat će svakako više šanse kod traženja vize za emigraciju u Australiju npr.  

 

A ti?

13 godina
offline
Mladi informatičari drugi na svijetu

Svaka čast!

 

Nego buni me - u opisu testova su sve redom zadaci iz programiranja što bi reklo da se radi o čistim programerima. Danas puno programera nema veze s ničim osim s čistim programiranjem dok je informatičar više opći pojam. Tako da bi po meni to trebalo biti natjecanje programera a ne informatičara...

 
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mladi informatičari drugi na svijetu

-----------------------------------------------------------

 

Svaka čast!

 

Zašto su svi iz gimnazija?

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
Moj PC  
20 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mladi informatičari drugi na svijetu

bravo decki, i neka vas ne brine posao u hrvatskoj jer svijet koji cijeni takva znanja nije samo hrvatska (daleko od toga!)

Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Mladi informatičari drugi na svijetu
nj0fra kaže...

-----------------------------------------------------------

 

Svaka čast!

 

Zašto su svi iz gimnazija?

Pa iz čega će bit nego iz gimnazije i osvojit nešto?! Neće doć frajer iz elektrotehničke, koji je spajo žice i bit prvi na takvom natjecanju:)

 

Dečkima svaka čast, samo mi je žao šta ti neće tako skoro ga umočit :/

ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO Ante Gotovina --- HEROJ
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.7.2011 12:37 (gjurki).
13 godina
protjeran
offline
Mladi informatičari drugi na svijetu

Svaka čast samo naprijed!
Iduće godine prvi!

SENAID
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.7.2011 12:37 (Senaid_gates).
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Mladi informatičari drugi na svijetu

Informaticar koji zna programirati moze najvise 3 dana biti nezaposlen, i to samo ako je diplomirao u petak, pa mora cekati do ponedjeljka.

 

Uopce ne sumnjam da ce ovi decki biti vrlo uspjesni jednog dana u svom poslu, i to ovdje, kod nas, gdje kvalitetan kadar nadje posao i bez da se prijavljuje na zavode.

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.7.2011 12:39 (hudo).
Moj PC  
8 2 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Mladi informatičari drugi na svijetu
gjurki kaže...

 

 

Dečkima svaka čast, samo mi je žao šta ti neće tako skoro ga umočit :/

HAHAHAHAHHA

SENAID
15 godina
offline
Re: Mladi informatičari drugi na svijetu
hudo kaže...

Informaticar koji zna programirati moze najvise 3 dana biti nezaposlen, i to samo ako je diplomirao u petak, pa mora cekati do ponedjeljka.

 

Uopce ne sumnjam da ce ovi decki biti vrlo uspjesni jednog dana u svom poslu, i to ovdje, kod nas, gdje kvalitetan kadar nadje posao i bez da se prijavljuje na zavode.

Nije bas skroz istina. Istina je da se moze zaposlit u nekakvoj gubavoj robovlasnickoj firmi. Ali da ce odmah nac pristojan posao... Nekako sumnjam.

Ovaj forumaš je tolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti slobodna od ugnjetavanja zbog svojih liberalnih mišljenja
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.7.2011 12:40 (tnakir).
14 godina
protjeran
offline
Mladi informatičari drugi na svijetu

Možda su ti dečki na forumu registrirani? :) Ako jesu nek se jave malo:)

ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO Ante Gotovina --- HEROJ
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mladi informatičari drugi na svijetu
hudo kaže...

Informaticar koji zna programirati moze najvise 3 dana biti nezaposlen, i to samo ako je diplomirao u petak, pa mora cekati do ponedjeljka.

 

Uopce ne sumnjam da ce ovi decki biti vrlo uspjesni jednog dana u svom poslu, i to ovdje, kod nas, gdje kvalitetan kadar nadje posao i bez da se prijavljuje na zavode.

 

 

haha :-))) Dobar sarkazam :-D :D

Drago G. moj omiljeni člankopisac !
15 godina
offline
Re: Mladi informatičari drugi na svijetu
Čestitke.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mladi informatičari drugi na svijetu

Cestitke.

 

Ja sam se u tim godinama natjecao u ispijanju alkohola.

I'll see you on the dark side of the moon
Moj PC  
17 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mladi informatičari drugi na svijetu

Svaka cast deckima! Uvijek mi je drago vidjet da mi bivša gimnazija i dalje ima jake predstavnike na

takvim natjecanjima {#}

Kakva je uopce mogucnost zapošljavanja opcenito informaticara i programera kod nas?

Nisam u tom podrucju pa nemam pojma. Neki pricaju kako možeš živjet od toga ko bubreg u loju,

a drugi da možeš na burzu.  Sad gdje je istina? Ocito ko i obicno negdje između ta 2 ekstrema, tj.kako

se tko snađe.

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mladi informatičari drugi na svijetu
alen-c kaže...

Svaka cast deckima! Uvijek mi je drago vidjet da mi bivša gimnazija i dalje ima jake predstavnike na

takvim natjecanjima {#}

Kakva je uopce mogucnost zapošljavanja opcenito informaticara i programera kod nas?

Nisam u tom podrucju pa nemam pojma. Neki pricaju kako možeš živjet od toga ko bubreg u loju,

a drugi da možeš na burzu.  Sad gdje je istina? Ocito ko i obicno negdje između ta 2 ekstrema, tj.kako

se tko snađe.

I jedno i drugo je istina :)

 

Znas kako se veli - tanka je linija izmedju gluposti i genijalnosti ;)

Truth in engineering.
16 godina
offline
Mladi informatičari drugi na svijetu

Tako treba, pametno naprijed, to je pravi put za mlade.

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mladi informatičari drugi na svijetu

Jesu to oni koji su sami skupljali novce za put?

 

Svaka cast! Samo i dalje ucite i kada zavrsite skolu ili faks put pod noge i u inozemstvo. U ovoj zemlji nema mjesta za obrazovane ljude.

 
6 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mladi informatičari drugi na svijetu
Drazen kaže...

Jesu to oni koji su sami skupljali novce za put?

 

Svaka cast! Samo i dalje ucite i kada zavrsite skolu ili faks put pod noge i u inozemstvo. U ovoj zemlji nema mjesta za obrazovane ljude.

Nisu

 

Kičić i Milišić su inače sudjelovali i na IMOu xD

Željezna volja

griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mladi informatičari drugi na svijetu
Kant kaže...

I informatika postala sport?

I matematika, fizika i sta sve ne. Danas se sve naziva olimpijadom{#}

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mladi informatičari drugi na svijetu

da to su ti, žalosno je što ova država cini mladim informaticarima

 

ministartstvo obrazovanja trudi se svim silama srušiti HSIN(koji je radio sa besplatnim programima tipa linux, c++) i želi nametnuti neku agenciju za obrazovanje koja koristi skupe microsoftove licence, okej to nije ništ cudno u našoj divnoj državi. No ono najžalosnije od svega je to što je to na štetu mladih programera jer je HSIN taj koji je organizirao poduke za mlade programere i njohove profesore. Organizirao je natjecanje (HONI) sa strahovito teškim zadacima u svrhu pripreme za državno natjecanje i olimpijadu. Da ne duljim HSIN je trenirao ove momke, sa vrlo limitiranim buđetom, no ministarstvu se to ne sviđa jer nemogu pokrast nešt kaj je besplatno i odlucili su srušit HSIN i dovest agenciju za obrazovanje koja preuzima školska, županijska i državna natjecanja i to radi JAKO loše da ne kažem ne propisno, išli su tako daleko da su zabranili natjecanja pod okriljem klubova, a cesto su upravo klubovi zaslužni za uspjehe mladih programera.

HSIN je morao odbiti domačinstvo olimpijade jer ministarstvo nije htjelo organizirati potreban novac (oko pola milijuna kuna, što je prava sica s obzirom da vlada zna tolko potrošit na jedan domijenak)

 

tolko o zemlji znanja

 

ima tu još hrpa toga, ali nemam živaca pisat to sve tu

 

ps. upravo je HSIN organizirao skupljanje novaca da bi ti decki mogli otic u ameriku na ASCL međunarodno natjecanje(gjde su opet rasturili)

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.7.2011 14:34 (Borna007).
14 godina
offline
Re: Mladi informatičari drugi na svijetu

Svi su iz gimnazija jednostavno zato što su izborili plasman na olimpijadu (: Meni je promakla ove godine al nadam joj se sljedeće.

Kičić i Milišić imaju bronce i sa svjetske olimpijade iz matematike ove godine, Katanić ima zlato sa srednjeeuropske olimpijade iz informatike, Milišić ima srebro sa srednjeeuropske olimpijade iz informatike.

14 godina
neaktivan
offline
Mladi informatičari drugi na svijetu

Ovaj skroz desno izgleda kao ona maska od anonymousa, ona v for vendetta maska :D

Oh hai! You see what I did there :D
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mladi informatičari drugi na svijetu
zoran123456 kaže...
hudo kaže...

Informaticar koji zna programirati moze najvise 3 dana biti nezaposlen, i to samo ako je diplomirao u petak, pa mora cekati do ponedjeljka.

 

Uopce ne sumnjam da ce ovi decki biti vrlo uspjesni jednog dana u svom poslu, i to ovdje, kod nas, gdje kvalitetan kadar nadje posao i bez da se prijavljuje na zavode.

 

 

haha :-))) Dobar sarkazam :-D :D

 

jeli, imas kakvih iskustava?

 

malo sam bio slikovit, ali informaticar koji zna raditi kroz par dana moze dogovoriti posao. Govorim iz iskustva, to sto sam slicno prolazio zadnjih 7-8 godina. Nisam jednog dana bio bez posla, i siguran sam da mogu dobiti drugi posao u par dana. Kakav ce biti, za koju placu, to je sasvim druga prica. Ako neko oce raditi u Googlu, onda sigurno nece biti ovako lako. Ali u prosjecnoj hr informatickoj firmi ce dobiti posao!

 

Znam brdo primjera gdje firma nije imala otvoreni natjecaj, ali kada im je pokucao kvalitetan radnih na vrata, zaposlili su ga. I to je u Rijeci, u ovih par malih firmica, u zagrebu je jos veca sansa.

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mladi informatičari drugi na svijetu
Borna007 kaže...

da to su ti, žalosno je što ova država cini mladim informaticarima

 

ministartstvo obrazovanja trudi se svim silama srušiti HSIN(koji je radio sa besplatnim programima tipa linux, c++) i želi nametnuti neku agenciju za obrazovanje koja koristi skupe microsoftove licence, okej to nije ništ cudno u našoj divnoj državi. No ono najžalosnije od svega je to što je to na štetu mladih programera jer je HSIN taj koji je organizirao poduke za mlade programere i njohove profesore. Organizirao je natjecanje (HONI) sa strahovito teškim zadacima u svrhu pripreme za državno natjecanje i olimpijadu. Da ne duljim HSIN je trenirao ove momke, sa vrlo limitiranim buđetom, no ministarstvu se to ne sviđa jer nemogu pokrast nešt kaj je besplatno i odlucili su srušit HSIN i dovest agenciju za obrazovanje koja preuzima školska, županijska i državna natjecanja i to radi JAKO loše da ne kažem ne propisno, išli su tako daleko da su zabranili natjecanja pod okriljem klubova, a cesto su upravo klubovi zaslužni za uspjehe mladih programera.

HSIN je morao odbiti domačinstvo olimpijade jer ministarstvo nije htjelo organizirati potreban novac (oko pola milijuna kuna, što je prava sica s obzirom da vlada zna tolko potrošit na jedan domijenak)

 

tolko o zemlji znanja

 

ima tu još hrpa toga, ali nemam živaca pisat to sve tu

 

ps. upravo je HSIN organizirao skupljanje novaca da bi ti decki mogli otic u ameriku na ASCL međunarodno natjecanje(gjde su opet rasturili)

 

 

Zapravo to nema nikakve veze s MS-om i "skupim licencama" (MS to ionako daje besplatno). Ali ima sve veze s izvlačenjem love iz državnog proračuna u korist Agencije. U konačnici glavnina kolača ostaje u Agenciji, mrvice idu organizatorima (to su sad DUMP-ovci, right?), a pogodite što ide učenicima (zbog kojih bi se to sve i trebalo raditi).

 

Yep, prvoklasna zemlja znanja.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice